Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Stambena novogradnja - investitori

Stambena novogradnja - investitori 31 mar 2017 08:33 #721

  • djaso
  • djaso's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1146
  • Primljenih Zahvalnica: 2145
Dragi forumasi,ako neko izjavi ovde da je neko u krizi neka to nekako argumentuje,podacima sa NBS-a tj da li su racuni u blokadi,da li je gradiliste zatvoreno,da li duze vreme nema znacajnijeg napretka u radovima,koji je razlog tome i slicno...Nazalost ili na srecu,uticaj medija ukljucujuci i ovaj forum je veliki na svest ljudi i buducih kupaca.Sto se konkretno Najevropljanina tice ja ne znam da li su u krizi,vidim da se ne sire mnogo,da svaku zgradu zavrse,investitor je jak finansijski,jer ima privatni Univerzitet,teoretski je sve moguce,ali ako neko kaze da su u krizi,a prethodno su to spominjali i za neke druge investitore neka necim obrazlozi,argumentuje,skrene paznju,inace svako moze da se registruje i za svakog da kaze isto,a to veoma utice na svest potencijalnih kupaca.Te price rekla-kazala,rekao mi majstor sa obliznjeg gradilista su neozbiljne,sve i da je stvarno tako.Apelujem na administratore da obrisu svaku objavu gde se iznose takve stvari,a nisu makar necim argumentovane.Zadnji post od Billy-ja na primer sadrzi neke argumente ,lepo je objasnio neke cinjenice i na sta treba obratiti paznju i to je ok .Ovaj forum je odlican,samo treba neki red da se uvede. :okay:
Poslednja izmena: 31 mar 2017 08:42 od djaso.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac

Re:Stambena novogradnja - investitori 31 mar 2017 09:10 #722

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4919
  • Primljenih Zahvalnica: 9925
Pa evo, ne napreduje dovoljno gradilište u Mornarskoj, a sa susednog gradilišta sam čuo da baš i ne plaćaju radnike te da je rasulo na gradilištu. To sad ja ne mogu da proverim sem da konstatujem da zgrada dosta sporo napreduje. Ne znam zašto ne bih naveo ono što sam čuo i video i pitao da li iko može da potvrdi ili demantuje?
Poslednja izmena: 31 mar 2017 09:12 od kasko.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Stambena novogradnja - investitori 31 mar 2017 10:56 #723

  • djaso
  • djaso's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1146
  • Primljenih Zahvalnica: 2145
Dobro,ako sporo napreduje i to je argument
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: kasko

Stambena novogradnja - investitori 31 mar 2017 23:08 #724

  • jiggy
  • jiggy's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 311
  • Primljenih Zahvalnica: 597
Sto se Najevropljanina tice, zavrsili su zgradu na BPP i Subotickoj, imamo izradjene dve nove situacije za projektovanje za njih, jednu tik uz Prezidentovu zgradu, i jednu izmedju dva objekta na BPP, sa iste strane gde je i Prezident na 300 metara od tog objekta.
Sve fakture placaju u roku od 2 do 3 dana. Pricam o situacijama gde su suinvestitori sa vlasnikom Kvadrat gradnje i Voldemax-a.
Takvu dinamiku placanja ima samo jos Mijanovic. I Pronix.

I Erker placa redovno i solidno, ali na svakih 7 do 14 dana, od dana prijema fakture. Iako to nema nikakve veze sa finansijskim stanjem, vec sa poslovnom politikom i to postujem.

Neko je pitao za Konstrukor.
Imam kontakt direktno sa investitorom i nisam zadovoljan sa saradnjom. Iako imam drugara (jako dobrog), koji je od njega uzeo stan i kaze da je ispostovao sve, ali da se nateze sa njim stalno i citiram - Tukao bih ga svaki put kada ga vidim.
Ja uopste nisam zadovoljan sa (medjuljudskim) odnosom i dinamikom placanja.
Ne placaju fakture po 2 meseca, a na pozive se uvek odgovara sa - Na sastanku sam i / ili, bice reseno.
Ali kad im ti trebas, trebas im za juce i ocekuje se da budes tu jos juce. Kisa, sneg, ne bitno...
Receno mi je da ce jedan ne velik racun biti placen u petak ili ponedeljak, a to je bilo pre vise od mesec dana i nakon jos par poziva, jos uvek nije realizovan.

Iz slicnih razloga ne radim vise sa Galensom... Kakvi su sada, ne znam, ali znam kakvi su bili u periodu od 2007. do 2011. jer smo tada saradjivali.
Znam da i sada "jasu" kolege koje im prate gradnju i "du*e im pomeraju".
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Cookie, limanac, ranko su ns, kasko, mrnjavi, Boda Tajson, das ivon, Novajlija, Blavak, pedja, srdjanyo

Stambena novogradnja - investitori 12 apr 2017 21:11 #725

  • Matori
  • Matori's Avatar
Znači fušerišu u Tehnogradnji :gaah:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 12 apr 2017 21:54 #726

  • Novajlija
  • Novajlija's Avatar
  • Van mreže
  • Član je blokiran
  • Poruka: 2141
  • Primljenih Zahvalnica: 5713
Iz čega si to sad zaključio?

Pratim sve tvoje postove i stvarno mi nije jasno zašto u samom startu imaš pik na Tehnogradnju. Ne znam da li si neki konkurentni investitor u komšiluku pa ovde pokušavaš da im skineš klijentelu, ali sam siguran da si bot, obično trolovanje, spamovanje istim postovima, nepotkrepljenim činjenicama... Profil napravljen sa očiglednim razlogom,

Od mene opomena pred ban.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Macola

Stambena novogradnja - investitori 12 apr 2017 21:56 #727

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3503
  • Primljenih Zahvalnica: 2253
Matori napisao/la:
Znači fušerišu u Tehnogradnji :gaah:
Jel moze neko obrazlozenje ove tvrdnje? Mene stvarno interesuje jer nisam jos cuo da se neko ovoliko zalio.
Poslednja izmena: 12 apr 2017 21:58 od Yokai.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 12 apr 2017 21:58 #728

  • Novajlija
  • Novajlija's Avatar
  • Van mreže
  • Član je blokiran
  • Poruka: 2141
  • Primljenih Zahvalnica: 5713
Neće biti konkretnog pojašnjenja, pokušavao je ranije ali nas nije ubedio, kao što rekoh pratim ga.

Dotični je otvarao i teme zarad lične koristi, samo ko se još toga seća....
Poslednja izmena: 12 apr 2017 22:01 od Novajlija.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Yokai

Stambena novogradnja - investitori 13 apr 2017 08:38 #729

  • Billy
  • Billy's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 767
  • Primljenih Zahvalnica: 1526
Billy napisao/la:
kasko napisao/la:
U januaru i februaru je sklopljeno 100% više kredita nego prošle godine pa su i zbog toga cene otišle u oblake.

Po NKOSK-u, tj podacima kojima oni raspolazu, (a nisu kompletni), u Novom Sadu je u 2016. prometovano 30% vise nekretnina nego u 2015. Podaci se koliko znam odnose samo na novogradnju.
Po kvartalima 2016.-ta izgleda ovako:
Q1-165
Q2-173
Q3-198
Q4-224
Konstantan, i prilicno ujednacen rast od 10-tak procenata po kvartalu. Sad bas da li ce biti 100% za period Q1-2017 u odnosu na Q1-2016, sumnjam, ali videcemo kada stignu podaci

Interesantno je da oni beleze rast prometa, ali ne i cena.

Stigli podaci za prvo tromesečje:
Neocekivano oštar pad prometa

uz rast cena:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: kasko, Yokai, Novajlija, Blavak

Stambena novogradnja - investitori 13 apr 2017 08:58 #730

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3503
  • Primljenih Zahvalnica: 2253
Ujedno i vidan skok cena. Verovatno postoji veza.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 13 apr 2017 10:20 #731

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3503
  • Primljenih Zahvalnica: 2253
Novajlija napisao/la:
Iz čega si to sad zaključio?

Pratim sve tvoje postove i stvarno mi nije jasno zašto u samom startu imaš pik na Tehnogradnju. Ne znam da li si neki konkurentni investitor u komšiluku pa ovde pokušavaš da im skineš klijentelu, ali sam siguran da si bot, obično trolovanje, spamovanje istim postovima, nepotkrepljenim činjenicama... Profil napravljen sa očiglednim razlogom,

Od mene opomena pred ban.
Na prosloj strani je postovao ovo nekome ko je trazio stan:
Matori napisao/la:
Molim Vas da me posavetujete oko odabira investitora za stan u blizini sajma.U pitanju je novogradnja.

Tako da sam sada prilicno siguran da je u pitanju konkurentski investitor (ili neki njegov bot) koji pokusava da ocrni Tehnogradnju da bi prodao vise svojih stanova u tom delu grada.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 13 apr 2017 11:34 #732

  • Novajlija
  • Novajlija's Avatar
  • Van mreže
  • Član je blokiran
  • Poruka: 2141
  • Primljenih Zahvalnica: 5713
Imao je on jos festivala na forumu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 20 apr 2017 01:01 #733

  • Macola
  • Macola's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 2
  • Primljenih Zahvalnica: 9
Ovaj Matori lupeta gluposti, ja sam uzeo stan od Tehnogradnje u zgradu koja se sada gradi u Branka Bajića.Dugo sam tražio od koga da kupim stan i našao sam a to je Tehnogradnja.Plac na kojem se gradi ceo kompleks je njihov 1/1 , tako da nema poklanjanja i deljenja stanova onima koji su bili na parceli. Jedan od vlasnika Danko je izrazito ozbiljan i kulturan čovek mogu reči pravi gospodin, sa kojim možete da se dogovorite oko svega i niko ne traži 20% , tako da treba tog Matorog izbaciti podhitno jer potkopava i lupeta gluposti.Možete ceo stan da uzmete na kredit ,platite na račun , čak vas i savetuju da se uradi predugovor kod notara gde se pola cene naknade plaća tad a pola kod konačnog ugovora čak vam preko reda obezbede kod notara termin (menadžer prodaje Miki je car).Svaki put kada sam želeo da obiđem radove na stanu bez ikakvih problema mi je odobreno ko i to da su mi maksimalno izašli u susret oko promene rasporeda elektro i vodo instalacija.Stolarija koja se koristi je Made in Germany,poločice su Enmon a pločice za kupatilo prodaje Enmon ali su Španske i to I klasa(lično sam se u Enmonu uverio),grejanje je na kalorimetar ,nemaju bojleri već je topla voda iz toplane,svetla ima i dovoljno,terasa je ozidna blokom(kasnije se lako zastakli) kao i to da je ostavljen deo gde može ko želi da napravi ostavu .Te fore oko led rasvete nisu kičerica nego extra stvar jer hodnik nikad neće biti u mraku a i manja potrošnja zajedničke struje.Stepenište je extra iz 3 dela ako da možete komotno sa bilo kojim nameštajem ili belom tehnikom da prođete, lift još nisam video ali šta će veći da bi neko nosio klavir u njemu a obično se voze u njemu max 4 osobe.Odveli su me u prvu zgradu da mi pokažu grejanje i to pre 2 meseca kad je napolju bilo hladno i duvao strašan vetar , u stanu je bila veoma prijatna temperatura a radijatori hladni jer su izolaciju odradili super. Šta ovaj Matori još kaže nema prirodna ventilacija pa to je zato što Matori navikao stari leba da ostavlja na prozoru da rani golubove, ima odvod za ventilaciju i to extra veliku (ozidan nije cev),cena po kvadratu za takvu zgradu je odlična mene je izašlo 1150e jer sam rezervisao pre izgradnje i investitor nije želeo nikakvu kaparu za rezervaciju . Od sadržaja već postoji Idea a u planu je i DM,restorani,vrtić,igraonice.....kako mi je rekao investitor sadržaj je uglavnom fokusiran na porodicu i njene potrebe, zato nema u ponudi stanove koje bi neko koristio za izdavanje i studentariju. Nadam se da sam nekome bar malo pomogao oko nekih nedoumica, jer ovo je lično moje iskustvo. Poz : :) )
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Novajlija

Stambena novogradnja - investitori 20 apr 2017 01:32 #734

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2658
  • Primljenih Zahvalnica: 3036
Najvažnije je da terasa može lako da se zastakli.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, limanac, kasko, Yokai, Boda Tajson, RM77, Djordje Cvarkov, LordOfNoviSad

Stambena novogradnja - investitori 20 apr 2017 08:56 #735

  • Kasper
  • Kasper's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 112
  • Primljenih Zahvalnica: 56
Zastakle terase i unakaze zgradu totalno,to vise nije to,zato je bolje da ograda terase nije zidana
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Matori

Stambena novogradnja - investitori 20 apr 2017 09:53 #736

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3419
  • Primljenih Zahvalnica: 9047
TurboMaximus napisao/la:
Najvažnije je da terasa može lako da se zastakli.
:lol:
Majstor kratkog metra!
Surov i oštar, ali pravedan.
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 20 apr 2017 15:24 #737

  • Vujin
  • Vujin's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 12
  • Primljenih Zahvalnica: 6
Tehnogradnja je meni okej. Znam dok sam radio sa stanovima da su od starta na ovoj lokaciji sve zatvarali u kešu, bez ikakvih kompenzacija itd.
Ono što su ljudi kojima sam prodao jedan stan tamo primetili i rekli mi, jeste da su kasnije imali probelma sa ventilacijom (iako mi je investitor pokazivao da je to neki novi sistem ventilacije itd.), mada se ostali kupci nisu žalili na to, okej su mi, ali mislim da je 1200e/m2 zaista previše za takvu zgradu na Novoj Detalinari..
Za te iste pare bih preporučio svakome Bor Export na uglu Cara Dušana i Miše Dimitrijevića. Kvalitetniju zgradu i pažnju na detalje nisam video kod ostalih investitora. Dovoljno je samo pogledati starije zgrade investitora i kakve su nakon 5 godina...recimo tehnogradnja je radila zgradu Narodnog Fronta 55 kod Idee, eno fasada otpada, a zgrada nema ni 10 godina.
Što se Galensa tiče, završavaju sve na vreme i peglaju, ali nisam nešto prezadovoljan njihovim kvalitetom same gradnje. U Kraljevića Marka (na uglu sa Berislava Berića) se u stanu koji sam takođe prodao posle godinu dana pojavila vlaga u zidovima, a što je najgore to se desilo u svim stanovima u zgradi.
Termometal koji završava zgradu u Janka Čmelika isto pravi tvrđave i radi izuzetno kvalitetno. Buhu da ne spominjem, čovek pravi najmodernije zgrade.
Za Kraft Port se priča da ima neki spor na parceli na zgradi koju radi na Somborskom Bul., ali ne mogu to da potvrdim. Mislim da su prodali mali broj stanova i da se ne može kupiti kod njih stan na kredit zbog toga.
Markovići rade prosečno (Dijagonala ESPRO)... šta znam, njima super ide sa tim manjim zgradama i ništa to nije ekstra kvalitetno, ali zato je i cena takva spram kvaliteta i lokacije. Živo me zanima šta će uraditi sa zgradom na Somborskom Bulevaru.
NS Inženjering me isto nije oduševio u Laze Kostića, a Petra Drapšina nisam stigao da obiđem.
Dijagonala Laguna je vrhunska zgrada, bez zamerki.
IN Stan Gradnja ima okej stanove, dobra im je zgrada u Svetozara Ćorovića na Novom Naselju, posle su odlično uradili Filipa Višnjića, i sada Jaše Ignjatović.
Ostali su svi manje više isti k###c drugo pakovanje da prostite...svi koriste manje više iste materijale itd, isti princip gradnje...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Novajlija, Blavak, Billy, vule, Matori

Stambena novogradnja - investitori 20 apr 2017 15:49 #738

  • Delija
  • Delija's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 238
  • Primljenih Zahvalnica: 92
Borexport u Mise Dimitrijevica je bio 1250€ za vece stanove + 700€ za garazu (EDIT: proverio sam cifre sa kolegom koji je tu pazario stan), ali je problem u tome sto im je raspored u vecim stanovima vrlo los - za moje kriterijume.

Jako je zeznuto spojiti i kvalitet gradnje i raspored u stanu i lokaciju i ciste papire i garazu i koliko-toliko pristojnu cenu.
Cak i kad se cena izuzme iz formule i dalje je skoro pa neresiva. Neki kompromis mora da se napravi. U suprotnom - neogranicene finansije, pa kupuj plac i zidaj kucu :)
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...
Poslednja izmena: 20 apr 2017 16:23 od Delija.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 20 apr 2017 16:03 #739

  • MasaNS
  • MasaNS's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 17
  • Primljenih Zahvalnica: 7
Ja sam isla da detaljno gledam stanove svojih prijatelja, i nisam zadovoljna Tehnogradnjom, Inobackom i Ns inzenjeringom u smislu odnos cene i kvaliteta, prosto cena koju sad traze ne opravdava ono sto nude.Stan od Dinamike bas prednjaci u kvalitetu, parket, keramika, ma sve je zaista veoma kvalitetno, al meni se ne dopada lokacija gde trenutno grade.Trenutno cene jesu malo prenaduvane,al trziste ce to samo regulisati, u NS se toliko sad gradi da nas niko ne moze ucenjivati losom gradnjom i neopravdano visokom cenom, svako za svoje pare moze da bira.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Matori, Kasper

Stambena novogradnja - investitori 20 apr 2017 16:12 #740

  • Delija
  • Delija's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 238
  • Primljenih Zahvalnica: 92
Cene su trenutno totalno nerealno naduvane, tu nema diskusije. Ali, prodaje se i tako, ocigledno.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...
Poslednja izmena: 20 apr 2017 16:22 od Delija.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Matori
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru