Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Stambena novogradnja - investitori

Stambena novogradnja - investitori 23 mar 2017 18:31 #701

  • MasaNS
  • MasaNS's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 17
  • Primljenih Zahvalnica: 7
E bas tako,i nas svi pitaju za povrat pdv-a,kao da je to nesto sto dobijam od njih...i cime se bavimo bla,bla, imaju individualan,drugaciji pristup svakom kupcu, koji se svodi na to,kako odrati kupca, a ne potrosac je kralj.Tu lekciju su preskocili u svom razvoju...upravo s jednim mladim nadobudnim gospodinom smo i zavrsili pricu iz tog razloga,saznala sam da je nekima prilicno spustio cenu za manje stanove,a nama nije hteo za veliki, jer se precenio.Sutra malo, jos ima pricu-ja sve stanove rasprodam, pritom fuserise na materijalu, cujem da u zgradi od prosle godine vec reklamiraju da je parket otisao.Ne shvataju da kupci nisu ovce i da se u ovom gradu sve brzo procuje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 23 mar 2017 21:36 #702

  • djaso
  • djaso's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1146
  • Primljenih Zahvalnica: 2145
MasaNS napisao/la:
E bas tako,i nas svi pitaju za povrat pdv-a,kao da je to nesto sto dobijam od njih...i cime se bavimo bla,bla, imaju individualan,drugaciji pristup svakom kupcu, koji se svodi na to,kako odrati kupca, a ne potrosac je kralj.Tu lekciju su preskocili u svom razvoju...upravo s jednim mladim nadobudnim gospodinom smo i zavrsili pricu iz tog razloga,saznala sam da je nekima prilicno spustio cenu za manje stanove,a nama nije hteo za veliki, jer se precenio.Sutra malo, jos ima pricu-ja sve stanove rasprodam, pritom fuserise na materijalu, cujem da u zgradi od prosle godine vec reklamiraju da je parket otisao.Ne shvataju da kupci nisu ovce i da se u ovom gradu sve brzo procuje.
To ne bi trebalo da pitaju,a ako te sledeci put neko pita kazi da nemas pravo na povrat PDV :D
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 24 mar 2017 14:47 #703

  • vuchina
  • vuchina's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 80
  • Primljenih Zahvalnica: 39
www.021.rs/Novi%20Sad/komentari/158997

Komentar: Ана 24.03.2017 • 14:27
Како доћи до Басте
Раде Баста је инвеститор стамбене зграде на Телепу. Ми станари бисмо легализовали своје станове. Две године покушавамо да дођемо до њега, само за један његов потпис, али по секретарици: није тренутно на послу, тј.никад није. Последња порука је : нека ме туже. А мислила сам да човек-функционер поштује законе своје државе.

Zna li ko koja zgrada je u pitanju? Kako se zove/zvala firma preko koje je ovo radjeno - investitor?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:RE: Stambena novogradnja - investitori 26 mar 2017 10:53 #704

  • srdjanyo
  • srdjanyo's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 257
  • Primljenih Zahvalnica: 470
hakala napisao/la:
hakala napisao/la:
Pozdrav ljudi!
Da li neko zna koliko bi se kvadrata moglo dobiti za plac i kuću u ulici Branka Bajića, iza Sajma? Godinama se priča da će se tu graditi ali dosad ništa se nije desilo. Nedavno su se pojavile neke gospođe iz nekih agencija za posredovanje nepokretnosti i raspituju se za vlasnike. Međutim ne nude ništa, samo pričaju priče, sve po fazonu "a koliko biste vi želeli dobiti?" - kao da čekaju da čovek blene neku cifru pa da krenu sa cenkanjem.
Da li neko možda ima konkretnih podataka koliko se može dobiti za kvadrat u tom kraju?
I šta vi mislite, da li se uopšte isplati upuštati se u diskusiju sa takvim nekim agencijama ili je ipak bolje sačekati da se lično pojavi neki konkretni investitor? Kakva su vaša iskustva?

Zaboravio sam, a ni to mi nije jasno:
Radi se o kući na sprat, koju imam i koja bi se trebala rušiti, stoga me interesuje da li se prilikom dogovora sa investitorom računa ukupna površina (znači prizemlje + sprat) ili samo površina pod zgradom (u tom slučaju samo prizemlje)? Pretpostvaljam da se računa sve, ali se i iz ovog pitanja vidi kako sam totalni laik u svemu tome...
Ista je ulica,imam par pitanja.
Postoji na broju 26 trenutno gradilište a investitor je Konstruktor inženjering. Može li neko nešto više reći o njemu?
Dvorišni stanoví na broju 24 su tik uz ovu parcelu, bilo je par agenata koji su pitali stanare za uslove/želje, neki su čak i uzeli dokumentaciju i sada tajac.Da li neko zna postoji li neki investitor koji ima planove za broj 24?
Situacija je prilično "čista" u smislu da su stanari/vlasnici i voljni su za svaki dogovor.
Da li je tačno da se kompletna ulica Branka Bajića mora "urbanizovati" do 2020.?
Hvala.

Sony Xperia Z3
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 26 mar 2017 16:10 #705

  • Matori
  • Matori's Avatar
Molim Vas da me posavetujete oko odabira investitora za stan u blizini sajma.U pitanju je novogradnja.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 26 mar 2017 18:55 #706

  • djaso
  • djaso's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1146
  • Primljenih Zahvalnica: 2145
Matori napisao/la:
Molim Vas da me posavetujete oko odabira investitora za stan u blizini sajma.U pitanju je novogradnja.
Sajam kompleks-tehnogradnja,konstruktor inzenjering,euroline invest(sve tri su u B.Bajica).NS inzenjering krece na Bulevaru Kralja Petra uskoro,najavili su za ovu godinu pa mozes i kod njih da proveris detalnjije.Oni ce raditi odmah preko puta Master centra
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:RE: Re:RE: Stambena novogradnja - investitori 27 mar 2017 08:33 #707

  • srdjanyo
  • srdjanyo's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 257
  • Primljenih Zahvalnica: 470
srdjanyo napisao/la:
hakala napisao/la:
hakala napisao/la:
Pozdrav ljudi!
Da li neko zna koliko bi se kvadrata moglo dobiti za plac i kuću u ulici Branka Bajića, iza Sajma? Godinama se priča da će se tu graditi ali dosad ništa se nije desilo. Nedavno su se pojavile neke gospođe iz nekih agencija za posredovanje nepokretnosti i raspituju se za vlasnike. Međutim ne nude ništa, samo pričaju priče, sve po fazonu "a koliko biste vi želeli dobiti?" - kao da čekaju da čovek blene neku cifru pa da krenu sa cenkanjem.
Da li neko možda ima konkretnih podataka koliko se može dobiti za kvadrat u tom kraju?
I šta vi mislite, da li se uopšte isplati upuštati se u diskusiju sa takvim nekim agencijama ili je ipak bolje sačekati da se lično pojavi neki konkretni investitor? Kakva su vaša iskustva?

Zaboravio sam, a ni to mi nije jasno:
Radi se o kući na sprat, koju imam i koja bi se trebala rušiti, stoga me interesuje da li se prilikom dogovora sa investitorom računa ukupna površina (znači prizemlje + sprat) ili samo površina pod zgradom (u tom slučaju samo prizemlje)? Pretpostvaljam da se računa sve, ali se i iz ovog pitanja vidi kako sam totalni laik u svemu tome...
Ista je ulica,imam par pitanja.
Postoji na broju 26 trenutno gradilište a investitor je Konstruktor inženjering. Može li neko nešto više reći o njemu?
Dvorišni stanoví na broju 24 su tik uz ovu parcelu, bilo je par agenata koji su pitali stanare za uslove/želje, neki su čak i uzeli dokumentaciju i sada tajac.Da li neko zna postoji li neki investitor koji ima planove za broj 24?
Situacija je prilično "čista" u smislu da su stanari/vlasnici i voljni su za svaki dogovor.
Da li je tačno da se kompletna ulica Branka Bajića mora "urbanizovati" do 2020.?
Hvala.

Sony Xperia Z3
Ima li nekog da mi odgovori?

Sony Xperia Z3
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Stambena novogradnja - investitori 27 mar 2017 09:25 #708

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Što ne pozovete te koje grade u okolini pa se ponudite.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Stambena novogradnja - investitori 27 mar 2017 10:09 #709

  • srdjanyo
  • srdjanyo's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 257
  • Primljenih Zahvalnica: 470
Jesmo, samo se smeškaju.Zato pitam da znam sa kim imamo posla.

Sony Xperia Z3
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Stambena novogradnja - investitori 27 mar 2017 10:52 #710

  • vuchina
  • vuchina's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 80
  • Primljenih Zahvalnica: 39
Svaki poziv vam rusi cenu. :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Stambena novogradnja - investitori 27 mar 2017 11:37 #711

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Koju cenu? Mozda ce je dobiti za 5 godina a mozda nikad. Da li ce taj novac isto vredeti tada i da li ce ti trebati kao sada. Sve je stvar perspektive.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 27 mar 2017 12:30 #712

  • srdjanyo
  • srdjanyo's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 257
  • Primljenih Zahvalnica: 470
Dolazio je gazda (valjda) od Konstruktora jer je kanalizacija od broja 24 preko broja 26.Znate i sami problematiku.I tu on pita ove komšije kroz smeh :"Šta ćemo sa vama?"A mi svi u glas:"Možemo se odmah dogovoriti!"On se opet nasmejao i samo saopštio da će "videti od decembra".Verovatno tada završavaju ovo pored.
A što se tiče poziva ka invsestitiorima,toga nije bilo.S vremena na vreme dolaze a od novembra posetili su ih 4 agenta:Jokić,Zoned,City i Modena.Jedino je Zoned tražio dokumentaciju.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Stambena novogradnja - investitori 27 mar 2017 14:34 #713

  • vuchina
  • vuchina's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 80
  • Primljenih Zahvalnica: 39
Cenu koju ce dobiti za plac (kuca investitore ne zanima), a na kojoj ce investitor napraviti zgradu.
Ako se cimate, pozivate investitora...on ce reci, gori im pod nogama, zadovoljice se i manjom cenom...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 27 mar 2017 14:56 #714

  • srdjanyo
  • srdjanyo's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 257
  • Primljenih Zahvalnica: 470
Opet da napišem.Investitore ne jurimo,sami su dolazili.Pitao sam za Konstruktora,ako neko zna nešto o njemu i o Zonedu neka napiše.Hvala.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 27 mar 2017 15:09 #715

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
srdjanyo napisao/la:
Opet da napišem.Investitore ne jurimo,sami su dolazili.Pitao sam za Konstruktora,ako neko zna nešto o njemu i o Zonedu neka napiše.Hvala.
Zoned je nestao na neko vreme nakon gradnje one zgrade na Subotickom Bulevaru, ali se opet aktiviraju. Mislim da su gradili neki objekat u Kisackoj prosle godine.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: srdjanyo

Stambena novogradnja - investitori 30 mar 2017 17:46 #716

  • rozental
  • rozental's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 1
Poštovanje

nova sam na forumu,čitam sva Vaša pitanja i odgovore,jako mi se sviđa ovaj forum
zato sam se obratila Vama jednom molbom
naime ćerka želi da kupi stan u izgradnji ,koji se nalazi na Adicama,u ulici-Desanke Maksimović
to su male vile od po 4 stanova,neke su završene ,neke ne,onu što su nam agenti pokazali,i onu što bi ona kupila od 29m2,neznamo ko je investitor,pošto su nam rekli da je to investitor kupio celu veliku parcelu od par hektara,ne i njegovo ime,ali videli smo da ima useljivih stanova,znači stanuju tamo
mene samo interesuje ako neko tamo stanuje,da mi kaže što više informacije,da nebi bila nasamarena,a to ne želim
veliki pozdrav
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 30 mar 2017 19:18 #717

  • Novajlija
  • Novajlija's Avatar
  • Van mreže
  • Član je blokiran
  • Poruka: 2141
  • Primljenih Zahvalnica: 5713
U poslednje vreme cesto se desava da novi korisnici otvore posebnu temu zbog licnog cilja. Ako nas tako pratis i znas sve teme sledeci put razmisli da bi bolje bilo da potrazis vec postojecu temu za svoj post.

Za nove pratioce koji tako verno citaju sve nase teme najavljujem banovanja, stop bezveznim egoisticnim temama, forum u moderaciji izgleda izresetan kao svajcarski sir od slicnih napustenih i premestenih postova i tema.

Pozdrav za cerkicu.
Poslednja izmena: 30 mar 2017 19:32 od Novajlija.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 30 mar 2017 19:57 #718

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
investitor tih zgradica u Desanke Maksimović je 'Dijagonala espro'

sajt
dijagonala-espro-bp.ls.rs/rs/

Aca i Đorđe.
Imam njihove telefone ali ima i na sajtu

Poz
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: rozental

Stambena novogradnja - investitori 30 mar 2017 23:02 #719

  • pedja
  • pedja's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 34
  • Primljenih Zahvalnica: 36
neko je na temi Stambena novogradnja - praćenje gradilišta, prokomentarisao da je Najevropljanin u krizi, intersuje me da li tu ima istine posto sam zainteresovan da od njih kupim stan?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 31 mar 2017 08:14 #720

  • Billy
  • Billy's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 767
  • Primljenih Zahvalnica: 1527
rozental napisao/la:
Poštovanje

nova sam na forumu,čitam sva Vaša pitanja i odgovore,jako mi se sviđa ovaj forum
zato sam se obratila Vama jednom molbom
naime ćerka želi da kupi stan u izgradnji ,koji se nalazi na Adicama,u ulici-Desanke Maksimović
to su male vile od po 4 stanova,neke su završene ,neke ne,onu što su nam agenti pokazali,i onu što bi ona kupila od 29m2,neznamo ko je investitor,pošto su nam rekli da je to investitor kupio celu veliku parcelu od par hektara,ne i njegovo ime,ali videli smo da ima useljivih stanova,znači stanuju tamo
mene samo interesuje ako neko tamo stanuje,da mi kaže što više informacije,da nebi bila nasamarena,a to ne želim
veliki pozdrav
Komentarisali smo ovo u prilicno negativnom kontekstu nekoliko puta.

Na gradilistu nema table koja po zakonu mora postojati a na kojoj pise:investitor, projektant, nadzor, rokovi, broj odobrenja za gradnju... Tako da bih ja posao odatle, tj. proverio da li uopste postoje uredni papiri. To je agent DUZAN da zna i da ti prezentuje. Ako tvrdi da ne zna ili nece da ti kaze, menjaj agenta. Dva dalekovoda, od toga jedan 110KV prolaze direktno preko parcele. Na stranu akusticni, vizuelni i zdravstveni aspekat, nekad nije bilo dozvoljeno graditi u zoni oko dalekovoda. Mozda se nesto menjalo :angel: ?
Pod uslovom naravno da ti odgovara ostalo. Pre svega lokacija, saobracajna povezanost, koja zbog same prirode divljeg naselja nikad nece biti bolja.
Poslednja izmena: 31 mar 2017 08:30 od Billy.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru