Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Stambena novogradnja - investitori

Stambena novogradnja - investitori 27 nov 2016 17:04 #621

  • djaso
  • djaso's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1146
  • Primljenih Zahvalnica: 2145
Freeland je isto sto i Verting tj isti je gazda to je sigurno.Verting je imao narandzaste zgrade,a kako su naziv promenili sad su karakteristicne crno-zute-crvene.Drug mi ima stan kod njih na detelinari,bio sam u njemu,kvalitet i cena je na korektnom nivou za Detelinaru.Zgrada je uknjizena.Mislim da su imali problem sa nekom zgradom pre desetak godina koju su preuzeli od nekog investitora,pa da zato imaju tu ,,mrlju``.Nisam sto posto siguran.Sve u svemu mislim da su pouzdani i da ih moyes slobodno uzeti u obzir pri kupovini stana.Vidim da i ta zgrada na Bulevaru Patrijarha Pavla lepo napreduje
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 27 nov 2016 22:53 #622

  • Goran
  • Goran's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 1
Dobro vece,

Nisam siguran da je ovo prava tema ali jedna je od aktivnih pa se nadam da necete zameriti.
U potrazi sam za stanom od 45-50 kvadrata na nekoj lokaciji koja nije previse udaljena od limana i centra, prvenstveno zbog posla, zgrada treba da je useljiva ili da bude useljiva u narednih mesec, dva (zivim kao podstanar i nebih mogao da priustim da placam dva stana). Isto tako ukoliko imate i informacije o ceni kvadrata tih stanova, i to bi mi dosta znacilo (nebih mogao da izdvojim vise od 1100-1200€ po kvadratu.
Procitao sam sve sto je pisano na forumu u ovoj godini i video sam da ima dosta zgrada koje su u izgradnji, koje se zavrsavaju... ali voleo bih da mi neko od Vas, posto ste dosta vise upuceni nego sto sam ja, preporuci nesto.
Kupovina je putem kredita ukoliko to igra neku ulogu.
Bio sam u nekoliko agencija ali sam se razocarao, kao da njima nije stalo da prodaju bilo sta iako je njihova zarada prilicno lepa u odnosu na ulozeni trud, vreme, rad... Imam utisak da su me vodili i pokazivali sve nesto sto ne moze da se proda, sto niko nije hteo da kupi, sto je dosta lose...

Hvala unapred :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 28 nov 2016 10:27 #623

  • Delija
  • Delija's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 238
  • Primljenih Zahvalnica: 92
To sto trazis je ubedljivo najtrazenija kategorija stanova i rasproda se najcesce pre zavrsetka izgradnje zgrade, pa cak i kad je neki ZNJ investitor u pitanju.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 03 dec 2016 20:26 #624

  • sanja
  • sanja's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 2
pozdrav! da li neko zna gde i ko gradi na telepu, u blizini limana, zgradu od 4 sprata sa liftom. rok zavrsetka radova je 2016. svaka pomoc ce mi znaciti.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 05 dec 2016 19:56 #625

  • sanja
  • sanja's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 2
pogledaj, nije skupo
Poslednja izmena: 05 dec 2016 20:01 od sanja. Razlog: greska
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Stambena novogradnja - investitori 05 dec 2016 23:14 #626

  • zeljko.todor
  • zeljko.todor's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 7
U Branka Bajića i Svetozara Ćorovića nije zavrsio liftove ni legalizovao zgrade. Toliko.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Stambena novogradnja - investitori 07 dec 2016 23:03 #627

  • zeljko.todor
  • zeljko.todor's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 7
zeljko.todor napisao/la:
U Branka Bajića i Svetozara Ćorovića nije zavrsio liftove ni legalizovao zgrade. Toliko.

Sad sam tek video da nisam uhvatio originalni citat. Sorry. Moj komentar se odnosi na pitanje vezano za investitora Dušana Jonaš.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 24 dec 2016 20:00 #628

  • graha
  • graha's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 2
Mozda pravim malu digresiju, ali interesuje me da li je moguce kupiti neki nov stan od 40-45 kvadrata za oko 40- 43000 e. Interesantne su mi sve lokacije sem Detelinare. Pozeljno bi bilo da da stan nije u suterenu, niskom prizemlju ili potkrovlje :) .
Cenio bih svaku pomoc. Unapred hvala.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 25 dec 2016 14:41 #629

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
To i jeste cena otprilike. :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 25 dec 2016 18:29 #630

  • Delija
  • Delija's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 238
  • Primljenih Zahvalnica: 92
Jeste djavola. Ta velicina stana je najtrazenija, tako da tu nabijaju cene samo tako.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 05 jan 2017 11:10 #631

  • Macamca
  • Macamca's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 6
Pitanje
Šta se zna o Casa Lux Holding .Oni grade u Vojvode Mišića 20 a nemoguće ih je dobiti na telefon. Da li su to stanovi za prodaju ? Pa nemaju ni internet stranicu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 14 jan 2017 18:20 #632

  • bejn
  • bejn's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 13
  • Primljenih Zahvalnica: 1
Pozdrav ljudi,nov sam na forumu.Moze mi neko reci iskustva sa jokic invest firmom?grade po detelinari?Kakvi su?Kakav je kvalitet zgrada?Hvala puno.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 25 jan 2017 03:19 #633

  • hakala
  • hakala's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 3
Pozdrav ljudi!
Da li neko zna koliko bi se kvadrata moglo dobiti za plac i kuću u ulici Branka Bajića, iza Sajma? Godinama se priča da će se tu graditi ali dosad ništa se nije desilo. Nedavno su se pojavile neke gospođe iz nekih agencija za posredovanje nepokretnosti i raspituju se za vlasnike. Međutim ne nude ništa, samo pričaju priče, sve po fazonu "a koliko biste vi želeli dobiti?" - kao da čekaju da čovek blene neku cifru pa da krenu sa cenkanjem.
Da li neko možda ima konkretnih podataka koliko se može dobiti za kvadrat u tom kraju?
I šta vi mislite, da li se uopšte isplati upuštati se u diskusiju sa takvim nekim agencijama ili je ipak bolje sačekati da se lično pojavi neki konkretni investitor? Kakva su vaša iskustva?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 25 jan 2017 09:34 #634

  • djaso
  • djaso's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1146
  • Primljenih Zahvalnica: 2145
hakala napisao/la:
Pozdrav ljudi!
Da li neko zna koliko bi se kvadrata moglo dobiti za plac i kuću u ulici Branka Bajića, iza Sajma? Godinama se priča da će se tu graditi ali dosad ništa se nije desilo. Nedavno su se pojavile neke gospođe iz nekih agencija za posredovanje nepokretnosti i raspituju se za vlasnike. Međutim ne nude ništa, samo pričaju priče, sve po fazonu "a koliko biste vi želeli dobiti?" - kao da čekaju da čovek blene neku cifru pa da krenu sa cenkanjem.
Da li neko možda ima konkretnih podataka koliko se može dobiti za kvadrat u tom kraju?
I šta vi mislite, da li se uopšte isplati upuštati se u diskusiju sa takvim nekim agencijama ili je ipak bolje sačekati da se lično pojavi neki konkretni investitor? Kakva su vaša iskustva?
Sve zavisi od toga sta je predvidjeno na konkretnoj parceli,da li je predvidjeno spajanje sa susednom parcelom ili otkup neke gradske parcele itd....U svakom slucaju u tom kraju se krecu oko 12-15 posto od onoga sta se moze napraviti.Sto znaci ako je na predvidjenoj gradjevinskoj parceli predvidjeno da se moze dobiti 1000 m2(kad kazem gradjevinska,mislim na onu koja je formirana sa svim preparcelacijama i spajanjima ukoliko je to potrebno),realna vrednost takve parcele je oko 120-150 m2-nacin isplate da li u kvadratima ili u kesu,na cekanju ili ne je stvar dogovora sa investitorom.Isto je da li je jedan vlasnik ili 6,na 1000 m2 potencijalnih,prodajnih je 120-150 m2 vrednost te parcele ili sa obzirom na trzisnu vrednost prodajnog kvadrata u B.Bajica od 120- 150 000 evra
Poslednja izmena: 25 jan 2017 09:36 od djaso.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: srdjanyo, hakala

Stambena novogradnja - investitori 25 jan 2017 19:15 #635

  • hakala
  • hakala's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 3
hakala napisao/la:
Pozdrav ljudi!
Da li neko zna koliko bi se kvadrata moglo dobiti za plac i kuću u ulici Branka Bajića, iza Sajma? Godinama se priča da će se tu graditi ali dosad ništa se nije desilo. Nedavno su se pojavile neke gospođe iz nekih agencija za posredovanje nepokretnosti i raspituju se za vlasnike. Međutim ne nude ništa, samo pričaju priče, sve po fazonu "a koliko biste vi želeli dobiti?" - kao da čekaju da čovek blene neku cifru pa da krenu sa cenkanjem.
Da li neko možda ima konkretnih podataka koliko se može dobiti za kvadrat u tom kraju?
I šta vi mislite, da li se uopšte isplati upuštati se u diskusiju sa takvim nekim agencijama ili je ipak bolje sačekati da se lično pojavi neki konkretni investitor? Kakva su vaša iskustva?

Zaboravio sam, a ni to mi nije jasno:
Radi se o kući na sprat, koju imam i koja bi se trebala rušiti, stoga me interesuje da li se prilikom dogovora sa investitorom računa ukupna površina (znači prizemlje + sprat) ili samo površina pod zgradom (u tom slučaju samo prizemlje)? Pretpostvaljam da se računa sve, ali se i iz ovog pitanja vidi kako sam totalni laik u svemu tome...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 25 jan 2017 20:03 #636

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
hakala napisao/la:
hakala napisao/la:
Pozdrav ljudi!
Da li neko zna koliko bi se kvadrata moglo dobiti za plac i kuću u ulici Branka Bajića, iza Sajma? Godinama se priča da će se tu graditi ali dosad ništa se nije desilo. Nedavno su se pojavile neke gospođe iz nekih agencija za posredovanje nepokretnosti i raspituju se za vlasnike. Međutim ne nude ništa, samo pričaju priče, sve po fazonu "a koliko biste vi želeli dobiti?" - kao da čekaju da čovek blene neku cifru pa da krenu sa cenkanjem.
Da li neko možda ima konkretnih podataka koliko se može dobiti za kvadrat u tom kraju?
I šta vi mislite, da li se uopšte isplati upuštati se u diskusiju sa takvim nekim agencijama ili je ipak bolje sačekati da se lično pojavi neki konkretni investitor? Kakva su vaša iskustva?

Zaboravio sam, a ni to mi nije jasno:
Radi se o kući na sprat, koju imam i koja bi se trebala rušiti, stoga me interesuje da li se prilikom dogovora sa investitorom računa ukupna površina (znači prizemlje + sprat) ili samo površina pod zgradom (u tom slučaju samo prizemlje)? Pretpostvaljam da se računa sve, ali se i iz ovog pitanja vidi kako sam totalni laik u svemu tome...
Koliko shvatam ne racuna se uopste sta je na placu. Samo koliko moze da se izgradi stambenog prostora na njemu (To jest procenat od toga).
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 25 jan 2017 21:30 #637

  • hakala
  • hakala's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 3
SSJ5 napisao/la:
Koliko shvatam ne racuna se uopste sta je na placu. Samo koliko moze da se izgradi stambenog prostora na njemu (To jest procenat od toga).

Hvala na odgovor, ali uz dužno poštovanje ipak ne mogu da verujem da to tek tako ide. Ako bi to to bio slučaj, vlasnik sa praznom parcelom bi možda i bolje prošao nego onaj čija izgrađena porodična kuća se ruši. Čini mi se da je to nepravično i ide na ruke samo investitoru.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 25 jan 2017 23:23 #638

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Niko ne tera vlasnika da proda plac i objekat. Ako je dozvoljeno 500 kvadrata, ponudice do 70 u zamenu za plac. Ako osoba smatra da vredi vise, nece dati svoj objekat i to je to dok ne naidje neki investitor koji ce biti zadovoljan sa manjom zaradom i biti spreman da ponudi vise za lokaciju.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 26 jan 2017 10:51 #639

  • djaso
  • djaso's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1146
  • Primljenih Zahvalnica: 2145
hakala napisao/la:
SSJ5 napisao/la:
Koliko shvatam ne racuna se uopste sta je na placu. Samo koliko moze da se izgradi stambenog prostora na njemu (To jest procenat od toga).

Hvala na odgovor, ali uz dužno poštovanje ipak ne mogu da verujem da to tek tako ide. Ako bi to to bio slučaj, vlasnik sa praznom parcelom bi možda i bolje prošao nego onaj čija izgrađena porodična kuća se ruši. Čini mi se da je to nepravično i ide na ruke samo investitoru.
U prvom si u pravu,a u drugom ne(ne branim ni jednog investitora).Tacno je da neko ko ima prazan plac moze bolje proci nego neko ko ima ne znam kakvu kucu(znam takvih primera nekoliko) gde je covek imao prazan plac,ali na njegovom mestu je predvidjena zgrada sa 5000 m2 tako da racunaj koja je vrednost placa.TO je sticaj okolnosti i srece.Ukoliko gledas kucu da prodas investitoru jedino merodavno je sta se tu moze sagraditi.Ukoliko imas dobru kucu,koja nije za rusenje vec drugoj porodici koji bi nastavili u njoj da zive onda je to opet drugo i cena zavisi od niza drugih faktora.Cena lokacije je upravo ono sto znacajno dize cenu kvadrata i za lokacije u centru se daje i do 25 posto od onoga sto se moze napraviti
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 31 jan 2017 15:04 #640

  • Vujin
  • Vujin's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 12
  • Primljenih Zahvalnica: 6
bejn napisao/la:
Pozdrav ljudi,nov sam na forumu.Moze mi neko reci iskustva sa jokic invest firmom?grade po detelinari?Kakvi su?Kakav je kvalitet zgrada?Hvala puno.

Poštovani, Jokić Dragan je skroz korektan investitor. Sve završava na vreme, radi sa svojim novcem, čovek od reči, a ni cene mu nisu jake. E sada, kvalitet mu je srednje prosečan. Što bi rekao naš narod "Kolko para tolko muzike".
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru