Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Stambena novogradnja - investitori

Stambena novogradnja - investitori 16 okt 2016 10:45 #581

  • Billy
  • Billy's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 767
  • Primljenih Zahvalnica: 1527
Stan od 90kvm, 3.5, poslednji sprat, je prodat pre par nedelja. U, sto agenti kazu, "izvornom stanju". Sto u prevodu znaci da od useljenja '82. nije ulozen ni dinar. Ali lep raspored, pravilne sobe, poseban wc.
Oglasena cena je bila cca 1000e/m2. Znaci realizovana verovatno nesto niza.
Poslednja izmena: 16 okt 2016 10:50 od Billy.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: TurboMaximus

Stambena novogradnja - investitori 16 okt 2016 19:17 #582

  • vicakur
  • vicakur's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 207
  • Primljenih Zahvalnica: 82
Billy napisao/la:
Stan od 90kvm, 3.5, poslednji sprat, je prodat pre par nedelja. U, sto agenti kazu, "izvornom stanju". Sto u prevodu znaci da od useljenja '82. nije ulozen ni dinar. Ali lep raspored, pravilne sobe, poseban wc.
Oglasena cena je bila cca 1000e/m2. Znaci realizovana verovatno nesto niza.

Kada uračunate energetsku efikasnost starih zgrada, uništene ulaze i liftove, kupatila koja su za potpuno renoviranje, parkete, vanjsku i unutrašnju stolariju za zamenu itd itd onda vidite da 1500 EU za nove stanove kod pojedinih investitora (kvalitetnija gradnja) nije puno.
Poslednja izmena: 17 okt 2016 00:28 od mukyz. Razlog: poruka ukljucena u citat
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 17 okt 2016 00:36 #583

  • mukyz
  • mukyz's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • the grand master
  • Poruka: 1269
  • Primljenih Zahvalnica: 632
Niko nece renovirati ulaz i lift zbog toga sto je kupio stan u nekoj zgradi.
Stan od 90kvm iz ovog primera za 45000 e razlike u ceni moze da se "pozlati", i jos i da ostane.
Gubici zbog energetske (ne)efikasnosti su toliki da ce vlasnik stana u minus uci za par desetina godina pogotovo kod nas gde se grejanje placa po kvadratu a ne po utrosku.
NSBuild
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Direktor, Ljube

Stambena novogradnja - investitori 17 okt 2016 08:17 #584

  • Billy
  • Billy's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 767
  • Primljenih Zahvalnica: 1527
Upravo sam to hteo i ja da kazem. Kvalitet plocica ili parketa moze da utice na cenu stana nekoliko, maximalno 10-tak procenata
Za dodatnih 120-150e po kvadratu mozes taj stan picnuti po svojoj (il zeninoj) volji - komplet podove, keramiku, sanitarije, drvenariju, rasvetu.
A ovom iz drugog primera ni tih 1500e nece dati pristojan trotoar ispred ulaza, zelenilo, biciklanu, medju-blokovski prostor ili decije igraliste. I opet ce morati da svoja kolica, rolere, kuce... i decu smeste u kola i dodju u tu Fruskogorsku da se prosetaju po keju ili vide drvo.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Ljube

Re:Stambena novogradnja - investitori 18 okt 2016 10:19 #585

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
pedja u cara dusana nema nikakvog gradilista niti nicega sto ukazuje na neki pocetak gradnje

poslato sa mašine u dokolici
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Stambena novogradnja - investitori 18 okt 2016 10:26 #586

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
ranko su ns napisao/la:
pedja u cara dusana nema nikakvog gradilista niti nicega sto ukazuje na neki pocetak gradnje

poslato sa mašine u dokolici
Ima jedan porusen plac. Gledacu da slikam danas ako budem prolazio.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 18 okt 2016 11:12 #587

  • Novajlija
  • Novajlija's Avatar
  • Van mreže
  • Član je blokiran
  • Poruka: 2141
  • Primljenih Zahvalnica: 5713
Već je delimično ograđen.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 18 okt 2016 12:04 #588

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
sem onog dobro poznatog na uglu sa Futoškom ja ne videh niti jedan znak novog gradilišta. A prešo sam celu ulicu
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 18 okt 2016 12:07 #589

  • Novajlija
  • Novajlija's Avatar
  • Van mreže
  • Član je blokiran
  • Poruka: 2141
  • Primljenih Zahvalnica: 5713
Označio sam na mapi pre par dana tačnu lokaciju. ;)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 18 okt 2016 14:23 #590

  • nizi
  • nizi's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 4
  • Primljenih Zahvalnica: 4
Srusen je ovaj bivsi restoran, a investitor je Dijagoninvest tj. izvodjac Dijagonala. Koliko sam cuo cena bi trebalo da bude 1350eur.

google maps
Poslednja izmena: 18 okt 2016 14:25 od nizi.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 18 okt 2016 14:30 #591

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
pa tu sam bio danas, srušeno jeste ali nema ništa. Nema tu nikakve table, očigledno nizi ima više informacija o Dijagonali



današnja fotka
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Poslednja izmena: 18 okt 2016 14:32 od ranko su ns.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 18 okt 2016 15:53 #592

  • Novajlija
  • Novajlija's Avatar
  • Van mreže
  • Član je blokiran
  • Poruka: 2141
  • Primljenih Zahvalnica: 5713
Vidi se izbliza postavljena ograda uz bočnu ivicu placa, a ovde samo delimično na slici.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 18 okt 2016 23:33 #593

  • pedja
  • pedja's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 34
  • Primljenih Zahvalnica: 36
a jel ima neko gradiliste u ul. Djordja Magarasevica, a da je u blizini Cara Dusana?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 19 okt 2016 09:47 #594

  • nizi
  • nizi's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 4
  • Primljenih Zahvalnica: 4
Do pre dva dana nije bilo, jedino ako je u medjuvremeno nesto poruseno na brzinu.
Poslednja izmena: 19 okt 2016 09:48 od nizi.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Stambena novogradnja - investitori 19 okt 2016 15:02 #595

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
Evo tog placa u Cara Dusana:


Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, limanac, kasko, Yokai, Duja, Oniks, Blavak, pedja

Stambena novogradnja - investitori 29 okt 2016 12:09 #596

  • Novajlija
  • Novajlija's Avatar
  • Van mreže
  • Član je blokiran
  • Poruka: 2141
  • Primljenih Zahvalnica: 5713
Draganu Lakiću devet godina zatvora za duplu prodaju stanova, ostalima uslovna

ragan Lakić (60) iz Petrovaradina osuđen je u odsustvu na devet godina zatvora za višestruke duple prodaje stanova od 2005. do 2009. godine u kojima je oštećeno 80 kupaca, od kojih neki i više puta, za ukupan iznos od skoro milion i po evra.





Ostalih četvoro optuženih koji su se branili sa slobode osuđeni su u novosadskom Višem sudu uslovno, s rokom provere od četiri godine. Njegov sin Nebojša Lakić osuđen je uslovno na 23 meseca zatvora, vlasnica nekadašnje agencije za nekretnine u Novom Sadu Olivera Roška i novosadski advokat Zdenka Kričković na 18 meseci, a Bojan Ludoški kao odgovorno lice agencije za nekretnine "Zenit" iz Zrenjanina na 20 meseci.

Podsetimo, Dragan Lakić, mašinobravar iz Petrovaradina, vlasnik firmi "Spid ko" i "Laki lend", potpisao je sporazum o priznanju krivice 2011. godine, pre nego što je pretres otvoren. Potom je nestao, a prema nekim informacijama, na lečenju je u Izraelu.

Sud je presudio i o imovinskim zahtevima svih oštećenih, a one koji se ne slažu s nalazima veštaka o proceni vrednosti uputio je na parnični postupak. Dragan Lakić, osim što je obavezan da isplati skoro milion i po evra, treba da plati i više od polovine troškova postupka u iznosu od 450.000 dinara, a ostali optuženi po 50.000 dinara.

"Stav veća je da je umišljaj postojao kod svih optuženih, s tim što su njihove uloge bile različite. Činjenica je da su ljudi oštećeni, neki i za više stambenih jedinica, u Novom Sadu na četiri lokacije, u Zrenjaninu na dve, a da je napravljena samo jedna zgrada s osam stanova, u Novom Sadu, od kojih je samo jedan bio slobodan da se proda, ali je tu obavljeno 25 prodaja, dok su svi ostali iz optužnice samo obećavani i to uz duple prodaje. Na primer, u Cankarevoj ulici dva stana prodavana su pet puta. Ostalo četvoro optuženih sve su znali, a obećavali su kupcima nekretnine, ali nisu oni uzimali novac već prvookrivljeni. Oni su radili za platu ili procenat", rekao je pri obrazlaganju presude sudija Miroljub Novićević.

On je naveo da je za zlopotrebu položaja odgovornog lica, za šta je Dragan Lakić bio optužen, zaprećena kazna od dve do deset godina zatvora, prenosi Dnevnik.

"Dragan Lakić jeste imao dominantnu ulogu u tim delima i osuđivan je šest puta, od toga u pet navrata za istovrsno delo. Nema milion i po evra, a nema ni stanova. Ipak, ta godina manje od maksimalne kazne pronađena je u olakšavajućoj okolnosti da je teško bolestan, ali i što je priznao šta je radio, mada uz neko svoje objašnjenje, odnosno pravdanje. Ostali optuženi su pomagači, a do pokretanja ovog postupka nisu osuđivani. Dobili su uslovnu osudu jer nisu imali mogućnost da utiču na presudne stvari, dok je prvookrivljeni uzimao novac i zaključivao ugovore", obrazložio je sudija.

Posle obrazlaganja presude, jedna žena iz publike je glasno i uz suze upitala: "A šta da rade oni koji su umrli i postali teško bolesni zbog ovoga što im se desilo?"

www.021.rs/story/Novi-Sad/Hronika/147833...stalima-uslovna.html
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, Blavak

Stambena novogradnja - investitori 01 nov 2016 19:04 #597

  • Bubamara
  • Bubamara's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 16
  • Primljenih Zahvalnica: 49
Pozdrav svima,

Nova sam na forumu i zanima me par informacija, ako ih neko ima :-). Naime, nameracili smo se na jedan stan u Laguni, na Bulevaru Evrope, pa me zanima da li neko zna nekog ko zivi u useljenim lamelama i kakva su iskustva. Da li se sve uknjizava odmah, kao sto kazu? Mi dizemo kredit, pa nam to uliva dodatnu sigurnost jer ce banka sve isproveravati.
Kakav je kvalitet radova? Onako, laicki, nama sve deluje dosta kvalitetno.

Svaka pomoc je dobrodosla :-)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 02 nov 2016 10:05 #598

  • ZoxInTheBox
  • ZoxInTheBox's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 476
  • Primljenih Zahvalnica: 1503
Bubamara napisao/la:
Mi dizemo kredit, pa nam to uliva dodatnu sigurnost jer ce banka sve isproveravati.

Provera banke vam ni nakoji nacin ne garantuje niti obavezuje investitora da uknjizi zgradu, niti moze u fazi gradnje da garatnuje dobijanje upotrebne dozvole. Banka pregleda papire dostupne u tom momentu. U Srbiji nazalost nista nije obavezujuce a nacini na koje stvari mogu da krenu naopaku su jos uvek nepregledivi. Ovo govorim ne aludirajuci na Lagunu, vec uopsteno iz iskustva naivnog kupca stana na kredit sa punim registratorom "proverenih i urednih" papira.
Poslednja izmena: 02 nov 2016 10:07 od ZoxInTheBox.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Direktor, Delija

Stambena novogradnja - investitori 02 nov 2016 10:46 #599

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8437
  • Primljenih Zahvalnica: 36064
Bubamara napisao/la:
Pozdrav svima,

Nova sam na forumu i zanima me par informacija, ako ih neko ima :-). Naime, nameracili smo se na jedan stan u Laguni, na Bulevaru Evrope, pa me zanima da li neko zna nekog ko zivi u useljenim lamelama i kakva su iskustva. Da li se sve uknjizava odmah, kao sto kazu? Mi dizemo kredit, pa nam to uliva dodatnu sigurnost jer ce banka sve isproveravati.
Kakav je kvalitet radova? Onako, laicki, nama sve deluje dosta kvalitetno.

Svaka pomoc je dobrodosla :-)
Jeste kvalitetno, barem što se tiče prve lamele. Iskustva su pozitivna. Sa dokumentacijom nije bilo problema.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 03 nov 2016 13:07 #600

  • dalcek
  • dalcek's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 4
  • Primljenih Zahvalnica: 7
Takodje znam par ljudi koji zive u Lameli 1 i svi su jako zadovoljni. Uredni papiri, sve uknjizeno, odlican kvalitet zgrade..

Mozda je rano suditi, ipak je to godinu, dve staro..
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru