Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Stambena novogradnja - investitori

Stambena novogradnja - investitori 07 feb 2017 23:44 #641

  • bejn
  • bejn's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 13
  • Primljenih Zahvalnica: 1
Hvala puno na odgovoru :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 09 feb 2017 15:09 #642

  • MasaNS
  • MasaNS's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 17
  • Primljenih Zahvalnica: 7
Pozdrav i od mene! Da li mi neko moze reci kakva su iskustva sa kvalitetom stanova Inobacka i Tehnogradnja?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 09 feb 2017 18:04 #643

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
MasaNS napisao/la:
Pozdrav i od mene! Da li mi neko moze reci kakva su iskustva sa kvalitetom stanova Inobacka i Tehnogradnja?
Mislim da je receno da Inobacka ima neki stari sistem gradnje, a i neko je obilazio stanove. Mozete ukucati u pretragu, pa pogledati sta su govorili ljudi. Sto se Tehnogradnje tice ne znam da je iko komentarisao njihovu gradnju, a vidim da prodaju stanove. Sto verovatno nije lose.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 09 feb 2017 19:53 #644

  • Alibunar
  • Alibunar's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 254
  • Primljenih Zahvalnica: 190
Brat mi zivi u Inobackinoj zgradi i prezadovoljan je.
Uglavnom leti nije palio klimu, a sad celu zimu nije palio grejanje verovao ili ne :D a super je sto se placa po utrosku i ima onaj tempometar ili kako se vec zove pa su mu troskovi stvarno mali.
Jedino sto mi je rekao da u ulazu posto nemaju prekidaci za svetlo senzor na jednom mestu kao da malcice zakasni, ali npr ja to nisam ni primetio, a isao sam dosta puta kod njega.
Sad ja sam bacio akcenat na ovo grejanje, ali ako imas neko konkretno pitanje da ga pitam samo izvoli :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 10 feb 2017 08:46 #645

  • djaso
  • djaso's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1146
  • Primljenih Zahvalnica: 2145
Alibunar napisao/la:
Brat mi zivi u Inobackinoj zgradi i prezadovoljan je.
Uglavnom leti nije palio klimu, a sad celu zimu nije palio grejanje verovao ili ne :D a super je sto se placa po utrosku i ima onaj tempometar ili kako se vec zove pa su mu troskovi stvarno mali.
Jedino sto mi je rekao da u ulazu posto nemaju prekidaci za svetlo senzor na jednom mestu kao da malcice zakasni, ali npr ja to nisam ni primetio, a isao sam dosta puta kod njega.
Sad ja sam bacio akcenat na ovo grejanje, ali ako imas neko konkretno pitanje da ga pitam samo izvoli :)
Mozes li proveriti koliki mu je racun za grejanje u sezoni grejanja,a koliki kad se ne greje,recimo u julu(fiksni deo)?I mene zanima to grejanje po utrosku,jer se mnogi zale na njega,a vidim da ste vi imali pozitivna iskustva
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 10 feb 2017 13:35 #646

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Grejanje na sta? Koji sprat, koja pozicija u zgradi, koja strana sveta, koja velicina stana? Sve to igra ulogu.

U Prezidentu garsonjera na drugom spratu, zapad, izmedju dva stana, greje se samo sa radijatorom iz kupatila koliko je ususkan stan sa 10cm stiropora i kulira na zgradi na primer. Grejanje nas gas, deli se na celu zgradu, pa ne pomaze kada komsije drze otvorene prozore...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 10 feb 2017 14:17 #647

  • Delija
  • Delija's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 238
  • Primljenih Zahvalnica: 92
I grejanje na gas moze da bude mereno po utrosku upotrebom kalorimetara.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 10 feb 2017 14:50 #648

  • djaso
  • djaso's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1146
  • Primljenih Zahvalnica: 2145
kasko napisao/la:
Grejanje na sta? Koji sprat, koja pozicija u zgradi, koja strana sveta, koja velicina stana? Sve to igra ulogu.

U Prezidentu garsonjera na drugom spratu, zapad, izmedju dva stana, greje se samo sa radijatorom iz kupatila koliko je ususkan stan sa 10cm stiropora i kulira na zgradi na primer. Grejanje nas gas, deli se na celu zgradu, pa ne pomaze kada komsije drze otvorene prozore...
Mene konkretno interesuje toplana.I racuni preko kalorimetara
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 10 feb 2017 15:35 #649

  • MasaNS
  • MasaNS's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 17
  • Primljenih Zahvalnica: 7
Hvala, da li mozes pitati brata kad stignes, da li oni stavljaju roletne ili to radim sama i da li su oni obavezni da srede dvoriste i parking oko zgrade ili grad? Malo neugledno izgleda. I da li su voljni da spuste cenu za vecu kvadraturu?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 10 feb 2017 20:31 #650

  • Alibunar
  • Alibunar's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 254
  • Primljenih Zahvalnica: 190
djaso napisao/la:
Alibunar napisao/la:
Brat mi zivi u Inobackinoj zgradi i prezadovoljan je.
Uglavnom leti nije palio klimu, a sad celu zimu nije palio grejanje verovao ili ne :D a super je sto se placa po utrosku i ima onaj tempometar ili kako se vec zove pa su mu troskovi stvarno mali.
Jedino sto mi je rekao da u ulazu posto nemaju prekidaci za svetlo senzor na jednom mestu kao da malcice zakasni, ali npr ja to nisam ni primetio, a isao sam dosta puta kod njega.
Sad ja sam bacio akcenat na ovo grejanje, ali ako imas neko konkretno pitanje da ga pitam samo izvoli :)
Mozes li proveriti koliki mu je racun za grejanje u sezoni grejanja,a koliki kad se ne greje,recimo u julu(fiksni deo)?I mene zanima to grejanje po utrosku,jer se mnogi zale na njega,a vidim da ste vi imali pozitivna iskustva

Bukvalno nije palio grejanje evo vec godinu dana zivi tamo, osim tog fiksnog dela koji placa preko informatike ili kako vec sto je oko 1000rsd mesecno(ako sam pogresio cifru koliko je to fiksno provericu sutra sa njim jer subotom dolazi do nas).

-Preko toplane je grejanje, drugi sprat, stan gleda na futoski put, nije na samom cosku, manji je 43 grejne povrsine(Nismo ni mi kupili na blef stan nego smo se itekako raspitivali i dobili pozitivno misljenje od ljudi na koje smo naisli verovatno sa vecim stanovima i verovatno drugim pozicijama pa smo se na ovo odlucili i nismo se presli deifinitivno, iako sam ja bio prvi skeptican).

-Roletne su ugradjene bile, ne znam stvarno ko sredjuje dvoriste mi smo gledali prvo jedan u Bate Brkic 10a, ali smo uzeli u Andje Rankovic na kraju bas zbog sredjenosti ulice posto je u Andje Rankovic ispred ulaza odradjen put, parking, prolaz za pesake jako lepo dok u Bate Brkica divilji parking u blatu ispred zgrade. Ne secam se da su mu spustili cenu, ali mislim da je to i dosta relativno da li je investitoru prigustilo ili sta vec, treba otici licno pa videti u svakom slucaju da li bi spustali cenu.

Uglavnom on radi kao programer na limanu u park sitiju pa smo navalili na liman da uzmemo stan kao sumanuti, ali cene na limanu su toliko precenjene da covek uzme stan i da ulozi u njega 5-6000e treba biti lud po meni ili da je dobro prosao kao naslednik pa se razbacuje.

Ovako bi trebali ti kvartovi da izgledaju(zeleno i rozo su izgradjene, stariji je malo plan) :)

Poslednja izmena: 11 feb 2017 01:22 od Novajlija.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 10 feb 2017 20:56 #651

  • djaso
  • djaso's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1146
  • Primljenih Zahvalnica: 2145
Alibunar napisao/la:
djaso napisao/la:
Alibunar napisao/la:
Brat mi zivi u Inobackinoj zgradi i prezadovoljan je.
Uglavnom leti nije palio klimu, a sad celu zimu nije palio grejanje verovao ili ne :D a super je sto se placa po utrosku i ima onaj tempometar ili kako se vec zove pa su mu troskovi stvarno mali.
Jedino sto mi je rekao da u ulazu posto nemaju prekidaci za svetlo senzor na jednom mestu kao da malcice zakasni, ali npr ja to nisam ni primetio, a isao sam dosta puta kod njega.
Sad ja sam bacio akcenat na ovo grejanje, ali ako imas neko konkretno pitanje da ga pitam samo izvoli :)
Mozes li proveriti koliki mu je racun za grejanje u sezoni grejanja,a koliki kad se ne greje,recimo u julu(fiksni deo)?I mene zanima to grejanje po utrosku,jer se mnogi zale na njega,a vidim da ste vi imali pozitivna iskustva

Bukvalno nije palio grejanje evo vec godinu dana zivi tamo, osim tog fiksnog dela koji placa preko informatike ili kako vec sto je oko 1000rsd mesecno(ako sam pogresio cifru koliko je to fiksno provericu sutra sa njim jer subotom dolazi do nas).

-Preko toplane je grejanje, drugi sprat, stan gleda na futoski put, nije na samom cosku, manji je 43 grejne povrsine(Nismo ni mi kupili na blef stan nego smo se itekako raspitivali i dobili pozitivno misljenje od ljudi na koje smo naisli verovatno sa vecim stanovima i verovatno drugim pozicijama pa smo se na ovo odlucili i nismo se presli deifinitivno, iako sam ja bio prvi skeptican).

-Roletne su ugradjene bile, ne znam stvarno ko sredjuje dvoriste mi smo gledali prvo jedan u Bate Brkic 10a, ali smo uzeli u Andje Rankovic na kraju bas zbog sredjenosti ulice posto je u Andje Rankovic ispred ulaza odradjen put, parking, prolaz za pesake jako lepo dok u Bate Brkica divilji parking u blatu ispred zgrade. Ne secam se da su mu spustili cenu, ali mislim da je to i dosta relativno da li je investitoru prigustilo ili sta vec, treba otici licno pa videti u svakom slucaju da li bi spustali cenu.

Uglavnom on radi kao programer na limanu u park sitiju pa smo navalili na liman da uzmemo stan kao sumanuti, ali cene na limanu su toliko precenjene da covek uzme stan i da ulozi u njega 5-6000e treba biti lud po meni ili da je dobro prosao kao naslednik pa se razbacuje.

Ovako bi trebali ti kvartovi da izgledaju(zeleno i rozo su izgradjene, stariji je malo plan) :)

Iskreno,deluje me neverovatno to sto pricas.Kako mislis ne greje se?Pa jel zivi u njemu?Nemoguce da mu je komforno u stanu ,pogotovo sad na minus 10 kad je bilo nedavno koliko god da je dobra izolacija,Jednostavno fizika kaze drugacije.Komforna temperatura u stanu je oko 22,23 stepena.Nju je jednostavno nemoguce odrzavati bez dogrevanja ukoliko je spoljna temperatura niza od te pa cak i za 5-10 stepeni.Sve ispod 20 stepeni sobne temperature je hladno
Poslednja izmena: 10 feb 2017 20:59 od djaso.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 10 feb 2017 21:02 #652

  • Alibunar
  • Alibunar's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 254
  • Primljenih Zahvalnica: 190
Ja ne znam dal se potrafi onda milion okolnosti da ovi oko njega greju, pozicija stana ili sta vec ali nemam ni jedan razlog da lazem da konkretno moj brat ne pali grejanje uopste ove zime u njegovom stanu, Bio sam kod njega zimi, idem i sad u nedelju i svaki put budem u majici kod njega dok se ja dve ulice ispod njega smrzavam u stanu :D
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 11 feb 2017 01:28 #653

  • Novajlija
  • Novajlija's Avatar
  • Van mreže
  • Član je blokiran
  • Poruka: 2141
  • Primljenih Zahvalnica: 5713
^^
To za grejanje je apsolutno tačno, ni ja nisam verovao drugaru koji živi u jednoj zgradi završenoj prošle godine, Ponekad otvori vrata kako bi topao vazdug iz hodnika zgrade ugrejao stan, a da ne uključuje grajanje. :) Za stan od 40 kvadrata grejanje mu je oko 1000 dinara.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Stambena novogradnja - investitori 11 feb 2017 10:14 #654

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Ako je dobro ušuškan mogu ga komšijski zidovi dogrevati. Kolika je grejna površina bez terase?
Realno, to je 2000 rsd mesečno tokom 6 meseci što je odlično dok ne počnu komšije da zavrću radijatore :)).
U Prezident palasu je oko 3300 za istu kvadraturu 6 meseci na gas s tim što se preteruje sa temperaturom.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Stambena novogradnja - investitori 11 feb 2017 10:56 #655

  • Alibunar
  • Alibunar's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 254
  • Primljenih Zahvalnica: 190
Oko 40 kvadrata je, sad kad je ovaj krenuo da mi racuna metafiziku i kako je nemoguce da ne pali grejanje samo sam se iznervirao.
Uglavnom jedan od komentara sam dobio za Inobacku bas sa ovog foruma pre nego sto je brat uzeo i valjda je zena placala na 74 kvadrata u najhladnijem mesecu 4000rsd sto je isto za pohvalu, stvarno su troskovi neverovatno mali sad da li i nju komsije zapravo samo greju ne znam.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Stambena novogradnja - investitori 11 feb 2017 19:43 #656

  • djaso
  • djaso's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1146
  • Primljenih Zahvalnica: 2145
Alibunar napisao/la:
Oko 40 kvadrata je, sad kad je ovaj krenuo da mi racuna metafiziku i kako je nemoguce da ne pali grejanje samo sam se iznervirao.
Uglavnom jedan od komentara sam dobio za Inobacku bas sa ovog foruma pre nego sto je brat uzeo i valjda je zena placala na 74 kvadrata u najhladnijem mesecu 4000rsd sto je isto za pohvalu, stvarno su troskovi neverovatno mali sad da li i nju komsije zapravo samo greju ne znam.


Cena grejanja preko toplane je skoro 90 dinara plus 10 posto PDV po m2.Sto znaci da stan od 40 m2 se greje za 4000 dinara i taj iznos se placa tokom CELE kalendarske godine.To vazi za SVE stanove koji se greju putem toplane,a koji NEMAJU ugradjene kalorimetre.Oni koji imaju ugradjene kalorimetre placaju instalisanu snagu tako da taj fiksni se placa uvek plus potrosnja.
Poslednja izmena: 11 feb 2017 19:44 od djaso.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: kasko

Re:Stambena novogradnja - investitori 12 feb 2017 21:22 #657

  • Alibunar
  • Alibunar's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 254
  • Primljenih Zahvalnica: 190
Prvo nisi verovao da moze bez grejanja u tim zgradama ali eto i Novajlija ti je potvrdio, a sad hoces da me ubedis da placa troskove vise nego sto placa..... Njemu je 3000rsd informatika u koju su ukljuceni troskovi grejanja(koje nikad nije upalio(Ni danas nije palio u majici sam bio opusteno dok je sibala vetrina napolju)), 1500rsd ga struja izadje i 3000 kablovska/internet= oko 7500 svaki mesec su mu troskovi ja licno danas pogledao. U svakom slucaju neka ova zena sto se raspitivala proveri kod jos nekog u tim zgradama i da povede forenzicare pre nego sto se odluci.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 12 feb 2017 22:38 #658

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8416
  • Primljenih Zahvalnica: 35928
U prvoj lameli Laguna residence na galeriji, bulevarska strana, ako podesiš termostat u stanu na 22 stepena C, grejanje se neće uključiti, tj radijatori su hladni, a zadata temperatura je postignuta. Troškovi grejanja su u skladu sa onim što je Alibunar naveo. Voleo bih da tako nešto imamo i mi, u starijim zgradama, odnosno da plaćamo po utrošku.
Poslednja izmena: 12 feb 2017 22:39 od Blavak.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 16 feb 2017 15:44 #659

  • MasaNS
  • MasaNS's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 17
  • Primljenih Zahvalnica: 7
Uskoro idem u dva stana Inobacke, da proverim sve, pa javljam.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 16 feb 2017 21:43 #660

  • Manastirac
  • Manastirac's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 1
Pozdrav, nov sam na forumu i interesuje me zgrada koju gradi Erker (ugao Futoske i Cara Dusana) Zna li iko nesto vise o ovome? Kvalitet gradnje,rokovi itd
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru