Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Stambena novogradnja - investitori

Stambena novogradnja - investitori 02 okt 2019 09:23 #1481

  • agamemnom70
  • agamemnom70's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 109
  • Primljenih Zahvalnica: 82
Sto se tice cena kod Galensa meni su jednom prilikom odgovorili ovako


Zahvaljujemo Vam se na interesovanju za kupovinu naših nekretnina.Trenutno možemo da Vam ponudimo sledeće lokacije u izgradnji.

Centar, Pupinova palata, planirani rok za useljenje je početak 2019.godine.
Cena po m2 se krece od 1800e/m2 plus pdv.

Centar, Kraljev Park, planirani rok za useljenje mart/april 2019.godine. Cene su od 1250e/m2 do 1350e/m2 plus PDV.

Objekat u Filipa Višnjića/ Kej , koji je u pripremi, planiramo početak gradnje najkasnije do kraja godine. Cene su od 1250e/m2 do 1350e/m2 plus PDV.

Laze Lazarevića, objekat koji planiramo da uselimo polovinom iduće godine. Cene su od 1050e/m2 do 1150e/m2 sa PDV-om.

Jastrebačka ulica, objekat koji je u planu da se gradi narednih 18 meseci. Cene su od 1150e/m2 do 1200e/m2 sa PDV-om.

Dinamika plaćanja zavisi od Vas, stan je dovoljno kaparisati sa 10% od dogovorene cene i ostatak cene isplatiti nakon dobijanja upotrebne dozvole, možete isplaćivati sukcesivno do primopredaje ključeva ili stan možete avansirati sa preko 80% na potpisu predugovora, odnosno u toku izgradnje na osnovu čega bi Vam bio odobren i popust u iznosu do 50e/m2.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: das ivon, Aleksejjj

Stambena novogradnja - investitori 03 okt 2019 09:07 #1482

  • marko1989
  • marko1989's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 25
  • Primljenih Zahvalnica: 3
Da li zna neko koliko se krece cena kvadrata za Harmony Residence(ugao BE i Laze Nancica), Rapid?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 03 okt 2019 14:29 #1483

  • IC
  • IC's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 435
  • Primljenih Zahvalnica: 521
Ja sam zvao danas, 1400 plus PDV... nema garsonjera ni jednosobnih... najmanji je dvosoban 33 m2... parking je 7000 plus PDV ako je u dvorištu (on se ne knjiži) a 8000 plus PDV ako je u podrumu (oni se knjiže) mislim da je PDV na parking mesta veći nego na stan (ako se sećam 20% a ne 10% ali nisam siguran). Nisam pitao za dinamiku plaćanja i eventualne popuste, mislim da će ova zgrada ulepšati tu stranu Bulevara Evrope, kamo sreće da su svi zidali lepe i skladne projekte Bulevar Evrope bi bio prelep...
There are no passengers on spaceship earth. We are all crew.
Poslednja izmena: 03 okt 2019 14:34 od IC.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Yokai, Aleksejjj

Stambena novogradnja - investitori 03 okt 2019 15:14 #1484

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
33m2 dvosoban stan...
Po pravilniku je dvosoban stan od 48m2.
Član 20

Minimalne površine stana prema strukturi stana su:

1) garsonjera - 26,00 m2;
2) jednosobni stan - 30,00 m2;
3) jednoiposobni stan - 40,00 m2;
4) dvosobni stan - 48,00 m2;
5) dvoiposobni stan - 56,00 m2;
6) trosobni stan - 64,00 m2;
7) troiposobni stan - 77,00 m2;
8 ) četvorosobni stan - 86,00 m2;
9) četvoroiposobni stan - 97,00 m2.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Poslednja izmena: 03 okt 2019 15:14 od Dukelander.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Billy, Djordje Cvarkov

Stambena novogradnja - investitori 03 okt 2019 16:23 #1485

  • Aleksejjj
  • Aleksejjj's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 206
  • Primljenih Zahvalnica: 56
Galens Avenija 1400+pdv za manji stan, proverili (Marko, ako ti daju za 1200 kupuj odmah ) :lol: E da, hoce da spuste ono za 50e ako das pola odmah. Koga zanima i Slavija krece jos malo da zida u Cara Dusana, cena ista, s tim da su naglasili da je to samo za rano predugovaranje, posle planiraju vise. Da naglasim pitao sam za manje stanove, za vece je sigurno jeftinije.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 03 okt 2019 18:50 #1486

  • marko1989
  • marko1989's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 25
  • Primljenih Zahvalnica: 3
Aleksejjj napisao/la:
Galens Avenija 1400+pdv za manji stan, proverili (Marko, ako ti daju za 1200 kupuj odmah ) :lol: E da, hoce da spuste ono za 50e ako das pola odmah. Koga zanima i Slavija krece jos malo da zida u Cara Dusana, cena ista, s tim da su naglasili da je to samo za rano predugovaranje, posle planiraju vise. Da naglasim pitao sam za manje stanove, za vece je sigurno jeftinije.

Jos mi na papiru napisala 1200, ocigledno se zbunila :D Rapid i Slavija grade modernije zgrade, ne bi bilo lose da se preorijentisem ka njima :D
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 03 okt 2019 22:52 #1487

  • DEKIMIR
  • DEKIMIR's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 103
  • Primljenih Zahvalnica: 30
Galens gradi mnogo zgrada, mnogo majstora i razlikuje se kvalitet od zgrade do zgrade, teško je to sve ispratiti, Emerald Hill u Janka Veselinovića sagradio dve fenomenalne zgrade verovatno najkvalitetnije u našem gradu, jedino mi nije jasno zašto grade samo po jednu zgradu godišnje i zašto tako kvalitetne zgrade ne grade na atraktivnijim lokacijama bliže centru grada
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 03 okt 2019 22:54 #1488

  • Aleksejjj
  • Aleksejjj's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 206
  • Primljenih Zahvalnica: 56
marko1989 napisao/la:
Jos mi na papiru napisala 1200, ocigledno se zbunila :D Rapid i Slavija grade modernije zgrade, ne bi bilo lose da se preorijentisem ka njima :D

Da, ovo sto su nacrtali deluje ok, mislim za Rapid. Meni samo nije jasno zasto su pobogu na onoj prosloj zgradi nalepili klinker plocice umesto opeke. Sad svi koriste onu 3 cm opeku kao fasadnu ciglu, bar su toliko mogli, ono bas jeftino i nalepljeno izgleda.

Jel zna neko jel gradi Aleksandar nesto ovih dana?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 04 okt 2019 09:58 #1489

  • Preduzetnik
  • Preduzetnik's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 22
  • Primljenih Zahvalnica: 16
Da li neko zna ko je investitor i projektant zgrade u Svetozara Corovica 4 na Novom Naselju? Vidi se sa Futoskog puta. I da li se mozda zna koja je bila cena po m2?




Poslednja izmena: 04 okt 2019 10:33 od limanac. Razlog: umetanje fotki
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: das ivon, AeroDron

Stambena novogradnja - investitori 04 okt 2019 11:00 #1490

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Takve zgrade sa 2,4, ili max 8 stanova su najskuplje u gradu (pod uslovom da su naravno kvalitetnije, kao sto deluje ova)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 04 okt 2019 11:17 #1491

  • IC
  • IC's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 435
  • Primljenih Zahvalnica: 521
Kada su zidali ovu drugu (bližu mercedecu) ima godinu-dve bio sam do gradilišta da pitam, odgovor je bio da nije na prodaju da se zida za potrebe firme ili vlasnika firme tako nešto... to je neki poslovni prostor izgleda, ili stambeno-poslovni objekat...
There are no passengers on spaceship earth. We are all crew.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 04 okt 2019 11:21 #1492

  • valjan
  • valjan's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 2332
Preduzetnik napisao/la:
Da li neko zna ko je investitor i projektant zgrade u Svetozara Corovica 4 na Novom Naselju? Vidi se sa Futoskog puta. I da li se mozda zna koja je bila cena po m2?
Ako se zgrade zovu "Klaris 1" i "Klaris 2", i dotična agencija ima sedište u onoj prvoj, možda se već nekako i nazire odgovor na jedan deo tvog pitanja ;)
Poslednja izmena: 04 okt 2019 11:24 od valjan.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 04 okt 2019 14:24 #1493

  • Preduzetnik
  • Preduzetnik's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 22
  • Primljenih Zahvalnica: 16
Hvala svima na odgovoru. Nisam znao da je od racunovodstvene agencije Klaris :dunno:

Gde bi se moglo iskopati ime projektanta? :?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 04 okt 2019 15:05 #1494

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Ime odgovornog projektanta je Danijel J. Adamović, dipl. inž. arh.

Firma je „AD-studio” .
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Poslednja izmena: 04 okt 2019 15:08 od Dukelander.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Preduzetnik

Stambena novogradnja - investitori 06 okt 2019 11:42 #1495

  • debian
  • debian's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 1
Pozdrav ljudi, u maloj sam nedoumici, pa me interesuje vase misljenje kako bih lakse doneo odluku :) Za kog investitora biste se pre odlucili, Emerald Hill ili Rapidinvest ? Koji ima kvalitetniju gradnju? Konkretno, razmisljam se izmedju objekta koji ce Emerald Hill graditi u Sime Matavulja i Harmony Residence objekta koji gradi Rapidinvest na uglu BE i Laze Nanica. Rekao bih da EH radi kvalitetnije dok Rapid u ovom slucaju ima malo bolju lokaciju. Sto se cene kvadrata tice, nije neka velika razlika. Za koju opicju od ove dve biste se pre odlucili, i zbog cega? Hvala vam unapred na odgovoru!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 06 okt 2019 20:44 #1496

  • Aleksejjj
  • Aleksejjj's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 206
  • Primljenih Zahvalnica: 56
debian napisao/la:
Pozdrav ljudi, u maloj sam nedoumici, pa me interesuje vase misljenje kako bih lakse doneo odluku :) Za kog investitora biste se pre odlucili, Emerald Hill ili Rapidinvest ? Koji ima kvalitetniju gradnju? Konkretno, razmisljam se izmedju objekta koji ce Emerald Hill graditi u Sime Matavulja i Harmony Residence objekta koji gradi Rapidinvest na uglu BE i Laze Nanica. Rekao bih da EH radi kvalitetnije dok Rapid u ovom slucaju ima malo bolju lokaciju. Sto se cene kvadrata tice, nije neka velika razlika. Za koju opicju od ove dve biste se pre odlucili, i zbog cega? Hvala vam unapred na odgovoru!

Meni se vise svidja kako radi Emerald, a i ta lokacija mi je bolja. Mislim da su ti nijanse u pitanju, ako ti se vise svidja Rapidova lokacija, to ti je to... Trazi da ti dostave tacno koje materijale ce koristiti, i onda ces znati. Koja je razlika u ceni? Vidi i raspored u stanovima, mozda i tako prelomis, pogotovo ako kupujes da ti zivis tu
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 06 okt 2019 21:25 #1497

  • IC
  • IC's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 435
  • Primljenih Zahvalnica: 521
Aleksejjj napisao/la:
debian napisao/la:
Pozdrav ljudi, u maloj sam nedoumici, pa me interesuje vase misljenje kako bih lakse doneo odluku :) Za kog investitora biste se pre odlucili, Emerald Hill ili Rapidinvest ? Koji ima kvalitetniju gradnju? Konkretno, razmisljam se izmedju objekta koji ce Emerald Hill graditi u Sime Matavulja i Harmony Residence objekta koji gradi Rapidinvest na uglu BE i Laze Nanica. Rekao bih da EH radi kvalitetnije dok Rapid u ovom slucaju ima malo bolju lokaciju. Sto se cene kvadrata tice, nije neka velika razlika. Za koju opicju od ove dve biste se pre odlucili, i zbog cega? Hvala vam unapred na odgovoru!

Meni se vise svidja kako radi Emerald, a i ta lokacija mi je bolja. Mislim da su ti nijanse u pitanju, ako ti se vise svidja Rapidova lokacija, to ti je to... Trazi da ti dostave tacno koje materijale ce koristiti, i onda ces znati. Koja je razlika u ceni? Vidi i raspored u stanovima, mozda i tako prelomis, pogotovo ako kupujes da ti zivis tu
Ako ti se svidja BE razmisli o Bloku D gradice jos nekoliko lamela, dijagoninvest radi dobro, po meni bolje od Rapida za Emerald nisam dovoljno upucen, a i cena Bloka D je povoljnija bila od Harmony sto naravno ne znaci da za ostale lamele nece dici cenu...
There are no passengers on spaceship earth. We are all crew.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 07 okt 2019 09:23 #1498

  • marko1989
  • marko1989's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 25
  • Primljenih Zahvalnica: 3
Mislim da je dijagoninvest na BE podigao cenu na 1500e, koliko se krece cena za Rapidov Harmony Residence?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 07 okt 2019 10:19 #1499

  • Dule89
  • Dule89's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 15
  • Primljenih Zahvalnica: 4
Cena kvadrata u Harmony Residence je 1400e. Sad proverio.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, marko1989

Stambena novogradnja - investitori 07 okt 2019 13:51 #1500

  • jedanNS
  • jedanNS's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 56
  • Primljenih Zahvalnica: 282
Dijagoninvest daje odmah cene sa uracunatim PDV-om, a Rapid i Galens su poceli da komuniciraju sa cenama bez PDV, tj na njihove cene morate dodati 10%. Provereno.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru