Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Stambena novogradnja - investitori

Stambena novogradnja - investitori 28 sep 2019 11:16 #1461

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Koje Romsko naselje?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 28 sep 2019 11:59 #1462

  • marko1989
  • marko1989's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 25
  • Primljenih Zahvalnica: 3
"Naselje u ulici Sime Matavulja, u Novom Sadu, nalazi se na teritoriji MZ Ivo Andrić, u Depresiji između Limana IV i Telepa. Naselje čine barake koje su izgradile na građevinskom zemljištu građevinska preduzeća Neimar, DD Grapinženjering, DD Beograp i 1.maj, za potrebe smeštaja svojih radnika angažovanih na izgradnji stambenih objekata na limanima. U naselju u ulici Sime Matavulja, u 15 baraka živi oko 45 porodica sa oko 150 lica, pretežno romske nacionalnosti.".

Po ovome, deluje da ce Depresija postati Liman 5.
www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti/187227/V...i-kruzni-tokovi.html

Al nevezano sad za to, ovako generalno, koju biste lokaciju od te 2 izabrali i zasto. Hvala unapred :)
Poslednja izmena: 28 sep 2019 12:14 od marko1989.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 28 sep 2019 12:35 #1463

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
marko1989 napisao/la:
Sta se desava sa solarnom dolinom na miseluku, je l pojeo vuk magarca il se uselise ljudi? :D
Koji su vam top 3 investitora i zasto?

Prolazio nedavno, deluje sve useljeno i da se koristi. Jedino što se ne zna ništa o Fazi II i potezu do puta još, u smislu rokova bar nije skoro bilo novih infromacija
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Stambena novogradnja - investitori 28 sep 2019 13:22 #1464

  • trile93
  • trile93's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 64
  • Primljenih Zahvalnica: 25
Ako pitas o investitoru, definitivno Emerald Hill...tu nema dileme. Sto se tice lokacije...mene licno odbija Kej Garden jer mi lokacija deluje jako opterecena i mogu misliti sta ce to tek da postane za koju godinu.
Sa druge strane, definitivno je da ce Sime Matavulja biti nova ,,investitorska ulica" kroz par godina i da ce se srediti situacija sa romskom populacijom. Naravno u planu je i produzetak Bulevara Evrope i novi most pa ce Sime Matavulje nekako biti na udaru sto se tice saobracaja, buke i sl...
Ali u svakom slucaju moj glas ide za Danube Residence mada razmotri jos par drugih opcija...

Sent from my LG-H860 using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: marko1989

Re:Stambena novogradnja - investitori 28 sep 2019 14:01 #1465

  • cee2
  • cee2's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 22
  • Primljenih Zahvalnica: 17
Galen snizio cene ili su navedenih 1350 evra bez uracunatog pdv-a? Slozio bih se sa Triletom, mada bih kao sto ti je i on napisao razmotrio i druge opcije. Mozda ti tabela sa sajta gradnja.rs bude korisna ... www.gradnja.rs/wp-content/uploads/2018/1...tnina-novi-sad-2.png
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: marko1989

Re:Stambena novogradnja - investitori 28 sep 2019 16:20 #1466

  • marko1989
  • marko1989's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 25
  • Primljenih Zahvalnica: 3
50% novca na ruke i 50e spustaju cenu(1400-1350). Zvanicno je 70%, ali spustaju cenu kvadrata i sa 50% novca na ruke.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 28 sep 2019 16:57 #1467

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
1250 evra je bila cena kvadrata Kej Gajdena pre nego sto je pocela gradnja tj kada je najavljen projekat. Ocigledno je potraznja velika pa su ubrzo podigli cene.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 28 sep 2019 17:05 #1468

  • slobo14
  • slobo14's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 26
  • Primljenih Zahvalnica: 21
Ne. Bila je 1250+PDV i to za veće stanove. Za manje 1350+PDV
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 28 sep 2019 18:58 #1469

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Omasio sam za 50 evra. Evo mejl od 1. avgusta 2018.

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 30 sep 2019 23:48 #1470

  • Aleksejjj
  • Aleksejjj's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 206
  • Primljenih Zahvalnica: 56
marko1989 napisao/la:
Pozdrav ljudi, da li biste za 1350e uzeli od Galensa stan na kej gardenu ili od Emerald Hill-a u ulici Sime Matavulja?
Jasno je da Emerald Hill gradi kvalitetnije, Galens ima bolju lokaciju, ali se dvoumim zbog romskog naselja, da li je pouzdana informacija da ce se izmestiti?

Mislim da ti je Emerald kvalitetniji, mi smo se raspitivali za Galens Aveniju na kruznom toku, cena je 1400+pdv, a koliko shvatam stavljaju se petokomorni prozori, plocice domace, u hodnicima samo beli zidovi sa najjeftinijim led svetlom, ne trude se bas... Realno za te pare moze mnogo bolje, o spoljnom izgledu zgrada do sada da ne pricam. Opet, imaju i dobrih strana, izolacija izmedju stanova je ok, imas kalorimetre, kad je kompleks i to dize malo cenu, pa ko sta voli. Sve je to dosta kvalitetnije nego sto je ranije bilo, pa ti dodje vaznija lokacija. Ja bi uvek pre izabrao Simu nego Podbaru, stvar ukusa :woohoo:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 01 okt 2019 09:23 #1471

  • marko1989
  • marko1989's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 25
  • Primljenih Zahvalnica: 3
Aleksejjj napisao/la:
marko1989 napisao/la:
Pozdrav ljudi, da li biste za 1350e uzeli od Galensa stan na kej gardenu ili od Emerald Hill-a u ulici Sime Matavulja?
Jasno je da Emerald Hill gradi kvalitetnije, Galens ima bolju lokaciju, ali se dvoumim zbog romskog naselja, da li je pouzdana informacija da ce se izmestiti?

Mislim da ti je Emerald kvalitetniji, mi smo se raspitivali za Galens Aveniju na kruznom toku, cena je 1400+pdv, a koliko shvatam stavljaju se petokomorni prozori, plocice domace, u hodnicima samo beli zidovi sa najjeftinijim led svetlom, ne trude se bas... Realno za te pare moze mnogo bolje, o spoljnom izgledu zgrada do sada da ne pricam. Opet, imaju i dobrih strana, izolacija izmedju stanova je ok, imas kalorimetre, kad je kompleks i to dize malo cenu, pa ko sta voli. Sve je to dosta kvalitetnije nego sto je ranije bilo, pa ti dodje vaznija lokacija. Ja bi uvek pre izabrao Simu nego Podbaru, stvar ukusa :woohoo:

Pre par dana sam bio u Galensu gde mi je receno da je Avenija Garden kod kruznog toka 1200+pdv, s tim ako das 50% para na ruke cena ce biti 1150+pdv. :D
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 01 okt 2019 09:27 #1472

  • slobo14
  • slobo14's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 26
  • Primljenih Zahvalnica: 21
Inace pri kupovini nekretnine po zakonu je moguce platiti do 10000eur u kesu, kao kaparu. Pre je bilo 15000eur a sad su valjda smanjili na 10000eur. Sve ostalo bi trebalo preko racuna. Tako mi je receno iz vise izvora kao i u agenciji za nekretnine.
Neka me neko strucniji ispravi ako gresim? Kakve su ovo uplate od 50% na ruke? :D
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 01 okt 2019 09:50 #1473

  • marko1989
  • marko1989's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 25
  • Primljenih Zahvalnica: 3
slobo14 napisao/la:
Inace pri kupovini nekretnine po zakonu je moguce platiti do 10000eur u kesu, kao kaparu. Pre je bilo 15000eur a sad su valjda smanjili na 10000eur. Sve ostalo bi trebalo preko racuna. Tako mi je receno iz vise izvora kao i u agenciji za nekretnine.
Neka me neko strucniji ispravi ako gresim? Kakve su ovo uplate od 50% na ruke? :D

Ocevidno muljavine :D Svako pronadje nacin da zezne zakon.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:RE: Stambena novogradnja - investitori 01 okt 2019 09:59 #1474

  • VladaNS
  • VladaNS's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 441
  • Primljenih Zahvalnica: 605
marko1989 napisao/la:
slobo14 napisao/la:
Inace pri kupovini nekretnine po zakonu je moguce platiti do 10000eur u kesu, kao kaparu. Pre je bilo 15000eur a sad su valjda smanjili na 10000eur. Sve ostalo bi trebalo preko racuna. Tako mi je receno iz vise izvora kao i u agenciji za nekretnine.
Neka me neko strucniji ispravi ako gresim? Kakve su ovo uplate od 50% na ruke? :D

Ocevidno muljavine :D Svako pronadje nacin da zezne zakon.
Pretpostavljam da se misli zargonski na ruke, uplate se vrse iskljucivo na racun kompanije.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: trile93

Re:RE: Stambena novogradnja - investitori 01 okt 2019 10:35 #1475

  • marko1989
  • marko1989's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 25
  • Primljenih Zahvalnica: 3
VladaNS napisao/la:
marko1989 napisao/la:
slobo14 napisao/la:
Inace pri kupovini nekretnine po zakonu je moguce platiti do 10000eur u kesu, kao kaparu. Pre je bilo 15000eur a sad su valjda smanjili na 10000eur. Sve ostalo bi trebalo preko racuna. Tako mi je receno iz vise izvora kao i u agenciji za nekretnine.
Neka me neko strucniji ispravi ako gresim? Kakve su ovo uplate od 50% na ruke? :D

Ocevidno muljavine :D Svako pronadje nacin da zezne zakon.
Pretpostavljam da se misli zargonski na ruke, uplate se vrse iskljucivo na racun kompanije.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока

Odneses pare u kesu, dobijes priznanicu, potpises ugovor i ostalo sto ide uz to.
Poslednja izmena: 01 okt 2019 10:42 od marko1989.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 01 okt 2019 19:08 #1476

  • Aleksejjj
  • Aleksejjj's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 206
  • Primljenih Zahvalnica: 56
marko1989 napisao/la:
Aleksejjj napisao/la:
marko1989 napisao/la:
Pozdrav ljudi, da li biste za 1350e uzeli od Galensa stan na kej gardenu ili od Emerald Hill-a u ulici Sime Matavulja?
Jasno je da Emerald Hill gradi kvalitetnije, Galens ima bolju lokaciju, ali se dvoumim zbog romskog naselja, da li je pouzdana informacija da ce se izmestiti?

Mislim da ti je Emerald kvalitetniji, mi smo se raspitivali za Galens Aveniju na kruznom toku, cena je 1400+pdv, a koliko shvatam stavljaju se petokomorni prozori, plocice domace, u hodnicima samo beli zidovi sa najjeftinijim led svetlom, ne trude se bas... Realno za te pare moze mnogo bolje, o spoljnom izgledu zgrada do sada da ne pricam. Opet, imaju i dobrih strana, izolacija izmedju stanova je ok, imas kalorimetre, kad je kompleks i to dize malo cenu, pa ko sta voli. Sve je to dosta kvalitetnije nego sto je ranije bilo, pa ti dodje vaznija lokacija. Ja bi uvek pre izabrao Simu nego Podbaru, stvar ukusa :woohoo:

Pre par dana sam bio u Galensu gde mi je receno da je Avenija Garden kod kruznog toka 1200+pdv, s tim ako das 50% para na ruke cena ce biti 1150+pdv. :D

Za koju kvadraturu? Ako je to za vece stanove, opet nema logike da je vise od 1300 za manje, sto se opet ne slaze sa ovim sto su meni rekli :dunno:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 01 okt 2019 19:31 #1477

  • agamemnom70
  • agamemnom70's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 109
  • Primljenih Zahvalnica: 82
"Za koju kvadraturu? Ako je to za vece stanove, opet nema logike da je vise od 1300 za manje, sto se opet ne slaze sa ovim sto su meni rekli"

Pa to je sve normalno :) sto bi rekao Tuta.Pa vecina investitora petlja sa cenama,par investitora su meni pa zeni rekli jednu cenu pre podne a drugu poslepodne,rade kako im se cefne....
Poslednja izmena: 01 okt 2019 19:32 od agamemnom70.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 01 okt 2019 19:47 #1478

  • Aleksejjj
  • Aleksejjj's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 206
  • Primljenih Zahvalnica: 56
Sve je to jasno, i zavisi i od sprata i od lamele... Nego ako neko ima neku jasniju informaciju zamoljavamo da napise, zainteresovani smo da kupimo manji stan tu, ali ne da ispadnemo ovce :angry: :storm:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 02 okt 2019 07:12 #1479

  • Dane
  • Dane's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 3
Pozdrav svima na forumu. Koliko znam zvucna izolacija izmedju stanova je propisana zakonom i mora da bude 52db. U Beogradu su na objektu A blok stanari merili i bilo je ispod propisanog i investitor je morao da sanira taj propust, a to ga je skupo kostalo.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 02 okt 2019 08:05 #1480

  • marko1989
  • marko1989's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 25
  • Primljenih Zahvalnica: 3
Aleksejjj napisao/la:
marko1989 napisao/la:
Aleksejjj napisao/la:
marko1989 napisao/la:
Pozdrav ljudi, da li biste za 1350e uzeli od Galensa stan na kej gardenu ili od Emerald Hill-a u ulici Sime Matavulja?
Jasno je da Emerald Hill gradi kvalitetnije, Galens ima bolju lokaciju, ali se dvoumim zbog romskog naselja, da li je pouzdana informacija da ce se izmestiti?

Mislim da ti je Emerald kvalitetniji, mi smo se raspitivali za Galens Aveniju na kruznom toku, cena je 1400+pdv, a koliko shvatam stavljaju se petokomorni prozori, plocice domace, u hodnicima samo beli zidovi sa najjeftinijim led svetlom, ne trude se bas... Realno za te pare moze mnogo bolje, o spoljnom izgledu zgrada do sada da ne pricam. Opet, imaju i dobrih strana, izolacija izmedju stanova je ok, imas kalorimetre, kad je kompleks i to dize malo cenu, pa ko sta voli. Sve je to dosta kvalitetnije nego sto je ranije bilo, pa ti dodje vaznija lokacija. Ja bi uvek pre izabrao Simu nego Podbaru, stvar ukusa :woohoo:

Pre par dana sam bio u Galensu gde mi je receno da je Avenija Garden kod kruznog toka 1200+pdv, s tim ako das 50% para na ruke cena ce biti 1150+pdv. :D

Za koju kvadraturu? Ako je to za vece stanove, opet nema logike da je vise od 1300 za manje, sto se opet ne slaze sa ovim sto su meni rekli :dunno:

40-ak kvadrata :D Ne znam stvarno kako smo dobili toliko razlicitu informaciju. Mozda utice i kruzni tok, tj. gustina saobracaja, to sto se nalazi izmedju BE i cara Dusana, mozda manjak kvaliteta u nekim detaljima, svakako treba proveriti.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Aleksejjj
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru