Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Stambena novogradnja - investitori

Stambena novogradnja - investitori 23 jun 2013 20:47 #141

  • das ivon
  • das ivon's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 989
  • Primljenih Zahvalnica: 3092
Na zgradi u kojoj živim spoljašnji zidovi su 45 cm, PVC prozori, pa je C razred.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 23 jun 2013 23:16 #142

  • jedanNS
  • jedanNS's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 56
  • Primljenih Zahvalnica: 282
ne radi vaer, NIKO ne radi A razred
Poslednja izmena: 23 jun 2013 23:16 od jedanNS.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 24 jun 2013 07:14 #143

  • Sasa
  • Sasa's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 631
  • Primljenih Zahvalnica: 1082
das ivon napisao/la:
Na zgradi u kojoj živim spoljašnji zidovi su 45 cm, PVC prozori, pa je C razred.
45cm čega?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 24 jun 2013 07:15 #144

  • Sasa
  • Sasa's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 631
  • Primljenih Zahvalnica: 1082
grifon napisao/la:
Vaer radi A razred, pune sendvic zidove 45cm, bar tako kazu
Sta uopšte znači PUN SENDVIČ ZID? Zid pun čega?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 24 jun 2013 07:47 #145

  • Sasa
  • Sasa's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 631
  • Primljenih Zahvalnica: 1082
Sa sajta Vaer Inženjeringa:
Zidovi ove zgrade rađeni su od pune sitne cigle po sistemu “sendvič zid” debljine 45cm (25cm cigla, 5cm izolacija, 12cm cigla, završna obrada plemenitim malterom).
To ne prolazi ni pod razno!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 24 jun 2013 10:29 #146

  • das ivon
  • das ivon's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 989
  • Primljenih Zahvalnica: 3092
Sasa napisao/la:
das ivon napisao/la:
Na zgradi u kojoj živim spoljašnji zidovi su 45 cm, PVC prozori, pa je C razred.
45cm čega?

Malter, cigla a za stiropor nisam siguran jer ne odzvanja kao kutija kad kucneš.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 24 jun 2013 10:53 #147

  • nani021
  • nani021's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 89
  • Primljenih Zahvalnica: 39
Sto se palite!?

"A" kategorija, ako se radi za stambenjak, konfiguracije kakva je jedina moguca u ns, na backom delu, ne moze da bude ispod 4-5.000 eur po m2, ili cak i mnogo vise
druga stvar, sto to NE ZNACI SAMO DEBLJINU IZOLACIJE, pogotovo ne STIROPOLLLLA, vec dosta toga dodatnog i malo naprednijeg da niko ili skoro niko od ovih "nasih", lokalnih investitora indijanca za to i nije cuo. Jos kad bih cuo provalu da npr. Mijanovic ili Galens takvo nesto gradi to bi bilo vrhunac gluposti i zajebancije!

Ovo je neko lupio marketinski pa ako se neka budala upeca i kupi stan, ko mu kriv!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Sasa, vicakur

Stambena novogradnja - investitori 24 jun 2013 11:47 #148

  • Sasa
  • Sasa's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 631
  • Primljenih Zahvalnica: 1082
Pa to pokusah da objasnim par postova iznas, ne vredi izgleda...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 24 jun 2013 16:17 #149

  • sasar
  • sasar's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 134
  • Primljenih Zahvalnica: 506
Sasa napisao/la:
Imenjače kako se zove ovaj program za izračunavanje koeficijenta?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 24 jun 2013 18:32 #150

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4874
  • Primljenih Zahvalnica: 8038
Ursa, od proizvođača staklene vune.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 24 jun 2013 18:33 #151

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Zna li neko sta se desava sa Gardi Gradnjom?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 24 jun 2013 19:55 #152

  • Sasa
  • Sasa's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 631
  • Primljenih Zahvalnica: 1082
SSJ5 napisao/la:
Zna li neko sta se desava sa Gardi Gradnjom?

Pretraživanje dužnika u prinudnoj naplati

Datum: 24.06.2013, 21:54:40

1. Korisnik: DOO GARDI ZA PROJEKTOVANJE, INŽENJERING, URBANISTIČKO PROJEKTOVANJE I DIZAJN, NOVI SAD
Adresa: Temerinska 102
Mesto: Novi Sad
Poreski broj: 100238516
Matični broj:
8181497
Ukupan iznos blokade: 84,228,708.50
Dani nelikvidnosti u proteklih godinu dana:

Od do Broj dana
24.06.2012. - 365
Ukupno: 365
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Yokai

Stambena novogradnja - investitori 24 jun 2013 20:30 #153

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Znaci propali totalno?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 25 jun 2013 13:37 #154

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 25 jun 2013 15:08 #155

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4874
  • Primljenih Zahvalnica: 8038
Još uvek čekamo epilog onih prošlih hapšenja, tako da, po meni, ništa nije krenulo.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 25 jun 2013 15:26 #156

  • djaso
  • djaso's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1146
  • Primljenih Zahvalnica: 2145
Najveci kriminal je kad cekas 14 meseci na otkup drustvenog dela parcele.Pitajte promist i mnoge druge koliko cekaju.Kao ustavni sud doneo odluku u junu da grad ne sme da prodaje zemljiste pa puj pike ne vazi sad je sve isto.Opet gradonacelnik potpisuje,pa na skupstinu,a sve to traje mesecima.Kriminal je otimacina i cena komunalija.Kriminal je sto na istoj parceli investitor placa 700 evra m2 ledine,a na istoj parceli za regulaciju ulice grad tebi placa 70 e.Kriminal je sto dva metra prikljucka toplani se placa 15 000 evra.Kriminal je...Ma muka mi je vise da pisem...Je..m ti sistem,da nas hoce okupirati Nemacka na 50 godina da naprave nesto od nas.Uzas dragi moji forumasi,sve je otislo u P.M.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: grifon

Stambena novogradnja - investitori 25 jun 2013 15:33 #157

  • djaso
  • djaso's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1146
  • Primljenih Zahvalnica: 2145
Kriminal je kad je legalizovana korupcija platis duplu taxu i moze brze,ne platis cekaj godinu dana.Da te upisu da si vlasnik..hahha svasta...Mrzim sistem,sistem i sistem..Jebem ti partijsko zaposljavanje!Hiljade ljudi u administraciji.Niko nikom ne podnosi izvestaje.Ma mrs bre,A holiday inn naravno da nije u redu da neko moze dobiti 3 sprata,a neko 7 na istoj parceli.Ali u ovakvim slucajevima sto se tice holiday inna,teras brend iz NS-a...Teras ljude koji bi tu radili.Na stranu to kakav je Gajic i odakle mu toliko novca.To je nesto sasvim drugo.Mene holiday inn podseca na atp vojvodinu!Secam se 2007.sam isao busom BG-NS.pa kakvi su to busevi bili..I sjebali su je.Ko god da je.Stoka nepismena.opet ponavljam SISTEM LJUDI SISTEM!!!!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dunavski

Stambena novogradnja - investitori 25 jun 2013 16:37 #158

  • vicakur
  • vicakur's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 207
  • Primljenih Zahvalnica: 82
Tako je Djaso umesto da puste coveka da radi sa tim hotelom i zaposli nam decu oni ga unistavaju. Gradu su placene komunalije, porezi itd na tu dodatnu kvadraturu, a sada zato sto nije po volji nekih stranaka unistavaj sve. Kakav da je god taj Gajic puno vise je on ucinio za ovaj grad nego svi ti politicari unazad 50 god. Pa nije sagradio vise kvadrata da bi ih prodao nego da bi mogao dovesti jos vise gosti u NS sto je opet gradu i svima u njemu jos jedan plus. Hapsite one sto su prodavali po nekoliko puta stanove, sto nisu placali komunalije, sto nisu zavrsavali zgrade vec trosili pare na automobile i jahte, one zbog kojih je hiljade ljudi ostalo bez para, kuca, stanova a ostavite na miru te od kojih su svi imali samo koristi. Ali u Srbiji je tako samo da komsiji crkne krava. Ove najsposobnije koji jedini nesto rade cemo eliminisati da mi misevi mogli kolo da vode. SRAMOTA!!!!!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: ranko su ns

Stambena novogradnja - investitori 26 jun 2013 07:50 #159

  • grifon
  • grifon's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 40
  • Primljenih Zahvalnica: 56
Nani021: Ovo je neko lupio marketinski pa ako se neka budala upeca i kupi stan, ko mu kriv!


E vidis bas zbog ovoga nisam hteo da navodim ime investitora da se ne bi nasao neko kao ti da me isproziva bez pokrica. Medjutim, vise njih je pitalo koji je investitor, pa sam ipak rekao i zazalio naravno.

Ja za sebe trenutno trazim stan da kupim i hteo bih da uzmem nesto kvalitetnije, jer planiram da zivim u tom stanu jedan duzi period. Ali, nisam u zurbi da moram odmah sad da uzmem, vec polako razgledam, raspitujem se, pa u narednih godinu dve planiram da kupim nesto.

Inzenjer sam po struci, ali daleko od gradjevinske struke, tako da ne mogu nesto da pametujem na ovu temu. Ali, drago mi je sto ovde na forumu ima strucnjaka na ovom polju, pa mogu da saznam dosta toga.
Kuriozitet je sto sam pricao sa nekim drugim investitorima, dakle suparnicke firme, i oni se nisu bunili oko toga da Vaer gradi A klasu. Mislim da svi ti investitori vrlo dobro znaju kako ko gradi i kako se kotiraju medjusobno po kvalitetu, tako da ne verujem da bi hvalili konkurentsku firmu napamet.
Ali ogradjujem se unapred, niti tvrdim bilo sta da je sto posto tako, vec sam to uzeo sa velikom rezervom, ako lazu mene, onda i ja lazem vas, sto rece Balasevic davno jos. Da sam im verovao sve sto mi kazu, onda ne bih ovde trazio vase misljenje.

U Vaeru su mi rekli da su njihovi stanovi A razred, da racuni za grejanje budu visestruko manji u njihovim zgradama, u odnosu na ostale zgrade po gradu. Medjutim, klepaju sa cenama da to nije normalno, ako stavim na papir, ja u startu treba da dam 10-15 hiljada evra vise za stan, pa da kazem da su racuni za grejanje i duplo manji, trebalo bi mi 30-tak godina samo da vratim ove ulozene pare na startu. Tako da mi ne pada na pamet da toliko dajem za stan, pogotovo sto ovaj kvalitet gradnje po Novom Sadu, ne zasluzuje cenu kvadrata vecu od 1000 evra. Uglavnom, nikoga ja ovde ne reklamiram, sto se mene tice, slobodno zaobilazite Vaer u sirokom luku. Ja sam ovde na forumu kao buduci kupac stana, i u tom svojstvu sam ovde, da saznam nesto o investitorima, kvalitetu gradnje od ljudi koji to prate i koji znaju mnogo vise od mene.

A sto se tice Galensa, o njima sam cuo sve pozitivno, medjutim kad sam se malo vise raspitao, videh da nisu nista posebno i da su tanki po mnogim pitanjima sto se tice kvaliteta gradnje. Jedino sto mogu reci za njih je da su ovako pouzdani, bar za sada, znaci necete izvisiti za pare, cisti su papiri, dozvole za gradnju itd. Posto danas u Srbiji morate voditi racuna o tim stvarima jos i najvise.

A sto se tice korupcije, kriminala... sve se slazem, to je tek posebna prica, i meni je muka od svega toga, sto rece Djaso, kao da je iz mojih usta, ja to vrlo cesto znam da kazem da nas i treba da pokori Nemacka, ili neko drugi, pa da napravi nesto ovde, jer mi nismo sposobni da vodimo drzavu, nije to za nas. Nama kad bi dali nemacku privredu, ekonomiju i birokratiju na tacnu, mi bismo sve to usrali za par godina, milion parazita bi se navatalo koji bi sve pokrali i unistili.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: kimi, vicakur, bngsk_

Stambena novogradnja - investitori 26 jun 2013 08:32 #160

  • jedanNS
  • jedanNS's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 56
  • Primljenih Zahvalnica: 282
cena grejanja u svim zgradama u ns je ista, jer se grejanje ne placa po utrosku nego po m2, svake godine odlazu uvodjenje placanja grejanja po utrosku, iz nekih samo njima poznatih razloga.

ja da kupujem stan gledao bih da kupim kod vaera. covek je fer i radi kvalitetno
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru