Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Stambena novogradnja - investitori

Stambena novogradnja - investitori 20 maj 2013 10:12 #101

  • jedanNS
  • jedanNS's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 56
  • Primljenih Zahvalnica: 282
na renderima stvarno nema ormana, to je promasaj dizajnera. konkretan stan koji je tu prikazan ima dnevnu sobu 620x365 i spavacu 335x360. u takvom stanu imas sasvim dovoljno mesta za plakare. naravno za dvoclanu, eventualno troclanu porodicu. ne moze se ocekivati da u stanu od 40-ak kvadrata ima mesta za 5m plakara, a o manjim stanovima da se ne prica. onaj ko kupuje jednoiposoban stan od 35-40m2 ne moze da ocekuje da ce imati puno mesta za plakare.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 20 maj 2013 15:42 #102

  • grifon
  • grifon's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 40
  • Primljenih Zahvalnica: 56
Da li neko zna koje su energetske klase novih stanova, i koji investitori grade sa najvisom energetskom klasom?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 20 maj 2013 16:17 #103

  • bngsk_
  • bngsk_'s Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 16
  • Primljenih Zahvalnica: 9
Ok hvala na odgovorima. Koliko vidim cena kvadrata po Telepu i novim bulevarima je mnogo jeftinija...pretpostavljam da je do lokacije ali sta je sa kvalitetom? Takodje sto se tice Aleksandar gradnje,znam da su oni trenutno aktuelni,ali da li stvarno opravdavaju tu cenu kvadrata?
I kakva je situacija sa Park City stanovima? Primetio sam da postoji tema na forumu i to sto sam procitao me i nije nesto odusevilo, posebno slike trenutnog stanja...zna li se kako se tamo krecu cene?


Sent from my iPad using Tapatalk HD
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 26 maj 2013 13:22 #104

  • drazesnaSkorpija
  • drazesnaSkorpija's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • bilo jednom...
  • Poruka: 135
  • Primljenih Zahvalnica: 30
posle poduže apstinencije, eve se i ja javljam na dužnost sa sve obaveznim pitanjcem :)
znam da je u nekom momentu bilo informacija ali sam nekako smetnula šta se tačno komentarisalo. elem odnosi se na laze kostića što tek treba da počne sa gradnjom. detalj koji čini interesantnim su toplotne pumpe. negRo mene zanima kvalitet graditelja tj, nsinženjeringa. ako ima ko iz prve, druge a može i treće ruke info :) hvala unapred
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: solimns

Stambena novogradnja - investitori 26 maj 2013 13:46 #105

  • vicakur
  • vicakur's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 207
  • Primljenih Zahvalnica: 82
drazesnaSkorpija napisao/la:
posle poduže apstinencije, eve se i ja javljam na dužnost sa sve obaveznim pitanjcem :)
znam da je u nekom momentu bilo informacija ali sam nekako smetnula šta se tačno komentarisalo. elem odnosi se na laze kostića što tek treba da počne sa gradnjom. detalj koji čini interesantnim su toplotne pumpe. negRo mene zanima kvalitet graditelja tj, nsinženjeringa. ako ima ko iz prve, druge a može i treće ruke info :) hvala unapred
Po mojim info oni su jedni od tri najbolja i najpouzdanija investitora u gradu. Petnaestak godina su tu imaju oko 20 zavrsenih objekata, a svi su zavrseni na vreme i uknjizeni. Pricao sam i sa nekim njihovim kupcima sa lokacija u Toplice Milana i Petra Drapsina 9 i kazu mi da su stanovi izuzetno kvalitetni, a investitori jako korektni i pravi profesionalci u ophodjenju sa kupcima. Rodjaka mi je kupila stan od njih u L. Kostica 14.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 26 maj 2013 14:32 #106

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Postoji tema za reklame i pitanja u vezi investitora.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 27 maj 2013 14:35 #107

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Агенције и инвеститори стављају катанац на врата

Некада највеће градилиште у овом делу Европе преживљава тренутно своје „најлење„ дане, па се тако на прсте може набројати колико данас нових објеката ниче у нашем граду. Пуно је разлога зашто је тржиште некретнина толико успорено , а мањак пара односно купаца, је главни.


Но директор продаје у агенцији Солис некретнине Драган Рабатић сматра да нам понестаје и места за градњу.

- Сигурно је да се мање ради, могућност градње се смањује сразмерно колико има простора у граду, а њега је све мање. Како се смањује потражња, тржиште опада и агенције се гасе. Тако да не могу рећи да ми немамо посла, имамо, али нема нас колико нас је некад било - каже Рабатић.

По његовом запажању зграде делимично ничу на Подбари, новим булеварима и Новој Детелинари.

Како се гасе агенције тако се гасе и грађевнске компаније. То нам потвђује и директор Вулф инвеста Жељко Пудар, који тврди да у граду тренутно има до 20 градилишта.

- Опала је куповна моћ становништва, па и куповина неретнина. Јако пуно људи изашло је из овог посла и данас се ради на минималну зараду. Било би интересантно када би комуналије Заводу за изградњу града плаћали до издавања употребне дозволе или да добијемо већи попуст, то би нам олакшало рад, али мислим да снижења комуналија неће бити ништа - сматра Пудар.

А управо је тако нешто незванично договорено на недавно одржаном округлом столу инвеститора и представника града- да цене комуналија инвеститорима буду снижене за 10 одсто, а свима који плате унапред буде обезбеђен и додатни попуст. Одлуку би, на некој од наредних седница, требало да аминује градски парламент.

У прва три месеца ове године године у Новом Саду пријављено је 36 радова са свом потребном документацијом.
www.dnevnik.rs/novi-sad/agencije-i-inves...aju-katanac-na-vrata
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 27 maj 2013 14:59 #108

  • djaso
  • djaso's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1146
  • Primljenih Zahvalnica: 2145
evo ti sajt njihov www.nsinzenjering.rs,tu imaju sve potrebne informacije o svim objektima,imas i o samim toplotnim pumpama,pogledaj njihov sajt,obidji malo prethodne zavrsene objekte sa sajta,ako sretnes neke stanare,raspitaj se,nikog ne mrzi da odgovori na par pitanja,to ti je najbolji nacin provere,sve ostalo moze,a i ne mora biti
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 27 maj 2013 21:31 #109

  • bngsk_
  • bngsk_'s Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 16
  • Primljenih Zahvalnica: 9
jel se zna cena kvadrata u petra drapsina ili u laze kostic koja tek treba da se gradi? ns inzenjering naravno...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 28 maj 2013 12:00 #110

  • djaso
  • djaso's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1146
  • Primljenih Zahvalnica: 2145
Useljivi su 1350-1400,a u izgradnji su u Laze Kostica 1300,ali ce se prodavati po dobijanju gradjevinske,sad da kazemo primaju samo nacelne rezervacije
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: bngsk_

Stambena novogradnja - investitori 28 maj 2013 12:23 #111

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Srecno. Jeftiniji kvadrat u Budimpesti sa parking mestom i podrumom.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 28 maj 2013 15:45 #112

  • vicakur
  • vicakur's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 207
  • Primljenih Zahvalnica: 82
kasko napisao/la:
Srecno. Jeftiniji kvadrat u Budimpesti sa parking mestom i podrumom.
Da u 35 -tom distriktu. Novih stanova u centru gotovo da i nema a ako se neki i pravi kao kompleks blizu Andrashy ulice cena je izmedju 2500-3000 Eu. Ima starih stanova i za 2000 ali tu trebaju ogromna ulaganja. Naravno pricam o centralnim delovima BP.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 28 maj 2013 16:20 #113

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Ogromna ulaganja...za 5000 imas renoviran stan. Tacno i za 3000 vise vredi stan tamo nego za 1300 u Novom Sadu, okruzen blatom, smogom, bez infrastrukture, trotoara, parkinga, okruzen divljinom kako ekonomskom tako i moralnom...
Stan u Novom Sadu ne sme da kosta vise od 900 po kvadratu. Da li je ga je moguce napraviti za te pare zbog zahvata grada i kompenzacije stanovnika je drugo pitanje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 04 jun 2013 10:16 #114

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 04 jun 2013 10:27 #115

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
E a Dijagonala trazi 1200 za "Lagunaresidence" a Erker 1250 za ugao Nancica i C.Dusana...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 04 jun 2013 17:25 #116

  • grifon
  • grifon's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 40
  • Primljenih Zahvalnica: 56
Je l' zna mozda neko koji investitori grade sa A energetskom klasom?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 05 jun 2013 08:19 #117

  • jedanNS
  • jedanNS's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 56
  • Primljenih Zahvalnica: 282
ni jedan, kod nas nema takvih. po nasem zakonu, pravilniku o EE je nemoguce postici A razred
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Sasa

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 05 jun 2013 08:46 #118

  • Sasa
  • Sasa's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 631
  • Primljenih Zahvalnica: 1081
Upravo tako!
Za manje objekte (malih zapremina) gotovo je neizvodljivo uterati u C razred, a kamoli doci do A!!!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 07 jun 2013 06:35 #119

  • djaso
  • djaso's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1146
  • Primljenih Zahvalnica: 2145
Привођења у Новом Саду

Припaдници Упрaвe криминaлистичкe пoлициje привoдe вишe бивших чeлникa грaдскe упрaвe у Нoвoм Сaду, сазнаје РТС. Они се сумњиче дa су пojeдиним инвeститoримa oмoгућили дa нeзaкoнитo прибaвe гoтoвo милиoн eврa.

Кaкo РTС сaзнaje, припaдници Упрaвe криминaлистичкe пoлициje привoдe вишe бивших чeлникa грaдскe упрaвe у Нoвoм Сaду, који су oсумњичeни зa злoупoтрeбу службeнoг пoлoжaja приликoм издaвaњa грaђeвинских дoзвoлa.

Осумњичени су председница Комисије за планове Скупштине Града Новог Сада Милица Костреш и троје некадашњих чланова те комисије - Златибор Паунов, Леонид Нешић и Живка Мараш.

Међу осумњиченима су и бивши помоћник начелника Градске управе за урбанизам и стамбене послове Града Новог Сада Марица Милинковић и некадашњи вршилац дужности начелника те управе Тијана Павлов.

Они се сумњичe дa су пojeдиним инвeститoримa oмoгућили дa нeзaкoнитo прибaвe укупнo гoтoвo милиoн eврa.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - praćenje gradilišta 07 jun 2013 07:49 #120

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Bilo je samo pitanje vremena
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru