Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Stambena novogradnja - investitori

Stambena novogradnja - investitori 11 mar 2013 17:46 #61

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Ja bih ocekivao da su u medjuvremenu poradili na izolaciji po boljim standardima, to bi sigurno bila najslabija tacka i ove starije zgrade su ogromni rasipnici energije, o zvuku i komociji da ne pricam. Sve vise po Limanima vidim sredjivanje i postavljanje fasada... A mislim da su ovaj objekat u Njegosevoj zamislili kao zamorce radi promocije, cak je bio i onaj polu-nesretni konkurs sa fasadom, valjda da se skrene paznja na sistem i investitora. Nije to nuzno soc-gradnja i nekvalitetno posto je panelno, samo ako se korektno izvede i konstruise. Nadam se da ce se javiti neko s blizim iskustvom.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 11 mar 2013 23:15 #62

  • shumenko
  • shumenko's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 4
  • Primljenih Zahvalnica: 5
Hvala ljudi na odgovorima

Da, znam da su betonski zidovi bili cesto korisceni pre 40-ak i kusur godina pri gradnji i da u odnosu na ciglu u to vreme nisu bili kompetativni kvalitetom, ali ne znam koliko je realno uporedjivati tadasnju i sadasnju tehnologiju. Koliko sam uzivo video, ti paneli sadrze i stiropora i jos kojecega, nije sam beton, ovde mozete videti kako to sad izgleda. Ove zgrade sto gledamo imaju i spoljnu stiropor izolaciju, ti paneli imaju neke provodne cevi za instalacije...izgleda mi da je kvalitetno ali bi nam opet dobro doslo iskustvo nekoga ko vec zivi u takvim stanovima.

Otici cemo sutra-prekosutra bas do investitora, pitacemo detaljnije oko svega pa se javljam sa odgovorima.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 11 mar 2013 23:33 #63

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3503
  • Primljenih Zahvalnica: 2253
shumenko napisao/la:
Hvala ljudi na odgovorima

Da, znam da su betonski zidovi bili cesto korisceni pre 40-ak i kusur godina pri gradnji i da u odnosu na ciglu u to vreme nisu bili kompetativni kvalitetom, ali ne znam koliko je realno uporedjivati tadasnju i sadasnju tehnologiju. Koliko sam uzivo video, ti paneli sadrze i stiropora i jos kojecega, nije sam beton, ovde mozete videti kako to sad izgleda. Ove zgrade sto gledamo imaju i spoljnu stiropor izolaciju, ti paneli imaju neke provodne cevi za instalacije...izgleda mi da je kvalitetno ali bi nam opet dobro doslo iskustvo nekoga ko vec zivi u takvim stanovima.

Otici cemo sutra-prekosutra bas do investitora, pitacemo detaljnije oko svega pa se javljam sa odgovorima.
Nije uopste realno porediti tehnologiju gradnje od pre 40 godina i danasnju. Standardi izolacije npr se menjaju svakih desetak godina.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 12 mar 2013 08:59 #64

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5907
  • Primljenih Zahvalnica: 9027
đomla ti bar znaš sve o internetu. Tu se može mnogo toga saznati.
Provera investitora

sem standardnog na sajtovima APR i NBS možeš i u katastru proveriti da li su zgrade koje su oni gradili uknjižene.

katastar.rgz.gov.rs/KnWebPublic/

sajt je ažuran sa jednim danom zakašnjenja.

gradski sajt ima odličnu evidenciju investitora i tu možeš dosta toga saznati

gusp.nsinfo.co.rs/





Stan se kupuje uz obavezne radnje
- odlazak lično u zgradu koju su prethodno gradili i propitivanje stanara koji su vlasnici stanova da li su zadovoljni, kakva je izolacija da li su uknjižili stanove itd.

Ljudi po pravilu pomognu i iskreno odgovaraju. Normalno ne pitati samo jednog jer uvek imaš mrgude koji samo gunđaju.

Ako imaš keš cenkaj se obavezno i to dosta odlučno. Možeš spustiti cenu za nekolko hiljada.

Traži da ti pokažu dozvolu za početak gradnje ako je zgrada u izgradnji. Ako je završena dokaz da su predali na uknjižbu ili da ima upotrebnu dozvolu.

U NS se ne priča ništa negativno o stanovima Ino Bačka i nisu na lošem glasu. Uglavnom je svaka nova zgrada mnogo bolja nego stara. Nove zgrade su sa sendvič zidovima i dobrom izolacijom.
Danas svaka nova zgrada mora da ima i pasoš o energetskoj efikasnosti.

O tim panelima ništa nisam čuo. prodavao sam pre jednu njihovu garsonjeru ali se ne sećam da su imali takve zidove.
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Poslednja izmena: 12 mar 2013 12:53 od ranko su ns.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander

Stambena novogradnja - investitori 12 apr 2013 11:46 #65

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3503
  • Primljenih Zahvalnica: 2253
Jel zna neko sta se desava sa Magma gradnjom? Cuo sam negde da su pukli. Prolazio sam pored kruznog toka kod Kornelija Stankovica i vidim onu njihovu zgradu. Odem kod njih na sajt i vidim pise da je zavrsena, ali lokali su daleko od gotovih. I tako to stoji vec dugo vremena.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 14 apr 2013 19:06 #66

  • Bijeljinac
  • Bijeljinac's Avatar
Pozdrav svima,vidim da se ovdje bavite pracenjem gradilista po novom sadu,pa me zanima jedna informacija.Vec duze vrijeme trazim stan u Novom Sadu da kupim i nasao sam jednu interesantnu lokaciju u Laze Kostica u Novom Sadu.Plac je ociscen i stoji render zgrade,ali samo sa brojevima telefona i web adresama.Koliko sma uspio shvatiti u pitanju je mjesovita inostrano-srpska firma.Njihove web adrese su www.nsinzenjering.rs i www.abasysgroup.com Rekli su mi da su u fazi dobijanja gradjevinske dozvole i da ne prodaju nista dok ne dobiju gradjevinsku.Ali okvirno ce biti 1400 evra /m2,na sajtu sam saznao da ce imati ovaj sistem toplotnih pumpi,reference mi deluju ok,ima ih dosta i ove lokacije u pripremi su im sve dobre.Medjutim sa obzirom da nisam odavde i da nisam primjetio da neko spominje tu zgradu zanima me znate li vi nesto vise zgradi i tom investitoru.Unaprijed zahvalan i svaka cast za ovaj sajt!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 14 apr 2013 22:15 #67

  • vicakur
  • vicakur's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 207
  • Primljenih Zahvalnica: 82
Rođaka mi je rezervisala stan kod njih, a pre toga se dobro raspitala o kome se tu radi. Istina je da primaju samo rezervacije i da ne uzimaju novac pre dobijanja građevinske. Po njenim informacijama oko 70 % stanova je već rezervisano. Što se tiče toplotnih pumpi to je u energetskom pogledu Evopska budućnost jer su u EU obavezne u svim novim objektima od 2015 g. Kod nas ih izbegavaju jer su jako skupe, a investitori nemaju nikakvu potporu države kao u EU. To je mnogo bolji i savremeniji sistem od sadašnjeg gradskog sistema grejanja putem toplane.
Investitori su po našim info. pouzdani, izgradili su 20-tak objekata do sada i svi su na vreme završeni i uknjiženi tako da tu ne treba da brineš.
Mislim da je cena korektna za takav objekat na takvoj lokaciji. Usput pogledaj i zgradu u izgradnji u ul. V. Stajića, to ti je slična lokacija, a kažu da će i tu možda biti toplotne pumpe. Ne znam im sajt, ali je lako pronaći u toj ulici. Puno sreće u pronalaženju stana.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 15 apr 2013 00:54 #68

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3503
  • Primljenih Zahvalnica: 2253
Bijeljinac napisao/la:
Pozdrav svima,vidim da se ovdje bavite pracenjem gradilista po novom sadu,pa me zanima jedna informacija.Vec duze vrijeme trazim stan u Novom Sadu da kupim i nasao sam jednu interesantnu lokaciju u Laze Kostica u Novom Sadu.Plac je ociscen i stoji render zgrade,ali samo sa brojevima telefona i web adresama.Koliko sma uspio shvatiti u pitanju je mjesovita inostrano-srpska firma.Njihove web adrese su www.nsinzenjering.rs i www.abasysgroup.com Rekli su mi da su u fazi dobijanja gradjevinske dozvole i da ne prodaju nista dok ne dobiju gradjevinsku.Ali okvirno ce biti 1400 evra /m2,na sajtu sam saznao da ce imati ovaj sistem toplotnih pumpi,reference mi deluju ok,ima ih dosta i ove lokacije u pripremi su im sve dobre.Medjutim sa obzirom da nisam odavde i da nisam primjetio da neko spominje tu zgradu zanima me znate li vi nesto vise zgradi i tom investitoru.Unaprijed zahvalan i svaka cast za ovaj sajt!
Slazem se sa vicakurom. Gde god vidis da ugradjuju toplotne pumple racunaj da je ozbiljan investitor. Zaista nije mala investicija. Po sajtu, i prethodnom radu mi izgledaju profesionalno, tako da je moja ocena da ne bi trebalo biti bojazni od malverzacija doticnog investitora.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 15 apr 2013 06:36 #69

  • bkey
  • bkey's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 30
  • Primljenih Zahvalnica: 5
Namam render mada imam ovo ispod,iz novina.
Ne znaju mnogi o kakvoj je firmi rec (propala, milioni dugova), ali adresa je ista i ista varalica ,Jevrejska 2. Trenutno su pod novim imenim ,pazi freeland,a ja bih dodao i dzabastanovi, sto je laz.
Inace da ne duzim, mali milion sudskih procesa i kojekaklvih "advokata" koji sebe idealno vide izmedju dve vatre. Ako si smatrao da uzmes stan od toga, zaboravi sto brze mozes i web stranica u nasim uslovima ,najcesce ne radi ali i ne znaci nikakvu pouzdanost kad je u pitanju kupovina.

Prodavali isti stan i po tri puta


Novi Sad -- U Udruženju prevarenih kupaca nekretnina u Novom Sadu kažu da je oko 1300 građana prevareno prilikom kupovine stana.



Probijanje rokova za gradnju, useljavanje kupaca u nelegalizovane zgrade, pa čak i dupla prodaja stanova, najčešći su načini na koji investitori varaju Novosađane.

U želji da obezbede sebi krov nad glavom građani kupuju stanove u izgradnji a papire koje investitori pokazuju ne garantuje da će stana i biti. Marko Paušin i Borislav Savanović dali su novac za stan 2003. međutim nikada se nisu uselili.

“Došao sam do podatka da je moj stan prodat tri puta, došao sam do tri ugovora za isti stan i moja krivična prijava bi bila odbačena da nisam pokazao papire”, kaže Borislav Savanović.

“Podneli smo krivičnu prijavu i poveli smo građansku parnicu. Dobili smo presudu ona je izvršna, naloženo je da možemo da povratimo novac, međutim gospodin nema ništa na svom imenu i praktično ne možemo da naplatimo”, dodaje on.

U upravi za urbanizam kažu da su izdali sve potrebne dozvole investitoru, da je zgrada legalno sagrađena i da nisu oni nadležni za prevarene kupce.

Novosađanka Branka Milić kupila je 2007. godine svojoj kćerki gotov stan, u tek izgrađenoj zgradi.

Pošto je već znala da ima dosta prevarenih sugrađana angažovala je advokate kako se to isto ne bi njoj desilo. Međutim ni nakon dve godine ne može da uknjiži svoj stan.

“Nakon godinu dana smo shvatili da je sve izlažirano i da je kompletan objekat izgrađen nasuprot zakonu”, kaže Milićeva.

Investitor kaže da zgrada nema upotrebnu dozvolu, zato što je vlasniku na čijem je zemljištu izgrađena zgrada dao tri dupleks stana od kojih je on napravio šest stanova.

“Kupci su znali šta kupuju. Znali su da kupuju deo stana i da je onda cena manja za 20 do 30 odsto”, kaže Aleksandar Mijanović iz kompanije "Verting-Mijanović" d.o.o..

U građevinskoj inspekciji potvrđuju da zgrada ne može da se legalizuje, zato što ima više stanova nego što je prethodnim projektom bilo utvrđeno.

“Inspektor je tražio da se dostavi upotrebna dozvola. Pošto upotrebna dozvola ni nakon tri meseca nije dostavljena mi smo doneli odluku o zabrani korišćenja”, kaže načelnik gradske uprave za inspekcijske poslove Željko Radulović.

Investitori koji nisu želeli da govore pred kamerama, rekli su da je kupovina nezavršenog stana rizična i da je najbolje uvek tražiti garanciju za svoj novac.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 15 apr 2013 18:24 #70

  • djaso
  • djaso's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1146
  • Primljenih Zahvalnica: 2145
Bijeljinac sto se tice investitora koji tebe zanimaju o njima ti mogu reci sve najlepse.Licno ih poznajem,ali naravno nikad ne veruj na rec nego sve lepo proveri,obidji te objekte sto su radili,pitaj stanare o kvalitetu,mislim da ti je to najbolja provera.A sigurno da su toplotne pumpe samo dokaz toga,jer je i skup sistem,tj to je sistem buducnosti,mislim da je to jedina stambena zgrada u NS koja ce to posedovati,poseduju ih i par privatnih kuca,FAM u Sremskim Karlovcima i PIN computers na autoputu.Sve najbolje!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 15 apr 2013 18:28 #71

  • djaso
  • djaso's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1146
  • Primljenih Zahvalnica: 2145
bkey ti to govoris o bivsem vertingu,tj sadasnjem freelandu.To je vezano za neku prethodnu temu nije za ovo u Laze Kostica
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 15 apr 2013 22:25 #72

  • bkey
  • bkey's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 30
  • Primljenih Zahvalnica: 5
Da govorim o bivsem (nekad Verting) sada Freeland Mijanovic, tj ista osoba, jer je adresa firme ista, a na toj adresi je sud oduzeo stan firmi/Jevrejska 2 prvi sprat.

Nije vezano za ulicu Laze Kostica,nego za predhodni post,, ali i ja mislim pozitivno o NSinzinjeringu, mada si u pravu da svaki put prvo provjera , od same zgrade do investitora pa onda kupovina.
Pitanje ,jedno za ove sta rede sa nekretninama,,kako trziste stoji i da li ova politicka kriza/prepucavanja u NSu uticala na nekretnine/pozitivno ili negativno?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 16 apr 2013 12:20 #73

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5907
  • Primljenih Zahvalnica: 9027
bože svašta
Srušili mu kuću i napravili zgradu

Novosađaninu Miroslavu Bijeliću građevinska firma "Dijagonala" srušila je kuću i na tom mestu izgradila višespratnicu, bez prethodno potpisanog ugovora i otkupa, pišu Novosti.

Naime, i pored nerešenih imovinsko-pravnih odnosa, "Dijagonala" je pre nekoliko godina od gradskih vlasti dobila svu potrebnu dokumentaciju za gradnju zgrade u Ulici Teodora Pavlovića 3.
Posle niza tužbi, Vrhovni sud je poništio sve odluke novosadskih sudova i presudio u Bijelićevu korist, i naložio da se Bijelić upiše kao vlasnik polovine parcele.
Međutim, nadležni mu ni posle presude najviše instance nisu vratili parcelu, ni isplatili odštetu, pa sad Bijelić nema čak ni stan u novoizgrađenom objektu.
Firma "Dijagonala" važi za "miljenicu" novosadskih vlasti, budući da su na tenderima dobijali brojne velike poslove koji su se plaćali iz budžeta, poput izgradnje novog Urgentnog centra, Kamenice II, renoviranja Srpskog narodnog pozorišta i Centralne kuhinje "Radosnog detinjstva".

www.021.rs/Novi-Sad/Vesti/Srusili-mu-kuc...apravili-zgradu.html
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Poslednja izmena: 16 apr 2013 12:21 od ranko su ns.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 16 apr 2013 13:38 #74

  • mukyz
  • mukyz's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • the grand master
  • Poruka: 1269
  • Primljenih Zahvalnica: 632
Да ли је ово прва потерница за ово кривично дело?
Poternica za Novosađaninom zbog milionske prevare sa stanovima

Novosadska policija raspisala je poternicu za četrdesetsedmogodišnjim Novosađaninom V. Ž. koji je u periodu od 2006. do 2011. godine od više građana uzeo novac za stanove u izgradnji, u koje se oni nikada nisu uselili, niti im je vraćen novac koji su dali prilikom sklapanja ugovora.


On je na taj način uzeo preko 100 miliona dinara, a da nije ni započeo radove na četiri lokacije gde je trebalo da budu sagrađeni stanovi.
Protiv njega je podneta krivična prijava za zloupotrebu službenog položaja, a policija traga za njim.
www.021.rs
NSBuild
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 17 apr 2013 15:57 #75

  • vicakur
  • vicakur's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 207
  • Primljenih Zahvalnica: 82
bkey napisao/la:
Da govorim o bivsem (nekad Verting) sada Freeland Mijanovic, tj ista osoba, jer je adresa firme ista, a na toj adresi je sud oduzeo stan firmi/Jevrejska 2 prvi sprat.

Nije vezano za ulicu Laze Kostica,nego za predhodni post,, ali i ja mislim pozitivno o NSinzinjeringu, mada si u pravu da svaki put prvo provjera , od same zgrade do investitora pa onda kupovina.
Pitanje ,jedno za ove sta rede sa nekretninama,,kako trziste stoji i da li ova politicka kriza/prepucavanja u NSu uticala na nekretnine/pozitivno ili negativno?
Tržište nekretninama se pokrenulo u poslednja 3 meseca. Sve je veća tražnja, a ponuda zbog ove političke situacije i totalnog raspada gradskih komunalnih preduzeća je mala. Navodno ima još investitora koji hoće da ulažu u gradu ali je nemoguće doći do do raznih odobrenja i dozvola. Jedan od većih investitora npr. čeka na otkup neke parcele od ZiG/a već 11 meseci i još ništa. Urbanizam, ZIG i Radnička 2 tj. Gradska uprava za urbanizam i stambene poslove su pred kolapsom. Uglavnom svi kažu da nikada nije bilo gore, a to utiče i na gradnju. inače cene su skočile u zadnje vreme jer dosta ljudi podiže novac sa računa poučeni situacijom na Kipru i kupuje stanove.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 17 apr 2013 16:02 #76

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4919
  • Primljenih Zahvalnica: 9925
Okej, ovo sto si napisao mi je TESKO da poverujem. Potraznja je SKOCILA a ponuda PALA zbog situacije... i kakve veze imaju gradska komunalna preduzeca... ma hajde, zbog situacije bi bilo samo obrnuto i nikako vise.
Ne dogadja se nista, ljudi nemaju novca, povoljnih kredita nema, po ovom kursu nije niko ni lud da ih dize. Po 85 je bila druga prica. Trzista nema. Kupuje samo onaj ko ima vise nego sto mu treba.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 17 apr 2013 20:55 #77

  • vicakur
  • vicakur's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 207
  • Primljenih Zahvalnica: 82
kasko napisao/la:
Okej, ovo sto si napisao mi je TESKO da poverujem. Potraznja je SKOCILA a ponuda PALA zbog situacije... i kakve veze imaju gradska komunalna preduzeca... ma hajde, zbog situacije bi bilo samo obrnuto i nikako vise.
Ne dogadja se nista, ljudi nemaju novca, povoljnih kredita nema, po ovom kursu nije niko ni lud da ih dize. Po 85 je bila druga prica. Trzista nema. Kupuje samo onaj ko ima vise nego sto mu treba.
Izvini greškom sam dodao ovo komunalna misleći na gradska javna preduzeća, Urbanizam, ZIG te Gradsku upravu za urbanizam i stambene poslove. Zbog njihovog sloma investitorima je jako teško doći do dozvola za gradnju pa većina njih više i ne pokušava što dovodi do manjka novih objekata u gradu i automatski do njihove veće tražnje. Uostalom to možeš da proveriš u bilo kojoj agenciji i sa bilo kojim investitorom. Kažu mi da u poslednja 2 meseca imaju promet na nivou od pre 4, 5 god.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 18 apr 2013 06:40 #78

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4919
  • Primljenih Zahvalnica: 9925
Mogu da proverim na sudu koliko je overa ugovora, a to sta ti agencije i investitori napricaju samo da bi ti podigli pritisak da se odlucis sto pre na kupovinu ne bih komentarisao.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 18 apr 2013 07:30 #79

  • bkey
  • bkey's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 30
  • Primljenih Zahvalnica: 5
Hvala na odgovoru ali meni neke stvari ovdje ne stimaju .Urbanizam, ZiG i Radnicka 2 pred kolapsom, ok, kakvim kolapsom/koja je to vrsta kolapsa jer oni nisu proizvodnog karaktera/ili je politika umesala svoje prste,promena strukture pa se izgubili u poslu ? Sve je veca potraznja i cene idu gore, ima smisla i logike kad je trziste stabilno,ne znam da li je sad bas stabilno,, mislim da Novi Sad nije raj bankarski za pranje para, poput Kipra i nije ni ukom smislu po meni uporediv sa situacijom koja se tamo desava. Ne znam koliko ti je to poznato ,na Kipru je to izazvano vjestacki, dirktno iz Brisela, sva svjetska stampa je to objavila. Takodje mislim da ni ulozi nisu ni blizu kiparskim, mada je to nebitno, i ne verujem da to ima mnogo veze sa Novim Sadom.
Ja predpostavljam da su ljudi podigli novac sa racuna iz razloga nebezbjednosti i politicke situacije, ali to nije razlog za paniku i besomucno kupovanje nekretnina ,narocito kad kako ti kazes ,"cene skacu u zadnje vreme", sto bi bilo cene idu gore a ljudi se otimaju za stanove.
Ako je promet kao pre 4 do 5 godina pa to je ono najbolje vreme kada su cene skocile od 50-100 posto, a i agencije pamte to zlatno vreme prodaje.
Ono sto je meni nelogicno je to da ako je u ljudima nesigurnost zbog izvjesne situacije, u tom trenutku nema logike da to sto su digli iz banke zamznu u zidove i ostanu bez svezeg novca, kesa,, ili iz nekog treceg razloga zele da to pretvore u nekretninu . Sta sad sa viskom nekretnina ?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 18 apr 2013 07:38 #80

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5907
  • Primljenih Zahvalnica: 9027
ZIG Radnička 2 i Zavod za urbanizam nisu pred kolapsom.
Prodaje nema, niti će biti u skorije vreme. Da ima prodaje onda Alexandar gradnja nebi posle 5 godina i dalje prodavali stanove u Park city-ju ili Bulevar centru

Ako neko želi da kupi stan u izgradnji neka kupi ali mora da snosi odgovornost za to. Ne može mu država garantovati da li će neko završiti zgradu ili neće.
I da i nemoj da se žali kako ga je neki investitor opljačkao
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru