Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Stambena novogradnja - investitori

Stambena novogradnja - investitori 17 jan 2013 21:22 #41

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
djaso napisao/la:
Nije nego me nervira neobjektivnost i bezobrazluk pojedinaca,pulena pojedinih investitora!Ovaj spominje reklamiranje zgrade u Petra Drapsina pritom misleci na mene posto sam postavio dve,tri slike,jer mi se svidja objekat,a nemam nista sa njegovim projektantom ili investitorom,a gospodinu koji je postavljao desetine slika zgrade Leonida Nesica (cak je slikao i lift okno,zamislite?!) i samo slike njegovog objekta postavljao i hvalio ga na sva usta njemu nista nije rekao.E o tome se radi!
Secam se da je bilo vise ljudi koji su mnogo hvalili tu zgradu. Svako ima pravo na svoje misljenje. Ne vidim razlog za prozivanje ikoga i nazivanje pulenima investitora. Ovo je forum za diskusiju i ako zelis da kontriras necije misljenje, trebalo bi da zapocnes diskusiju sa istim na prikladnoj temi i pokusas da opovrgnes njegovo misljenje (naravno u granicama pristojnosti).
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 17 jan 2013 23:14 #42

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2659
  • Primljenih Zahvalnica: 3037
djaso napisao/la:
Nije nego me nervira neobjektivnost i bezobrazluk pojedinaca,pulena pojedinih investitora!Ovaj spominje reklamiranje zgrade u Petra Drapsina pritom misleci na mene posto sam postavio dve,tri slike,jer mi se svidja objekat,a nemam nista sa njegovim projektantom ili investitorom,a gospodinu koji je postavljao desetine slika zgrade Leonida Nesica (cak je slikao i lift okno,zamislite?!) i samo slike njegovog objekta postavljao i hvalio ga na sva usta njemu nista nije rekao.E o tome se radi!

Ne znam da li sam mislio na tebe jer mi se ne gubi vreme na kopanje po starim postovima. Sam si se prozvao. Nažalost, dobro se sećam da su neko dvoje odigrali pomenutu igru kada je krenula zgrada u Petra Drapšina.
Što se Nešića tiče pobrkao si me s nekim, mada jesam napravio nekoliko eksterijernih fotki. Ako mene pitaš, Nešić je pravio kolače, a onda je umro. Rekao bih da nije ista osoba. Ustvari, pošto nikad nisam ušao u Nešićevevu slaćkaru ispašće da ne poznajem nijednog.
Forumaš koji je oduševljen živim Nešićem, odnosno njegovom zgradom je, uveren sam, prosto iskren.
Ta zgrada je, da čuješ i moje mišljenje, eksterijerno bolja od mnogih, ali mi se u vezi s njom najviše dopada ono drvo ispred. I to je to. Ja sam slikao okno lifta na Radničkom. To možeš da mi prišiješ.

P.S. Skidanje karmi mi izaziva snažan bol spreda po sredini.
Poslednja izmena: 17 jan 2013 23:18 od TurboMaximus.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 19 jan 2013 21:52 #43

  • Joška
  • Joška's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 2
pa ne znam još ni kad će ni da l će, ali vidim da se Ipon izgleda opasno nameračio na ove parcele, a one svakako jesu atraktivne! Petra Drapšina 19-23. ne znam samo kakav je taj ipon, vidim ni internet prezentaciju nemaju
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 30 jan 2013 12:46 #44

  • mzupunski
  • mzupunski's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 6
mrnjavi napisao/la:
Obavezno da javite ko je pobedio!

Eh sad ko je pobedio ... malo zvuci cudno kad se tako kaze :) Postignut dogovor sa investitorom, na moju srecu :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 07 feb 2013 07:22 #45

  • drazesnaSkorpija
  • drazesnaSkorpija's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • bilo jednom...
  • Poruka: 135
  • Primljenih Zahvalnica: 30
opet ja sa "pitanjcem" :dry:
kakav je erker što se tiče ugrađenih materijala ?
nešto su opasno zvanične cene snizili u petra drapšina ovoj novoj.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 07 feb 2013 15:02 #46

  • Condor06
  • Condor06's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 7
Pozdrav svim forumasima. Vec dugo pratim temu, ali tek nedavno sam se registrovao.
Planiram kupovinu stana, i zanima me da li iko zna ista o zgradi u Danila Kisa 19? Spominjana je ovdje u temi, ali niko nista konkretno nije odgovorio. Znam da ju je preuzeo investitor Metalno doo, radovi su trebali da pocnu ranije, pa sad u ponedjeljak, ali mi se cini da se nista ne desava (doduse, prije 2-3 dana je bila otvorena kapija gradilista, ali nisam vidio majstore)? Navodno treba da se zavrsi do 1. maja.
Koliko je rizicno tu uzeti stan, da li je bilo muljaza sa prethodnim investitorom, da se ne desi da se dva puta proda isti stan? Ne sumnjam u trenutnog investitora, ali me brine sta se ranije desavalo...
Hvala unaprijed.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 07 feb 2013 19:50 #47

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Meni bas taj Metalno DOO ne deluje pouzdan, neko rece da su u stecaju, a zgradu u Kosancic Ivana im je zatvorila inspekcija ako se ne varam.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 07 feb 2013 23:59 #48

  • Condor06
  • Condor06's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 7
Hvala puno za info. I ja sam nacuo da su na klimavoj nozi, ali da rasprodaju stanove po jako povoljnim cijenama, jer imaju mnogo toga zapocetog. Ali navodno nikad do sada nikoga nisu zeznuli (bar se ne zna za takve slucajeve).
Da li postoji nacin da se provjeri za firmu da li je u stecaju?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 08 feb 2013 09:06 #49

  • djaso
  • djaso's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1146
  • Primljenih Zahvalnica: 2145
www.rating.rs/sr/bonitet/METALNO evo ti.nije im ni racun blokiran,a kamoli da su u stecaju (da bi neko po novom zakonu automatski otisao u stecaj potrebno je da 2 godine mu bude neprekidno blokiran racun)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 08 feb 2013 09:10 #50

  • djaso
  • djaso's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1146
  • Primljenih Zahvalnica: 2145
Sto se tice zatvorenog gradilista u Kosancic Ivana to je kriv ustavni sud,jer je u junu doneo odluku da grad vise ne moze da prodaje zemljiste,vec se tu umesala i republika,a oni su imali tamo otkup gradskog zemljista,cmislim da su ga i bili otkupili,ali da su im ponistili kupoprodaju,jer je taj zakon se primenjivao retroaktivno za odredjeni period mozda od januara 2012.mislim da se to resilo sad krajem decembra,ali nisam siguran
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 08 feb 2013 09:14 #51

  • Condor06
  • Condor06's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 7
Hvala puno, djaso, za sve informacije. Upravo sam i sam provjeravao na NBS-u njihove racune i sve je ok, a pretpostavio sam da bi trebali biti blokiran da su pred stecajem ili u stecaju.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 08 feb 2013 09:15 #52

  • djaso
  • djaso's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1146
  • Primljenih Zahvalnica: 2145
evo jos samo da ti kazem da imas i na sajtu NBS pretragu racuna i video sam da je Metalno bio u zadnjih godinu dana sve ukupno 11 dana u blokadi..a napominjem da je za stecaj potrebno 730 dana NEPREKIDNE blokade racuna.Inace,cuo sam od prijatelja da prodaju u izgradnji tu u Kosancic Ivana kvadrat za 1100 evra,sto je po meni korektno sa obzirom na rok zavrsetka zbog velicine zgrade i lokacije koja ne spada u extra(crvenu) zonu sa komunalijama i otkupom zemljista...tako da ovi podaci relevantni zasad pokazuju da je sve ok,e sad sta ce biti ne znam...nadam se da sam ti makar malo pomogao :) Sve najbolje
Poslednja izmena: 08 feb 2013 09:26 od djaso.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 08 feb 2013 09:23 #53

  • Condor06
  • Condor06's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 7
Pa da, bas sam to na NBS-u gledao neposredno prije tvog posta... Inace sam cuo za njih sve najbolje, sto se tice saradnje, korektnosti (u jednoj banci, preko poznanika itd.). Cijene kvadrata su im jako korektne, to mogu i sam potvrditi (sto je bio jedan od razloga moje sumnjicavosti). ;) Ali kao sto kazes, djeluje sve cisto dosada, ali kako ce biti nadalja, to je vec druga prica.

Pomogao si mi mnogo, jos jednom veliko hvala.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 08 feb 2013 10:08 #54

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Condor06 napisao/la:
Pa da, bas sam to na NBS-u gledao neposredno prije tvog posta... Inace sam cuo za njih sve najbolje, sto se tice saradnje, korektnosti (u jednoj banci, preko poznanika itd.). Cijene kvadrata su im jako korektne, to mogu i sam potvrditi (sto je bio jedan od razloga moje sumnjicavosti). ;) Ali kao sto kazes, djeluje sve cisto dosada, ali kako ce biti nadalja, to je vec druga prica.

Pomogao si mi mnogo, jos jednom veliko hvala.
Evo i ja sam se malo uopslio preko pretrazivaca, i cak ih neki strani real estate sajtovi prepoznaju kao legitiman biznis.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 08 feb 2013 22:07 #55

  • Condor06
  • Condor06's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 7
Hvala ljudi na pomoci. Svakako cu popricati sa investitorom, pa ako udjemo u posao, napisacu iskustva ovdje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 10 mar 2013 00:33 #56

  • shumenko
  • shumenko's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 4
  • Primljenih Zahvalnica: 5
Pozdrav ljudi

zna li neko kakav kvalitet gradnje ima Inobacka? Rade sa betonskim panelima koje sami proizvode, da li neko mozda ima info o prednostima i manama ovog nacina gradnje? To pitam iz ugla stanara, kakva je izolacija zvucna i termicka u odnosu na ciglu, blok i sl. Gradili su novu zgradu u Njegosevoj i grade dosta na Satelitu, interesuju me neki stanovi kod njih al mi je to oko betonskih panela totalna nepoznanica.

Hvala na odgovorima
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 11 mar 2013 01:06 #57

  • vicakur
  • vicakur's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 207
  • Primljenih Zahvalnica: 82
To su betonski paneli koji su se gradili po istocnoj Evropi u doba njima zlatnog komunizma . Sada se isti posle tridesetak i vise godina renoviraju , sve u svemu i nisu tako losi, ali ne vrede vise od 400 eura po kvadratu . U Madjarskoj se mogu kupiti polovni panel stanovi od 200 - 600 eura po kvadratu , zavisi od regiona i lokacije Problem je sto je beton osetljiv i lako propušta vlagu unutar prostorija. Neretko dolazi do pucanja unutrasnjih zidova. Dobra strana je brzina gradnje jer se tim sistemom gradi duplo brze neko klasicnim kod nas rasprostranjenim. Problem je kasnije preskupo renoviranje i nemogucnost prilagodjavanja prostora svojim potrebama. To je jedan od vidova socijalne gradnje i uz puno uvazavanje investitora Inobacke koji ima dobru reputaciju zaista mi nije jasno zasto se tako gradilo u Njegosevoj ulici. Voleo bih da me netko demantuje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 11 mar 2013 02:38 #58

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
vicakur napisao/la:
To su betonski paneli koji su se gradili po istocnoj Evropi u doba njima zlatnog komunizma . Sada se isti posle tridesetak i vise godina renoviraju , sve u svemu i nisu tako losi, ali ne vrede vise od 400 eura po kvadratu . U Madjarskoj se mogu kupiti polovni panel stanovi od 200 - 600 eura po kvadratu , zavisi od regiona i lokacije Problem je sto je beton osetljiv i lako propušta vlagu unutar prostorija. Neretko dolazi do pucanja unutrasnjih zidova. Dobra strana je brzina gradnje jer se tim sistemom gradi duplo brze neko klasicnim kod nas rasprostranjenim. Problem je kasnije preskupo renoviranje i nemogucnost prilagodjavanja prostora svojim potrebama. To je jedan od vidova socijalne gradnje i uz puno uvazavanje investitora Inobacke koji ima dobru reputaciju zaista mi nije jasno zasto se tako gradilo u Njegosevoj ulici. Voleo bih da me netko demantuje.
Stvarno nisam upoznat sa betonskim panelima previse, ali sto se tice propustanja vlage, to ne moze biti problem ako se uradi dobra izolacija.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 11 mar 2013 06:30 #59

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4869
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Ja Inobačku znam iz neke druge priče kao skroz korektne likove, ali ne znam lično nikoga ko je kupio stan kod njih.
Kvalitet gradnje mi deluje ok, među boljima od ovih što grade po Novom Sadu.

Što se prefabrikovanih betonskih panela tiče, panelna gradnja su celi Limani i dobar deo Novog Naselja, zgrade uz Bulevar Oslobođenja i zgrade na keju. Evo neka kažu Limanac i Otis koliko im je loše u zgradama u kojima žive.
+ ova zgrada u Njegoševoj je ušuškana, tako da ni govora o nekim velikim vetrovima i sličnom (ukoliko je vetar neki protivargument kupovini u panelnoj gradnji).
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Poslednja izmena: 11 mar 2013 06:31 od Dukelander.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 11 mar 2013 07:15 #60

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Na Limanima sam ziveo. Mozes da razgovaras sa komsijama izmedju zidova.
Kako je ovde resena unutrasnja izolacija,ko zna.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru