Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Stambena novogradnja - investitori

Stambena novogradnja - investitori 26 jun 2013 11:20 #161

  • grifon
  • grifon's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 40
  • Primljenih Zahvalnica: 56
Nove zgrade koje imaju ugradjene kalorimetre, placaju po utrosku, licno sam se uverio i video racune, preko leta placaju samo prikljucak, znaci visestruko manji racun je van grejne sezone.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander

Stambena novogradnja - investitori 26 jun 2013 11:20 #162

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
Ima li neko iskustava sa astraplan ?

Mogli bi potencijalno da mi pomognu u rešavanju situacije oko jednog stana u centru.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 26 jun 2013 13:26 #163

  • jedanNS
  • jedanNS's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 56
  • Primljenih Zahvalnica: 282
to bi znacilo svaka zgrada izgradjena posle 2010. da tako placa, jer od tad su u obavezi da se ugradjuju kalorimetri
Poslednja izmena: 26 jun 2013 13:27 od jedanNS.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 26 jun 2013 18:35 #164

  • nani021
  • nani021's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 89
  • Primljenih Zahvalnica: 39
ne govorim ti bez pokrica, ne brini.

ja sam arhitekta, imam i licence izmedju ostalog i za energetsku efikasnost. Opet, izmedju ostalog, radio i uradio projekat za objekatt u "B" razredu, i to javni objekat gde ima budzet za to, gde je to zahtevano i gde se kvadrati ne preprodaju.

Ja i dalje stojim iza toga da klasa "A" sanse nema da bude izgradjena u NS posto bi kvadrat bio jezivo skup, preko 4-5.000 jura. I dalje stojim iza toga da je to samo suvi marketing. Nemam nista protiv Vaera, ali on i ne zna sta je "A" klasa, ocigledno. Znam vecinuninvestitora po gradu i ne bih komentarisao previse njihov moralni sklop, a pogotovo znanje... ali sta je tu je, moram(o) sa njima da radimo jbg.

posto kupujes stan, vodi racuna da to bude ipak minimaln zahtevana "C" klasa, nije ni to lako ispuniti. Ako te pogadja ovo sto sam rekao sta da radim, mene samo nerviraju svi oni koji devalviraju inzenjersku dtruku lupetanjima o energetskoj ef. cime nam svima ruse cene, ugled i norme ponasanja. Ne padaj na njihove fore i price, svaki ciga svoga konjs hvali, zar ne!? Stvarno shvati ovo dobronamerno.

nema ljutis, kazem sta mislim, a siguran sam da je tako... ti oceni na kraju.
i zavrsavam sa ovim, smara me ova tema polako
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: vicakur

Stambena novogradnja - investitori 26 jun 2013 21:07 #165

  • vicakur
  • vicakur's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 207
  • Primljenih Zahvalnica: 82
Nani 021 je u pravu. C klasu ce zaista biti tesko dostici vecini investitora. A klasa je san i nema sanse da bi kostala ispod 3000 eu po kvm. Inace gresite kada mislite da se ne isplati za kvalitetno uradjene stanove dati 10 - 15 hiljada vise. Glavni parametar u EU za kupovinu stana pored lokacije je i potrosnja energije. Znaci platicete vise, ali imacete velike ustede, lagodniji zivot u tom stanu i lakse cete ga kasnije prodati po vecoj ceni. U tu cenu ne ulaze samo nesto bolje izolovani zidovi vec i terase, plafoni, podovi, vanjska stolarija itd itd. Po pravilniku, postoji osam kategorija energetskih razreda u energetskom pasošu - od "A plus", što je najveća energetska efikasnost, do "G", što je najmanja.
Po podacima Inženjerske komore Srbije, u Srbiji je oko tri miliona raznih objekata čija je prosečna potrošnja od 150 do 200 kilovat časova po kvadratnom metru godišnje sto je otprilike F kat., dok je potrošnja u EU između 50 i 70 kilovat sati. Mislim da je za C kat potrebna potrosnja manja od 65 kilovat sati. Inace u EU je od 2014 g u svim zgradama obavezna ugradnja toplotnih pumpi kako bi smanjili zavisnost od energenata (citaj Rusija) i to u vecem delu dotiraju drzave, a u nas jos ni ne znaju sta su to toplotne pumpe.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 27 jun 2013 10:09 #166

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Ja sam imao iskustvo u inostranstvu sa kalorimetrima da oni i leti usled raznih isparenja u stanu mere potrosnju. U Laguni je mesto za kalorimetar u sred dnevne sobe,sto mi nije najjasnije kako funkcionise,jer oni kalorimetri koje sam ja do sada video su bili direktno na radijatorima.

Kad smo kod grejanja, radi li iko podno grejanje u izgradnji u gradu?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 27 jun 2013 11:16 #167

  • djaso
  • djaso's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1146
  • Primljenih Zahvalnica: 2145
Ne verujem da radi ,,serijski,,,ali to nije tesko izvesti ako neko hoce ;)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 28 jun 2013 11:54 #168

  • grifon
  • grifon's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 40
  • Primljenih Zahvalnica: 56
jedanNS:
Koliko sam ja upoznat, jako malo zgrada ima kalorimetre, to je u zadnjih godinu dana krenulo, znam da je bilo dosta problema da se dobiju dozvole, i ti racuni su zasebni, ne idu preko informatike.


nani021:
Ne ljutim se ja uopste, nema frke ;)
Meni je jedino zasmetalo, uslovno receno, to sto si rekao da reklamiram doticnog investitora, zato sam i citirao tu tvoju recenicu. A sto se tice ovoga sto pricas u vezi A klase, to ti potpuno verujem. Zato sam i ovde da cujem od nekog strucnijeg pravu informaciju, obzirom da se time bavis, naravno da cu pre tebi da verujem, nego investitoru.


vicakur:
Trenutno jedan investitor postavlja taj sistem toplotnih pumpi, bice prvi u gradu sa tim grejanjem, zgrada treba da bude gotova sledece godine. Tako da je i to krenulo kod nas, mada to ce biti verovatno samo izolovani slucajevi.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: vicakur

Stambena novogradnja - investitori 04 jul 2013 18:01 #169

  • shumenko
  • shumenko's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 4
  • Primljenih Zahvalnica: 5
shumenko napisao/la:
Pozdrav ljudi

zna li neko kakav kvalitet gradnje ima Inobacka? Rade sa betonskim panelima koje sami proizvode, da li neko mozda ima info o prednostima i manama ovog nacina gradnje? To pitam iz ugla stanara, kakva je izolacija zvucna i termicka u odnosu na ciglu, blok i sl. Gradili su novu zgradu u Njegosevoj i grade dosta na Satelitu, interesuju me neki stanovi kod njih al mi je to oko betonskih panela totalna nepoznanica.

Hvala na odgovorima

Pozdrav svima

Kupio sam na kraju stan od Inobačke pa da prenesem utiske zainteresovanima.

Što se tiče zvučne izolacije - nema nikakvih problema. Zgrada je prilično useljena, svi stanovi oko nas su useljeni a čujemo mnogo manje nego u prethodnim stanovima.

Što se tiče termičke izolacije - za letnje vreme smo jako zadovoljni. Mada, ove reči uzmite sa rezervom jer se nalazimo na vrlo dobrom položaju u odnosu na sunce a i prethodno smo živeli ispod ploče te nam sad sve izgleda jako dobro sa te strane :) Javiću se i na zimu kada udare minusi.

Završni radovi su urađeni korektno. Bilo je nekoliko propusta koje nismo očekivali (što kažu i slep bi ih video) na koje smo se žalili. LJudi iz Inobačke su ispravili sve što smo tražili. Naš poznanik građevinski inženjer je isto zadovoljan onim što je video. Mislim da tu investitor može još da podigne kvaliteta, bar da sami poispravljaju vidne greške.

Sam odnos sa investitorima je bio prilično dobar. Svoj deo papirologije su obavljali agilno i uigrano, čim je nešto zatrebalo odgovarli su u najkraćem roku, nakon predaje ključeva smo dobili svu potrebnu dokumentaciju za povrat pdv-a i upute šta treba dalje da radimo nakon preuzimanja stana. Prosto, u svih tih 3 meseca zezanja sa državnim institucijama, bankom i ostalima, nijednog trenutka nismo investitora videli kao prepreku u bilo kom koraku. Jedino na početku smo imali zamerke u delu prodaje, odnos je tu delovao pomalo neprofesionalno.

Takođe bih da napomenem da je i kupoprodajni ugovor korektno napisan. Ovo napominjem jer nemaju sva pravna lica takav odnos prema klijentima, npr. ugovor sa bankom je toliko restriktivan da sam u nekom trenuku razmišljao da prekinem celu proceduru...bilo mi je gadno i čitati to.

Toliko od mene. Ako neko ima pitanja, nek se slobodno javi, rado ću pomoći ;)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mukyz, limanac, ranko su ns, Yokai, bngsk_

Stambena novogradnja - investitori 04 jul 2013 18:40 #170

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4874
  • Primljenih Zahvalnica: 8038
Jel' to zgrada u Njegoševoj u pitanju?
Neko veče sam gledao iz KCNS-a, deluje kao da nije useljeno ni pola stanova. Nigde svetla.

Inače sam već komentarisao da su za tu lokaciju i te pare mogli uraditi i malo zanimljiviju/inovativniju arhitekturu. Većina rešenja sa konkursa mi se više svidela od izvedenog.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 04 jul 2013 19:58 #171

  • vicakur
  • vicakur's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 207
  • Primljenih Zahvalnica: 82
Tako je steta bas steta za takvu lokaciju. Nije to lokacija za montaznu zgradu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 05 jul 2013 20:25 #172

  • shumenko
  • shumenko's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 4
  • Primljenih Zahvalnica: 5
Ne u Njegosevoj, na Satelitu u Andje Rankovic.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 06 jul 2013 18:43 #173

  • bngsk_
  • bngsk_'s Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 16
  • Primljenih Zahvalnica: 9
jel ima neko info koliko iznosi cena kvadrata u erkerovoj zgradi u cara dusana? kao i kada je planiran zavrsetak radova? ista informacija mi treba i za aleksandar u zeleznickoj?
hvala


Sent from my iPad using Tapatalk HD
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 06 jul 2013 19:00 #174

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Erker 1250 ali mislim moguc dogovor. Do kraja godine mozda mada zavise od trafoa koji grad treba da izgradi.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 06 jul 2013 19:02 #175

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Da li sam vec pitao, gradi li iko jos u gradu stanove sa podrumom?
Meni je to knock out kriterijum.
Poslednja izmena: 06 jul 2013 19:02 od kasko.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 06 jul 2013 19:25 #176

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
kasko napisao/la:
Da li sam vec pitao, gradi li iko jos u gradu stanove sa podrumom?
Meni je to knock out kriterijum.
Ne znam, ali video sam u Toplice Milana da je jedan investitor gradio stanove U podrumu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 06 jul 2013 20:34 #177

  • Sasa
  • Sasa's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 631
  • Primljenih Zahvalnica: 1082
Vazecim propisima, stambeni prostor mora biti nad zemljom, zabranjeno je graditi stanove u podrumskim i suterenskim prostorijama!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 06 jul 2013 21:29 #178

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Sasa napisao/la:
Vazecim propisima, stambeni prostor mora biti nad zemljom, zabranjeno je graditi stanove u podrumskim i suterenskim prostorijama!
Mozes otici i videti. Toplice Milana treca (crvena) zgrada posle one pekare na cosku.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 06 jul 2013 21:46 #179

  • Bijeljinac
  • Bijeljinac's Avatar
Da li se zna sto dugo stoji ona parcela u Laze Kostica od NS Inzenjeringa i Abasysa?Takodje me zanima nesto vise o onoj lokaciji na bulevaru Kralja Petra od NS inzenjeringa od one velike zgrade od 7,8 spratova gde se nalazi tacno i kad se planira sa pocetkom gradnje?Pise samo u blizini Master centra
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 06 jul 2013 21:52 #180

  • Bijeljinac
  • Bijeljinac's Avatar
I za Zeleznicku i Vojvode Misica nema nikakvih podataka.Samo stoji u pripremi.Provjeravao sam na sajtu NBS-a nisu nikad bili u blokadi niti su sad.Zna li neko sta se desava?Bilo je pisanja pre mjesec dana nesto za Petra Drapsina oko ove komisije,ali deluje mi smijesno da pisu da im je omoguceno 90 m2 vise :D A ovi drugi sto su vise puta prodavali stanove nikom nista.Koliko sam cuo vaze za pouzdanog investitora i izvodjaca.Da li se ista zna vise oko ovih lokacija?Sve su im na najboljim mjestima u gradu
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru