Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Stambena novogradnja - investitori

Re:Stambena novogradnja - investitori 10 okt 2018 17:38 #1181

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3424
  • Primljenih Zahvalnica: 9088
Ta je baš dobra, kao i " formiraće se komisija koja će utvrditi..."

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, Djordje Cvarkov, mel

Stambena novogradnja - investitori 12 okt 2018 20:28 #1182

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
SEDAM PORODICA U JEDNOJ ZGRADI OSTAJE BEZ DOMA Investitor u Novom Sadu im stavio stanove pod hipoteku, a izvršitelj poslao na DOBOŠ

Dejan Erdeljan i njegova četvročlana porodica ostaće bez svog doma jer je investitor Dušan Jonaš mimo njihovog znanja i zakona podigao hipoteku na stan u kojem žive u Novom Sadu, pare nije vratio, a izvršitelj je zakazao prodaju stana.

Da se ispred kancelarije izvršitelja Živana Milinova danas nije okupilo 40 ljudi koji su protestovali zbog ove očigledne malverzacije, stan u Ulici Branka Bajića broj 56 bi verovatno bio prodat. Ovako je licitacija barem odložena.

No, to Erdeljana ne smiruje, prodaja lako opet može biti zakazana i njegov dom od 35 kvadrata po prvoj ceni od 38.000 evra lako će da ode na doboš. On, supruga i dvoje dece ostaće na ulici.

- Na vrata su nam pre nekoliko dana zakucali ljudi koji su došli da vide i kupe stan. Vrlo iznenađeno sam im rekao da se stan ne prodaje. Međutim, oni mi saopštavaju da je na tabli komore izvšitelja oglašena njegova prodaja i zakazana licitacija 12. oktobra. Ubrzo saznajem da je investitor od koga smo supruga i ja kupili stan Dušan Jonaš, založio stan kao hipoteku na ime navodnog duga u aprilu ove godine. Pare naravno nije vratio, poverilac se žalio i sve je ubrzo stiglo do izvršitelja koji su oglasili prodaju - kaže Erdeljan.

Od šoka nije mogao da dođe k sebi. Stan je zajedno sa suprugom na koju se i vodi, kupio još 2008. godine, ima sve papire, predugovore i ugovore, deset godina plaća porez. Kada je otišao u katastar, saznao je da je njihov investitor digao hipoteke na sedam stanova u istoj zgradi.

Kako dodaje Erdeljan, stan su mu makar privremeno spasili slučajni kupci koji su došli da se raspituju i tako ga obavestili o svemu. Jer, u ovo vreme porodično je trebalo da budu na godišnjem odmoru u banji. Tako da bi se vratili ispred vrata svog stana - prodatog i zapečaćenog.

"Naša greška je što nismo u katastru uknjižili stan"

- Moja i greška mojih komšija je što nismo u katastru uknjižili stan, ali ko bi mogao da pretpostavi da će nas investitor ovako prevariti. Hipoteku je overio kod advokata Dragana Tankosića i javnog beležnika Mirjane Simović Aleksić. Poverilac za moj stan je izvesni Nenad Drakić. Zanimljivo je da je poverilac za sledeći stan mog komšije koji, takođe, uskoro ide na prodaju isti taj advokat Dragan Tankosić - nastavlja naš sagovornik.

Odmah je podneo krivičnu prijavu, u policiji za privredni kriminal saznaje da se protiv njegovog investitora vode brojni postupci. Čuo se i sa Jonašem koji ga je uveravao da će sve da se sredi i nema šta da brine, ali mu ne veruje.

Sa druge strane izvršitelj Milinov koji je odložio licitaciju, rekao mu je da ga zanima samo šta piše u katastru. Ono što najviše brine Erdeljana je da i ako sada krene u parnični postupak protiv investitora, to ne odlaže licitaciju i stan svejedno može da bude prodat, bez da se sačeka rešenje eventualnog sudskog postupka.

Investitor priznao grešku, ali je kasno

Investitor Dušan Jonaš kratko je za "Blic" izjavio da je sve jedna obična greška.

- Mojom greškom na taj stan je stavljena hipoteka. Prodaja će biti obustavljena i sve povučeno, nema problema - rekao je Jonaš.

Međutim, izvršitelj Milinov smatra da to baš nije tako, jer postupak je sada van ruku investitora. Jedino što Jonaš može je da plati dugovanja.

- Javna prodaja je odložena zbog prigovora trećeg lica. Mi ćemo sada doneti odluku da li će biti organizovana nova. Još ne mogu da vam kažem da li će se to desiti. Svakako, kakva god da odluka bude, ljudi mogu opet na nju da se žale, to onda ide na sud koji će da donese konačno rešenje - izjavio je Milinov.

"Teško da je zaboravio da ih je prodao"

Kako dodaje, investitor je verovatno kriv što je te stanove dao pod hipoteku, jer teško da je zaboravio da ih je prodao, a stanari su morali da ih uknjiže, jer tek upisom u katastar stiču pravo svojine. Da li su ostali saučesnici ovog nedela morali znati da su neuknjiženi stanovi i prodati, Milinkov kaže da to svakako nisu bili u obavezi, pogotovo jer se tek od 2010. godine vodi elektronska baza kupoprodajnih ugovora.
www.blic.rs/vesti/drustvo/sedam-porodica...ALsyBhlz8HXY1tD-AHiA
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Zex021, Blavak, Djordje Cvarkov

Stambena novogradnja - investitori 12 okt 2018 20:46 #1183

  • Direktor
  • Direktor's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 165
  • Primljenih Zahvalnica: 242
"Naša greška je što nismo u katastru uknjižili stan"

Kljucna recenica. Sta su cekali 10 godina???
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Vladenstajn

Stambena novogradnja - investitori 12 okt 2018 20:52 #1184

  • Babeu
  • Babeu's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 8
Nama su iz agencije pre pola godine nudili stanove u izgradnji od njega na novoj detelinari.. slucajno sam ovde na forumu naleteo na informaciju da u prethodnoj zgradi nikad nije dovrsio ljudima filt.. odmah shvatis sa kakvim covekom imas posla
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 13 okt 2018 19:30 #1185

  • tacija90
  • tacija90's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 111
  • Primljenih Zahvalnica: 32
Ljude mrzi po 10 godina da odu do Katastra da se ukljize i onda su im svi krivi... mogli su nacuti na kakvom je glasu investitor, bar u danasnje vreme je sve dostupno... sto pi pravnici rekli - ne savestan kupac.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 13 okt 2018 19:48 #1186

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
@Babeu
bilo bi dobro i poželjno da navedeš ime agencije koja prodaje stanove od tog investitora.
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 14 okt 2018 11:57 #1187

  • SivaEminencija
  • SivaEminencija's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 16
  • Primljenih Zahvalnica: 4
Haos, zato će mislim i uvesti da notar automatski predaje na knjiženje kad kupuješ stan, što je odlično, nema gubljenja vremena da katastrom.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Stambena novogradnja - investitori 15 okt 2018 09:56 #1188

  • e46glogi
  • e46glogi's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 215
  • Primljenih Zahvalnica: 239
mob.nekretnine-novisad.rs/nekretnina.php...321&prop?Stan-149-67

Da li neko po ovome opisu iz oglasa, moze doci do zakljucka koji je investitor u pitanju?

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 15 okt 2018 10:09 #1189

  • Mr.M
  • Mr.M's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 77
  • Primljenih Zahvalnica: 77
Ovo vec funkcionise i to notari predaju elektronske zahteve koji imaju prioritet u katastru (5-7 dana)
Ali onda nastaje paradox digitalizacije u srbalja... obradjene zahteve katastar salje POSTOM, ne mozes licno preuzeti (ako je notar podneo zahtev u tvoje ime) i ne salju na mail. :))
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Stambena novogradnja - investitori 15 okt 2018 10:56 #1190

  • IC
  • IC's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 432
  • Primljenih Zahvalnica: 521
e46glogi napisao/la:
mob.nekretnine-novisad.rs/nekretnina.php...321&prop?Stan-149-67

Da li neko po ovome opisu iz oglasa, moze doci do zakljucka koji je investitor u pitanju?

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

Ne mogu da provalim, osim što mislim da nije u pitanju Bulevar Evrope... suviše je niska zgrada (tri sprata) za novogradnju koja još nije završena na BE. Takođe mi je cena isto mala (1150 bez provizije agencije i sa PDV-om) za BE. Verovatno je neka ulica koja seče BE ili u blizini. Ni skica stana nije preuzeta od Investitora nego su je oni sami pravili što još više komplikuje identifikaciju...
There are no passengers on spaceship earth. We are all crew.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Stambena novogradnja - investitori 15 okt 2018 11:28 #1191

  • e46glogi
  • e46glogi's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 215
  • Primljenih Zahvalnica: 239
I meni se vrti nesto da je tu neka ulica izmedju BE i Suboticke, mada mi nije poznato da ima nesto sem one Vila Mila i Ipona.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Stambena novogradnja - investitori 15 okt 2018 14:24 #1192

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Biće to Bogdana Šuputa i BPP ili slično.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 15 okt 2018 17:29 #1193

  • tacija90
  • tacija90's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 111
  • Primljenih Zahvalnica: 32
Meni to zvuci kao nesto sto jos nije pocelo da se gradi , a zbog recenice: “ Stanovi svih struktura, prepoznatljiv kvalitet stanova...” . Zvuci mi kao reklama za buducu zgradu Galensa , deo koji ide s Bulevara Evrope, gde je mozda niza spratnost... A vidjao sam Ns group reklamu na Galensovim gradilistima...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 16 okt 2018 22:45 #1194

  • agamemnom70
  • agamemnom70's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 109
  • Primljenih Zahvalnica: 82
Novi investitor Permano

Graditi ce na detelinari Kornelija Stankovica 44

Proces kupovine sa popustom:
Klijentima koji se odluče za kupovinu stana i uplate 10% avansno i 80%
najkasnije do 28.02.2019. godine, pripremili smo 5% popusta na celokupnu
cenu.

Naša ponuda za Vas je: 990,00 Euro/m2
Cena sa PDV-om iznosi 1089,00 Euro/m2

- Proces standardne kupovine:
Naša ponuda za Vas je: 1042,11 Euro/m2
Cena sa PDV-om iznosi 1146,32 Euro/m2


Sta mislite?
Poslednja izmena: 16 okt 2018 22:53 od agamemnom70.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 16 okt 2018 23:15 #1195

  • IC
  • IC's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 432
  • Primljenih Zahvalnica: 521
agamemnom70 napisao/la:
Novi investitor Permano

Graditi ce na detelinari Kornelija Stankovica 44

Proces kupovine sa popustom:
Klijentima koji se odluče za kupovinu stana i uplate 10% avansno i 80%
najkasnije do 28.02.2019. godine, pripremili smo 5% popusta na celokupnu
cenu.

Naša ponuda za Vas je: 990,00 Euro/m2
Cena sa PDV-om iznosi 1089,00 Euro/m2

- Proces standardne kupovine:
Naša ponuda za Vas je: 1042,11 Euro/m2
Cena sa PDV-om iznosi 1146,32 Euro/m2


Sta mislite?

Milsim da je 10% povoljnije od proverene konkurencije a 200% riskantnije u svakom smislu od iste, pocev od kvaliteta, iskustva, postovanja rokova, opreme i sve ostalo sto ide uz novog investitora koji zeli laku zaradu na prvom projektu...
There are no passengers on spaceship earth. We are all crew.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 16 okt 2018 23:50 #1196

  • tacija90
  • tacija90's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 111
  • Primljenih Zahvalnica: 32
IC slazem se u potpunosti s tobom...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 17 okt 2018 14:13 #1197

  • zarko
  • zarko's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 1
Pozdrav svima,

Vlasnik sam parcele u Petrovaradinu za koju je investitor zainteresovan za izgradnju zgrade. Moje pitanje je koliki procenat izgradjene povrsine mogu da ocekujem/trazim od investitora?
Moram da napomenem da sam imao situaciju pre vise godina da mi je investitor ponudio fiksni broj kvadrata, a kasnije izmenio projekat i dodao jos jednu celu zgradu na plac.

Hvala unapred na odgovorima
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 19 okt 2018 19:04 #1198

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Uhapšen investitor zbog prevare kupaca stanova u Novom Sadu



Policija je u Novom Sada uhapsila Dušana Jonaša (55) zbog postojanja osnovane sumnje da je kao investitor prodao više stanova na koje je zatim upisao hipoteku na osnovu fiktivnog ugovora o pozajmici.

Jonaš je, kako je saopšteno iz MUP-a, uhapšen zbog postojanja osnova sumnje da je učinio krivično delo prevara i navođenje na overavanje neistinitog sadržaja.

Sumnja se da je, pre desetak godina, kao investitor, prodao više stanova na koje je, zatim, upisao založno pravo, odnosno hipoteku na ime N.D. (46), i to na osnovu fiktivnog ugovora o pozajmici.

Kada je rok za vraćanje nepostojećeg duga istekao, N.D. je, kako se sumnja, aktivirao hipoteku, a s obzirom da kupci, u međuvremenu, nisu uknjižili te nekretnine na svoje ime, pokrenut je izvršni postupak i stanovi oglašeni na javnu prodaju, o čemu je prošle nedelje izveštavala i TV N1.

Jonašu je određeno zadržavanje do 48 sati, po odobrenju javnog tužioca kome će biti doveden na saslušanje.

Za N. D, koji se tereti za saizvršilaštvo u prevari, bila je raspisana sudska poternica zbog ranije učinjenog krivičnog dela, pa je predat u nadležnost Višem sudu u Novom Sadu.

rs.n1info.com/a429168/Vesti/Uhapsen-inve...va-u-Novom-Sadu.html
Poslednja izmena: 19 okt 2018 19:05 od limanac.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Duja, das ivon, Zex021, Blavak

Stambena novogradnja - investitori 20 okt 2018 12:28 #1199

  • DEKIMIR
  • DEKIMIR's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 103
  • Primljenih Zahvalnica: 30
Da li je taj Nenad Drakić isto gradio zgrade i prodavao stanove ili sam pomešao nešto
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 21 okt 2018 18:08 #1200

  • SivaEminencija
  • SivaEminencija's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 16
  • Primljenih Zahvalnica: 4
Možeš proveriti koliko je dozvoljeno, mislim da se traži 10% od koliko m2 može da se igradi x prosečna cena m2. Koja je ulica u Petrovaradinu?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru