Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Stambena novogradnja - investitori

Stambena novogradnja - investitori 22 okt 2018 21:44 #1201

  • agamemnom70
  • agamemnom70's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 109
  • Primljenih Zahvalnica: 82
Galens vs Emerald Hill ,ovi iz Galens zgrade ce imati super pogled :)

www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=20...dd=22&nav_id=1459300
Poslednja izmena: 22 okt 2018 21:45 od agamemnom70. Razlog: izmena
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 24 okt 2018 00:56 #1202

  • jelena
  • jelena's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 1
Da li imate iskustva sa Milenkovic gradnjom, grade u Bolmanskoj 22, 1120 kvadrat, a pored vec imaju zavrsenu zgradu?
Poslednja izmena: 24 okt 2018 11:44 od limanac. Razlog: typo
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 24 okt 2018 12:43 #1203

  • Teki
  • Teki's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 131
  • Primljenih Zahvalnica: 590
jelena napisao/la:
Da li imate iskustva sa Milenkovic gradnjom, grade u Bolmanskoj 22, 1120 kvadrat, a pored vec imaju zavrsenu zgradu?

Od njih sam ja uzeo stan, baš u tom kvartu.
Sve te zgrade na toj lokaciji (osim tih u Bolmanskoj 18 i 20 koje je radio Najevropljanin) je radio on, za dve je investitora, a za preostale 3 završene i 2 što rade - po sistemu ključ u ruke za drugog investitora.

Korektni su, stanovi su solidni (mogla je biti bolja zvučna izloacija, mada nije strašno), bilo je u roku kao što je pisalo u kupoprodajnom ugovoru.
Ima još par zgrada završenih, u Heroja Pinkija (gde im je i kancelarija), na BPP i u Jerneja Kopitara rade 2.

Ako te nešto konkretno interesuje pitaj, pa ću ako znam odgovoriti (može i na pp).
Poslednja izmena: 24 okt 2018 12:45 od Teki.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: jelena

Stambena novogradnja - investitori 28 okt 2018 18:05 #1204

  • Mickey_NS
  • Mickey_NS's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 5
  • Primljenih Zahvalnica: 30
Moj prijatelj je zainteresovan za kupovinu stana u naselju Telepska Dolina. Nekakva iskustva, ili preporuke? Hvala unapred.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 29 okt 2018 09:49 #1205

  • Mr.M
  • Mr.M's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 77
  • Primljenih Zahvalnica: 77
Mickey_NS napisao/la:
Moj prijatelj je zainteresovan za kupovinu stana u naselju Telepska Dolina. Nekakva iskustva, ili preporuke? Hvala unapred.
Ideja jako dobra realizacija ne bas...
Generalno to je lepo zamisljeno i dosta interesantan koncept, Investitor je pun entuzijazma u vezi tog projekta i dostupan je za sva pitanja..
Cena je trenutno "pristojna" u poredjenju sa ostalim cenama novogradnje ali mislim da je realno previse za objekat tog tipa, evo i zasto.
1) lokacija je prilicno "ni na nebu ni na zemlji" i trebace mislim dosta vremena dok se taj deo ne poveze u jednu urbanu i funkcionalnu celinu (sam deo oko kuca je uredjen ali prilaz dotle je katastrofa)
2) ja sam licno gledao stan od 70 m2 od cega na 2 terase otpada 6 sto je cetvorosoban stan od 64m2... gde sve izlgeda tesno i skuceno i pregradni zidovi su od gipsa sto daje osecaj kao da si u kartonskoj kutiji...
meni se jednostavno nije dopalo jer smatram da je to previse soba za tu kvadraturu.. ostale stanove nisam gledao.
3) Zajednicko dovoriste (ispred i izmedju objekata) koje ce investitor odrzavati mislim da rece 2 godine odnosno dok sve ne rasproda, posle je prepusteno stanarima.. e sad ne mogu da tvrdim ali pretpostavljam da ce tada nastati problemi, posto ce bez zakona i reda svako ogradjivati svoje ili nece odrzavati itd...
4) ne secam se sada tacno ali mislim da nema nikakvih zajednickih prostorija jer i dole je stambeni deo... sto je za koncept kuce bezveze jer prosto je nepohodno imati neku vrstu prostora za to u takvom konceptu...
5) na tom delu ulice Desanke Maksimovic (gde se ulazi u naselje trenutno) sada stoji kapija i ogradjeno je tako da deluje izdvojeno i provatno ali tu ce u narednom periodu biti probijen put kojim ce se ta ulica Desanke Maksimovic prositri prema Podunavskoj ulici a pitanje je sta ce biti i sa tom ulicom izmedju Viteske i Ilije Garasanina.. tako da kad se to uradi vise naselje nece biti tako "privatno" kao sto sada deluje da jeste.

To su samo neke od krupnih stvari koje su meni zasmetale, ali generalno i dalje mislim da je kao ideja fantasticna.. ali realizacija po meni bas i ne tako dobra,
Poslednja izmena: 29 okt 2018 10:01 od Mr.M.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: ranko su ns

Stambena novogradnja - investitori 29 okt 2018 10:05 #1206

  • Gandra87
  • Gandra87's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 21
  • Primljenih Zahvalnica: 38
^^
A ko je investitor tu?Jel isti vlasnik Boban gradnje i te firme ES Capital 2013?
Poslednja izmena: 29 okt 2018 13:51 od limanac. Razlog: nepotrebno citiranje
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 29 okt 2018 10:27 #1207

  • Mr.M
  • Mr.M's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 77
  • Primljenih Zahvalnica: 77
Mislim da nije, koiko se secam zove se Dragan, a koliko sam skontao iz price on i supruga rade to zajedno a ona je cini mi se i vlasnik firme.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 30 okt 2018 14:07 #1208

  • darkangel
  • darkangel's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 34
  • Primljenih Zahvalnica: 263
Da li grad svoju javnu svojinu prodaje uvek na licitacijama? Ako je tako, gde se moze videti koje su parcele namenjene za prodaju?

Konkretno me zanima jedna lokacija gde je vec uradjen projekat zgrade, ali posto je investitor suvlasnik parcele sa gradom izgradnja jos ne pocinje cak se neko vreme pomera pa htedoh da vidim kada grad namerava da se resi svog dela vlasnistva.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 30 okt 2018 14:14 #1209

  • djaso
  • djaso's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1146
  • Primljenih Zahvalnica: 2145
^^
Ukoliko je investitor vecinski vlasnik buduce gradjevinske parcele koja se predvidja spajanjem njegove privatne parcele sa gradskom,ne ide na licitaciju vec ide neposrednom pogodbom otkup parcele u vlasnistvu grada ,dovoljno je da podnese zahtev i procedura se pokrece cak ako je privatna parcela veca za samo jedan m2..Ceka se jedno 6 meseci minimum,posto skupstina mora aminovati,Cenu formira nezavisni procenitelj koga angazuje UGZI(bivsi ZiG)Ukoliko je gradska parcela veca od privatne ide na licitaciju,ali je praksa pokazala da ako i ode ,ode samo kad investitor koji je suvlasnik pokaze nameru da je kupi,jer niko nece ici na licitaciju da kupi parcelu koja ne moze da se gradi bez otkupa i privatne parcele
Poslednja izmena: 30 okt 2018 19:05 od limanac. Razlog: nepotrebno citiranje
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: ranko su ns, darkangel

Re:RE: Stambena novogradnja - investitori 30 okt 2018 14:16 #1210

  • VladaNS
  • VladaNS's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 441
  • Primljenih Zahvalnica: 605
darkangel napisao/la:
Da li grad svoju javnu svojinu prodaje uvek na licitacijama? Ako je tako, gde se moze videti koje su parcele namenjene za prodaju?

Konkretno me zanima jedna lokacija gde je vec uradjen projekat zgrade, ali posto je investitor suvlasnik parcele sa gradom izgradnja jos ne pocinje cak se neko vreme pomera pa htedoh da vidim kada grad namerava da se resi svog dela vlasnistva.
Prodaje se iskljucivo na licitacijama, na sajtu uprave za gradjevinsko zemljiste i investicije (bivsi ZIG) stoje sve zakazane licitacije. Ali uvek se koze uputiti i dopis sa zeljom za otkupom neke parcele na osnovu cega se zakazuje licitacija (maksimalno sam uprostio postupak)

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: ranko su ns, darkangel

Re:RE: Stambena novogradnja - investitori 30 okt 2018 14:19 #1211

  • djaso
  • djaso's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1146
  • Primljenih Zahvalnica: 2145
Moze i neposrednom pogodbom ako se ispune uslovi iz mog prethodnog posta, a po oopisu situacije deluje mi da je to taj slucaj kad moze ukoliko gradska parcela nije veca od privatne sa kojom se spaja
Poslednja izmena: 30 okt 2018 14:20 od djaso.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 01 nov 2018 18:08 #1212

  • vladamh
  • vladamh's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 11
  • Primljenih Zahvalnica: 3
Cao dugo vec pratim forum , doduse dugo sam i registrovan ali ne pisem nego samo citam , e sad kad ste se dotakli teme koja mene interesuje morao sam da napisem pitanjee :)
Intresuje me da li postoji mogucnost kupovine u ovom slucaju poslovnog prostora koji je u vlasnistvu drzave, ne grada nego bas drzave , tako stoji u katastru da je vlasnik Republika Srbija, e sad ako postoji kakva je procedura sto se toga tice i kome bi trebao da se obratim.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 02 nov 2018 15:18 #1213

  • ZlaJeca
  • ZlaJeca's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 18
  • Primljenih Zahvalnica: 20
Zdrao.
Moguce je kupiti poslovni prostor u vlasnistvu drzave, medjutim procedura je poprilicno komplikovana. Republicka direkcija za imovinu RS je ta koja je nadlezna za postupanje. Medjutim, iz licnog iskustva, vrlo su nepristupacni. Mozes im poslati inicijativu za otudjenje iz javne svojine RS, pa mozda pokrenu postupak. Uglavnom, savet je da ukoliko ne mora biti bas taj poslovni prostor, bolje biraj neki drugi. Sve u svemu primenjuje se Zakon o javnoj svojini, Uredba iz 2018., cena se odredjuje prema proceni poreske uprave ili licenciranog procenitelja, i mora biti ili licitacija ili prikupljanje pisanih ponuda. Postoji mogucnost neposredne pogodbe, ali su slucajevi ograniceni zakonom.vladamh napisao/la:
Cao dugo vec pratim forum , doduse dugo sam i registrovan ali ne pisem nego samo citam , e sad kad ste se dotakli teme koja mene interesuje morao sam da napisem pitanjee :)
Intresuje me da li postoji mogucnost kupovine u ovom slucaju poslovnog prostora koji je u vlasnistvu drzave, ne grada nego bas drzave , tako stoji u katastru da je vlasnik Republika Srbija, e sad ako postoji kakva je procedura sto se toga tice i kome bi trebao da se obratim.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Ljube, vladamh

Stambena novogradnja - investitori 07 nov 2018 10:48 #1214

  • draganm
  • draganm's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 34
  • Primljenih Zahvalnica: 12
Zelim da prenesem iskustva o investitoru Stabilnost i vlasniku Andjelku Poprzen.
Hteo sam da kupim stan u zgradi koju sada zida u BPP, prekoputa nove hitne pomoci, cim sam pozvao rekao mi je jednu cenu, koja je meni odgovarala, nakon dve nedelje pregovora oko opreme pomeranja nekih zidova, dinamike isplate, parkinga...kada je trebalo da predjemo na ugovor i da zakazemo kod notara, gospodin Andjelko mi podigne cenu za 10 000e :D
Naravno to mi nije odgovaralo i odustanem od stana. Nakom dve nedelje, posto vidim da nije prodao stan, ja mu ponudim da se nadjemo na pola i dogovorimo se, on predlozi da predugovor potpisemo za nedelju dana. Za to vreme platim advokata da nam sastavi predugovor, jer ga je gospodin Andjelko sam sastavljao i nije opste bio u pravnom smislu ispravan.
Imali smo zakazano kod notara u 12:30 a u 10h me gospodin Andjelko zove da kaze da mu je inspekcija nesto jako zamerila na zgradi i da odustajemo od svega da ne bi bilo posle da me je uvukao u neki problem :) Naravno proverio sam u inspekciji i kazu da je zgrada sve ok i da nema nikakvih problema.
Poslednja izmena: 13 nov 2018 10:49 od limanac. Razlog: autocenzura
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, kasko, Duja, RM77, das ivon, Zex021, sasar, Blavak, Zegi, Djordje Cvarkov, valjan, mdinic

Stambena novogradnja - investitori 07 nov 2018 23:26 #1215

  • Kasper
  • Kasper's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 112
  • Primljenih Zahvalnica: 56
Podigao cenu stana u par dana za 10 000 a ti I dalje pregovaras s njim? Ne vidim sto se zalis
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 08 nov 2018 10:40 #1216

  • draganm
  • draganm's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 34
  • Primljenih Zahvalnica: 12
To sto se meni svideo stan i sto sam hteo da platim i malo vise od prvobitne cene nije tema, vec da se skrene paznja na investitora Stabilnost i Andjelka Poprzen i na njegovo neodgovorno i bezobrazno ponasanje.
Ajde da dodam onda jos par stvari o njemu :) Toliki su amateri da su na prethodnoj zgradi ukopali otvore za kondenz na PVC stolariji ispod plocica pa su ljudima zidovi vlazili i parket ostetio.
Kada sam obilazio stan koji sam hteo da kupim primetio sam da su zaboravili da sprovedu cevi za grejanje u jedno kupatilo :D i jos puno manjih stvari koje sam ja kao amater mogao da primetim i na vreme ukazem na greske. Ne znam sta obicni kupci koji nisu u toj materiji mogu da ocekuju i kakve ce sve probleme imati.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 08 nov 2018 10:44 #1217

  • Delija
  • Delija's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 238
  • Primljenih Zahvalnica: 92
Pa ako si vec video da su "amateri" - zasto si uopste hteo da pazaris stan kod njih?
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...
Poslednja izmena: 08 nov 2018 10:45 od Delija.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 08 nov 2018 10:53 #1218

  • draganm
  • draganm's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 34
  • Primljenih Zahvalnica: 12
Zato sto sam mogao da ukazem na te stvari da se rese u toku izgradnje, a i nije bas da takvih stanova kakav zelim ima puno u gradu a opet i da je cena ok, tako da sam tu nasao neki kompromis.
Zato sam i rekao da ljudi koji nisu u toj materiji i koji nece primetiti te neke stvari u toku izgradnje mogu imati posle probleme.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 08 nov 2018 11:05 #1219

  • Delija
  • Delija's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 238
  • Primljenih Zahvalnica: 92
Ako si takve stvari odmah video, ko zna koliko toga ima sto bi nasao malo kasnije.

Jeftino, a dobro ne postoji iliti niko nista na poklanja. A investitori su sad trenutno u modu "uhvatio sam Boga za onu stvar".
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...
Poslednja izmena: 08 nov 2018 11:06 od Delija.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 08 nov 2018 14:38 #1220

  • Vladenstajn
  • Vladenstajn's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 63
  • Primljenih Zahvalnica: 61
Nevjerovatno je da jos uvek ljudi ne shvataju značaj upisa imovine u katastar. Nisi upisao - nemaš!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru