Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Stambena novogradnja - investitori

Re:Stambena novogradnja - investitori 13 jun 2018 21:32 #1061

• bngsk_
  • bngsk_'s Avatar
  • Na mreži
  • Vodonoša
  • Poruka: 16
  • Primljenih Zahvalnica: 4
meraklija napisao/la:
Zdravo svima,

Imam pitanje oko novogradnje. Pomenuli ste na par lokacija (Novo naselje, Telep, Petrovaradin) da je cena 900 eur/m2. Zanima me zasto je ta cena niska u odnosu na one koji zidaju za 1100 eura/m2 na tim lokacijama ili u blizini? Da li je cena niza zbog lokacije (periferije grada ili slabo razvijeni delovi grada) ili je u pitanju nekvalitetna gradnja (stolarija, nema energetski pasos, i ostale mutljavine)? B) Koja bi bila cena kvalitetnije gradnje a da je na periferiji grada (Adice, Telep, Klisa, itd)?

Sve to diktira lokacija i ime investitora kao bitne firme u gradu. Plus tvrdnje svakog tog skupljeg investitora da oni ugradjuju nesto sto drugi nemaju. Iskusniji clanovi ce reci konkretno sta je bolje ali mislim da je vise princip ko se bolje proda, a cenovno kvadrat gradnje ih kosta skoro sve isto

Sent from my iPad using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: meraklija

Re:Stambena novogradnja - investitori 14 jun 2018 17:57 #1062

• Djordje Cvarkov
  • Djordje Cvarkov's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 286
  • Primljenih Zahvalnica: 1208
Kod ugla Laze Nančića i BE je nakon ograde osvanula i ova reklama na bilbordu.

Poslato sa MYA-L41 uz pomoć Tapatoka
Pozdravite Vašu mamu
Poslednja izmena: 14 jun 2018 20:59 od limanac. Razlog: umetanje fotke
Zahvalnici: Cookie, kasko, das ivon, sasar, Blavak, AeroDron, strika

Re:Stambena novogradnja - investitori 15 jun 2018 15:55 #1063

• kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3101
  • Primljenih Zahvalnica: 5957
Da li iko zna kako ce da funkcionise grejanje u Dijagonala zgradi koja je sad useljena u C. Dusana? Kazu: gasno + solarni paneli.

Stambena novogradnja - investitori 15 jun 2018 16:27 #1064

• meraklija
  • meraklija's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 4
  • Primljenih Zahvalnica: 10
Ovo je izgleda legalan nacin da vas investior zajebe sa numeracijom stanova. Rec je o Freeland Mijanovic

www.facebook.com/pg/freeland.publicrelations/reviews/
Veliko, ogromno razocaranje od naizgled ozbiljnog investitora, kaparisali smo stan br. 22 Lamela 1 na Bulevaru Patrijarha Pavla jos u januaru 2017. sa rokom zavrsetka radova oktobar iste godine. Rok probijen, mi sedimo kao podstanari i placamo tudje umesto svoje a onda vrhunac bezobrazluka - pre 10 dana zovu da krene kredit jer konacno zavrsavaju zgradu, dobijemo izvestaj od procenitelja na kome je nas stan sad broj 12, kao navodno prenumerisali su ih ali to cak nije ni fizicki taj stan nego nekadasnji 23 sa suprotne strane lifta koji gleda prakticno u zid otkad su otpocelu drugu lamelu i koji je mesecima stojao neprodat!!!!
Ko zna ko je uleteo i iskesirao nas stan 22 koji nam jednostavno ne daju nego ucenjuju da uzmemo taj 12 praveci nas majmunima da smo njega kaparisali iako u predugovoru o kupoprodaji crno na belo pise 22 i taj stan je i dalje 22, danas smo bili na gradilistu, nista nije prenumerisano ili neki 16 u kome do kade, odn. rupe koja bi trebalo da bude kada ne mozes ni doci preko vrata koja je blokiraju a o sedanju na WC solju da i ne govorim...
K A T A S T R O F A kako su se poneli svi komplet, ja sam zgrozena i i dalje ne mogu da verujem da smo potrosila godinu i po dana na ovu pricu a nismo ni docekali stan koji smo kaparisali!!!
Poslednja izmena: 15 jun 2018 16:33 od meraklija.
Zahvalnici: Cookie, limanac, kasko, SSJ5, Duja, Djordje Cvarkov, valjan, Delija, strika, coazr

Stambena novogradnja - investitori 15 jun 2018 17:04 #1065

• Delija
  • Delija's Avatar
  • Na mreži
  • Majstor
  • Poruka: 188
  • Primljenih Zahvalnica: 60
Srbija do Tokija...
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Stambena novogradnja - investitori 16 jun 2018 13:24 #1066

• coazr
  • coazr's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 27
  • Primljenih Zahvalnica: 15
Pravo nije = pravda sto ce investitor verujem iskoristiti.

Koliko sam shvatio, Stan je kaparisan, a ne isplacen u potpunosti, tako da mislim da ni ne mogu potrazivati stan vec samo kaparu, sto bi trebalo biti regulisano predugovorom (odustajanje jedne od strana)?

Obzirom na tipske predugovore kakve investitori poturaju ne verujem da ce bilo sta izvuci, na zalost, ali ostaje borba kroz obavestavanje javnosti o ovakvom ponasanju investitora.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru