Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Stambena novogradnja - investitori

Re:Stambena novogradnja - investitori 13 jun 2018 21:32 #1061

  • bngsk_
  • bngsk_'s Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 16
  • Primljenih Zahvalnica: 9
meraklija napisao/la:
Zdravo svima,

Imam pitanje oko novogradnje. Pomenuli ste na par lokacija (Novo naselje, Telep, Petrovaradin) da je cena 900 eur/m2. Zanima me zasto je ta cena niska u odnosu na one koji zidaju za 1100 eura/m2 na tim lokacijama ili u blizini? Da li je cena niza zbog lokacije (periferije grada ili slabo razvijeni delovi grada) ili je u pitanju nekvalitetna gradnja (stolarija, nema energetski pasos, i ostale mutljavine)? B) Koja bi bila cena kvalitetnije gradnje a da je na periferiji grada (Adice, Telep, Klisa, itd)?

Sve to diktira lokacija i ime investitora kao bitne firme u gradu. Plus tvrdnje svakog tog skupljeg investitora da oni ugradjuju nesto sto drugi nemaju. Iskusniji clanovi ce reci konkretno sta je bolje ali mislim da je vise princip ko se bolje proda, a cenovno kvadrat gradnje ih kosta skoro sve isto


Sent from my iPad using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: meraklija

Re:Stambena novogradnja - investitori 14 jun 2018 17:57 #1062

  • Djordje Cvarkov
  • Djordje Cvarkov's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 360
  • Primljenih Zahvalnica: 1486
Kod ugla Laze Nančića i BE je nakon ograde osvanula i ova reklama na bilbordu.



Poslato sa MYA-L41 uz pomoć Tapatoka
Pozdravite Vašu mamu
Poslednja izmena: 14 jun 2018 20:59 od limanac. Razlog: umetanje fotke
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, kasko, das ivon, sasar, Blavak, AeroDron, strika

Re:Stambena novogradnja - investitori 15 jun 2018 15:55 #1063

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Da li iko zna kako ce da funkcionise grejanje u Dijagonala zgradi koja je sad useljena u C. Dusana? Kazu: gasno + solarni paneli.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 15 jun 2018 16:27 #1064

  • meraklija
  • meraklija's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 10
  • Primljenih Zahvalnica: 17
Ovo je izgleda legalan nacin da vas investior zajebe sa numeracijom stanova. Rec je o Freeland Mijanovic

www.facebook.com/pg/freeland.publicrelations/reviews/
Veliko, ogromno razocaranje od naizgled ozbiljnog investitora, kaparisali smo stan br. 22 Lamela 1 na Bulevaru Patrijarha Pavla jos u januaru 2017. sa rokom zavrsetka radova oktobar iste godine. Rok probijen, mi sedimo kao podstanari i placamo tudje umesto svoje a onda vrhunac bezobrazluka - pre 10 dana zovu da krene kredit jer konacno zavrsavaju zgradu, dobijemo izvestaj od procenitelja na kome je nas stan sad broj 12, kao navodno prenumerisali su ih ali to cak nije ni fizicki taj stan nego nekadasnji 23 sa suprotne strane lifta koji gleda prakticno u zid otkad su otpocelu drugu lamelu i koji je mesecima stojao neprodat!!!!
Ko zna ko je uleteo i iskesirao nas stan 22 koji nam jednostavno ne daju nego ucenjuju da uzmemo taj 12 praveci nas majmunima da smo njega kaparisali iako u predugovoru o kupoprodaji crno na belo pise 22 i taj stan je i dalje 22, danas smo bili na gradilistu, nista nije prenumerisano ili neki 16 u kome do kade, odn. rupe koja bi trebalo da bude kada ne mozes ni doci preko vrata koja je blokiraju a o sedanju na WC solju da i ne govorim...
K A T A S T R O F A kako su se poneli svi komplet, ja sam zgrozena i i dalje ne mogu da verujem da smo potrosila godinu i po dana na ovu pricu a nismo ni docekali stan koji smo kaparisali!!!
Poslednja izmena: 15 jun 2018 16:33 od meraklija.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, limanac, kasko, Yokai, Duja, bngsk_, Djordje Cvarkov, valjan, Delija, strika, coazr

Stambena novogradnja - investitori 15 jun 2018 17:04 #1065

  • Delija
  • Delija's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 238
  • Primljenih Zahvalnica: 92
Srbija do Tokija...
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 16 jun 2018 13:24 #1066

  • coazr
  • coazr's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 29
  • Primljenih Zahvalnica: 21
Pravo nije = pravda sto ce investitor verujem iskoristiti.

Koliko sam shvatio, Stan je kaparisan, a ne isplacen u potpunosti, tako da mislim da ni ne mogu potrazivati stan vec samo kaparu, sto bi trebalo biti regulisano predugovorom (odustajanje jedne od strana)?

Obzirom na tipske predugovore kakve investitori poturaju ne verujem da ce bilo sta izvuci, na zalost, ali ostaje borba kroz obavestavanje javnosti o ovakvom ponasanju investitora.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Stambena novogradnja - investitori 26 jun 2018 15:11 #1067

  • Objektivno
  • Objektivno's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 2
  • Primljenih Zahvalnica: 2
Zaviis najvise od investitora. Treba se dobro raspitati, najbolje odes do neke njihove skoro dovrsene zgrade i pitas stanare, imace da ti dosta toga kazu iz prve ruke, naravno ko bude voljan da prica.

Ja sam skoro kupio stan i zao mi je sto se nisam bolje raspitao. Ali zato sada sve moje kolege i prijatelji znaju sve do detalja moja iskustva sa doticnim investitorom, kakve sve trikove koriste i slicno. Veruj mi da se isplati dati koju hiljadu vise za bolji kvalitet. Idi samo u zgradu Rapidovu i pogledaj kako je kvalitetno uradjena, sve ce ti biti jasno. Nisu svi investitori isti, to je sigurno.
Mogu ti reci za jeftinije na telepu, ocekuj: probijene rokove po godinu dana, promenu projekta, skracivanje soba, ugradnju stolarije sa najlona,... Cast izuzecima ali moje iskustvo je bilo negativno, i voleo bih da me je neko upozorio.
Poslednja izmena: 26 jun 2018 15:22 od Objektivno.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Martalala, meraklija

Stambena novogradnja - investitori 26 jun 2018 20:15 #1068

  • Martalala
  • Martalala's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 12
  • Primljenih Zahvalnica: 10
asatan_NS napisao/la:
Molila bih za informacije vezano za investitora koji stoji iza projekta Telepska dolina - ES Capital 2013 doo. Započela sam potragu za svojim prvim stanom pa sam na njihovom sajtu naišla na zgradu u izgradnji na uglu Drvarske i Bulevara patrijarha Pavla koja mi deluje zanimljivo. Nažalost, nigde ne pominju prethodne reference, sem Telepske doline, pa me interesuje da li su i po čemu poznati u građevinskim krugovima.

Ako nije kasno, NE PREPORUČUJEM. Rokovi svi mogući probijeni, svaki dan kažu sutra je useljenje, a kvalitet nije kako je pričano. Kosine na plafonu nisu dobro uradjene (traka je lose uradjena i vrlo brzo ce to poceti da puca). Barem stalak za lavabo su mogli staviti, to je 1000 din. Mislim da ima boljih investitora...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: meraklija

Re:RE: Stambena novogradnja - investitori 26 jun 2018 20:25 #1069

  • VladaNS
  • VladaNS's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 441
  • Primljenih Zahvalnica: 605
Martalala napisao/la:
asatan_NS napisao/la:
Molila bih za informacije vezano za investitora koji stoji iza projekta Telepska dolina - ES Capital 2013 doo. Započela sam potragu za svojim prvim stanom pa sam na njihovom sajtu naišla na zgradu u izgradnji na uglu Drvarske i Bulevara patrijarha Pavla koja mi deluje zanimljivo. Nažalost, nigde ne pominju prethodne reference, sem Telepske doline, pa me interesuje da li su i po čemu poznati u građevinskim krugovima.

Ako nije kasno, NE PREPORUČUJEM. Rokovi svi mogući probijeni, svaki dan kažu sutra je useljenje, a kvalitet nije kako je pričano. Kosine na plafonu nisu dobro uradjene (traka je lose uradjena i vrlo brzo ce to poceti da puca). Barem stalak za lavabo su mogli staviti, to je 1000 din. Mislim da ima boljih investitora...
Po kojoj ceni prodaju m2?

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:RE: Stambena novogradnja - investitori 27 jun 2018 10:36 #1070

  • meraklija
  • meraklija's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 10
  • Primljenih Zahvalnica: 17
@VladaNS
920 eura/m2

@Martalala
Nije lose kada se uselis da napises i ostale probleme ako ih ima (tipa zvucna izolacija izmedju stanova, da li su sredili zelenilo i prostor oko zgrada itd). Hvala ti na ovim informacijama

@Objektivno
Da li mozes reci o kom investitoru se radi? Mnogi ljudi nemaju 1300 eura/m2 pa moraju da kupuju u Adicama, Telepu ili Petrovaradinu. Nije valjda da svi tamo koji grade za 900 eura/m2 je neka manje ili vise mutljavina i fuseraj. Da li ima savesnih investitora na ovim lokacijama i koji su?
Poslednja izmena: 27 jun 2018 10:51 od meraklija.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:RE: Stambena novogradnja - investitori 27 jun 2018 14:01 #1071

  • Martalala
  • Martalala's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 12
  • Primljenih Zahvalnica: 10
meraklija napisao/la:
@VladaNS
920 eura/m2

@Martalala
Nije lose kada se uselis da napises i ostale probleme ako ih ima (tipa zvucna izolacija izmedju stanova, da li su sredili zelenilo i prostor oko zgrada itd). Hvala ti na ovim informacijama

@Objektivno
Da li mozes reci o kom investitoru se radi? Mnogi ljudi nemaju 1300 eura/m2 pa moraju da kupuju u Adicama, Telepu ili Petrovaradinu. Nije valjda da svi tamo koji grade za 900 eura/m2 je neka manje ili vise mutljavina i fuseraj. Da li ima savesnih investitora na ovim lokacijama i koji su?

Telepska dolina je zavrsena u martu-aprilu, uknjizeni stanovi, ali jos uvek ne dozvoljavaju useljenje, navodno struja problem... Trava oko zgrada je postavljena i tuje posadjene. Sto se tiče cene mislim da su manji stanovi u potkrovlju 950m2. Mnogo nas je kredite podiglo, plaćamo duple troškove. Uskoro će novine pisati ako ne dobijemo kljuceve :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: meraklija

Re:RE: Stambena novogradnja - investitori 27 jun 2018 16:35 #1072

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
meraklija napisao/la:
@VladaNS

@Objektivno
Da li mozes reci o kom investitoru se radi? Mnogi ljudi nemaju 1300 eura/m2 pa moraju da kupuju u Adicama, Telepu ili Petrovaradinu. Nije valjda da svi tamo koji grade za 900 eura/m2 je neka manje ili vise mutljavina i fuseraj. Da li ima savesnih investitora na ovim lokacijama i koji su?

Moji prijatelji su odlično prošli sa zgradom u izgradnji u Okrugićevoj u Petrovaradinu, investitor Trigon invest. Ista firma kao i Best Line grade tamo i po okolini trenutno, kvadrat beše ako se sećam tako oko 850-900e.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, Martalala, meraklija

Re:RE: Stambena novogradnja - investitori 10 jul 2018 10:02 #1073

  • Objektivno
  • Objektivno's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 2
  • Primljenih Zahvalnica: 2
Martalala napisao/la:
meraklija napisao/la:
@VladaNS
920 eura/m2

@Martalala
Nije lose kada se uselis da napises i ostale probleme ako ih ima (tipa zvucna izolacija izmedju stanova, da li su sredili zelenilo i prostor oko zgrada itd). Hvala ti na ovim informacijama

@Objektivno
Da li mozes reci o kom investitoru se radi? Mnogi ljudi nemaju 1300 eura/m2 pa moraju da kupuju u Adicama, Telepu ili Petrovaradinu. Nije valjda da svi tamo koji grade za 900 eura/m2 je neka manje ili vise mutljavina i fuseraj. Da li ima savesnih investitora na ovim lokacijama i koji su?

Telepska dolina je zavrsena u martu-aprilu, uknjizeni stanovi, ali jos uvek ne dozvoljavaju useljenje, navodno struja problem... Trava oko zgrada je postavljena i tuje posadjene. Sto se tiče cene mislim da su manji stanovi u potkrovlju 950m2. Mnogo nas je kredite podiglo, plaćamo duple troškove. Uskoro će novine pisati ako ne dobijemo kljuceve :)

ima, kako da nema, Zato i treba dobro izabrati. Nebihi javno o imenima ljudi koji lose rade, ali svakome mogu pomoci da ne napravi greske kao stanari moje zgrade. Ljudi koji su novi u ovome ni ne mogu zamisliti kakvim se sve trikovima pojedini investitori sluze. Kljucno je raspitati se i saznati iskustva direktno od ljudi koji su kupili stanove.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 15 jul 2018 21:38 #1074

  • CigljaUZidu
  • CigljaUZidu's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 1
Pozdrav svima, pratim forum vec neko vreme, pa sam odlucio da se i ja pridruzim. Svaka cast na radu za sad, sve pohvale :)
Naime treba mi pomoc oko izbora stana, tacnije zanima me da li cena od 1350/m2 odgovara lokaciji i kvalitetu gradnje investitora Dijagonala Espro u Laze Lazarevica ili je to malo ipak preskupo?
Takodje u kakvom odnosu su firme Dijagon invest i Dijagonala espro i da li su uopste, i koja je bolja ?

Hvala unapred :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 16 jul 2018 17:57 #1075

  • Gordd
  • Gordd's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 117
  • Primljenih Zahvalnica: 95
Zgrada na uglu Branka B. i Janka Č. deluje kvalitetno a u pitanju je dijagoninvest.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 16 jul 2018 18:34 #1076

  • djaso
  • djaso's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1146
  • Primljenih Zahvalnica: 2145
CigljaUZidu napisao/la:
Pozdrav svima, pratim forum vec neko vreme, pa sam odlucio da se i ja pridruzim. Svaka cast na radu za sad, sve pohvale :)
Naime treba mi pomoc oko izbora stana, tacnije zanima me da li cena od 1350/m2 odgovara lokaciji i kvalitetu gradnje investitora Dijagonala Espro u Laze Lazarevica ili je to malo ipak preskupo?
Takodje u kakvom odnosu su firme Dijagon invest i Dijagonala espro i da li su uopste, i koja je bolja ?

Hvala unapred :)
Koliko ja znam nemaju nikakve veze osim slicnog imena.Dijagoninvest je Dijagonala koja postoji 20 ak godina.Najpoznatiji objekti su im na uglu laze kostica i zeleznicke i laguna residence na bulevaru evrope.dijagonala espro je relativno mlada firma koja posluje par godina i rade na telepu i adicama.obe firme su jake finansijski.Zavisi sta trazis,kod dijagonala espro mozes naci i za 700-750 e m2 u novogradnji ,ali na adicama(cisto i legalno).Kvalitet sasvim korektan za tu lokaciju i cenu.Dijagoninvest radii luksuznije zgrade u zadnje vreme(cara dusana,branka bajica,...) ogrsdili su i plac plna bulevaru evrope pored lagune sto su radili..
Poslednja izmena: 16 jul 2018 18:36 od djaso.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 16 jul 2018 19:31 #1077

  • Gordd
  • Gordd's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 117
  • Primljenih Zahvalnica: 95
Gordd napisao/la:
Zgrada na uglu Branka B. i Janka Č. deluje kvalitetno a u pitanju je dijagoninvest.
A kvadrat ti je od 1300e pa naviše
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 27 jul 2018 21:27 #1078

  • agamemnom70
  • agamemnom70's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 109
  • Primljenih Zahvalnica: 82
Da li bi pre kupili stan na Telepu ili Petrovaradinu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 28 jul 2018 01:34 #1079

  • Delija
  • Delija's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 238
  • Primljenih Zahvalnica: 92
Meni je iskreno i jedno i drugo sasvim ok.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 28 jul 2018 11:22 #1080

  • agamemnom70
  • agamemnom70's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 109
  • Primljenih Zahvalnica: 82
Da vidim da vecina kupuje u N.Sadu a Petrovaradin je jeftiniji a i blize centru od recimo Detelinare i Telepa,zasto se onda ipak vecina odlucuje za N.Sadska udaljenija naselja.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru