Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Stambena novogradnja - investitori

Re:Stambena novogradnja - investitori 18 feb 2018 13:15 #1021

  • jiggy
  • jiggy's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 314
  • Primljenih Zahvalnica: 615
Sad tu vec pises napamet :)
Ja tu pisem iz iskustva. Uz dobru finansijsku potporu, nista nije daleko. A za zivot u kuci (na selu), ti ne treba neka ogromna potpora. Slazemo se da se ne slazemo, ali ja sam probao oba i znam kako odrastaju deca na selu i u gradu i uz dovoljnu kolicinu novca, kvalitet vannastavnih aktivnosti nije nikakav argument, ali kvalitet zivota je mnogo bolji...

No, bas smo zastranili u temi i izvinjavam se za off...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Stambena novogradnja - investitori 18 feb 2018 13:23 #1022

  • Delija
  • Delija's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 238
  • Primljenih Zahvalnica: 92
Ako finansije nisu problem, onda se zida kuca u gradu, a ne u pizdincima.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 18 feb 2018 15:37 #1023

  • agamemnom70
  • agamemnom70's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 109
  • Primljenih Zahvalnica: 82
Kad je vec pomenuta okolina NS,gde bi kupili ili gradili u okolini.Koje su po vama dobre lokacije a da nije daleko od NS.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 18 feb 2018 16:28 #1024

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Futog, Kać ili Temerin. Ostalo je mnogo skuplje ili za izbegavanje
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 18 feb 2018 16:37 #1025

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Po su meni Karlovci super. Eventualno izlaz iz Backog Jarka za Novi Sad ako hoces nesto jeftinije, a blizu grada ili Futog.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: zeljolaki

Re:Stambena novogradnja - investitori 18 feb 2018 16:38 #1026

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
U brdima sremske strane. Blizu nacionalnog parka. Neuporedivo bolji kvalitet vazduha. Priroda...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: das ivon, Light, zeljolaki

Stambena novogradnja - investitori 18 feb 2018 17:08 #1027

  • das ivon
  • das ivon's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 989
  • Primljenih Zahvalnica: 3092
Popovica
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Light

Re:RE: Stambena novogradnja - investitori 18 feb 2018 19:02 #1028

  • Ilke
  • Ilke's Avatar
  • Na mreži
  • Arhitekta
  • Poruka: 547
  • Primljenih Zahvalnica: 534
Delija napisao/la:
Usput razmisljas o podzemnim vodama i o kanalizaciji :)

Jel to konacno reseno u Rumenci?
Do leta bi trebala komplet Rumenka da ima kanalizacij + imaju uradjen i precistac tako da se taj deo dize na visi nivo

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:RE: Stambena novogradnja - investitori 19 feb 2018 13:25 #1029

  • Talični Tom
  • Talični Tom's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 36
  • Primljenih Zahvalnica: 93
Ilke napisao/la:
Delija napisao/la:
Usput razmisljas o podzemnim vodama i o kanalizaciji :)

Jel to konacno reseno u Rumenci?
Do leta bi trebala komplet Rumenka da ima kanalizacij + imaju uradjen i precistac tako da se taj deo dize na visi nivo

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Imam veliki plac i stariju kuću u Stepanovićevu,i ovo selo ima to sve.Gradski vodovod i kanalizacija su prošli kroz selo i baza izvan sela sa tim već pomenutim
prečistačem.Kad sam razmišljao o kupovini nekretnine,bio sam na prekretnici da li praviti montažnu kuću u Stepanovićevu zajedno sa garažom,dvorištem
i zgradom i boxovima za odgajivačnicu pasa ili neki stan u gradu.
Odluka je pala za stan u gradu,baš zbog ovih aktivnosti za decu i većeg izbora koje grad nosi.I žena i ja radimo u gradu,pa i troškovi prevoza,goriva ne bi bili
zanemarljiva stavka.Mada često dođu trenuci kad se opet presabirem u glavi i preispitujem ispravnost moje odluke.

I kad ste već pominjali cenu kvadrata nekretnina u Novom Sadu,mislim da su jako visoke cene za kvalitet koji se za iste nudi.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 19 feb 2018 13:42 #1030

  • Ljube
  • Ljube's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 255
  • Primljenih Zahvalnica: 771
agamemnom70 napisao/la:
Kad je vec pomenuta okolina NS,gde bi kupili ili gradili u okolini.Koje su po vama dobre lokacije a da nije daleko od NS.

Bački Petrovac. Od NS je udaljen 25km, opština je i što je najbitnije, do bulevara Evrope ili do Kornelija Stankovića imate samo jedan semafor i to u Rumenci. Futog je isto ok.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 20 feb 2018 08:06 #1031

  • neobuscitta
  • neobuscitta's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 548
  • Primljenih Zahvalnica: 1626
Temerin, isto zasebna opština u kojoj radi solidan broj fabrika.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 20 feb 2018 08:54 #1032

  • Billy
  • Billy's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 767
  • Primljenih Zahvalnica: 1527
Sve zavisi da li su deca u jednacini ili ne? Kolika su deca? Da li je posao u NS ili ne?

Petrovac ima i gimnaziju (kao i Karlovci). Sa druge strane GSP ne vozi do Petrovca, do Temerina vozi.

Mnoga mesta, narocito na sremskoj strani su potpuno neodgovarajuca za skolsku decu. Spomenuta Popovica na primer. Cak i mnogi delovi inace prilicno urbane i skupe Kamenice su miljama daleko od skole po neosvetljenim ulicama bez trotoara.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 20 feb 2018 11:06 #1033

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Na mreži
  • Investitor
  • Poruka: 8428
  • Primljenih Zahvalnica: 36000
Billy napisao/la:
Sve zavisi da li su deca u jednacini ili ne? Kolika su deca? Da li je posao u NS ili ne?

Petrovac ima i gimnaziju (kao i Karlovci). Sa druge strane GSP ne vozi do Petrovca, do Temerina vozi.

Mnoga mesta, narocito na sremskoj strani su potpuno neodgovarajuca za skolsku decu. Spomenuta Popovica na primer. Cak i mnogi delovi inace prilicno urbane i skupe Kamenice su miljama daleko od skole po neosvetljenim ulicama bez trotoara.

Uz pomenutu GJK, od ove školske godine postoji i trogodišnja ugostiteljska - smer kuvar (valjda će ubuduće biti još neki), a ima i odeljenje Pedagoškog fakulteta (nastava na slovačkom jeziku) kao i www.vssebp.edu.rs (iako ovde piše Visoka, termin je rogobatno preveden sa slovačkog, to je prema našim merilima fakultet). U Petrovcu postoji jedno profesionalno pozorište sr-rs.facebook.com/svdivadlo , a postoji i amatersko www.slovackizavod.org.rs/sr/pozoriste/amaterska-pozorista/1456
Postoje i muzej i galerija www.muzeumslovakov.rs/sr/
Što se tiče prevoza, to obezbeđuju dva prevoznika u drumskom i jedan u železničkom saobraćaju (Temerin na žalost nema železničku vezu sa NS) w3.srbrail.rs/ZSRedVoznje//stanicni/PETR.../0000/polazak/999/sr
Poslednja izmena: 20 feb 2018 11:11 od Blavak.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Ljube

Stambena novogradnja - investitori 20 feb 2018 13:18 #1034

  • Ljube
  • Ljube's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 255
  • Primljenih Zahvalnica: 771
Petrovac pored gore pomenutih skola i pozorista ima takodje i bioskop (mislim da su predstave jednom ili 2x mesecno), nije zanemarljiv ni Akva park koji leti otvara dodatnu mogucnost zarade u vidu iznajmljivanja apartmana (privatni apartmani po petrovcu nicu kao pecurke). Takodje ima dosta male privrede, prelep bazen u Maglicu, izlaz na Dunav kod Glozana, muzej poljoprivrede i dvorac Dundjerski u Kulpinu... Izlaz na autoput je veoma blizu (kada se ide u pravcu Beograda ne mora se prolaziti kroz guzvu u Novom Sadu, na pravac Subotice se ide preko Kulpina, Ravnog Sela i Zmajeva. Povezanost sa Slovackom i Austrijom je veoma dobra i nedeljno ide po nekoliko privatnih prevoznika po veoma povoljnim cenama. Sto se male dece tice mislim da predskolske ustanove imaju uvek slobodnih kapaciteta sto je pretpostavljam problem u Novom Sadu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, Blavak, Talični Tom

Stambena novogradnja - investitori 21 feb 2018 11:17 #1035

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Hajde da stavim ovde, jer se govori i o Srbiji kao investitoru:
Михајловић: У наредних неколико година бум у грађевинарству
РТС :: Економија 0min // keep unread // hide
У наредних пар година Србију очекује бум у грађевинарству јер ће у оквиру пројекта јефтине станоградње за припаднике снага безбедности бити изграђено 20.000 станова, изјавила је министарка грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре Зорана Михајловић.

Зорана Михајловић је, пред конференцију "Трећа српска конференција о развоју некретнина и инфраструктуре", нагласила да грађевинарство значајно утиче на раст БДП-а, а у њему посебно сектор станоградње.

"Ми смо за претходне две године са 4,3 одсто удела у БДП-а, дошли до 6,2 одсто удела грађевинатства у БДП-у. Чека нас бум у станоградњи, изградња станова за припаднике сектора безбедности. Процене су да ћемо у последњем кварталу ове године, нарочито 2019. и 2020. сигурно имати резултат раста од 1,5 до 2,5 процената БДП-а захваљујући станоградњи за припаднике служби безбедности", објаснила је Михајловић.

Рекла је да ове године, у другом и трећем кварталу почиње изградња 1.600 станова.

Према њеним речима бољи подаци у грађевинарству су резултат електронских грађевинских дозвола чије увођење је утицало на инвестиције.

Вредност грађевинских и инфраструктурних радова је за 50 одсто повећана, казала је она.

Уверена је да ће се наставити тај тренд и да су основни разлог електронска грађевинска дозвола, јефтинија процедура, мањи број процедура, и оно што је урађено крајем године, а то је укдиање парафискалних намета у области грађевинарства.

Подсетила је да је за употребну дозволу требало платити 0,2 одсто од вредности објекта, што је укинути, и чиме су смањени трошкови, као и трошкови у области издавања грађавеинских и свих других дозвола.

"Данас имамо 23.400 градилишта у Србији, и огроман раст градилишта у Београду", навела је Михајловић.

Истовремено је изразила сумњу у то колико грађевинска индустрија може да испрати предстојеће пројекте.

Према њеним речима процене су да је могуће повећање од 10 до 15 одсто запослених у наредне две године, а то значи и повећање заарада у овом сектору, где су плате иначе најниже.

"Брине ме колико ће наше компаније бити у стању да се организују, удруже. Нисам сигурна да поједначно могу да заврше све послове и одговоре изазову станоградње. Ми не причамо о пар стотине станова, већ о о 20.000 станова у наредних неколико година", подвукла је она.

Михајловић је позвала грађевинаре да се удруже, јер је то једини начин да заврше ове послове.

Такође је подсетла да се већ дуго залаже и за грађевинску школу.

"Фале нам људи занатлије у овој области. Сматрала сам одувек, да у зависности шта држава прави, ако се определи да гради онда мора да постоји школа која ће да прими и анимира младе да то завршавају. То је посао наредних десет година. Прича о станоградњи је прича о наредних деценију", закључила је она.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Novajlija

Stambena novogradnja - investitori 21 feb 2018 11:29 #1036

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
ma do izbornog dana u BG ćemo i u EU da se primimo
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 21 feb 2018 15:19 #1037

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Uvozićemo gradjevince koji će metroom obilaziti gradilišta po Beogradu
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 25 feb 2018 16:44 #1038

  • e46glogi
  • e46glogi's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 215
  • Primljenih Zahvalnica: 239
Pozdrav! Nov sam na forumu, ali dugo ga pratim, a sada s obzirom da sam u potrazi za stanom i smeknuo sam neki u Branka Bajica, Konstruktor Inzinjering, pa me zanima da li ina nekih saznja o pomenutom investitoru, vidim ovo mu je 3-4 zgrada u toj ulici.

Hvala vam unapred i izvinjenje ako sam omasio temu:)

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 25 feb 2018 17:16 #1039

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
e46glogi napisao/la:
Pozdrav! Nov sam na forumu, ali dugo ga pratim, a sada s obzirom da sam u potrazi za stanom i smeknuo sam neki u Branka Bajica, Konstruktor Inzinjering, pa me zanima da li ina nekih saznja o pomenutom investitoru, vidim ovo mu je 3-4 zgrada u toj ulici.

Hvala vam unapred i izvinjenje ako sam omasio temu:)

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
Prebacice neko u temu za investitore. Ako se dobro secam, nismo imali nekih previse negativnih utisaka, ali nismo culi ni nesto posebno dobro. Moj negativan utisak je sto su pri gradnji u branka bajica pocupali drvece koje im je smetalo i nisu ga ponovo zasadili.
Poslednja izmena: 25 feb 2018 17:18 od Yokai.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: srdjanyo

Stambena novogradnja - investitori 07 mar 2018 19:20 #1040

  • coazr
  • coazr's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 29
  • Primljenih Zahvalnica: 21
@ e46glogi

Šta si uradio sa Konstruktorom? Imao sam ponudu za BBajica, mislim broj 20 (ili tako nešto) 1130 e/m2, baš me zanima koju ponudu si ti imao?

Zgrada je u završnoj fazi, ali posla još ima na finiširanju.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru