Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Stambena novogradnja - investitori

Re:Stambena novogradnja - investitori 07 mar 2018 19:50 #1041

  • e46glogi
  • e46glogi's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 215
  • Primljenih Zahvalnica: 239
Da, identicna ponuda, preko agencije Svet nekretnina... Moglo se to spustati i to mislim dosta lepo.
Ali sam trenutno odustao od kupovine, cekam nesto novo, mimo trenutne ponude, a opcije su mi od sajma, pa dole do Kisacke, a tu znate svi sta ima, tj nema.

Odbio sam jednog kupca za moj, trebali smo u ponedeljak da potpiseno predugovor, ali sam u nedelju presekao i odustao, a drugi kupac mi skace za vratom da mu prodam. Tako da ako nesto iskrsne...

Valjda se nisam zeznuo:)

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Stambena novogradnja - investitori 07 mar 2018 20:51 #1042

  • coazr
  • coazr's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 29
  • Primljenih Zahvalnica: 21
Što se tiče spuštanja cene i popusta - Nisam dobio značajan popust od investitora, osim što je ponudio da mi smanji agencijsku proviziju na 1000e, što je popust od nekih 1500e, što mogu da prihvatim ako kupujem garsonjeru, a ne trosoban stan.

Verovatno je procenio da može da izvuče više novca od mene, ali više od 1060 e/m2 ne bih platio za tu zgradu. To je bila moja prva i poslednja ponuda.

Nije uspeo da stvori utisk kod mene da je frka, da nema stanova, da se dok pričamo stanovi prodaju kao ludi, tako da ništa od prodaje :)

Kakva su vaša iskustva u pogađanjima sa investitorima?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Stambena novogradnja - investitori 07 mar 2018 21:00 #1043

  • e46glogi
  • e46glogi's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 215
  • Primljenih Zahvalnica: 239
Moja sestra je preko iste agencije prosle godine u ovo vreme i prodala u kupila stan, vlasnica agencije je radila takve akrobacije ne bili izvukla dobru cenu od investitora, na kraju je izaslo negde sa povratom oko 750-800eur m2 u Cika Stevinoj (Bash gradnja) ovih dana u zgradi odmah pired za poslednji stan traze 1200eur/m2.

Ja nisam bio nazalost jos u prilici da se pogadjam, nista vredno toga nije bilo.

A verovatno smo gledali istibstan kod Konstruktora:) Oni su u dilu sa tom agencijom, jedino oni imaju u ponudi njihove stanove.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Stambena novogradnja - investitori 17 mar 2018 20:07 #1044

  • Delija
  • Delija's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 238
  • Primljenih Zahvalnica: 92
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, kasko, mrnjavi, Duja, das ivon, Zex021, Blavak, Light, valjan, AeroDron, srdjanyo, coazr

Stambena novogradnja - investitori 20 mar 2018 23:02 #1045

  • asatan_NS
  • asatan_NS's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 2
  • Primljenih Zahvalnica: 1
Molila bih za informacije vezano za investitora koji stoji iza projekta Telepska dolina - ES Capital 2013 doo. Započela sam potragu za svojim prvim stanom pa sam na njihovom sajtu naišla na zgradu u izgradnji na uglu Drvarske i Bulevara patrijarha Pavla koja mi deluje zanimljivo. Nažalost, nigde ne pominju prethodne reference, sem Telepske doline, pa me interesuje da li su i po čemu poznati u građevinskim krugovima.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 20 mar 2018 23:43 #1046

  • Makicamalena
  • Makicamalena's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 31
  • Primljenih Zahvalnica: 47
Ja imam ovu informaciju, posto je koleginica kupila stan u Telepskoj dolini. Tamo ima 3 tipa zgrada. Tip 1 i Tip 2 su ona grupa zgrada u 3 reda sto je izmedju put, a treci tip je negde dalje. Moguce da je kod tih zutih zgradica.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 26 mar 2018 17:36 #1047

  • Saul H
  • Saul H's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 2
Da li je neko imao iskustva sa investitorom Svonjom? Kakav mu je kvalitet zgrada i da li je generalno pouzdan?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 10 apr 2018 09:16 #1048

  • nekogzsun
  • nekogzsun's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 8
  • Primljenih Zahvalnica: 28
Pozdrav svima prvo.

Skoro sam krenuo u potragu za stanom, pa me zanima jedno pitanje. Koliko je (ne)realno naci kvadrat novogradnje do 1000 evra danas(ajde nekako i 1100)? I koje bi to lokacije bile generalno? Jasno mi je da centar, socijalno, Liman 1, Liman 2, Grbavica verovatno otpadaju.
Mislim ne ocekujem previse - svestan sam svega, pa i toga da cene idu do 1800, ali cisto pravim sebi neku sliku u glavi kako bi pobrojao prednosti i mane. Na kraju se mozda odlucim i za starogradnju.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 10 apr 2018 09:22 #1049

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
Nova Detelinara, Novo naselje, Telep, Salajka, možda još po negde
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 10 apr 2018 10:54 #1050

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Ako Petrovaradin dolazi u obzir možda i to da se uzme u obzir. Novogradnje bude i za 850-900e, a centar je bliži nego s Detelire, NN npr....
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 10 apr 2018 11:11 #1051

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Adice Dijagonala
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 10 apr 2018 11:26 #1052

  • nekogzsun
  • nekogzsun's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 8
  • Primljenih Zahvalnica: 28
Pa da, to je to odprilike. Salajka moze biti lepa lokacija, zavisi sta se nadje.
Inace koliko je urbanisticki zamisljenja promena Salajke i Telepa u narednim godinama? Uglavnom su tuda kuce, pogotovo na Telepu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 16 apr 2018 10:43 #1053

  • IC
  • IC's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 435
  • Primljenih Zahvalnica: 521
nekogzsun napisao/la:
Pozdrav svima prvo.

Skoro sam krenuo u potragu za stanom, pa me zanima jedno pitanje. Koliko je (ne)realno naci kvadrat novogradnje do 1000 evra danas(ajde nekako i 1100)? I koje bi to lokacije bile generalno? Jasno mi je da centar, socijalno, Liman 1, Liman 2, Grbavica verovatno otpadaju.
Mislim ne ocekujem previse - svestan sam svega, pa i toga da cene idu do 1800, ali cisto pravim sebi neku sliku u glavi kako bi pobrojao prednosti i mane. Na kraju se mozda odlucim i za starogradnju.


Cene idu do 2400 eura u Novom Sadu (7+ sprat Pupinova Palata) to je ono što ja znam, što se tiče cene ispod 1000 mislim da ih jako malo ima, pre svega Telepska dolina, Solarna dolina, Adice, iza Novog Naselja (Veternička rampa) i slično. Mislim da Jokić invest ima na detelinari za 1040 sa PDV-om. Vaerova zgrada u Heroja Pinkiija je mislim 1150 ako platis odmah 1100 sa PDV-om, ali je malo stanova ostalo. Liman 1, 2 novogradnju ni nema koliko znam, ako govorimo o zgradama koje se sada zidaju, najbliža novogradnja na Limanu je ova dijagonalina gradnja (ne dijagoninvest) tamo je 1350 sa PDV-om. Sunčana strana je dosta povoljna ali mislim da će tu brzo stanovi otići povlašćenim... Dosta povoljno je bilo Novo Naselje Aleksandra Popovića, mislim 850 sa PDV-om, prošle godine, ima par manjih zgradica, mada je malo zabačeno...
There are no passengers on spaceship earth. We are all crew.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 05 maj 2018 12:49 #1054

  • nekogzsun
  • nekogzsun's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 8
  • Primljenih Zahvalnica: 28
Pošto sam prethodnih nedelja bio u potrazi za stanom, dobar deo vremena sam potrošio da nađem što više investitora i da vidim kuda oni to grade i po kojoj ceni. Zato ću vam u ovoj poruci ostaviti sve što sam našao o investitorima, lokacijama i cenama (tamo gde me zanimalo i gde sam saznao). Gde nisam upisivao lokacije verovatno je sve što je mene zanimalo rasprodato(neki trosoban stan), skupo za moj novčanik ili nisam dobio nikakav odgovor. Cene koje okačim su one dobijene preko telefona za trosoban stan, i moguće da su neke već promenjene ili da sam ja nešto zeznuo, tako da ne smatrajte to svetim slovom, ali nadam se da će i ovo pomoći nekom.

Pa da krenemo:

1. Modena - Vase Pelagića, Radnička, Stražilovska
2. Galens
3. Erker - Futoška 59 (u pripremi prema sajtu, i zaboravio sam da zovem)
4. Rapid invest
5. IN gradnja - rasprodato u Alekse Šantića
6. Dinamika - Ilije Birčanina, 1250 €/m²
7. Prezident company - ugao Koste Racina i Svetislava Kasapinovića 1150 €/m². Budući projekat Kopernikova (krajem maja će se znati više)
8. Wolf invest - Svetojovanska, cena verovatno oko 1500 €/m²
9. Vaer - Heroja Pinkija, 1150€/m² (u cenu ide garažno mesto + ostava)
10. Gemax gradnja - Patrijaha Čarnojevića 1180 €/m², parking oko 600 €/m²
11.Omega inicijativa
12. Tehnogradnja - Branka Bajića, cena 1300-1400 €/m²
13. Dijagoninvest - krajem godine počinju graditi na raskrsnici Bulevara Evrope i Laze Nančića
14. NSinženjering - Ugao Dostijeve i Karađorđeve, cena 1350 €/m²
15. Vizija- Dimitrija Jovanovića, cena 1250 €/m², parking 500-600 €/m²
16. Ozon gradnja - Somborski bulevar
17. Karin invest
18. Jokić invest - Detelinara, Avijatičarsko
19.. Kordun gradnja - Adice
20. Inobačka - Bate Brkića, cena 1150 €/m², rok mart 2019.
21. Kesser - na Somborskom ima jedan stan oko 1000 €/m²
22. GP Vlasina - Đorđa Rajkovića, 1250 €/m²
23. Stilles gradnja - Radnička 47
24. Slavijacop -Bulevar Evrope, 1350-1400 €/m², garažno mesto 1000 €/m²
25. Maxcon- Stevana Hristića, 1050 €/m².Odma pored bi trebala biti i zgrada gotova do septembra 2019-e
26. Dijagonala ESPRO - na Limanu IV, 1350 €/m²
27. Bulevar gradnja
28. Bolting - Patrijaha Čarnojevića, rok za godinu dana, cena 1200 €/m²
29. Bash gradnja - Branka Radičevića počinje na leto, ne zna se još cena, verovatno 1100-1300 €/m²
30. City holding - Patrijaha Čarnojevića 33, cena 1150 €/m²
31. Skver plus - Đurđa Brankovića, cena 1450 €/m², parking oko 5000 po mestu
32. Džambo invest - Detelinara
33. City gradnja - Braće Ribnikar 2, Ognjena Price
34. Buha invest - Bore Prodanovića
35. TG Komerc
36. Pronix - Tekelijina
37. IPON gradnja - mislim da počinju u Polgar Andraša
38. Cesla invest???
39. Najevropljanin - Bulevar Patrijaha Pavla, cena 1150 €/m², parking 300 €/m², garaže 600 €/m²
40. Trigon invest
41. Evrogradnja MS plus
42. Gravet - Tekelijina 24, cena 1200 €/m². Ćirpanova počinju?
43. Termometal - Koste Šokice
44. DoMarc - 1250 €/m², parking 500-600 €/m²
45. Stabilnost gradnja - u Dimitrija Avramovića rasprodato, Bulevar Patrijaha Pavla cena 1150 €/m², Čika Stevina 1250 €/m²
46. Mimada invest - Heroja Pinkija
47. Voldemax
48. Art-decor
49. Freeland - Bulevar Patrija Pavla 1100 €/m² + parking u ceni. Prave se 2 zgrade, za prvu je rok maj 2018-e, za drugu septembar 2018.
50. Telepska dolina - cena 900 €/m², parking se dobija
51. Solarna dolina
52. Ferenc gottstein?
53. Drago Bogdanić - Bogdoboja Atanackovića, cena 1200 €/m², dobija se parking
54. Emerald Hill - Servo Mihalja (skuplje), Ilirska 1200 €/m²
55. Borexport - Ćirpanova, 1450 €/m²
56. Milenković Ivan - Jerneja Kopitara, parkinga uopšte neće biti? Cena je povoljna, ne sećam se tačno.
57. Bole bulevar 021 - gradi negde blizu Futoškog puta na početku Satelita
Poslednja izmena: 05 maj 2018 12:51 od nekogzsun.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, limanac, ranko su ns, kasko, Boda Tajson, TurboMaximus, RM77, bngsk_, das ivon, sasar, Blavak, grossi, Mikins, Light, Djordje Cvarkov, Delija, neobuscitta, Neo, LordOfNoviSad, mel i ovaj član ima 8 ostalih zahvalnica

Stambena novogradnja - investitori 05 maj 2018 14:51 #1055

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
eto ti prvi plusčić
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 26 maj 2018 18:11 #1056

  • Gaga
  • Gaga's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 3
  • Primljenih Zahvalnica: 1
Postovani,
Imate li informaciju koji investitor-izvodjac stoji iza ove zgrade na Novom naselju www.djinas.rs/nekretnine/direktna-prodaj...-sa-pdv-om_9830.html ?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 27 maj 2018 12:56 #1057

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Iz priloženog mi se čini da je Inobačka.
Oni grade nove objekte na Novom Naselju, u blizini pijace i škole.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 27 maj 2018 15:14 #1058

  • das ivon
  • das ivon's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 989
  • Primljenih Zahvalnica: 3092
Nije to njihov still.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 27 maj 2018 17:24 #1059

  • Kasper
  • Kasper's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 112
  • Primljenih Zahvalnica: 56
Gaga napisao/la:
Postovani,
Imate li informaciju koji investitor-izvodjac stoji iza ove zgrade na Novom naselju www.djinas.rs/nekretnine/direktna-prodaj...-sa-pdv-om_9830.html ?
Bole Bulevar
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Stambena novogradnja - investitori 12 jun 2018 19:43 #1060

  • meraklija
  • meraklija's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 10
  • Primljenih Zahvalnica: 17
Zdravo svima,

Imam pitanje oko novogradnje. Pomenuli ste na par lokacija (Novo naselje, Telep, Petrovaradin) da je cena 900 eur/m2. Zanima me zasto je ta cena niska u odnosu na one koji zidaju za 1100 eura/m2 na tim lokacijama ili u blizini? Da li je cena niza zbog lokacije (periferije grada ili slabo razvijeni delovi grada) ili je u pitanju nekvalitetna gradnja (stolarija, nema energetski pasos, i ostale mutljavine)? B) Koja bi bila cena kvalitetnije gradnje a da je na periferiji grada (Adice, Telep, Klisa, itd)?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru