Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Čenejski aerodrom

Čenejski aerodrom 30 jun 2018 05:11 #221

  • das ivon
  • das ivon's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 989
  • Primljenih Zahvalnica: 3092
U Dizeldorfu se nalazi treci po velicini aerodrom u Nemackoj, 35 km od njega se nalazi aerodrom Keln/Bon, a 60 km u suprotnom pravcu je aerodrom Dortmund. Oftopik.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Čenejski aerodrom 30 jun 2018 07:05 #222

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
kasko napisao/la:
Vozeći po propisima, iz centra NS do terminala se stiže za 47 minuta autoputem ako nije špic.

mislim stvarno ovaj Kasko ne da vozi
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Čenejski aerodrom 30 jun 2018 08:44 #223

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Ne znam zasto nekom smeta da Novi Sad konacno dobije aerodrom, ako mu je draze da putuje duze i da placa putarinu samo napred.

Hrvatska 40 % manja od Srbije a ima 7 aerodroma.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Čenejski aerodrom 30 jun 2018 09:24 #224

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Dukelander napisao/la:
kasko napisao/la:
Vozeći po propisima, iz centra NS do terminala se stiže za 47 minuta autoputem ako nije špic.

Sa tagom ili bez? :naughty:
Sa :-)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Čenejski aerodrom 30 jun 2018 09:28 #225

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Otis.Driftwood.Ressurected napisao/la:
Ne znam zasto nekom smeta da Novi Sad konacno dobije aerodrom, ako mu je draze da putuje duze i da placa putarinu samo napred.

Hrvatska 40 % manja od Srbije a ima 7 aerodroma.
Ne smeta meni aerodrom. Kad izgrade sve što je u planu za 2025 i prestanemo da plivamo u govnima kad padne jača kiša, neka grade. Nikad neće biti isplativ, jer neće moći da se razvija pre svega zbog koncesije, grad će ga dotirati sa par miliona EUR godišnje (a u novcu plivamo), ali partija ce da zaposli stotinjak ljudi što opravdava investiciju.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Čenejski aerodrom 30 jun 2018 09:32 #226

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4220
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Otis.Driftwood.Ressurected napisao/la:
Ne znam zasto nekom smeta da Novi Sad konacno dobije aerodrom, ako mu je draze da putuje duze i da placa putarinu samo napred.

Hrvatska 40 % manja od Srbije a ima 7 aerodroma.

Pogledaj kartu Hrvatske i sve će ti biti jasno
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Čenejski aerodrom 30 jun 2018 09:36 #227

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4220
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Ambasador napisao/la:
Odeš u BG kolima i platiš parking na nekoliko dana i to te često izađe kao cena low cost karte. Nekada mi se više isplati ići za Budimpeštu nego ostavljati kola u Beogradu

I u Pešti moraš platiti parking. Ako misliš na one park&fly parkinge blizu aerodroma
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Čenejski aerodrom 30 jun 2018 09:37 #228

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4220
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Zex021 napisao/la:
Na to vreme do Tesle dodajte i 2h (za neke destinacije i 3h) ranijeg dolaska i uvek se krene i jos ranije jer se nikad ne zna stanje na putevima. Nije ovo nista i sve je ovo normalno, ali smo navikli da nam je sve pred nosom tako da bi na Cenejski aerodrom sa duzinom puta do Terminala i ranijeg dolaska ustedeli pa sigurno 2 sata.

Na svakom aerodromu moraš ranije da dođeš. Ne bi ni sa Čeneja leteo i čekirao se 30 minuta ranije :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Čenejski aerodrom 30 jun 2018 15:00 #229

  • neusatz!
  • neusatz!'s Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1372
  • Primljenih Zahvalnica: 2824
Otis.Driftwood.Ressurected napisao/la:
Ne znam zasto nekom smeta da Novi Sad konacno dobije aerodrom, ako mu je draze da putuje duze i da placa putarinu samo napred.

Hrvatska 40 % manja od Srbije a ima 7 aerodroma.

Zapravo, ima, ako su još uvek sve aktivne, 9 vazdušnih luka, 13 vazdušnih pristaništa i pored ovih civilnih još nekoliko vojnih.
Dobrodošlica na SSC forumu:

You have been banned for the following reason:
No reason was specified.

Date the ban will be lifted: Never
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Čenejski aerodrom 30 jun 2018 15:18 #230

  • neusatz!
  • neusatz!'s Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1372
  • Primljenih Zahvalnica: 2824
Po sto hiljaditi put, imam utisak da se kod nas stcari rade stihijski, da nema strategije i da nema ni ideje zašto se nešto radi. Kada je bila aktuelizovana priča o aerodromu, to je bilo u okviru ideje o oživljavanju lovnog turizma u Vojvodini i olaksavanje dolaska italijanskih i francuskih turistsa u Vojvodinu. Sad imamo priču o aerodromu, a nemamo šta će taj aerodrom da podržava? Kongresni turiram? Zdravstveni i dentalni turizam? Sportski razlozi? Sam aerodrom po sebi ne znači ništa, potrebna je šira privredna i ekonomska strategija po kojoj taj aerodrom može imati smisla i može biti isplativ. Bez toga meni je to mlaćenje prazne slame.
Dobrodošlica na SSC forumu:

You have been banned for the following reason:
No reason was specified.

Date the ban will be lifted: Never
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Duja, Blavak

Čenejski aerodrom 30 jun 2018 16:32 #231

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
neusatz! napisao/la:
Otis.Driftwood.Ressurected napisao/la:
Ne znam zasto nekom smeta da Novi Sad konacno dobije aerodrom, ako mu je draze da putuje duze i da placa putarinu samo napred.

Hrvatska 40 % manja od Srbije a ima 7 aerodroma.

Zapravo, ima, ako su još uvek sve aktivne, 9 vazdušnih luka, 13 vazdušnih pristaništa i pored ovih civilnih još nekoliko vojnih.

Da, video sam, ali sam kao stavio samo glavne tj najvece.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Čenejski aerodrom 06 jul 2018 13:24 #232

  • Fruškogorac™
  • Fruškogorac™'s Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • OnLine
  • Poruka: 784
  • Primljenih Zahvalnica: 687
"I Novi Sad dobija putnički aerodrom?"

Loukost kompanije, čarter letovu i avio-taksi trebalo bi da od 2020. godine sleću i na Aerodrom "Čenej" u Novom Sadu, piše u današnjem izdanju "Blic".
Skupština Novog Sada usvojila je nedavno predlog da se izradi plan detaljne regulacije Aerodroma "Novi Sad - Čenej", a plan bi u naredna četiri meseca trebalo da izradi gradski Zavod za urbanizam, a odnosi se na 148 hektara sportsko-poljoprivrednog aerodroma koji bi trebalo da do 2020. godine preraste u regionalnu vazdušnu luku.

Dragoljub Samardžić, predsednik Aerokluba "Novi Sad", pod čijom je jurisdikcijom čenejski aerodrom, rekao je da bi ta vazdušna luka trebalo da omogući odvijanje redovnog linijskog saobraćaja, jeftinog avio-saobraćaja, turističke i radničke čarter letove, te avio taksi-usluge, dok će zadržati i sadašnju sportsko-poljoprivrednu namenu.
"Mi želimo da napravimo aerodrom koji će biti od regionalnog značaja. To znači da putnici iz Vojvodine i Novog Sada ne moraju više da idu u Beograd da bi, recimo, stigli do Istanbula, Soluna, Zagreba, Dubrovnika ili Banjaluke", objasnio je Samardžić.

U Aeroklubu "Novi Sad" su već započeli pripreme da Novi Sad postane medjunarodni aerodrom za sletanje malih i sportsko-poslovnih aviona, tako da su već spremne prostorije za carinu i pograničnu policiju, a oni koji budu sletali u Novi Sad moraće da se najave 24 sata ranije kako bi bile obezbedjene potrebne dozvole i kontrole.
"Poseban akcenat će biti na turizmu i biznis varijanti, dok se ne izgradi prava regionalna luka", rekao je Samardžić za "Blic".
www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=20...dd=06&nav_id=1415608
Forum gde dominiraju Budale i Glupaci nije za mene, nije to moj nivo.
Poslednja izmena: 06 jul 2018 13:25 od Fruškogorac™.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Cookie, valjan, Ambasador

Re:Čenejski aerodrom 06 jul 2018 15:12 #233

  • f4bles
  • f4bles's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 251
  • Primljenih Zahvalnica: 845
Mi jedan most radimo sedam godina. Da li oni stvarno misle da mogu za godinu i po da izgrade svu infrastrukturu potrebnu za putnički aerodrom. Da li su u planu neki izbori o kojima nisam upućen?
"He is born again! I feel him! The Dragon takes his first breath on the slopes of Dragonmount! He is coming! He is coming! Light help us! Light help the world! He lies in the snow and cries like the thunder! He burns like the sun!"
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Djordje Cvarkov

Re:Čenejski aerodrom 06 jul 2018 19:38 #234

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Poseban akcenat... Pismeni sastav ti pišem, samo neka bude lepo.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Čenejski aerodrom 07 jul 2018 07:50 #235

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Ljube napisao/la:
Duzina piste u Surcinu skoro 3500m

fun fact: granica Vojvodine ide po sred jedne od pista aerodroma u Batajnici :)

Da li je to bila granica Austrougarske tada? Ne bih rekao. Tada su postojale prirodne granice dakle Dunav i Sava.

Za 20 godina Karlovci ce pripadati opstini Beograd i tu ce biti granica Vojvodine, glupost.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Čenejski aerodrom 07 jul 2018 18:21 #236

  • Fruškogorac™
  • Fruškogorac™'s Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • OnLine
  • Poruka: 784
  • Primljenih Zahvalnica: 687
"Kako se navodi u dokumentaciji, prostornim planom Republike Srbije od 2010. do 2020. godine utvrđena je mreža aerodroma, a u Novom Sadu je planiran potencijalni regionalni aerodrom. Trenutna situacija je takva da je aerodrom poljoprivredno-sportskog karaktera, te svojom travnom pistom i tehničkim karakteristima ne ispunjava uslove za odvijanje putničkog saobraćaja.

"Na aerodromu 'Čenej' planiraće se redovan linijski saobraćaj, saobraćaj niskobudžetnih avio kompanija, turistički čarter, radnički čarter letovi i avio-taksi letovi. Pored toga, zadržaće se i funkcije sportske i poljoprivredne avijacije. Regionalni saobraćaj planiran je da obezbedi povezivanje AP Vojvodine sa poslovnim centrima bivših jugoslovenskih republika i drugim okolnim zemljama", navodi se u dokumentaciji.

Osim samog Aerodroma, plan će obuhvatiti i poljoprivredno zemljište, kao i deo Državnog puta "Horgoš - Beograd". Kroz plan detaljne regulacije je predviđeno i poboljšanje saobraćajnice, proširenje kolovoza, izgradnja biciklističkih staza i trotoara, kako bi se stvorio bolji pristup Aerodromu "Čenej".
Forum gde dominiraju Budale i Glupaci nije za mene, nije to moj nivo.
Poslednja izmena: 07 jul 2018 18:25 od Fruškogorac™.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Čenejski aerodrom 13 jul 2018 13:02 #237

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8410
  • Primljenih Zahvalnica: 35891
Jučerašnje aktivnosti na LYNS.

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: neobuscitta, Fruškogorac™

Čenejski aerodrom 13 jul 2018 16:43 #238

  • Fruškogorac™
  • Fruškogorac™'s Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • OnLine
  • Poruka: 784
  • Primljenih Zahvalnica: 687
Fruškogorac™ napisao/la:
Osim samog Aerodroma, plan će obuhvatiti i poljoprivredno zemljište, kao i deo Državnog puta "Horgoš - Beograd". Kroz plan detaljne regulacije je predviđeno i poboljšanje saobraćajnice, proširenje kolovoza, izgradnja biciklističkih staza i trotoara, kako bi se stvorio bolji pristup Aerodromu "Čenej".

PDR obuhvata veću površinu nego što ima aerodrom, pa tako i "poljoprivredno zemljište". Bilo bi dobro da je to radi produženja piste, jer dužina piste ustvari odredjuje mogućnosti samog aerodroma, pa bilo bi dobro da bude 2.000met.
Forum gde dominiraju Budale i Glupaci nije za mene, nije to moj nivo.
Poslednja izmena: 13 jul 2018 16:46 od Fruškogorac™.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Čenejski aerodrom 13 jul 2018 20:14 #239

  • neobuscitta
  • neobuscitta's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 548
  • Primljenih Zahvalnica: 1626
Nema potrebe za više od 1.500 metara. Putnički turbopropelerac ATR72 zahteva 1.300, dok konkurentni mu Dash 8-Q400 zahteva 1.400 metara za poletanje pri maksimalnoj težini.

Bolje bi bilo da staza bude široka 45 metara, pa da može jednog dana eventualno da primi ove avione (iako smo xy puta prežvakali zašto toga neće biti), nego da se insistira na dužini pa da zbog cene bude urađena sa 30 metara širine i time ne bude osposobljena za prijem komercijalnih aviona.

Po pitanju dimenzija pista, ovo su aerodromi u srpskom vazdušnom prostoru.

Beograd - 3400 x 45
Niš - 2500 x 45
Podgorica - 2500 x 45
Tivat - 2500 x 45
Užice - 1830 x 30 (zapravo je bila mnogo duža ali je uništena u bombardovanju)
Kraljevo - 2200 x 30
Vršac - 1000 x 25
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak

Čenejski aerodrom 13 jul 2018 21:09 #240

  • Fruškogorac™
  • Fruškogorac™'s Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • OnLine
  • Poruka: 784
  • Primljenih Zahvalnica: 687
Videćemo u PDR-u šta je sve planirano na "poljoprivrednom zemljištu".
Trebalo bi planirati i mogućnost proširenja, pa ako nekad zatreba . . .
Naravno, pista može da bude i šira, to bar ne bi trebalo da je neki problem.

Do sada su prihvaćeni moji predlozi sa predhodne dve strane, pa možda će
i ovaj o produženju piste u PDR-u, jer aerodrom može da se gradi i etapno.
Forum gde dominiraju Budale i Glupaci nije za mene, nije to moj nivo.
Poslednja izmena: 13 jul 2018 22:07 od Fruškogorac™.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru