Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Naselje Mišeluk

Naselje Mišeluk 08 dec 2010 00:20 #1

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4849
  • Primljenih Zahvalnica: 7893
Evo priče koja je davno bila pričana na SSC-u.
Tabla koja stoji u sred voćnjaka


Mesto na kom bi se nalazilo naselje sa slike


‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Naselje Mišeluk 08 dec 2010 05:09 #2

  • katics
  • katics's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 37
  • Primljenih Zahvalnica: 72
zna li se ko je investitor? vidim sneg na slici pa predpostavljam da je od prosle zime,ima li ikakvih pomaka u gradnji?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Naselje Mišeluk 08 dec 2010 12:37 #3

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4849
  • Primljenih Zahvalnica: 7893
Bar ja ne znam ko je investitor, a pomaka u gradnji, od poslednje vožnje onuda pre jedno 3 meseca nije bilo.
Čini se kao da to neće nikad ni početi. Možda je samo neko sa idejom o tom naselju napravio crtež i onda pokušavao da potencijalne investitore ubedi da grade. Na to mi liči pošto ne postoji ni logo firme ni datum...
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Naselje Mišeluk 08 dec 2010 16:28 #4

  • kimi
  • kimi's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 759
  • Primljenih Zahvalnica: 165
Odlicna tema..
Ali moje misljenje je da tamo treba planski da se gradi.
Odnosno da ne bude ko sta gde ugrabi nego da se pravi plansko naselje tipa novog naselja ili suncani breg.
E sad dal ce biti zgrade ili velike kuce za bogatase ..whatever.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Naselje Mišeluk 08 dec 2010 17:03 #5

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4849
  • Primljenih Zahvalnica: 7893
Ovo stoji u GUP-u 2021 kao plan regulacije:







Osnovni problem zbog kog se ne gradi ovaj deo grada je nepostojanje infrastrukture koja bi mogla da podrži veću izgrađenost. Ja sam protiv naselja elitnih kuća, i više za naselje niske spratnosti ali sa višeporodičnim zgradama, nešto kao rimska Garbatella (P+2,P+3), posebno zato što je ovaj potez praktično nadomak centra grada.
Donedavno se nije ni znalo u široj javnosti da je postojala toplana, koja je služila RTV-u a koja je mogla da opsluži dobar deo potencijalnih novih zgrada na potezu od Mišeluka ka Trandžamentu. Nije se znalo sve dok je lopovi nisu razmontirali.
Šta gore fali? Fali vodovod većeg kapaciteta, kanalizacija, grejanje. Tek planskim uvođenjem potrebne infrastrukture moglo bi se krenuti sa izgradnjom.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Naselje Mišeluk 08 dec 2010 17:37 #6

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Evo ga i plan sa kraja '70, nasao sam ga bio u knjizici povodom izgradnje Mosta slobode na zadnjoj strani, kao neku viziju valjda sta su planirali, zanimljivo je
http://img408.imageshack.us/img408/3069/miseluk.jpg[/IMG[IMG]img408.imageshack.us/img408/3069/miseluk.jpg[/IMG
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Naselje Mišeluk 08 dec 2010 18:58 #7

  • mukyz
  • mukyz's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • the grand master
  • Poruka: 1269
  • Primljenih Zahvalnica: 632
limanac koji je to autoput sto nastavlja na tvojoj slici a nema na ostalim?
NSBuild
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Naselje Mišeluk 08 dec 2010 19:19 #8

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4849
  • Primljenih Zahvalnica: 7893
Nekad je bila u opciji izgradnja zapadne varijante auto-puta NS-BG koji bi počinjao sa Mišeluka.
Sva sreća pa su se odlučili za današnju istočnu varijantu.
Limanac će me ispraviti ako grešim.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Naselje Mišeluk 08 dec 2010 19:26 #9

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Pretpostavljam da si u pravu, meni je delovalo na prvi pogled kao spustanje na Rumu, nemam neke detaljnije informacije, samo sam naleteo na ovu sliku i jako se obradovao :) Nadam se isto ovako planskom razvoju, konkursu i jasnim vizijama, a ne ovoj danasnjoj ad-hoc investitorskoj praksi koja bi nepopravljivo unistila sav potencijal Miseluka. Zato mozda i bolje da se jos nista tamo ne pocinje...
Poslednja izmena: 08 dec 2010 19:27 od limanac.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Naselje Mišeluk 09 dec 2010 04:25 #10

  • miki_NS
  • miki_NS's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 158
  • Primljenih Zahvalnica: 397
Dukelander napisao/la:
Nekad je bila u opciji izgradnja zapadne varijante auto-puta NS-BG koji bi počinjao sa Mišeluka.Sva sreća pa su se odlučili za današnju istočnu varijantu.
Limanac će me ispraviti ako grešim.
Iako se od auto puta na toj trasi odustalo, mislim da iz planova nije u potpunosti izbrisan ovaj nastavak, već bi trebalo da to postane obilaznica oko Petrovaradina koja bi spajala Mišeluk sa Sremskim Karlovcima, i omogućila direktnu vezu puta za Rumu sa Sr. Karlovcima, rasterećenje centra Petrovaradina, i čini mi se i dodatni spoj Bukovca na taj put.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Naselje Mišeluk 09 dec 2010 14:08 #11

  • Goxy
  • Goxy's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Nikad ne raspravljaj sa frizerom o politici.
  • Poruka: 219
  • Primljenih Zahvalnica: 47
miki_NS napisao/la:
Iako se od auto puta na toj trasi odustalo, mislim da iz planova nije u potpunosti izbrisan ovaj nastavak, već bi trebalo da to postane obilaznica oko Petrovaradina koja bi spajala Mišeluk sa Sremskim Karlovcima, i omogućila direktnu vezu puta za Rumu sa Sr. Karlovcima, rasterećenje centra Petrovaradina, i čini mi se i dodatni spoj Bukovca na taj put.

Istina, znam primer da je jedan lik kupio vinograd odmah ispod miseluka na karagaci za 40.000 sad vredi 10x vise jer ce se otkupljivati zemljiste za put...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Naselje Mišeluk 11 dec 2010 19:47 #12

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4849
  • Primljenih Zahvalnica: 7893
Priča iz 2008. godine.
Mišeluk postaje elitno naselje
Novo elitno naselje u Novom Sadu29. septembar 2008 -Urbanistički plan grada predviđa da se do 2021. godine izgrade i svi prateći sadržaji...Prema Generalnom urbanističkom planu grada, područje Mišeluka trebalo bi da do 2021. godine postane elitno naselje sa svim pratećim sadržajima. Da ta ideja i nije tako daleko, dokaz je naš mladi sugrađanin arhitekta Marko Jovanović, koji je nagrađen na majskom Salonu arhitekture u Novom Sadu za svoj diplomski master rad, arhitektonsko-urbanističku studiju „Ekološki prihvatljivo stanovanje na Mišeluku“.

Jovanović za „24 sata“ kaže da mu je, pri stvaranju projekta, osnovna ideja bila „stvaranje životnog prostora po meri čoveka, odnosno stvaranje doma, bivanje u prostoru, tj. identifikacija sa mestom“.


- Pri projektovanju i planiranju ovog stambenog kompleksa, kao jednog vida ekološki održivog stanovanja, glavne odrednice su mi bile izbor lokacije, energetska efikasnost u smislu znatnih ušteda energije i smanjenja emisije ugljen-dioksida u atmosferu, upotreba zdravih materijala, reciklaža atmosferske vode, visok stepen toplotne izolacije, organski dizajn, olakšan pristup osobama sa invaliditetom i intenzivna upotreba zelenila - objašnjava Jovanović, koji trenutno radi u projektantskom birou „Tim inženjering“.


Jovanović je na Mišeluku, na prostoru između ulice Vojvode Putnika i nastavka Institutskog puta u Sremskoj Kamenici, na samoj petlji Mosta slobode, predvideo niz stambenih jedinica različitih veličina, od 45 do 105 kvadratnih metara, podzemnu garažu spojenu vertikalnom komunikacijom sa centrom stambenog kompleksa, lokale, javne i polujavne prostore i mrežu pešačkih staza koje stvaraju dinamičan doživljaj prostora.


Kretanjem po ovim zamišljenim stazama nailazilo bi se na veliki broj mikrolokacija, odnosno prostora za igru, čitanje, odmor...


- Postavljanje kompleksa na tu lokaciju pružilo bi mogućnost da se uz minimalne intervencije na morfologiji terena, izgledu pejzaža i prirodnom okruženju ostvari visok nivo kvaliteta života. Sve zelene površine, koje bi bile zaposednute gradnjom objekta, bile bi vraćene prirodi preko ozelenjenih krovova - kaže Jovanović.
Zemlja kao izolator

Jovanovićevim projektom predviđeno je i ukopavanje objekata i korišćenje zemlje kao izolatora i toplotnog skladišta. Posebnu zanimljivost predstavlja ideja da se sva atmosferska voda sa gornjeg platoa, krovnih ravni objekata i drenažnih cevi prikuplja i koristi za održavanje zelenila i za ispiranje WC školjki u toaletima, a da se kućni otpad odlaže selektivno po grupama, u specijalnim podzemnim kontejnerima.
Zeleni krovovi

Krov projektovanog naselja u potpunosti izgleda kao zatečeno stanje terena. Zbog toga što proizilazi iz lokalnog okruženja ovakva se arhitektura naziva organska, jer se, poštujući prirodne uslove klime, konfiguracije terena i druge uslove, potpuno uklapa u okolinu kao njen organski deo. Cilj mi je bio da svojim projektom stambenog kompleksa na Mišeluku ne narušim prirodu, već da je unapredim i istaknem - ističe Jovanović.

Izvor: 24 sata

Ovo bi trebalo da je taj projekat



Ovde vreme leti a ništa se ne menja...
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Poslednja izmena: 11 dec 2010 19:51 od Dukelander.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Naselje Mišeluk 23 jun 2011 10:45 #13

  • neusatz!
  • neusatz!'s Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1362
  • Primljenih Zahvalnica: 2756
Malo sam zunjen onim što ovde piše:

www.a1s.co.rs/petrovaradintrandzament.html

Po njima na Mišeluku se planira nekakav univerzitetski centar, a na trandžamenu parkovi, sportski tereni i srednja škola.
Dobrodošlica na SSC forumu:

You have been banned for the following reason:
No reason was specified.

Date the ban will be lifted: Never
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Naselje Mišeluk 23 jun 2011 11:18 #14

  • Boda Tajson
  • Boda Tajson's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 168
  • Primljenih Zahvalnica: 454
miki_NS napisao/la:
Dukelander napisao/la:
Nekad je bila u opciji izgradnja zapadne varijante auto-puta NS-BG koji bi počinjao sa Mišeluka.Sva sreća pa su se odlučili za današnju istočnu varijantu.
Limanac će me ispraviti ako grešim.
Iako se od auto puta na toj trasi odustalo, mislim da iz planova nije u potpunosti izbrisan ovaj nastavak, već bi trebalo da to postane obilaznica oko Petrovaradina koja bi spajala Mišeluk sa Sremskim Karlovcima, i omogućila direktnu vezu puta za Rumu sa Sr. Karlovcima, rasterećenje centra Petrovaradina, i čini mi se i dodatni spoj Bukovca na taj put.

Da dodam malo sto se tice tog puta, objekti koji su se nasli na njegovoj trasi nisu mogli uci u postupak legalizacije pre 3-4-5 godina. Bilo je nekih prica oko menjanja trase zbog sto manje rusenje ali ne znam kako je to zavrsilo. Tada se pricalo da ce se projekat realizovati do 2011. :lol: sto u prevodu znaci 2021, a mozda ni tada. U svakom slucaju, plan bi trebalo da je i dalje ziv, a spajanje sa putem Petrovaradin - Karlovci je zamisljeno kod pocetka nasipa.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Naselje Mišeluk 23 jun 2011 13:44 #15

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4849
  • Primljenih Zahvalnica: 7893
Na toj trasi treba da očekujemo onda i bar dva tunela, jedan ispod Karagače i jedan ispod Vezirca. Nadam se da nisu mislili da put penju i spuštaju to tim brdima.
Nego, Bodo, jel' neko zvanično pričao o realizaciji tog puta ili se samo šuškalo među vikendašima?
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Naselje Mišeluk 23 jun 2011 15:12 #16

  • Boda Tajson
  • Boda Tajson's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 168
  • Primljenih Zahvalnica: 454
Nista zvanicno, sve su to price od ljudi koji tu zive (vikendase i nije toliko briga).

Inace, po meni nema potrebe za tunelima. Gledajuci GUP i konfiguraciju terena dva vijadukta resavaju sve. Sa Miseluka na brdo, i drugi vijadukt preko bukovackog puta do Širina, a dalje je maltene sve ravno i put bi se spustao obodom brda do spajanja.

plan sam preklopio sa GE


i otprilike bi to ovako bilo reseno, crvenim sam oznacio vijadukte sa greskom +- par stotina metara:)


naravno, to su sve moji zakljucci na osnovu relativno dobrog poznavanja tog terena i slike gupa 2021.
Poslednja izmena: 23 jun 2011 15:14 od Boda Tajson.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander

Odg: Naselje Mišeluk 23 jun 2011 17:46 #17

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4917
  • Primljenih Zahvalnica: 9916
O ovome smo pricali pre 3 godine:

9.11.2008
"
Obilaznica magistralnog puta M-22.1, Beograd - Novi Sad predviđeno je da se izvede od postojeće trase, u blizini mosta preko Dunava, oko prostora fabrike „Pobeda“, crpne stanice „Rokov potok“, do veze sa postojećim magistralnim putem iza zone Puckaroša do ulaza u Sremske Karlovce. Ova deonica dugačka je blizu pet kilometara.
Urbanisti su predvideli i izgradnju obilaznice magistralnog puta M-21, Novi Sad - Ruma tako da se izvede od čvora „Mišeluk“, uz koridor pruge Petrovaradin - Beočin do veze sa obilaznicom magistralnog puta M-22.1. Dužina ove deonici iznosi 2317 metara. Danas će u ZIG-u biti otvorene ponude za izradu generalnog projekta kao i studije opravdanosti izgradnje ovih saobraćajnica."

www.danas.rs/vesti/srbija/novi_sad/gradi....html?news_id=144813

www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=241444&page=156
Poslednja izmena: 23 jun 2011 17:47 od kasko.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Naselje Mišeluk 26 jun 2011 20:40 #18

  • sergio-m
  • sergio-m's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1229
  • Primljenih Zahvalnica: 1639
ja se secam sredinom 80 kad sam bio mladi naivni tinejdzer pisali su i pricali kako gradnja miseluka upravo pocinje i kako ce ceo projekat biti gotov do 2005....pa ok nije bas puno vremena proslo... :sick:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Naselje Mišeluk 19 maj 2013 18:44 #19

  • Novajlija
  • Novajlija's Avatar
  • Van mreže
  • Član je blokiran
  • Poruka: 2141
  • Primljenih Zahvalnica: 5713
Da li je neko upucen u izgradnju Miseluka, sta se desava? Evo Zonedov projekat ali sajt im nije u funkciji vec duze vreme.






Poslednja izmena: 19 maj 2013 19:22 od Dukelander.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, Cookie, Buck, ranko su ns, Yokai, montana, TurboMaximus, Brane

Naselje Mišeluk 20 maj 2013 04:52 #20

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Na mreži
  • Investitor
  • Poruka: 3501
  • Primljenih Zahvalnica: 2253
Bilo bi jako lepo kada bi se pocela gradnja tu, barem da se izgradi neka infrastruktura, da podstakne buducu gradnju.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru