Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Naselje Mišeluk

Naselje Mišeluk 20 maj 2013 07:02 #21

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
Obzirom na to da je Novi Sad "otišao" skroz na drugu stranu zaista je teško očekivati da će se nešto desiti tamo uskoro.
Ne treba biti naivan... tamo se bez ozbiljne infrastrukturne opremljenosti neće ništa dogoditi. A takva vrsta opremljenosti je nerealna za ovo vreme.

Da ponovim, onaj gradonačelnik ili ona vlast koja se bude latila Mišeluka biće prva ozbiljna i prvi pravi znak da se krenulo napred.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Naselje Mišeluk 20 maj 2013 07:47 #22

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3419
  • Primljenih Zahvalnica: 9047
^^
Potpis.

Da dodam da mi je drago sto od ovog Zonedovog projekta nece biti nista.
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Poslednja izmena: 20 maj 2013 07:51 od mrnjavi.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Naselje Mišeluk 20 maj 2013 07:58 #23

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
^^ +1 Ne bih voleo da se nista parcijalno krene praviti i da se investitori malo po malo na svoju ruku dovijaju i kreiraju naselje. Bez DUP naselja i nekih ozbiljnijih vremena za arhitekturu bolje nista ne kretati, te greske bi nas skupo mogle kostati.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Naselje Mišeluk 20 maj 2013 13:31 #24

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
To je, čini se, sreća u nesreći... Da postoji minimum uslova tamo već bi sigurno rascepkali zemlju i prodavali... što bi dovelo do užasa raznih vrsta.
Bolje ovako.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Naselje Mišeluk 21 maj 2013 02:53 #25

  • bkey
  • bkey's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 30
  • Primljenih Zahvalnica: 5
Pripadnik napisao/la:
Obzirom na to da je Novi Sad "otišao" skroz na drugu stranu zaista je teško očekivati da će se nešto desiti tamo uskoro.
Ne treba biti naivan... tamo se bez ozbiljne infrastrukturne opremljenosti neće ništa dogoditi. A takva vrsta opremljenosti je nerealna za ovo vreme.

Da ponovim, onaj gradonačelnik ili ona vlast koja se bude latila Mišeluka biće prva ozbiljna i prvi pravi znak da se krenulo napred.

Sto se tice Miseluka, po meni odlicnoj lokaciji u Novom Sadu,i nije moguce nista graditi vec decenijama iz razloga sto se ne izdaju gradjevinske dozvole, a sam razlog lezi u tome sto se smtatra da je tu vece potencijalno kliziste, te da bi opterecenjem istog moglo doci do urusavanja , prema Dunavu. Mislim mozes kupiti zemljiste i graditi na divlje, na svoju ruku, ali kad je u pitanju sve ostalo, tesko za bilo sta da izganjas papiroloski.
Mnogi su pokusavali, obecavali a i odustajali . Takodje trenutna cena zemljista je veoma pristupacna u poredjenju sa ostalim delovima grada,ali iz ovog gore navedenog razloga nema potencijalnih ulagaca.
Samo sam zelio da kazem da ipak razlog ne stoji samo u infrastrukturnim problemima, vec da grad ne moze finansijski i ne smije da udje u projekat ,prvo saniranja klizista, pa onda svega ostalog.
Meni nije jasno zasto se ne ignorise taj dio koji bi bio opterecen i gleda prema Dunavu/Novom Sadu, a krene u urbanisticke planove na 2/3 zemljista koje i ne bi ni po kojem osnovu sa manjom spratnoscu, trebalo da ugrozava ovaj prvi deo. Ne verujem da je nepovezanost ,infrastruktura, daljina od grada razlog tome, ili se potencijalni ulagaci samo loze na dio koji gleda na grad.
Navodno da ta prica o klizistu postoji od davnina( i ko je RELEVANTAN radio tu procenu),ali kako se tvrdjava nije pomakla ni malo, iako lezi na istom brdu/terenu. U krajnoj liniji zasto se nije krenulo u izgradnju izletista,zabavnih parkova,zooloskog vrta i cega sve ne, ako vec ne moze stambena izgradnja.
Poslednja izmena: 21 maj 2013 03:13 od bkey.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Naselje Mišeluk 20 jul 2013 03:16 #26

  • lakilo
  • lakilo's Avatar
po meni najgluplja stvara je sirenje grada koji nije do kraja popunjen vidite koliko rupa tj praznog prostora i malih kuca ima koje nisu neka lepota za grad i koje bi trebalo iskoristiti za granju vecih i lepsih zgrada od gradnje naselja miseluk uzmite za primemr samo u bg krnjacu ovcu borcu koliko tim ljudima sto zive tamo treba cimanja do bg a dosta praznog prostora ima u bg gde se moglo graditi bez tolikog sirenja
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Naselje Mišeluk 20 jul 2013 09:26 #27

  • kimi
  • kimi's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 759
  • Primljenih Zahvalnica: 165
Odlicna ideja da ako vec ne mogu zgrade da se grade nek prave zoo vrt ili bilo sta slicnog tipa gde se nema potrebe praviti zgradurine, mada bi mogli neki watchtower da naprave ,mora da ima neki deo gde je moguce graditi pa da se sa tog mesta sa velike visine vidi ceo grad kao na dlanu.

Evo jedan punk, mogli bi mozda i novi stadion tamo da naprave?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Naselje Mišeluk 20 jul 2013 13:36 #28

  • lakilo
  • lakilo's Avatar
mnogo je skupo sve to dok ti napravis novu infrastrukturu tamo dok povezes sa gradom mozes pola grada da doteras da izgleda ko bombona :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Naselje Mišeluk 20 jul 2013 17:22 #29

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3501
  • Primljenih Zahvalnica: 2253
lakilo napisao/la:
mnogo je skupo sve to dok ti napravis novu infrastrukturu tamo dok povezes sa gradom mozes pola grada da doteras da izgleda ko bombona :)
Taj deo je vec povezan sa gradom.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Naselje Mišeluk 29 nov 2015 22:07 #30

  • Marijanovic
  • Marijanovic's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 18
  • Primljenih Zahvalnica: 9
Imao sam slucajno priliku da cujem za naselje Miseluk jos pocetkom 2k dok sam bio na studentskoj praksi u elektrodistribuciji. Naisao sam na planove elektricnih mreza i sl. pa sam se interesovao sta je bilo sa tim. Info koji sam dobio je da je nekad planirano uredjeno naselje (nesto poput novog naselja) ali ... dodjose 90' i sve je to izgubilo dalji smisao.
Sad je mnogo jeftinija varijanta da se srusi par starih kuca u gradu i tu podigne veca gradjevina. To je donekle pohvalno, jer ako uporedimo sa Bg koji se samo sirio i nista konkretno time nije dobio ... Mada nekad mi bude zao sto je NS izgubio onaj stari izgled (kad se sjetim dolaska u NS, Cara Dusana i grbavica nije imala ni jednu jedinu zgradu :) ).

Ako industrije prorade, nema sumnje da ce i Miseluk vrlo brzo da zazivi :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Naselje Mišeluk 30 nov 2015 20:39 #31

  • dragvorl
  • dragvorl's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 96
  • Primljenih Zahvalnica: 96
Jedna od stvari o kojoj je za njegovog mandata bilo reči, a nije realizovana jeste uređenje Mišeluka, naselja na sremskoj strani, koji je po Dejanoviću trebalo da bude najsavremeniji deo grada.

“Svojevremeno je bio raspisan konkurs za idejno rešenje Mišeluka. Grad je otkupio pet projekata, ali nažalost to nikada nije realizovano”, rekao je on.

www.blic.rs/Vesti/Vojvodina/609706/Dejan...astavi-da-se-razvija
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Novajlija, Blavak

Naselje Mišeluk 01 dec 2015 02:28 #32

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2656
  • Primljenih Zahvalnica: 3030
Da, Jova Keops.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Naselje Mišeluk 14 sep 2016 23:19 #33

  • Oniks
  • Oniks's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 195
  • Primljenih Zahvalnica: 909
Ne sećam se da li je ovo postavljano ranije. Svašta je isplanirano za Mišeluk.
Plan detaljne regulacije Mišeluka II u Novom Sadu:

Veća rezolucija: postimg.org/image/mofcws3hn/
Izvor: www.nsurbanizam.rs/javni_uvid

Trenutno stanje:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, limanac, kasko, Yokai, mrnjavi, Novajlija, Blavak, Light, Djordje Cvarkov, valjan

Naselje Mišeluk 18 sep 2016 23:33 #34

  • Novajlija
  • Novajlija's Avatar
  • Van mreže
  • Član je blokiran
  • Poruka: 2141
  • Primljenih Zahvalnica: 5713
^^
Da dopunim tekstom sa javnog uvida
Вишепородично становање
Намена вишепородичног становања заузима западну просторну целину (целина 1), и потез уз Инстутски пут у просторној целини 2.
У оквиру ове намене, у делу објекта или на целој површини, могуће је планирати друге намене, које не угрожавају основну намену (трговина, угоститељство, туризам, канцеларијски простори, образовање…).
Објекти могу бити слободностојећи или двојни, постављени тако да се формирају отворени блокови. Грађевинска линија се поставља на растојању 3 до 5 m од регулационе.
Дозвољена спратност је П+2, односно П+3 у блоку 8 (центар насеља) и у блоковима 11 и 12, уз главну мишелучку саобраћајницу (дефинисано на графичком приказу број 4 "План намене површина са регулацијом", у размери 1:2500).

У просторној целини 1, која заузима северни и источни део простора, преовладава вишепородично становање. Планира се изградња објеката средњих густина, претежне спратности П+2, у отвореним блоковима, у којима доминира зеленило и уређене слободне површине. Типологија изградње подразумева слободностојеће и двојне објекте.
Поред вишепородичног становања, у просторној целини 1 планирају се површине за општеградски центар, као и правци за формирање линијских центара. Главни локални центар (културно – трговачко-административног центра, са зеленом пијацом и уређеном зеленом површином) планира се у централном делу Мишелика II, на контакту вишепородичног са породичним становањем. Садржаји општеграског центра и пословања планирају се и у блоковима уз комплексе јавних служби, у источном делу простора. Ова два локалитета, у нивоу приземља, повезује линијски центар, који се планира и уз саобраћајницу која је веза са мишелучким платоом (северно од главне мишелучке саобраћајнице), и даље са Петроварадином. На овај начин остварује се повезивање са примарним центром овог дела града, који се планира на Мишелуку III.
У источном делу целине планирају се основна школа и предшколска установа, чији су комплекси димензионисани у складу са планираним капаитетима обухваћеног подручја.
У јужном делу целине предвиђа се изградња комплекса дома за старе. Овај комплекс, заједно са још једним планираним на Мишелуку III, задовољиће потребе за овим видом социјалне заштите становника целе сремске стране града.
У сверном делу, уз саобраћајну петљу главне мишелучке саобраћајнице, планира се зона зелених, парковски уређених површина. Унутар једног од блокова у овој зони налази се и православни храм. Овај ће се простор, осим као заштита стамбене зоне од утицаја фреквентног саобраћаја, уредити потребним садржајима за боравак становника на отвореном.
Унутар јужне саобраћајне петље главне мишелучке саобраћајнице планира се заштитно зеленило.

основна школа:
- површина комплекса: 12.600 m2
- површина објеката у основи: ~ 2.500 m2
- развијена површина објеката – бруто: 7.500 m2 (8-10 m2/ученику)
- капацитет школе: ~ 750 ученика (са радом у једној смени)

предшколске установе:
- површина комплекса (оба локалитета, укупно): 5.000+5.900=10.900 m2
- површина објеката у основи: ~ 2.200 m2
- развијена површина објеката – бруто: 4.400 m2 (~8 m2/детету)
- капацитет вртића: ~ 450 деце

вишепородично становање:
- површина под наменом (нето): 155.900 m2
- површина објеката у основи коју је могуће остварити: ~ 46.800m2
- максимаклна развијена површина објеката – бруто: ~ 187.000 m2
- број станова ~ 2.100 (90 m2-бруто површина стана/60 нето)
- број становника ~ 5.500 (x 2,6 чланова домаћинства)

породично становање:
- површина под наменом (нето): 344.000 m2
- површина објеката у основи коју је могуће остварити: ~ 137.600 m2
- максимаклна развијена површина објеката – бруто: ~ 412.800 m2
- број станова ~ 4100 (до 3 стана по парцели)
- број становника ~ 10.800 (x 2,6 чланова домаћинства)

дом за стара лица:
- површина комплекса: 3.300 m2
- површина објеката у основи: ~ 990 m2
- развијена површина свих објеката – бруто: 3000 m2 (~20 m2/кориснику)
- капацитет школе: ~ 150 корисника

пијаца:
- површина комплекса: 1.900 m2
- површина објеката у основи: до 570 m2
- развијена површина објеката – бруто: до 1.100 m2

Imam utisak da će se "zelena " zgrada koju sam nedavno kačao na forum praviti baš na Mišeluku.
Poslednja izmena: 18 sep 2016 23:39 od Novajlija.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, kasko, Oniks, Blavak

Naselje Mišeluk 19 sep 2016 00:46 #35

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2656
  • Primljenih Zahvalnica: 3030
P+2. Neću ići u razgledanje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Naselje Mišeluk 19 sep 2016 02:44 #36

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Ja bi jako voleo da se ovo izgradi. Moze izgledati jako svetski
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Naselje Mišeluk 19 sep 2016 03:01 #37

  • Novajlija
  • Novajlija's Avatar
  • Van mreže
  • Član je blokiran
  • Poruka: 2141
  • Primljenih Zahvalnica: 5713
Iako sam zaljubljenik u solitere, na ovoj lokaciji mi skroz pristojno deluje P+2(3), uostalom tu je i problem sa zemljištem ako se ne varam. Smatram da taj kraj može da se pretvori u lepo moderno naselje sa energetski efikasnim zgradicama koje se uklapaju u okolnu prirodu, sa lepom arhitekturom i razvijenom putnom infrastrukturom kao što je to prikazano na mapi sa gornjih postova.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Naselje Mišeluk 19 sep 2016 04:05 #38

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2656
  • Primljenih Zahvalnica: 3030
Mišeluk bih ostavio za nešto kapitalnije od kućica u cveću.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Naselje Mišeluk 19 sep 2016 04:48 #39

  • Novajlija
  • Novajlija's Avatar
  • Van mreže
  • Član je blokiran
  • Poruka: 2141
  • Primljenih Zahvalnica: 5713
Informacije se odnose na Miseluk 2. Na preostalom delu, Miseluku 3 i ja bih voleo da vidim ozbiljne objekte, ali i dalje ne preterano visoke.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Naselje Mišeluk 19 sep 2016 12:22 #40

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2656
  • Primljenih Zahvalnica: 3030
Mala gustina naseljenosti = spavaonica. Imamo dovoljno seoskih naseobina u bliskoj okolini i na brdima i u dolinama, ne mora da se forsira i u gradu. Prirodno je očekivati da zemljište oko gradske magistrale u budućnosti postane vrlo vredno i interesantno ambicioznijim investitorima.
Nije poenta u stotinama spratova. Pade mi na pamet stadion ili sportski kompleks.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru