Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada

Re:RE: GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 02 nov 2020 16:05 #421

  • Podbarac
  • Podbarac's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 106
  • Primljenih Zahvalnica: 418
Galens
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: cvarkov

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 16 nov 2020 13:44 #422

  • cvarkov
  • cvarkov's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 131
  • Primljenih Zahvalnica: 319
Imamo rani javni uvid plana detaljne regulacije za Salajku južno od partizanske,Da li se to meni čini ili se odustalo od spajanja Jaše tomića i Vanizelosove preko Koste Šokuce?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 16 nov 2020 15:15 #423

  • Brane
  • Brane's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 784
  • Primljenih Zahvalnica: 1880
cvarkov napisao/la:
Imamo rani javni uvid plana detaljne regulacije za Salajku južno od partizanske,Da li se to meni čini ili se odustalo od spajanja Jaše tomića i Vanizelosove preko Koste Šokuce?

Po tom planu se to ne vidi jer je obuhvaćen samo prostor između Partizanske ulice i pruge.
Kada se pogleda u katastru, vidi se da je već urađena preparcelizacija neki parcela za budući produžetak Venizelosove te se može videti trasa buduće ulice.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: cvarkov

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 17 nov 2020 10:55 #424

  • cvarkov
  • cvarkov's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 131
  • Primljenih Zahvalnica: 319
Da u pravu ste ovo je druga strana.Interesantno je samo da su u toku radovi na postavljanju kabla za mts od ovog nadputnjaka zbog kog je zatvorena temerinska pa dalje pored bivseg Cubija i dalje prema centru.Kabliraju kuće koje će se rušiti doduše ne baš tako skoro.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 21 nov 2020 17:59 #425

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8413
  • Primljenih Zahvalnica: 35908
Nova pruga, menja i okolinu.
Planira se višespratnica na mestu izgorelog "Kontrasta", Partizanska ide u visinu
Sadašnji prizemni objekti u polovini Partizanske, kao i u manjim delovima Kisačke i Temerinske ulice, trebalo bi da budu zamenjeni zgradama od tri do četiri sprata.
NOVI SAD 21.11.2020. | 15:32 > 15:45
Planira se višespratnica na mestu izgorelog Foto: 021.rs
Kako se navodi u Konceptualnom planu detaljne regulacije dela Salajke, južno od Partizanske ulice, koji je na javnom uvidu, planirano je da ovaj deo grada od 17 hektara doživi trasnformaciju. Tako će uz Partizansku, Kisačku i Temerinsku biti uglavnom poslovno komercijalni sadržaji uz stambeni prostor, dok će unutar bloka ostati porodične kuće uz zadržavanje vrtića, škole i poslovnog kompleksa u Hadži Đerinoj ulici, koji većim delom koristi JKP "Vodovod i kanlizacija".
Najviši objekti bi trebalo da se izgrade na mestu izgorele diskoteke "Kontrast" i okolnih magacina. Tu bi se nalazila stambeno-poslovna zgrada od pet etaža.
Uz nju, u delu Kisačke ulice ka nadvožnjaku i delu Partizanske bi sadašnje poslovne sadržaje zamenile stambene zgrade do tri sprata. U Partizanskoj će biti izgrađene dvospratnice prvenstveno namenjene poslovanju, a u delu Temerinske trospratnice sa istom namenom.
U Raškoj ulici, Radoja Domanovića i Karađorđevoj planiran je prostor za porodične kuće do jednog sprata. Za OŠ "Vuk Karadžić" i vrtić "Bambi" ostavlja se mogućnost proširenja i nadogradnje.
Ovaj plan dela Partizanske ulice sa okolinom se nalazi na javnom uvidu do 23. novembra i može se videti u prostorijama JP "Urbanizam" na Bulevaru cara Lazara i Mesnoj zajednici "Salajka" u Šajkaškoj 26, kao i na sajtu "Urbanizma" na ovom LINKU.
Primedbe na plan se mogu predati do 23. novembra Gradskoj upravi za urbanizam i građevinske poslove u Školskoj 3.
Autor: 021.rs




Izvor: www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti/258842/P...ka-ide-u-visinu.html
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, limanac, Duja, sasar, valjan

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 21 nov 2020 19:02 #426

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Ako ne otkupe vise kuca odjednom i ne naprave jednu zgradu u bloku opet ce napraviti jos veci problem sa parkiranjem.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 23 nov 2020 10:14 #427

  • Mali princ
  • Mali princ's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 71
  • Primljenih Zahvalnica: 45
Pozdrav ljudi, jel se zna kakvi su planovi za razvoj klise? Da li ce se smeti da se grade visespratnice u nekoj skorijoj buducnosti ili cemo za to morati jos mnogo da cekamo? (znam da vec ima zgradica ako se ne varam 2 sprata i potkrovlje)
Hvala unapred
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Hamilton

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 23 nov 2020 18:54 #428

  • Vule91
  • Vule91's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 14
  • Primljenih Zahvalnica: 10
Postoji tekst o naselju "Sumice" koje treba u skorije vreme da pocne sa izgradnjom. Samo ukucaj u pretrazivacu kljucne reci i videces sta pise o tome. Bice oko 1100 stanova.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 24 nov 2020 10:10 #429

  • Mali princ
  • Mali princ's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 71
  • Primljenih Zahvalnica: 45
Vule91 napisao/la:
Postoji tekst o naselju "Sumice" koje treba u skorije vreme da pocne sa izgradnjom. Samo ukucaj u pretrazivacu kljucne reci i videces sta pise o tome. Bice oko 1100 stanova.

Video sam taj tekst ovde na forumu je neko kacio, ako se ne varam to ce biti p+1+pk. Mene zanima da li ce se na klisi graditi zgrade sa vise spratova, tj da li ce to biti dozvoljeno u skorijoj buducnosti.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 24 nov 2020 10:28 #430

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Ja nesto ne verujem da hoce u skorije vreme. Klisa je relativno novo naselje vecinom nastalo 90ih.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 24 nov 2020 19:32 #431

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Mislim na ovakvo kakvo je sada
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 16 dec 2020 12:25 #432

  • Cole11
  • Cole11's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 367
  • Primljenih Zahvalnica: 831
Ja jos samo da zavrsim master iz urbanizma i evo, imacu posao zauvek. Malo malo pa se nesto menja. :)
www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti/261049/M...UVSJsod5Zhc2wHN2Mi4g
Menja se urbanistički plan kako bi Galens na lokaciji Dnevnika izgradio zgradu od 12 spratova
Skupština grada bi na sednici u petak trebalo da donese odluku o izmeni urbanističkog plana kako bi se na lokaciji Dnevnika gradila dvanaestospratnica kompanije Galens, saznaje 021.rs.
Prostorni planer, al` nisam odustala.
Poslednja izmena: 16 dec 2020 12:29 od Cole11.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: kasko, Blavak, valjan, Чиле

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 21 jan 2021 09:32 #433

  • jiggy
  • jiggy's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 312
  • Primljenih Zahvalnica: 598
Zna li neko, koliko traje provedura od momenta ranog javnog uvida do usvajanja plana? Znam koji su medjukoraci i ostalo, ali mi je bitan vremenski okvir...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 21 jan 2021 11:05 #434

  • djaso
  • djaso's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1146
  • Primljenih Zahvalnica: 2145
jiggy napisao/la:
Zna li neko, koliko traje provedura od momenta ranog javnog uvida do usvajanja plana? Znam koji su medjukoraci i ostalo, ali mi je bitan vremenski okvir...

Zavisi,ako neko gura i ako nema nekih problema obicno 3-6 meseci
Zna se tacno ko je zaduzen za te stvari u NS
Poslednja izmena: 21 jan 2021 11:07 od djaso.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: jiggy

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 22 jan 2021 03:23 #435

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Plan Novog naselja ponovo na uvidu zbog gradnje podzemnih garaža i solitera do 20 spratova

www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti/264110/P...-do-20-spratova.html

Ovo se poklapa sa onim sto smo culi za Inobacku.

Sto se mene tice ako je igde mesto soliterima u ovom trenutku, onda je to na Bulevaru Evrope.

S' toga mi je ovaj deo najinteresantniji:
Druge izmene Plana detaljne regulacije Novog naselja se odnose na prostor namenjen izgradnji uz Bulevar Evrope, u delu od Raše Radujkova do Bulevara Vojvode Stepe, uz sam novi park i stambeni blok "Park Novi" koji je u izgradnji. U odnosu na prvobitne predloge iz 2017. godine, sada se dozvoljava gotovo sva moguća gradnja na ovom mestu, uz objekte od dva do 20 spratova.

Navodi se da mogu da se grade stambene zgrade samo do 30 odsto ukupnih sadržaja parcele, kao i objekti namenjeni kulturi i umetnosti, muzeji, hoteli, poslovni i trgovački objekti. Gradski urbanisti su predvideli da za deo uz Bulevar Evrope moraju da budu urađeni urbanistički projekti.
Poslednja izmena: 22 jan 2021 03:25 od Yokai.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak, Чиле

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 22 jan 2021 12:10 #436

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2659
  • Primljenih Zahvalnica: 3037
Čemu uopšte ograničavanje spratnosti na toj lokaciji? Opet su prepisali brojeve iz nečijeg projekta.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Yokai, Duja, Blavak, Djordje Cvarkov, nsns, Чиле

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 23 jan 2021 10:13 #437

  • jiggy
  • jiggy's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 312
  • Primljenih Zahvalnica: 598
Ja bih samo voleo da znam koja je svrha ovakvog teksta, a da se ne osvrcu na ono sto se sada radi i dogadja, sto je po mom skromnom misljenju, mnogo gore?

nsuzivo.rs/istaknuto/urbanizam-i-renesansa-na-novosadski-nacin

Ili sam ja nesto preskocio?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Duja, vladulns

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 23 jan 2021 11:30 #438

  • Direktor
  • Direktor's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 165
  • Primljenih Zahvalnica: 242
Pa kad su naklonjeni SNSu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: vladulns

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 23 jan 2021 14:58 #439

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
jiggy napisao/la:
Ja bih samo voleo da znam koja je svrha ovakvog teksta, a da se ne osvrcu na ono sto se sada radi i dogadja, sto je po mom skromnom misljenju, mnogo gore?

nsuzivo.rs/istaknuto/urbanizam-i-renesansa-na-novosadski-nacin

Ili sam ja nesto preskocio?
Jedina korisna informacija koju sam izvukao iz teskta je da spisak kasarni koje je grad dobio. I da dobro pratimo sta ce biti sa kasarnom Arcibald Rajs.Tu imaju sansu da naprave super kulturnu stanicu, ali su vec ranije iskazivali interesovanje za prodaju, :dunno:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:RE: GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 26 jan 2021 12:54 #440

  • f4bles
  • f4bles's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 252
  • Primljenih Zahvalnica: 847
jiggy napisao/la:
Ja bih samo voleo da znam koja je svrha ovakvog teksta, a da se ne osvrcu na ono sto se sada radi i dogadja, sto je po mom skromnom misljenju, mnogo gore?

nsuzivo.rs/istaknuto/urbanizam-i-renesansa-na-novosadski-nacin

Ili sam ja nesto preskocio?
SNS Uživo udara ponovo.

Sent from my SM-T720 using Tapatalk
"He is born again! I feel him! The Dragon takes his first breath on the slopes of Dragonmount! He is coming! He is coming! Light help us! Light help the world! He lies in the snow and cries like the thunder! He burns like the sun!"
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Buck, Direktor, Billy, vladulns
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru