Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 09 feb 2021 17:19 #461

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Otis.Driftwood.Ressurected napisao/la:
Uskoro na red dolazi i Ranzirna stanica. Pitam se kako ce izgleda ta citava celina
Samo su im tu delom problem privatne kuce i stanovi koji su na placevima koji su u vlasnistvu Zeleznice.
Poslednja izmena: 09 feb 2021 17:20 od Yokai.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 10 feb 2021 22:28 #462

  • Duja
  • Duja's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 901
  • Primljenih Zahvalnica: 1786
Otis.Driftwood.Ressurected napisao/la:
Uskoro na red dolazi i Ranzirna stanica. Pitam se kako ce izgleda ta citava celina
Iz poverljivih izvora... :troll:
Svaki dobar projekat može da se oskrnavi pri izvođenju.
Nijedan loš projekat ne može da popravi pri izvođenju.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Buck, limanac, mrnjavi, sasar, Blavak, valjan, Aleksejjj, Toni021, nsns

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 13 feb 2021 12:15 #463

  • ZoxInTheBox
  • ZoxInTheBox's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 476
  • Primljenih Zahvalnica: 1503
Da li neko od forumasa poseduje u arhivi urbanisticki plan tj PDR Novog naselja (vodi se pod brojem 2203) koji je bio na proslom javnom uvidu. Dakle ne ovaj ponovljeni iz januara, nego onaj pre njega.
Bila bih neizmerno zahvalna ako mi pomognete da dodjem do njega.
Poslednja izmena: 13 feb 2021 12:20 od ZoxInTheBox. Razlog: typo
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cole11

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 21 feb 2021 23:58 #464

  • ZoxInTheBox
  • ZoxInTheBox's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 476
  • Primljenih Zahvalnica: 1503
Povrsina oivicena bulevarima Jovana Ducica sa juga, Kneza Milosa sa istoka, i ulicom Momcila Tapavice na severu.
Po svim postojecim planovima predvidjena da bude park sa sportskim sadrzajima.Postoji i urbanisticki projekat za njega iz 2018, ali je nestao sa sajta urbanizma.

Kad ono medjutim u katastru ... 13 parcela tog nesudjenog parka je u medjuvremenu prodato Galensu, i vec se vodi kao gradjevinsko zemljiste.
Jos sebi ne mogu da dodjem od besa.


Da ironija bude veca, ceo potez ispod produzetka bulevara Jovana Ducica je prazna livada, vec isparcelisana i predvidjena za stambenu gradnju ...
Da ironija bude jos veca, u tom parku ce na kraju da nikne neki "Park"?

Da li neko zna o cemu se ovde radi?
Poslednja izmena: 22 feb 2021 00:16 od ZoxInTheBox.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, limanac, kasko, Duja, sasar, Billy, valjan, zlaja, vladulns, nsns

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 22 feb 2021 01:41 #465

  • jiggy
  • jiggy's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 312
  • Primljenih Zahvalnica: 598
Radi se o tome da mi cutimo, a drugi rade sta hoce i gde hoce...

I bar da jednom propuste priliku da se po*eru po nama u Novom Sadu, ali ne...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 22 feb 2021 14:11 #466

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Na mreži
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Saznao da će tu gde je Zox označila Galens praviti sportski centar, terene i park. Biće komercilajno, ali bar neće biti zgrade to je potvrđeno.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Yokai, Blavak, ZoxInTheBox, nsns

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 22 feb 2021 14:40 #467

  • ZoxInTheBox
  • ZoxInTheBox's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 476
  • Primljenih Zahvalnica: 1503
Hvala limanac.
A zna li neko kako da se dodje do urbanistickog projekta ovog parka, jer je usvojen 2018, a trenutno zbrisan sa sajta urbanizma?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 23 feb 2021 09:29 #468

  • milanns
  • milanns's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 100
  • Primljenih Zahvalnica: 372
limanac napisao/la:
Saznao da će tu gde je Zox označila Galens praviti sportski centar, terene i park. Biće komercilajno, ali bar neće biti zgrade to je potvrđeno.
I ja sam cuo pre nekog vremena od taksiste istu informaciju koju je navodno dobio od "pouzdanog izvora".
Ja sam tad mislio da lupa gluposti. :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 23 feb 2021 09:37 #469

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Meni informacija da će se graditi sportski centar ne popravlja situaciju.
Nešto što je planom bilo namenjeno da bude javno se menja u privatno.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, sergio-m, Blavak, ZoxInTheBox, nsns

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 23 feb 2021 10:14 #470

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Zar na tom mestu nije potok?
Inace pitanje za celnike grada, a siguran sam da ima onih koji citaju ovaj forum je:
Da li je prodavanje placeva jedini i glavni izvor prihoda budzeta grada Novog Sada ili vi niste dovoljno sposobni?
Zasto se ne posume livade?
Poslednja izmena: 23 feb 2021 10:16 od Otis.Driftwood.Ressurected.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 23 feb 2021 18:15 #471

  • ZoxInTheBox
  • ZoxInTheBox's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 476
  • Primljenih Zahvalnica: 1503
Otis.Driftwood.Ressurected napisao/la:
Zar na tom mestu nije potok?
Nije potok nego melioracioni kanal, koji ce u dogledno vreme biti zatrpan kad se resi atmosferska kanalizacija ... (mrzi me da trazim objasnjenje tacno, postoji objasnjeno u tenderu za dodatne radove na produzetku ducica ... )
Trenutno se krci teren i zatrpava isti takav kanal koji se nalazi nize, na granici bivseg rasadnika.
Poslednja izmena: 23 feb 2021 18:25 od ZoxInTheBox.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 23 feb 2021 21:25 #472

  • Cole11
  • Cole11's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 367
  • Primljenih Zahvalnica: 831
Otis.Driftwood.Ressurected napisao/la:
Zar na tom mestu nije potok?
Inace pitanje za celnike grada, a siguran sam da ima onih koji citaju ovaj forum je:
Da li je prodavanje placeva jedini i glavni izvor prihoda budzeta grada Novog Sada ili vi niste dovoljno sposobni?
Zasto se ne posume livade?
Prvo i osnovno, narod se ovde u 99% slucajeva ne buni, sta god da se desava i celnici to de facto koriste za punjenje raznoraznih budzeta.
I onda se zaigraju, nabasaju na taj 1%, krenu na nesto sto je nekom bitno (a nisu ni svesni da je bitno) i naidju na otpor.
Kao ovo sto se desava u Novom Naselju, ali zato sto je narod cutao u prethodnih 99%, sve mehanizme da se zauzmemo za sebe smo sj..e..bal..i. Tako i oni sada udaraju o zid.

Na kraju, kao i za vecinu stvari, apsolutno i jedino krivim struku. JER, bez obzira na to ko sedi u direkcijama za urbanizam, ciji su ti planeri, ciji su ti urbanisti, kako su skolovani i da li su strucni, i dalje, van sistema ITEKAKO postoje PRAVI STUCNJACI koji sve ovo vide i CUTE.
Tako je bilo i za MHE, tako se evo desava za Novo Naselje, tako ce biti i za Sodros.
Jer u sustini, narod se poziva na sentiment, a sentiment apsolutno nista ne znaci sistemu.
Kad se narod pobuni zbog, eto npr ovih garaza, izadju "njihovi" strucnjaci koji kazu - vi se ne razumete u materiju, nemate viziju, ne razumete zasto je ovo dobro, ne mozemo da govorimo istoj ravni, ovo je van vase lige razumevanja i na kraju, mi imamo i pogacu i noz u svojim rukama.
U ime naroda treba da stane osoba ili institucija koja ce da kaze zasto ovo nije dobro, kroz papir, primer, plan i potpis, a ne samo zato sto se unistava zelena povrsina, ruzi prostor, menja nesto na sta smo svi navikli... jer to nisu argumenti.
Prostorni planer, al` nisam odustala.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: sergio-m, ZoxInTheBox, Djordje Cvarkov, Toni021

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 24 feb 2021 11:29 #473

  • Neskov
  • Neskov's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 546
  • Primljenih Zahvalnica: 356
Cole11 napisao/la:
Otis.Driftwood.Ressurected napisao/la:
Zar na tom mestu nije potok?
Inace pitanje za celnike grada, a siguran sam da ima onih koji citaju ovaj forum je:
Da li je prodavanje placeva jedini i glavni izvor prihoda budzeta grada Novog Sada ili vi niste dovoljno sposobni?
Zasto se ne posume livade?
Prvo i osnovno, narod se ovde u 99% slucajeva ne buni, sta god da se desava i celnici to de facto koriste za punjenje raznoraznih budzeta.
I onda se zaigraju, nabasaju na taj 1%, krenu na nesto sto je nekom bitno (a nisu ni svesni da je bitno) i naidju na otpor.
Kao ovo sto se desava u Novom Naselju, ali zato sto je narod cutao u prethodnih 99%, sve mehanizme da se zauzmemo za sebe smo sj..e..bal..i. Tako i oni sada udaraju o zid.

Na kraju, kao i za vecinu stvari, apsolutno i jedino krivim struku. JER, bez obzira na to ko sedi u direkcijama za urbanizam, ciji su ti planeri, ciji su ti urbanisti, kako su skolovani i da li su strucni, i dalje, van sistema ITEKAKO postoje PRAVI STUCNJACI koji sve ovo vide i CUTE.
Tako je bilo i za MHE, tako se evo desava za Novo Naselje, tako ce biti i za Sodros.
Jer u sustini, narod se poziva na sentiment, a sentiment apsolutno nista ne znaci sistemu.
Kad se narod pobuni zbog, eto npr ovih garaza, izadju "njihovi" strucnjaci koji kazu - vi se ne razumete u materiju, nemate viziju, ne razumete zasto je ovo dobro, ne mozemo da govorimo istoj ravni, ovo je van vase lige razumevanja i na kraju, mi imamo i pogacu i noz u svojim rukama.
U ime naroda treba da stane osoba ili institucija koja ce da kaze zasto ovo nije dobro, kroz papir, primer, plan i potpis, a ne samo zato sto se unistava zelena povrsina, ruzi prostor, menja nesto na sta smo svi navikli... jer to nisu argumenti.


Ne treba 10 stručnjaka itd, dovoljan je 1, 2 a za ostalo treba masa. Nisam nesto siguran da su ljudi, meštani koji su odbranili staru planinu neki stručnjaci.
Tu je bio i profesor sumarskog fakulteta itd. Ali ne verujem da su stručnjaci na kraju vadili cevi itd već narod
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 24 feb 2021 11:56 #474

  • Cole11
  • Cole11's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 367
  • Primljenih Zahvalnica: 831
Masa je dobra za skretanje paznje javnosti.
I bez namere da omalovazavam to sto su ljudi uradili na Staroj planini, sustina je da su oni samo fizicki sprecili JEDAN AKT, a jos stotine istih je planirano po celoj Srbiji i na njihovoj realizaciji se radi. Hoce masa znati da prepozna svaki? Hoce moci da se stvori na svakoj lokaciji i da iscupa cevi? Jel` mi kao narod treba da strazarimo danonocno?
Ponavljam, svaka cast ljudima. Lavovski posao, ali ako ne budu kopali "dublje", a ne mislim na cevi, to ce biti Sizifovski posao.

Akcija u Rakiti je resavanje akutnog problema, a ne sustinskog.
To je kao kad izlecis coveka od gripa, a on u stvari ima rak, pa mu je imuni sistem u k...u.

Takodje, ponavljam, kriva je STRUKA koja je pre 10 godina (kada su inace doneti svi planovi za MHE) cutala i nista nije rekla niti pomenula, da bi skrenula paznju javnosti, pa da ne moraju ljudi da idu da iskopavaju cevi.
Slazem se da nije potrebno 10 strucnjaka da zastupa interese gradjana, vec je potreban jedan zainteresovani gradjanin strucnjak koji ce da se izdigne iznad profita i da pomogne zato sto tako treba, a ne da zaradi. Potrebni su pojedinci koji su spremni da najebu za masu i visi cilj.
I to mislim da je potrebno i ljudima iz Novog Naselja sada. Meni je licno taj deo grada lep, human. Ali niko u zdravoj pameti nece reci: e pa ova zenica kaze da je ovde lepo, hajde da mi to ne diramo. :)
Prostorni planer, al` nisam odustala.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 24 feb 2021 14:48 #475

  • Neskov
  • Neskov's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 546
  • Primljenih Zahvalnica: 356
Pa primer Beograda na vodi, arhitekta Bakic je lepo sve objasnio i šta imamo od toga? Oni rade svoje i to je to. Kad postaviš političarima bilo koje pitanje oni odgovore stručnjaci su dozvolili a nigde se ti stručnjaci nisu pojavili da objasne kako i šta.

Nisu se oni borili samo za Rakitu. Vec za celu staru planinu. Njihova grupa trenutno broji preko 100k članova na fbu i mngoo postova je generalno o celokupnoj ekologiji. Sad je aktuelno oko Loznice itd..

Dok se narod ne uključi i ne bude istrajan, a ispred njih bude neki stručnjak koji će moći sve to da objasni od toga nema ništa..
Kod nass izadju ljudi 2 dana i kao borili su se

Jeste i struka problem ali treba uvek kretati od sebe i šta mi možemo da uradimo. Mnogi ne žele da učestvuju već gledaju samo svoj interes i to je isto kao i kod stručnih a i običnih ljudi
Poslednja izmena: 24 feb 2021 14:51 od Neskov.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 24 feb 2021 16:52 #476

  • neusatz!
  • neusatz!'s Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1372
  • Primljenih Zahvalnica: 2824
ZoxInTheBox napisao/la:
Otis.Driftwood.Ressurected napisao/la:
Zar na tom mestu nije potok?
Nije potok nego melioracioni kanal, koji ce u dogledno vreme biti zatrpan kad se resi atmosferska kanalizacija ... (mrzi me da trazim objasnjenje tacno, postoji objasnjeno u tenderu za dodatne radove na produzetku ducica ... )
Trenutno se krci teren i zatrpava isti takav kanal koji se nalazi nize, na granici bivseg rasadnika.

Tu gde je sada Novo naselje nekad su bili kanali. Sve su to bile bare ka Sajlovu, onaj deo gde je zaštićeno zbog ptica, to su ostaci novosadskih močvara. Taj kanal će isto da se ili zatrpa, ili potpuno zacevi kao što ti i reče. Mislim, mi sad nemamo predstavu o Novom Sadu nekada, ali i između Limana 1 i 2 je relativno ne toliko davno išao sličan melioracioni kanal.
Dobrodošlica na SSC forumu:

You have been banned for the following reason:
No reason was specified.

Date the ban will be lifted: Never
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 24 feb 2021 17:27 #477

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
neusatz! napisao/la:
ZoxInTheBox napisao/la:
Otis.Driftwood.Ressurected napisao/la:
Zar na tom mestu nije potok?
Nije potok nego melioracioni kanal, koji ce u dogledno vreme biti zatrpan kad se resi atmosferska kanalizacija ... (mrzi me da trazim objasnjenje tacno, postoji objasnjeno u tenderu za dodatne radove na produzetku ducica ... )
Trenutno se krci teren i zatrpava isti takav kanal koji se nalazi nize, na granici bivseg rasadnika.

Tu gde je sada Novo naselje nekad su bili kanali. Sve su to bile bare ka Sajlovu, onaj deo gde je zaštićeno zbog ptica, to su ostaci novosadskih močvara. Taj kanal će isto da se ili zatrpa, ili potpuno zacevi kao što ti i reče. Mislim, mi sad nemamo predstavu o Novom Sadu nekada, ali i između Limana 1 i 2 je relativno ne toliko davno išao sličan melioracioni kanal.
Mislim da su sve vode tog dela sto je zasticen presusile kada je gradjen Bulevar Evrope. Nama je redovno plavio podrum pre nego sto je izgradjen Bulevar Evrope, ali od kako je izgradjen vode vise nema. Ne znam sta se desilo.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 24 feb 2021 18:03 #478

  • Cole11
  • Cole11's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 367
  • Primljenih Zahvalnica: 831
Neskov napisao/la:
Pa primer Beograda na vodi, arhitekta Bakic je lepo sve objasnio i šta imamo od toga? Oni rade svoje i to je to. Kad postaviš političarima bilo koje pitanje oni odgovore stručnjaci su dozvolili a nigde se ti stručnjaci nisu pojavili da objasne kako i šta.
Nisu se oni borili samo za Rakitu. Vec za celu staru planinu. Njihova grupa trenutno broji preko 100k članova na fbu i mngoo postova je generalno o celokupnoj ekologiji. Sad je aktuelno oko Loznice itd..
Dok se narod ne uključi i ne bude istrajan, a ispred njih bude neki stručnjak koji će moći sve to da objasni od toga nema ništa..
Kod nass izadju ljudi 2 dana i kao borili su se
Jeste i struka problem ali treba uvek kretati od sebe i šta mi možemo da uradimo. Mnogi ne žele da učestvuju već gledaju samo svoj interes i to je isto kao i kod stručnih a i običnih ljudi

Ponovo, ja ne umanjujem znacaj toga sta su ljudi uradili na Staroj Planini i smatram to velikim poduhvatom. Jasno mi je da to nije SAMO Rakita, vise sam se osvrnula na akciju.
Takodje mislim da ce se ljudi, ako se IKAD budu ponovo ujedinili oko necega, a protiv necega, da ce to biti za dobrobit zivotne sredine. Tako da se tu slazemo.
Ali, 100 hiljada pratilaca na FB ne znaci nista. Veci uticaj imaju NOVOSADJANKE, ne d`o ti Bog da te se one docepaju.
Drugo, nismo svi ni sposobni ni napravljeni da vodimo akciju, da pratimo akciju ili da budemo u akciji.

Prema mom misljenju, Beograd na vodi, slusala sam Bakica i ranije, nije dobra paralela ni sa akcijom na Staroj planini, ni sa akcijom sad na Novom naselju, zato sto Beogradjanima, a i Srbiji uopste puca za tu predmetnu lokaciju, dok su ljudi duboko zabrinuti za sudbinu Stare planine i Novog naselja. Najdiskutabilniije sa Beogradom na vodi je vladavina prava i nacin na koji je to realizovano, a to sto su napravili, koliko god ruzno i neprakticno, svakako je bolje od onog sto je bilo, tako da ljude stvarno ne zanima.

Sa druge strane, eto taj Kosutnjak je nezgodna tema, najprostija garaza je vec pokrenula talas na Novom Naselju, a i najinertniji ljudi u Novom Sadu (i starosedeoci i dodjosi i ko god se u NS nadje) ce izaci na ulice KAD bageri krenu na Sodros, a svi znamo da ce krenuti.
A narod je apatican i inertan do besvesti i nazad. Tesko se pokrece, jos teze se motivise. Narod vidi od juce do danas i ne razmislja o prekosutra. I iz tog ugla je potreban ujedinjeni front osoba koje znaju sta pricaju i cije misljenje se ceni da stoji ispred mase. O tome treba razmisljati sad npr za kad bageri krenu na Sodros - prekosutra.

Masa je apsolutno pozeljna, slazem se sa tobom Neskov da narod mora da izadje i da bude glomazan, glasan i uporan pre svega.
Ali na kraju dana, nece nista zakljuciti ako svoj bunt ne institualizuju.
Samo ce napraviti buku i potencijalno nesto privremeno zaustaviti i poslati poruku svim koji su to videli da od bunta nema vajde.
Prostorni planer, al` nisam odustala.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Neskov

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 25 feb 2021 16:11 #479

  • ZoxInTheBox
  • ZoxInTheBox's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 476
  • Primljenih Zahvalnica: 1503
Izašao je na rani javni uvid novi konceptualni plan za neizgrađeni deo produžetka Dučića prema Veternniku, i prostora bivšeg rasadnika.

РАНИ ЈАВНИ УВИД У КОНЦЕПТУАЛНИ ОКВИР ПЛАНА ГЕНЕРАЛНЕ РЕГУЛАЦИЈЕ
ПРОСТОРА ЗА МЕШОВИТУ НАМЕНУ ИЗМЕЂУ УЛИЦА ФУТОШКЕ, ХАЈДУК ВЕЉКОВЕ, РУМЕНАЧКЕ И СУБОТИЧКОГ БУЛЕВАРА У НОВОМ САДУ (ЛОКАЛИТЕТ РАСАДНИКА)
Трајање Раног јавног увида је од 23.02. до 09.03.2021.

U poređenju sa pređašnjim planovima, ovako će se u isti prostor strpati bar 2x više stanovnika obzirom na skoro dupliranu spratnost i brisanje sportskog parka kod kružnog toka.
Ispravite me ako nisam dobro razumela, ali da li je tačno da ako je ovo na ranom javnom uvidu kao deo konceptualnog plana, onda to znači i da ce se verovatno raditi reparcelizacija prostora i da buduce zgrade uopste ne moraju da izgledaju kao sto je to sada prikazano u zoni stambene izgradnje?

Poslednja izmena: 25 feb 2021 17:03 od ZoxInTheBox.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Duja, Blavak, valjan, mileinc

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 25 feb 2021 18:00 #480

  • miki_NS
  • miki_NS's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 158
  • Primljenih Zahvalnica: 397
Naslov plana nema veze sa lokacijom.
Realno uz izgradnju škole na toj lokaciji povećanje spratnosti na 9 spratova mi ovde deluje kao racionalno, jer je ovo poslednja iskoristiva zona, iza su se već “prilepile” kuće u Veterniku,
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru