Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 06 mar 2020 12:16 #381

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4919
  • Primljenih Zahvalnica: 9925
E pa da je Promenada izgradjena na cistini izmedju Naselja i Detelinare malo ko bi se bunio.
Inace, Strand je svake godine sve prazniji. To je moj zakljucak kao redovnog posetioca. Ni nalik onom kao pre 15 godina.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 06 mar 2020 14:20 #382

  • RM77
  • RM77's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 309
  • Primljenih Zahvalnica: 425
kasko napisao/la:
E pa da je Promenada izgradjena na cistini izmedju Naselja i Detelinare malo ko bi se bunio.
Inace, Strand je svake godine sve prazniji. To je moj zakljucak kao redovnog posetioca. Ni nalik onom kao pre 15 godina.
Živim u blizinu, i idem na njega van sezone jer je mirno. U sezoni izbegavam ne zbog gužve, već što kad se kupam volim mir a ne da imam osećaj da sam u diskoteci.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 06 mar 2020 15:12 #383

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3831
  • Primljenih Zahvalnica: 8962
Od Galensovih zgrada od 20 spratova preko Promenade vi zavrsili na Strandu.

Mislim da je popunjenost Stranda manje bitnije
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: plumber.ns

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 06 mar 2020 19:59 #384

  • Neskov
  • Neskov's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 546
  • Primljenih Zahvalnica: 356
Stvar je da su oni kupili to zemljište kad nije bilo građevinsko i onda se kupi za "sitan" keš, i onda mu promeniš namenu i učiniš veoma skupim zemljištem što je još jedan tip prevare...

Peticije je pisati smešno, to može čisto reda radi. Jedini način je narod da bude na ulici kao za MHE na staroj planini gde su se ljudi i obračunavali sa investitorima i radnicima.

Svidelo mi se sto sam pročitao da treba da bude kao Central Park Novog Sada.
Ne treba izmisljsti toplu vodu, samo videti kako su uređene zemlje uredile svoje parkove. Prosto i jednostavno
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 06 mar 2020 20:16 #385

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3831
  • Primljenih Zahvalnica: 8962
Da li ce biti javne rasprave? Trebalo bi, zar ne?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 13 mar 2020 20:58 #386

  • Ljube
  • Ljube's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 252
  • Primljenih Zahvalnica: 770
Od baraka do poslovnih zgrada: Radnička dobija novi život

Novi Sad -- Izmenama urbanističkog plana za deo novosadske Radničke ulice stekli su se uslovi da ova izuzetno atraktivna lokacija nedaleko od centra grada bude uređena.
Novim planom, na prostoru od bezmalo dva hektara između Radničke ulice, Keja žrtava racije i parka prema univerzitetskom kampusu, predviđena je gradnja novih zgrada umesto odavno devastiranih objekata nekadašnjeg kompleksa fabrika Danubius, Albus i Idol.

Takođe, planirano je i izmeštanje glavne crpne stanice gradskog kanalizacionog sistema.

"Barake u Radničkoj 32 želimo da zamenimo novim investicijama, da iz propalih baraka dobijemo novi IT centar", izjavio je gradonačelnik Novog Sada Miloš Vučević.
Precizirajući detalje u vezi sa prostorom preko puta OŠ Đorđe Natošević, gradonačelnik je naglasio da Grad tu očekuje veliku investiciju jedne američke kompanije iz sektora informacionih tehnologija koja je kupila jednu novosadsku kompaniju i, kako je rekao, želi da dodatno investira u Novi Sad oko 20 mil evra.

Na toj lokaciji neće biti građene stambene zgrade nego samo poslovni objekti, a postojeća policijska stanica ostaće tu, ali će dobiti novu zgradu.

"Za Policijsku upravu Novi Sad ta lokacija je izuzetno važna, u prvom redu zbog kontrole obližnjih Limana, kao i zbog blizine stadiona Karađorđe. I zbog toga stanica mora da ostane na toj lokaciji", kazao je odbornicima Dušan Miladinović, direktor JP Urbanizam, prenosi Ekapija.

Planirano je i gašenje, odnosno izmeštanje glavne crpne stanice kanalizacione mreže grada, kada bude završen i pušten u rad novi objekat koji se gradi nizvodno, kod Žeželjevog mosta.

Na prostoru u Radničkoj ulici planiran je novi opštegradski centar.

Taj poslovni kompleks može imati administrativne, turističke i ugostiteljske sadržaje, kao i one iz oblasti trgovine i uslužnih delatnosti, kulturne i obrazovne sadržaje.

www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=20...dd=13&nav_id=1666155
Poslednja izmena: 13 mar 2020 20:59 od Ljube. Razlog: greska u kucanju
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, Duja, Blavak, valjan, Eldarion, Aleksejjj

Re:GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 08 jun 2020 14:05 #387

  • Ilke
  • Ilke's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 546
  • Primljenih Zahvalnica: 531
Sta je po planu gradjenja u ulici Laze Nancica na Adamovicom? Jel dozvoljena individualna gradnja ili je nesto menjano ili je u planu? Ako zna neko

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 09 jun 2020 07:05 #388

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4919
  • Primljenih Zahvalnica: 9925
P+1+PK
Jednoporodicno ili poslovno. Ali mogu se dobiti 3 strujomera pa tako i 3 stana npr.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 09 jun 2020 15:00 #389

  • Ilke
  • Ilke's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 546
  • Primljenih Zahvalnica: 531
Hvala. Imas negde link da se pogleda plan?

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 09 jun 2020 19:01 #390

  • vladulns
  • vladulns's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 610
  • Primljenih Zahvalnica: 2828
Ljube napisao/la:
Od baraka do poslovnih zgrada: Radnička dobija novi život

Novi Sad -- Izmenama urbanističkog plana za deo novosadske Radničke ulice stekli su se uslovi da ova izuzetno atraktivna lokacija nedaleko od centra grada bude uređena.
Novim planom, na prostoru od bezmalo dva hektara između Radničke ulice, Keja žrtava racije i parka prema univerzitetskom kampusu, predviđena je gradnja novih zgrada umesto odavno devastiranih objekata nekadašnjeg kompleksa fabrika Danubius, Albus i Idol.

Takođe, planirano je i izmeštanje glavne crpne stanice gradskog kanalizacionog sistema.

"Barake u Radničkoj 32 želimo da zamenimo novim investicijama, da iz propalih baraka dobijemo novi IT centar", izjavio je gradonačelnik Novog Sada Miloš Vučević.
Precizirajući detalje u vezi sa prostorom preko puta OŠ Đorđe Natošević, gradonačelnik je naglasio da Grad tu očekuje veliku investiciju jedne američke kompanije iz sektora informacionih tehnologija koja je kupila jednu novosadsku kompaniju i, kako je rekao, želi da dodatno investira u Novi Sad oko 20 mil evra.

Na toj lokaciji neće biti građene stambene zgrade nego samo poslovni objekti, a postojeća policijska stanica ostaće tu, ali će dobiti novu zgradu.

"Za Policijsku upravu Novi Sad ta lokacija je izuzetno važna, u prvom redu zbog kontrole obližnjih Limana, kao i zbog blizine stadiona Karađorđe. I zbog toga stanica mora da ostane na toj lokaciji", kazao je odbornicima Dušan Miladinović, direktor JP Urbanizam, prenosi Ekapija.

Planirano je i gašenje, odnosno izmeštanje glavne crpne stanice kanalizacione mreže grada, kada bude završen i pušten u rad novi objekat koji se gradi nizvodno, kod Žeželjevog mosta.

Na prostoru u Radničkoj ulici planiran je novi opštegradski centar.

Taj poslovni kompleks može imati administrativne, turističke i ugostiteljske sadržaje, kao i one iz oblasti trgovine i uslužnih delatnosti, kulturne i obrazovne sadržaje.

www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=20...dd=13&nav_id=1666155

FOTO, VIDEO: Novosadska IT firma za 7,7 miliona evra kupila plac u Radničkoj ulici
Plac od skoro 6.500 kvadratnih metara u Radničkoj 32 prodat je za više od 7,7 miliona evra novosadskoj IT firmi "3Lateral".


www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti/245498/F...Radnickoj-ulici.html
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie

Re:RE: Re:GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 09 jun 2020 22:12 #391

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4919
  • Primljenih Zahvalnica: 9925
Ilke napisao/la:
Hvala. Imas negde link da se pogleda plan?

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Nadji na Urbanizmu pdr 2197
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 09 jun 2020 22:17 #392

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3831
  • Primljenih Zahvalnica: 8962
Hm, ne znam da li je samo do mene ali ja ne mogu da udjem na sajt ako se ne ulogujem?

Pogledajte ovo sto sam otkrio na sajtu klikom na fotku. Jako dobra stvar

vgis.nsurbanizam.rs/gis/fotoarhiva/
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, Nixivoje, limanac, ranko su ns, NEOPLANTERS, kasko, Duja, sandman, TurboMaximus, Brane, Direktor, Blavak, Gari, mel, Bojan, Jungle_Mania

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 09 jun 2020 23:06 #393

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4854
  • Primljenih Zahvalnica: 7911
Vrhunska stvar!

Momentalno sam našao nešto zanimljivo.
Zgrada na uglu Tekelijine i Gundulićeve, pre nego što je ustupila mesto dvorištu O.Š. Ivan Gundulić.

‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Poslednja izmena: 09 jun 2020 23:14 od Dukelander.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: sergio-m, Duja, SZPDNEVEN, sasar, Blavak, Podbarac, Otis.Driftwood.Ressurected, OneLove, nsns

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 10 jun 2020 00:04 #394

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3831
  • Primljenih Zahvalnica: 8962
Ja sam vec neke fotografije okacio na Istorija grada

Bas ima svega, ne znam odakle da krenem :woohoo:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 10 jun 2020 03:55 #395

  • Emanon
  • Emanon's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 462
  • Primljenih Zahvalnica: 2096
Ta stara zgrada je u stvari stara školska zgrada škole Ivan Gundulić. Sećam je se kao kroz maglu jer je moja tetka išla u nju dok se nova zgrada zidala.
Bela kućica između nove i stare zgrade je bila za domara. Znao sam u koje vreme se završava nastava pa sam odlazio do škole da čekam tetku (9 godina je starija od mene pa sam je više doživljavao kao sestru nego kao tetku) a domar bi izlazio iz te kućice sa onim ručnim zvonom, ulazio u hodnik škole i zvonio. Čak je i meni nekoliko puta dao da mlatim tim zvonom i oglasim kraj nastave.
Kada su završili novu zgradu i prešli u nju, u staru su zimi dolazili na časove fizičkog u neku od učionica jer nova škola još nije imala izgrađenu fiskulturnu salu.
Sećam se i kada su počeli sa rušenjem stare zgrade. Prvo su skinuli krov a zatim porušili sprat. Prizemlje je još neko vreme ostavljeno. Znam da smo ulazili u prizemlje i tu se igrali.
Neverovatno da sada gledam fotografiju stare škole a sećanja naviru.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, ranko su ns, Duja, sandman, Podbarac, nsns

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 10 jun 2020 08:13 #396

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5907
  • Primljenih Zahvalnica: 9027
Otis otkrio rudnik zlata za NSnostalgičare i NSistoričare. :master:
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Otis.Driftwood.Ressurected

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 10 jun 2020 11:38 #397

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Otis.Driftwood.Ressurected napisao/la:
Hm, ne znam da li je samo do mene ali ja ne mogu da udjem na sajt ako se ne ulogujem?

Pogledajte ovo sto sam otkrio na sajtu klikom na fotku. Jako dobra stvar

vgis.nsurbanizam.rs/gis/fotoarhiva/

Bravooo 1000 zahvalnica za ovo
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: sergio-m, SZPDNEVEN, Otis.Driftwood.Ressurected

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 11 jun 2020 10:17 #398

  • Brane
  • Brane's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 782
  • Primljenih Zahvalnica: 1857
Otis.Driftwood.Ressurected napisao/la:
Hm, ne znam da li je samo do mene ali ja ne mogu da udjem na sajt ako se ne ulogujem?

Pogledajte ovo sto sam otkrio na sajtu klikom na fotku. Jako dobra stvar

vgis.nsurbanizam.rs/gis/fotoarhiva/

Neizmerno hvala za ovo otkriće. :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Podbarac, Otis.Driftwood.Ressurected

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 04 jul 2020 19:50 #399

  • Neskov
  • Neskov's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 546
  • Primljenih Zahvalnica: 356
Poslednja izmena: 04 jul 2020 19:51 od Neskov.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: valjan, Aleksejjj

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 05 jul 2020 23:05 #400

  • Aleksejjj
  • Aleksejjj's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 206
  • Primljenih Zahvalnica: 56
Neskov napisao/la:
Ko hoce da se kladi da ce doci do prenamene u stambeno poslovni kompleks spratnosti p+galerija+8+vidikovac +uvuceno nesto+pk :rofl:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, Duja, valjan, Eldarion, plumber.ns, Neskov
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru