Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 16 jan 2020 19:42 #341

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4220
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Zašto na žalost? Uz dužno poštovanje stanovnicima Podbare, ista je ruglo grada.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 16 jan 2020 20:27 #342

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Cookie napisao/la:
Zašto na žalost? Uz dužno poštovanje stanovnicima Podbare, ista je ruglo grada.

E sada vec malo seres.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 16 jan 2020 20:30 #343

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4220
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Realno jeste. Na stranu emocije, lokacija je jedina dobra stvar na Podbari.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 16 jan 2020 20:38 #344

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
A molim te da mi objasnis kako je Podbara ruglo? Naravno Ima par ulica koje su krs naravno, ali zasto da zbog toga nazivas ceo deo grada ruglom dok Salajka, Rotkvarija, Telep, nisu a da ne spominjem Klisu Adice Mali Beograd koji ni blizu nisu ovim naseljima? Ako je tebi Podbara ruglo onda je ceo grad ruglo i treba ga opet sravniti sa zemljom
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 16 jan 2020 20:41 #345

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4869
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
@cookie
Pa nije da nisi u pravu, s tim da su taj deo grada najvećim delom upropastile upravo godine investicija.
U celom kraju je napravljeno tek par zgrada koje liče na nešto, a sa njima je došao problem parkiranja, nedostajućeg zelenila itd.

Sve u svemu, očajno planiranje.
Na tu uličnu matricu je smelo da se dozvoli P+2 u najoptimističnijem slučaju, sa prosekom veličine stana ne manjom od 60 kvadrata.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Poslednja izmena: 16 jan 2020 20:42 od Dukelander.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Brane

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 16 jan 2020 20:54 #346

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4220
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Otis.Driftwood.Ressurected napisao/la:
A molim te da mi objasnis kako je Podbara ruglo? Naravno Ima par ulica koje su krs naravno, ali zasto da zbog toga nazivas ceo deo grada ruglom dok Salajka, Rotkvarija, Telep, nisu a da ne spominjem Klisu Adice Mali Beograd koji ni blizu nisu ovim naseljima? Ako je tebi Podbara ruglo onda je ceo grad ruglo i treba ga opet sravniti sa zemljom

Pa lepo. Prošetaj se po Podbari, pa ćeš skontati. Zgrada, straćara + 20 dvorišnih stanova, pa opet straćara.... Grbavica i Nova Detelinara, sa svim manama, su elitna naselja za sadašnju Podbaru u ovom stanju.
Nije ti dobro poređenje sa ovim krajevima koje si naveo. Podbara je centar grada. Centar mora izgledati drugačije.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 16 jan 2020 21:00 #347

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
Cookie napisao/la:
Zašto na žalost? Uz dužno poštovanje stanovnicima Podbare, ista je ruglo grada.

slažem se, Podbara više podseća na neku prljavu nesređenu zaostalu mahalu nego na centar velikog grada.
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 16 jan 2020 22:46 #348

  • Ksena
  • Ksena's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 243
  • Primljenih Zahvalnica: 117
Nisam Novosadjanka, i ne mogu parirati sa Vasim misljenjima, jos manje Vasim znanjem neke historije i poznavanja samog grada. Ali mogu reci kako neko poput mene ko dolazi sa strane (kao potpuni stranac) dozivi Podbaru. Meni je Podbara jedan od lepih delova grada sa mnogo potencijala. Nalazi se blizu centru, vidim je kao nepravedno dozivljenju i zapostavljenu u odnosu na npr Grbavicu koja je na nekoj ceni po shvatanju i novcu. U Podbari osetim sav sarm davnih vremena (koje nisam dozivela ali su mi nekako opipljive) volim njene uske ulicice i neke male kafanice.. naravno da treba napredovati, mozda malo popraviti ulice, dodati vec pomalo zaboravljene fenjere, zabraniti spratnost veliku, resiti parkinge, dodati zelene povrsine i odrzavati fasade. Samo nije normalno da npr na uglu M.Miljanova,Kosovske (Karin invest) u planu prvo bude 5 spratova, pa onda 5+P, pa na kraju zavrsi na 7 spratova. Ne trebaju ostati kuce koje su propale i kojih se vlasnici zele resiti, ali kad bi manje izlazili u susret investitorima i ogranicili spratnost lepse bi bile zgrade i sam deo grada. Pa ako zato cena stanova treba biti veca nek bude. Naravno slobodno me ispravite ako gresim.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: RM77, ZlaJeca, Erebus

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 16 jan 2020 23:01 #349

  • Klon
  • Klon's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 140
  • Primljenih Zahvalnica: 77
U ns nema elitnih naselja,džaba kad platiš m2 2500e a komšija do tebe baca pikavce kroz prozor,ostavlja smeće ispred vrata itd.. mentalitet naroda je užasan od samog parkiranja do ponašanja..Jedino naselje koje je IN je Adamovicevo naselje, a što se tiče podbare treba da se sredi par ulica a isto tako i da se sačuvaju stara zdanja .
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 17 jan 2020 00:46 #350

  • IC
  • IC's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 432
  • Primljenih Zahvalnica: 521
Ksena napisao/la:
.. naravno da treba napredovati, mozda malo popraviti ulice, dodati vec pomalo zaboravljene fenjere, zabraniti spratnost veliku, resiti parkinge, dodati zelene povrsine i odrzavati fasade. Samo nije normalno da npr na uglu M.Miljanova,Kosovske (Karin invest) u planu prvo bude 5 spratova, pa onda 5+P, pa na kraju zavrsi na 7 spratova. Ne trebaju ostati kuce koje su propale i kojih se vlasnici zele resiti, ali kad bi manje izlazili u susret investitorima i ogranicili spratnost lepse bi bile zgrade i sam deo grada. Pa ako zato cena stanova treba biti veca nek bude. Naravno slobodno me ispravite ako gresim.
Samo toliko popraviti i Podbara ce biti top.... ruglo rugla bila i ostala... sa Grbavicom pod ruku uzasan deo grada, meni nejasno jos uvek zasto toliko trazen, liman i naselje zakon za oba dela grada...
There are no passengers on spaceship earth. We are all crew.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 17 jan 2020 00:56 #351

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Na mreži
  • Investitor
  • Poruka: 2659
  • Primljenih Zahvalnica: 3037
Otis.Driftwood.Ressurected napisao/la:
A molim te da mi objasnis kako je Podbara ruglo? Naravno Ima par ulica koje su krs naravno, ali zasto da zbog toga nazivas ceo deo grada ruglom dok Salajka, Rotkvarija, Telep, nisu a da ne spominjem Klisu Adice Mali Beograd koji ni blizu nisu ovim naseljima? Ako je tebi Podbara ruglo onda je ceo grad ruglo i treba ga opet sravniti sa zemljom

Pogodak.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 17 jan 2020 01:06 #352

  • Erebus
  • Erebus's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 316
  • Primljenih Zahvalnica: 758
Podbara i dalje ima taj šmek prohujalih vremena, ali ne možete toliki deo grada pretvoriti u nekakav antropološki muzej i očekivati da ljudi žive u njemu.
Lično mislim da bi bilo idealno kad bi Grad išao na to da se Podbara pretvori u "elitno" (mrzim tu reč) naselje jednoporodičnog stanovanja. Time bi se barem sačuvala ulična matrica, a realno - zbog dobre lokacije (blizina centra, blizina izlaza na autoput), to bi teoretski bilo moguće. Kažem "teoretski", jer je to već nešto što bi zahtevalo dugoročno vizionarsko planiranje, za šta vladajuće strukture (o kojem god nivou da pričamo) u ovoj zemlji nisu ni voljne, ni sposobne. "Mazni lovu dok možeš i beži" je dominantan credo i ne vidim da će se tu nešto promeniti u skorije vreme.
Postoje sporadični dobri primeri rekonstrukcije prizemnih i P+1 kuća na Podbari i Salajci, ali verovatni razlog zašto se takav pristup nije masovnije primio je upravo taj što malo ko želi da kupi staru kuću, uloži ozbiljan novac u renoviranje, a onda da se za pet godina na susednoj parceli materijalizuje P+4+Pk+duplex+kuracpalac, gde će stanari sa terase da vam gledaju u tanjir. Sve je stvar poverenja u sistem, a njega nema, jer je sistem već decenijama u rasulu.
Poslednja izmena: 17 jan 2020 01:14 od Erebus.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Buck, Duja, Djordje Cvarkov, Jungle_Mania

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 17 jan 2020 01:17 #353

  • Neskov
  • Neskov's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 546
  • Primljenih Zahvalnica: 356
Klon napisao/la:
U ns nema elitnih naselja,džaba kad platiš m2 2500e a komšija do tebe baca pikavce kroz prozor,ostavlja smeće ispred vrata itd.. mentalitet naroda je užasan od samog parkiranja do ponašanja..Jedino naselje koje je IN je Adamovicevo naselje, a što se tiče podbare treba da se sredi par ulica a isto tako i da se sačuvaju stara zdanja .

Na sajtovima oko cena nekretnina sam video kao da je Adamovicevo naselje na ceni, i tvoje mišljenje je da je IN.
Nisam iz NSa pa bih pitao zašto je to tako? :?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 17 jan 2020 10:58 #354

  • neusatz!
  • neusatz!'s Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1372
  • Primljenih Zahvalnica: 2824
Podbaru su činili ljudi, a ne kuće. Podbara je imala epitet "starih Novosadjana" tu su ljudi živeli u istoj kuči po nekoliko generacija i to je Podbaru činilo drugačijom od recimo radničkih naselja kao što je Detelinara. A što se tiče gradnje, Sremska Kamenica je bila osmišljena da bude elitno naselje za višu srednju klasu, ali to baš i nije uspelo. Kao rlitni deo grada uvek je tretiran deo oko Jodne banje, zatim kće preko puta Radničkog pa na unutra, te u poslednje vreme deo Kamenjara. Adamoviževo naselje... ne znam, nemam ideju zašto bi bilo, ali ok ako se tako doživljava.
Dobrodošlica na SSC forumu:

You have been banned for the following reason:
No reason was specified.

Date the ban will be lifted: Never
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 17 jan 2020 11:06 #355

  • neusatz!
  • neusatz!'s Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1372
  • Primljenih Zahvalnica: 2824
A inače, Podbara ima najveću crkvu u Novom Sadu. Nekad Novi Sad nije bio kao danas sa jednim centrom, već je imao iše centara. Sadašnji centar je deo gde su živeli katolici. Podbara je bio deo gde su živeli Srbi, koji su se doselili iz sela Almaša, koje je bilo izmedju Temerina i Gospodjinaca. Starosedeoci i dodjoši, stalno tu ima nekih nerazumevanja, pa su oni digli svoju crkvu, ali naravno najveću od svih, pa da tako tu naprave svoj centar grada. Novi Sad je inače iako mnogo manji nekada bio nekad policentričan grad, a ne kao danas sa jednim jedinim centrom.
Dobrodošlica na SSC forumu:

You have been banned for the following reason:
No reason was specified.

Date the ban will be lifted: Never
Poslednja izmena: 17 jan 2020 11:07 od neusatz!.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Buck, limanac, kasko, Jungle_Mania

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 17 jan 2020 11:21 #356

  • Aleksejjj
  • Aleksejjj's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 206
  • Primljenih Zahvalnica: 56
Neskov napisao/la:

Na sajtovima oko cena nekretnina sam video kao da je Adamovicevo naselje na ceni, i tvoje mišljenje je da je IN.
Nisam iz NSa pa bih pitao zašto je to tako? :?

Ne znam ali mogu da ti kazem svoje misljenje. Kako se grad siri postaje sve bolja lokacija, odnosno bliza centru u odnosu na ove nove, ima zelenila, moze se ici peske do centra, u blizini je limana, reke, kao i bulevara koji rade non stop i imaju biciklisticke staze, a opet si ususkan u manjim ulicama. Da mogu da biram gde bih ziveo (pogotovo u kuci) to bi bilo Adamovicevo. Nije novokomponovano i nabacano i ovo sto se zida za sada deluje pristojnije od vecine. Blizinu skola i domova zdravlja ni ne komentarisem, ovo je cisto subjektivno.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Jungle_Mania

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 29 jan 2020 12:42 #357

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, limanac, Blavak, valjan, Aleksejjj

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 29 jan 2020 14:43 #358

  • valjan
  • valjan's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 2332
I ja otišao na Google mapu, kliknuo na osenčeni deo, kliknuo na link koji mi se pokazao, i dobio:
Page not found
The requested page could not be found.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 29 jan 2020 14:46 #359

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Meni sljaka.



Mozda ti treba google nalog
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

GUP, planovi detaljne regulacije i razvoja grada 29 jan 2020 15:30 #360

  • valjan
  • valjan's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 2332
Ne radi na žutim, radi na sivim i crvenim ;)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru