Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Cene stanova

Cene stanova 01 apr 2022 15:21 #941

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4220
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
milanns napisao/la:
Ja koji sam logicio da cena mora da padne i da NS ne moze da podrzi ove cene izgleda nisam bio u pravu.
Cene i dalje rastu i izgleda da se nikad nece vratiti na prethodni nivo, jednostavno jaka traznja gura cene u nebo.
Delomicno cene idu gore i zbog poskupljenja materijala i radne snage ali to svakako nije osnovni faktor povecanja cena nekretnina u NS.

Konkretno stanovi koje sam pratio od oko 50-60m2 pocetkom 2020. su isli za 1400-1500, sada ti isti stanovi idu za 1800-2000.

Realno, iako mnogi od nas ne vide po svom džepu, više novaca se vrti u gradu i to se odražava i na cenu kvadrata. Ima tu svega, i pranja para, ali ima i ljudi koji od svog rada mogu da finansiraju kupovinu nekretnine po današnjoj ceni.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: ranko su ns

Cene stanova 08 apr 2022 17:42 #942

  • Ksena
  • Ksena's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 243
  • Primljenih Zahvalnica: 117
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 18 apr 2022 12:25 #943

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Drzi se teme, mel.

Admini, molim vas obrisite moju predhodnu fotografiju jer prema mel ja sam ocigledno prekrsio neki zakon.

Prilazem zamucenu fotografiju.

Pozdrav

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 18 apr 2022 12:32 #944

  • mel
  • mel's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 647
  • Primljenih Zahvalnica: 652
Otis.Driftwood.Ressurected napisao/la:
Drzi se teme, mel.

pa nisam shvatio šta je tema, lista svakako ne pokazuje i ne dokazuje puno.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 18 apr 2022 12:37 #945

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Sigurno je vise povezano sa temom nego tvoje pravno tumacenje pravila i zakona.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 18 apr 2022 12:42 #946

  • mel
  • mel's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 647
  • Primljenih Zahvalnica: 652
nije to moje nikakvo pravno tumačenje. ja sam navikao da moram da pazim na takve stvari a veze nemam sa pravom.

pravilo zakona > pravilo formua o offtopicu
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 18 apr 2022 13:02 #947

  • Sv. Ilija
  • Sv. Ilija's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 123
  • Primljenih Zahvalnica: 62
Otis.Driftwood.Ressurected napisao/la:
Neka mi sada neko kaze da su svi stanovi u Kraljevom Parku rasprodati i da Novom Sadu treba jos zgrada ako je po ovom papiru popunjenost u 32b malo veca od 10 %?
Pa rasprodati su. Kupuju investitori sami od sebe (sto da operes pare samo jednom kad mozes x puta) i/ili radi odrzavanja/povecanja cena, placaju izvodjace, vlasnike placeva i reketase stanovima, kupuju preduzetnici/privrednici utajivaci poreza, kupuju/dobijaju politicari i ostali funkcioneri (pod drugim imenima) kao mito, kupuju agencije u izgradnji pa preprodaju kupcima (bez oglasavanja, kao evo uspeli smo specijalno za vas da nadjemo), itd.
Poslednja izmena: 18 apr 2022 13:03 od Sv. Ilija.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Alibunar, Otis.Driftwood.Ressurected, saleamns

Cene stanova 27 apr 2022 14:09 #948

  • milanns
  • milanns's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 100
  • Primljenih Zahvalnica: 372
Najskuplji kvadrat stana u Novom Sadu prešao 3.000 evra, tražene i garaže

U prvom kvartalu ove godine najskuplji kvadrat novoizgrađenog stana u Novom Sadu koštao je više od 3.000 evra, dok je cena kvadrata u starogradnji dostigla i do 2.720 evra.
Najskuplji kvadrat stana u Novom Sadu prešao 3.000 evra, tražene i garažeFoto: 021.rs
Prema podacima Republičkog geodetskog zavoda, na tržištu nekretnina u Novom Sadu u ovom periodu je prometovano 189,9 miliona evra.

U odnosu na isti period 2022. godine, zabeležen je rast kupoprodaja u Novom Sadu za 332 ugovora (13,7 odsto). Na osnovu prikupljenih podataka iz kupoprodajnih ugovora, 12 odsto nepokretnosti je plaćeno iz kreditnih sredstava, što je za četiri odsto manje u poređenju sa prvim kvartalom 2021. godine. Iz kredita se najčešće plaćaju stanovi.

U agencijama za nekretnine kažu da cenu stanova diže velika potražnja, kao i to da se Novi Sad pokazao kao odličan za investiranje.

"Statistika pokazuje da je tržište nekretnina živo i da na njega nije uticala ni pandemija ni rat u Ukrajini", navodi za Dnevnik direktor agencije za nekretnine iz Novog Sada, Dragan Rabatić.

Po njegovim rečima, novosadsko tržište je investiciono, a to, kako pojašnjava, podrazumeva da ljudi ulažu u nekretnine koje im nisu potrebne.

Objašnjava i da nema više onog pravila da su najskuplji stanovi u užem centru grada, već na cenu utiče projekat koji pruža neki dodatni kvalitet stanovanja. I dalje najviše potražnje ima za stanovima do 40 kvadrata, garažama, a potom i za onim luksuznijim od 100 kvadrata i više.

Rast cene kvadrata najizraženiji u Novom Sadu, traže se i garaže

Euronews Srbija piše da su cene stanova u novogradnji u Novom Sadu porasle za 16 odsto, što je značajno veći rast nego u Beogradu, gde su stanovi skuplji za devet odsto u odnosu na isti period prošle godine.

Prosečan kvadrat u Novom Sadu bio je 1.302 evra, a sada je 1.505 evra.

Stanovi u starogradnji u glavnom gradu Vojvodine skuplji su za čak 21 odsto u odnosu na prvi kvartal prošle godine.

Zbog sve vidljivijeg problema sa nedostatkom parking mesta u gradu, raste i potražnja za garažama.

U Novom Sadu je prodato 1.925 garažnih prostora, a cena im je bila od 2.000 do 11. 000 evra koliko je platilo 74 odsto kupaca.

Najskuplja garaža u Novom Sadu prodata je za 30.000 evra, piše Euronews Srbija.
Pandemija motivisala ljude da kupuju kuće

Inače, sa pandemijom, krenula je i povećana potražnja za kućama i vikendicama.

Kako piše Blic, u Novom Sadu su prošle godine prodate 602 kuće, a u godini kada je pandemija počela 654.

Rabatić za Blic kaže da kupci koji žele da investiraju u kuće van Novog Sada u većini slučajeva žele da se izmeste iz grada, ali ne previše.

"Reč je o krugu do 20 kilometara od Novog Sada. Bitno im je da je kuća bliže gradu i da bude infrastrukturno opremljena. Takve kuće su i najskuplje, jeftinije su one koje su dalje od grada i sa manjom opremljenošću", zaključuje.
Najskuplji kvadrat stana u Novom Sadu prešao 3.000 evra, tražene i garaže
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, Blavak, valjan

Cene stanova 29 apr 2022 21:31 #949

  • Cole11
  • Cole11's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 365
  • Primljenih Zahvalnica: 830
U mojoj ulici, Novosadskog sajma, garaza u podrumu zgrade, ali manja - ne moze veci auto, je 100eur mesecno. Ja sam zapanjena. Jos oglas kaze RENOVIRANA.
Prostorni planer, al` nisam odustala.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 30 apr 2022 23:06 #950

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4220
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Ja sam nedavno prodao moju u blizini sajma za 14.000. 14 kvadrata
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 12 maj 2022 01:15 #951

  • Ksena
  • Ksena's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 243
  • Primljenih Zahvalnica: 117
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 21 jun 2022 19:20 #952

  • IC
  • IC's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 432
  • Primljenih Zahvalnica: 521
There are no passengers on spaceship earth. We are all crew.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Blavak, valjan

Cene stanova 01 jul 2022 12:04 #953

  • IC
  • IC's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 432
  • Primljenih Zahvalnica: 521
Vojvode Misica 6, 3300 eur/m2 sa PDVom... zgrada jos nije srusena... znaci mozda padne i vece izuvanje...
There are no passengers on spaceship earth. We are all crew.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Cene stanova 01 jul 2022 14:54 #954

  • Ilke
  • Ilke's Avatar
  • Na mreži
  • Arhitekta
  • Poruka: 547
  • Primljenih Zahvalnica: 534
Tu ce biti stan po spratu

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 14 jul 2022 02:05 #955

  • n1tr0
  • n1tr0's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 17
  • Primljenih Zahvalnica: 11
IC napisao/la:
Vojvode Misica 6, 3300 eur/m2 sa PDVom... zgrada jos nije srusena... znaci mozda padne i vece izuvanje...
Sacekaj zimu da pukne balon, pa onda pogledaj cene - kada kamate odu u nebo, energenti (gas, gorivo) odu u 3 lepe, hrana nastavi da poskupljuje a plate ostanu iste (ko zadrzi posao naravno) - mislim da ce ljudima biti prioritet da jedu i ne smrznu se do smrti veci od toga da kupe stan ili iznajmljuju skuplji stan. Sve to ce rezultirati velikim padom potraznje i padom cena... Vec sada je pala prodaja, jesen i zima ce tek da budu katastrofalni.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Cene stanova 14 jul 2022 11:03 #956

  • SportskiPozdrav
  • SportskiPozdrav's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 9
  • Primljenih Zahvalnica: 3
Imaš li neke podatke o prodaji koja je u padu ili je to tvoj osećaj?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Cene stanova 14 jul 2022 23:09 #957

  • n1tr0
  • n1tr0's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 17
  • Primljenih Zahvalnica: 11
Za objektivno pogledaj podatke na katastru.
Za subjektivno pogledaj kako se vrte isti oglasi stalno. I pre se to desavalo, samo pre kada pozoves ispostavi se da je stan prodat, sada gotovo nikad se to ne desi...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: ranko su ns, SportskiPozdrav

Cene stanova 16 jul 2022 21:20 #958

  • IC
  • IC's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 432
  • Primljenih Zahvalnica: 521
There are no passengers on spaceship earth. We are all crew.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 17 jul 2022 00:39 #959

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4220
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
n1tr0 napisao/la:
IC napisao/la:
Vojvode Misica 6, 3300 eur/m2 sa PDVom... zgrada jos nije srusena... znaci mozda padne i vece izuvanje...
Sacekaj zimu da pukne balon, pa onda pogledaj cene - kada kamate odu u nebo, energenti (gas, gorivo) odu u 3 lepe, hrana nastavi da poskupljuje a plate ostanu iste (ko zadrzi posao naravno) - mislim da ce ljudima biti prioritet da jedu i ne smrznu se do smrti veci od toga da kupe stan ili iznajmljuju skuplji stan. Sve to ce rezultirati velikim padom potraznje i padom cena... Vec sada je pala prodaja, jesen i zima ce tek da budu katastrofalni.

Izvini, ali ovaj komentar je bezveze. Možda imaš deset stanova, možda nemaš ni jedan, ali ne mogu da ne primetim dozu likovanja u postu i priželjkivanja da si u pravu i da će cene početi strmoglavo da padaju. Nisi jedini koji se tome nada, ali moraš biti svestan toga da, ako i nekretnine počnu strmoglavo da padaju, počeće da pada bukvalno sve. To znači i tvoja plata ili tvoj posao. Po portalima redovno čitam komentare slične ovom. Jesen je blizu, a katastrofa je ovde standardna. Kao što je bila pre tri godine i kao što će biti za tri godine. Znamo gde živimo i znamo šta nas očekuje. Zima posle nje, mislim da ćemo je svi preživeti. Manite se gluposti. ;)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mel, vladulns, Toni021

Cene stanova 17 jul 2022 02:34 #960

  • n1tr0
  • n1tr0's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 17
  • Primljenih Zahvalnica: 11
Cookie napisao/la:
Izvini, ali ovaj komentar je bezveze. Možda imaš deset stanova, možda nemaš ni jedan, ali ne mogu da ne primetim dozu likovanja u postu i priželjkivanja da si u pravu i da će cene početi strmoglavo da padaju. Nisi jedini koji se tome nada, ali moraš biti svestan toga da, ako i nekretnine počnu strmoglavo da padaju, počeće da pada bukvalno sve. To znači i tvoja plata ili tvoj posao. Po portalima redovno čitam komentare slične ovom. Jesen je blizu, a katastrofa je ovde standardna. Kao što je bila pre tri godine i kao što će biti za tri godine. Znamo gde živimo i znamo šta nas očekuje. Zima posle nje, mislim da ćemo je svi preživeti. Manite se gluposti. ;)
1. nije to prizeljkivanje, vec nesto sto se ocekuje obzirom da je balon dosegao vrhunac, a svetska ekonomija pred pucanjem - u zapadnim zemljama se vec desava, mada je i kod nas pocelo
2. plata tesko da ce da mi pada, a i posao ne znam kako mogu da izgubim :)
3. ono sto je bilo pre 3 godine ne moze da se poredi sa ovim sada - stanje ekonomije, kamatne stope koje su bile negativne, stimulusi, stampanje para - gomila stvari koja je napravila haos sada dolazi na "naplatu". Ako si neko ko ne prati te stvari, ne znaci da to nije istina jer se to nije desilo pre 3 godine - informisi se malo o svemu, pa onda komentarisi.

pozdrav :silly:
Poslednja izmena: 17 jul 2022 02:35 od n1tr0.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru