Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Cene stanova

Cene stanova 16 jun 2021 20:00 #821

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Na mreži
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Мислим да ће цена некретнина у апсолутном смислу у најмању руку остати на истој висини а да ће вероватно и расти.
У релативном смислу, кад падне вредност новцу то заправо неће бити толики раст у односу на скок цена свега осталог, а да ли ће бити пад не бих умео да проценим.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Poslednja izmena: 16 jun 2021 20:01 od Dukelander.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 16 jun 2021 20:24 #822

  • Cole11
  • Cole11's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 367
  • Primljenih Zahvalnica: 831
To bi znacilo da onaj ko kupuje nekretninu sada, za kes, ne bi trebalo da izgubi novac, ali da ce onaj ko kupuje na kredit da n..a...e..b..e.
Prostorni planer, al` nisam odustala.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: kasko

Cene stanova 16 jun 2021 23:13 #823

  • kuzmanovicd
  • kuzmanovicd's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 38
  • Primljenih Zahvalnica: 57
Cole11 napisao/la:
To bi znacilo da onaj ko kupuje nekretninu sada, za kes, ne bi trebalo da izgubi novac, ali da ce onaj ko kupuje na kredit da n..a...e..b..e.

To bukvalno ne znači to :D Čak u ovom slučaju je idealna prilika za kupiti na kredit ako će novac biti obezvređen više od uobičajeno inflacije. Imaš fiksnu ratu kredita na X godina, samo što rata od 300e danas, i rata od istih 300e za 15 godina nije ista. Za 15 godina tih 300e će vredeti možda kao danas 150e. Međutim, to niko ne može da ti garantuje i onaj ko kaže biće ovako, to je samo nagađanje. Međutim, svedoci smo ubrzane inflacije i kao što je Dukelander objasnio, cene materijala su enormno skočile. Npr, fasada sa izolacijom i majstorima na kući koju smo zbog nekog glupog razloga pomerili sa prošle na ovu godinu je koštala 50% više u odnosu na prošlu godinu, što znači da je taj materijal poskupio i više od 50% jer majstori nisu menjali svoju cenu rada.

U većini slučajeva je bolje kupiti nekretninu na kredit nego za keš, pod uslovom da taj novac ne leži u slamarici, nego da je investiran negde pametno :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Duja, Cole11, Toni021, milan5930

Cene stanova 17 jun 2021 09:11 #824

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
FED je u americi najavio podizanje kamatnih stopa do 2023. Moguce je da se to ubrza ako inflacija ostane ovakva (najvisa u poslednjih 20 godina i u Nemackoj i u SAD) kao sto neki smatraju, tj. da ovo nije trenutni slucaj samo zbog povratka ljudi na radno mesto i novca iz "helikoptera".

Onog trenutka kada kamatne stope predju 2%, kamata na kredit za stan ce biti duplo visa nego sada, a kamate na stednju 3+% godisnje, sto ce mnogo smanjiti prelivanje novca u nekretnine.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak

Cene stanova 06 jul 2021 18:24 #825

  • Ljube
  • Ljube's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 255
  • Primljenih Zahvalnica: 771
Da li je neko skoro (u poslednjih mesec dana) kupovao ili prodavao garsonjeru? Rođaci žele da prodaju garsonjeru (26m2) ul. Janka Čmelika i Hadži Ruvimova. Upravo su bili u nekoliko agencija, mnogo se razlikuju okvirne predložene cene koje su im preporučili da traže. Baš me interesuje ukoliko je neko imao skoro iskustva sa kupoprodajom garsonjera.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 06 jul 2021 22:59 #826

  • bili
  • bili's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 183
  • Primljenih Zahvalnica: 317
Kad formiraju cenu mogu se meni javiti, zainteresovan sam za kupovinu i znam koliko bih platio. Naravno, samo ako je uknjižena i nije prizemlje i poslednji sprat.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 07 jul 2021 12:12 #827

  • Ksena
  • Ksena's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 243
  • Primljenih Zahvalnica: 117
Ljube napisao/la:
Da li je neko skoro (u poslednjih mesec dana) kupovao ili prodavao garsonjeru? Rođaci žele da prodaju garsonjeru (26m2) ul. Janka Čmelika i Hadži Ruvimova. Upravo su bili u nekoliko agencija, mnogo se razlikuju okvirne predložene cene koje su im preporučili da traže. Baš me interesuje ukoliko je neko imao skoro iskustva sa kupoprodajom garsonjera.
Prvo nisi napisao da li je stara ili nova gradnja. Namestana ili ne. Koji sprat. Gleda u drugu zgradu ili slicno. Puno je faktora koji određuju cenu. Nije samo m2
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 07 jul 2021 14:55 #828

  • Ljube
  • Ljube's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 255
  • Primljenih Zahvalnica: 771
Napisao sam adresu, a te zgrade su zidane sredinom 2000ih. Konkretno ta zgrada na uglu HR i JČ mislim da je 2004 ili 2005 izgrađena. Хаџи Рувимова
www.google.com/maps/@45.2567287,19.81392...Q!2e0!7i13312!8i6656
Stan je namešten ali to u punoj ceni i ne igra neku ulogu. Treći sprat, mala terasa, pogled na dvorište (lep pogled, ne gleda u drugi stan). Predložene cene idu od 1600 pa do 1800 (u agencijama što su dobili), a na oglasima sa cenama vidim da slične garsonjere idu i do 2000 m2 pa sam zbog toga postavio ovde pitanje.

Nasumicno sam gledao oglase, u oglasima su cene oko 2000m2
Evo samo nekih od primera:
www.4zida.rs/prodaja/stanovi/novi-sad/og...bfaea00af333f725b886
www.4zida.rs/prodaja/stanovi/novi-sad/og...b03a99ae0c54de454da6

Po ovome što vidim na slikama iz oglasa garsenjere su poprilično iste. Malo me bune te razlike u cenama, razlika je skoro 10000e (na predlozenu cenu od 1600m2).
Poslednja izmena: 07 jul 2021 15:14 od Ljube.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 07 jul 2021 23:26 #829

  • Ksena
  • Ksena's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 243
  • Primljenih Zahvalnica: 117
Za 2000 eu mislim da nema šanse da proda. Po mojoj proceni, (ne mora biti tacna ali dosta pratim cene), realna cena je izmedju 1600 i 1700. E sad ako se želi brzo prodati 1600, ako nema žurbe drzis 1800. Oglasena cena je svakako uvek veća.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Ljube

Cene stanova 08 jul 2021 05:26 #830

  • bili
  • bili's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 183
  • Primljenih Zahvalnica: 317
@Ljube

Ova "zelena" garsonjera se prodavala i pre godinu dana po manjoj ceni, ne sećam se tačno koliko, ali i tada očigledno nerealnoj, visokoj.
Poslednja izmena: 08 jul 2021 05:28 od bili.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Ljube

Cene stanova 09 jul 2021 20:58 #831

  • Aleksejjj
  • Aleksejjj's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 206
  • Primljenih Zahvalnica: 56
Na toj lokaciji se ne prodaje nista za 2000. Mislim da je realno da oglase za 1800, pa APP. B)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 11 jul 2021 09:56 #832

  • kuzmanovicd
  • kuzmanovicd's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 38
  • Primljenih Zahvalnica: 57
Još jedan ciklični članak o cenama nekretnina i neprocenjivi komentari na istom :D

www.021.rs/story/Info/Srbija/278890/Zast...eme-za-kupovinu.html
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 11 jul 2021 11:37 #833

  • vladulns
  • vladulns's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 632
  • Primljenih Zahvalnica: 2938
ISTRAŽUJEMO: Zašto su cene stanova u Novom Sadu tako visoke i da li su one zaista i realne?

Možda na prvi pogled ne izgleda tako ali, generalno gledano, Novi Sad je znatno uređeniji u odnosu na druga vojvođanska mesta i zato potraga za stanovima godinama ne jenjava, a to je jedan od razloga što cene nekretnina iz meseca u mesec rastu.

Sa ovom konstatacijom slaže se i menadžer prodaje iz "Solis nekretnina" Ivan Radulović koji objašnjava za naš portal da je Novi Sad doživeo istorijski rekord kada su u pitanju cene na tržistu nekretnina, a ovaj trend traje unazad dve godine.

– Ukoliko potražnja za stanovima bude bila kao i do sada, a sada je na visokom nivou, ništa se značajnije neće promeniti u bliskoj budućnosti. To znači da tarife kvadrata neće padati, već će najverovatnije ostati iste u odnosu na sadašnje stanje. Naime, za ovu situaciju niko nije kriv, jednostavno cenu stanova i kuća diktira potražnja koja je trenutno vrlo velika. Naime, najavljeni infrastrukturni projetki, ali i oni započeti, kao i otvaranje novih radnih mesta veoma su uticali na razvoj grada i doseljavanje ljudi – objašnjava naš sagovornik.

Radulović kaže da je Novi Sad kao najveći IT centar u Srbiji posebno interesantnan mlađoj populaciji što je doprinelo tome da potražnja za nekretninama konstantno raste. Ukoliko se nastavi ovim tempom, za petnaestak godina u gradu će živeti bezmalo milion stanovnika, prognoze su sagovornika, koji ističe da sve to zajedno veoma utiče na kretanje cena u oblasti nepokretnosti.

– Iz svog i iskustva svojih kolega mogu da kažem da su najtraženiji stanovi oni između 25 i 45 metara kvadratnih, kao i nekretnine od preko 100 kvadrata, kojih je trenutno u ponudi veoma malo na novosadskom tržištu. Ono što je interesantno da kupci više "ne izvoljevaju”, te su bukvalno stanovi na svim spratovima traženi, a posebno u zgradama sa liftom. Kada je reč o zgradama bez lifta, najviše se traže oni do trećeg sprata. Najmanje su poželjni stanovi u prizemlju i oni na poslednjem spratu. Svi koji kupuju stanove preko posrednika insistiraju na tome da obavezno imaju terasu – otkriva nam Radulović.

Najtraženije, a samim tim i najskuplje lokacije su centar – Stari Grad, Kej, Limani, Grbavica i kompleksi. Kada je reč o jeftinijim lokacijama, tu spadaju Salajka, Adice, Telep i Petrovaradin. Međutim, ovi kvartovi su trenutno u ekspanziji gradnje i naseljavanja, te naš sagovornik smatra da je u pitanju potencijalno dobra prilika za investiranje.

– Što se tiče kupaca tu se struktura nije preterano menjala jer najčešće na najatraktivnijim lokacijama stanove kupuju mladi bračni parovi, zatim samci iz IT sektora, kao i roditelji dece koja dolaze na fakultet. Zatim, dosta je i onih koji kupuju stanove da bi ih kasnije izdavali. Porodice sa decom uglavnom traže zgrade na lokacijama gde postoje bogati sadržaji za mališane, parkovi, zelenilo i parking. Najčešće se u ovom slučaju u pitanju Limani – zaključio je naš sagovornik.

Inače, kako saznajemo čak 85 odsto nekretnina kupuje se za keš, dok ostatak prodaje ide preko stambenih kredita, što takođe dovodi do rasta cena. Ipak, ukoliko rešite da kupite stan trebalo bi da znate da za onaj u centru od 88 kvadrata treba da pripremite oko 140 hiljada evra, na Novom naselju 29 kvadratnih metara košta 54 hiljade, dok za garsonjeru od 23 kvadrata na Detelinari treba izdvojiti oko 32 hiljade evra. Ukoliko želite dvosoban stan na Detelinari od 56 metara kvadratnih pripremite 59.740 evra, dok za trosoban od 64 kvadrata koji se nalazi kod Železničke stanice treba izdvojiti 72.520 evra. Stan od 27 kvadrata na Grbavici košta celih 47.300 evra, dok stan u Petrovaradinu od 70 kvadrata staje 72.000 evra. Nekretnina na Keju od 73 metra kvadratna je 105.000 evra, a stančić na Satelitu od 33 kvadrata staje 44.300 evra. Stan na Limanu 4 koji ima 43 metra kvadratna vlasnici cene čak 70.600 evra.

www.mojnovisad.com/vesti/istrazujemo-zas...-realne-id41177.html
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 11 jul 2021 12:28 #834

  • cee2
  • cee2's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 22
  • Primljenih Zahvalnica: 17
Koja poenta je recikliranje i objavljivanje ovakvih tekstova svakih 2-3-4 dana? Ne prodajem i ne kupujem stan, ali citajuci svakodnevno novinske portale ovakav tip clanka/vesti mora biti prisutan na bar jednom sajtu u toku dana.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 11 jul 2021 14:08 #835

  • RM77
  • RM77's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 309
  • Primljenih Zahvalnica: 426
cee2 napisao/la:
Koja poenta je recikliranje i objavljivanje ovakvih tekstova svakih 2-3-4 dana? Ne prodajem i ne kupujem stan, ali citajuci svakodnevno novinske portale ovakav tip clanka/vesti mora biti prisutan na bar jednom sajtu u toku dana.
Agencijski tekstovi.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: cee2

Cene stanova 11 jul 2021 19:30 #836

  • IC
  • IC's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 435
  • Primljenih Zahvalnica: 521
Ksena napisao/la:
Za 2000 eu mislim da nema šanse da proda. Po mojoj proceni, (ne mora biti tacna ali dosta pratim cene), realna cena je izmedju 1600 i 1700. E sad ako se želi brzo prodati 1600, ako nema žurbe drzis 1800. Oglasena cena je svakako uvek veća.
Slazem se, ali ako je obezbedjen parking kao što piše u oglasu onda možda i može da dobije tu cifru... parking je postao ozbiljan problem za one koji ga nemaju i privilegija za one koji ga poseduju, zadnjih par investitora nije htelo da mi proda parking mesto zato što sam kupovao mali stan u zgradi i morali su da čuvaju parking mesto za kupce većih stanova...
There are no passengers on spaceship earth. We are all crew.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 12 jul 2021 10:29 #837

  • mel
  • mel's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 647
  • Primljenih Zahvalnica: 652
to sam ja primetio, kupci porodičnih stanova će lako odustati od stana ako ne mogu da kupe i parking, sasvim racionalno rezonovanje prodavca u tvom slučaju
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 12 jul 2021 14:47 #838

  • Cole11
  • Cole11's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 367
  • Primljenih Zahvalnica: 831
Meni parking znaci, ali kako bukvalno automobil uparkiram u nedelju popodne i ponovo ga upalim u petak popodne, hocu reci ne koristim ga na dnevnoj osnovi, prezivela bih da nemam parking.

Inace cena zidane/podzemne garaze oko Novosadskog sajma je 13-18,000eur.
U Gemmax novogradnji podzemna garaza je 20,000eur.
Za parking mesta ne znam ni da li je moguce prometovanje, a ne znam ni koja je cena u istom kraju...

Moji prijatelji iznajmljuju podzemnu garazu kod Klinickog centra, u blizini Tirsove u BG za 50eur.
To znaci da im je trosak na godisnjem nivou 600EUR za parking.
Tom logikom povrat para za garazu koja kosta 12,000EUR je 20 godina.

Neke matematike su meni nejasne skroz.
Prostorni planer, al` nisam odustala.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 12 jul 2021 16:46 #839

  • mel
  • mel's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 647
  • Primljenih Zahvalnica: 652
ja kontam da je matematika ta da je rata za stambeni 20ak evra veća ako se uzme i garaža, a cene rentanja već znaš. s obzirom na potražnju, sigurnija je investicija nego sam stan :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 12 jul 2021 17:04 #840

  • Cole11
  • Cole11's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 367
  • Primljenih Zahvalnica: 831
Da li moze da se kupi garaza na kredit?
Mislim, nevezano od nekretnine?
:dunno:
Prostorni planer, al` nisam odustala.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru