Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Cene stanova

Cene stanova 23 apr 2023 13:29 #1081

  • grifon
  • grifon's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 40
  • Primljenih Zahvalnica: 56
Vidiš, nisu svi kao ti učaureni u svom naselju, kuća-pos'o i ništa van toga. Neko voli da obiđe centar, da prošeta, da sretne nekog, da pogleda neki događaj, neku manifestaciju, da ode u pozorište...
Krajnje glupo kritikovati nekog zato što mu je bitan centar i što su mu bitni fakulteti... Čega se pametan stidi, time se lud ponosi, od davnina bilo...
Na stranu što je centar još jedini preostali lep deo Novog Sada, gde drugo da ode čovek, a da ne pokvari oči od urbanističkih bravura Novog Sada.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: eegor84

Cene stanova 23 apr 2023 20:00 #1082

  • mel
  • mel's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 647
  • Primljenih Zahvalnica: 652
Učauren je neko ko ne mora da živi na dva minuta hoda od centra da bi ga video i posećivao?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 23 apr 2023 20:51 #1083

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Rokaj misko

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 24 apr 2023 10:11 #1084

  • Alibunar
  • Alibunar's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 254
  • Primljenih Zahvalnica: 190
grifon napisao/la:
Vidiš, nisu svi kao ti učaureni u svom naselju, kuća-pos'o i ništa van toga. Neko voli da obiđe centar, da prošeta, da sretne nekog, da pogleda neki događaj, neku manifestaciju, da ode u pozorište...
Krajnje glupo kritikovati nekog zato što mu je bitan centar i što su mu bitni fakulteti... Čega se pametan stidi, time se lud ponosi, od davnina bilo...
Na stranu što je centar još jedini preostali lep deo Novog Sada, gde drugo da ode čovek, a da ne pokvari oči od urbanističkih bravura Novog Sada.

Kakva je ovo sizofrenija :lol:
Ja sam izlozio da fakulteti nisu toliko bitni jer sam ja konretno pravni zavrsio za malo jace od 4 godine i sta vise tamo imam da trazim ne kontam? Nisam rekao da fakultet nije bitan kao institucija uopste ovo je izvrcanje reci, ali ja da kruzim oko fontane i studentskih domova nemam zasto moze mi samo neko policiju zvati da sam sumnjiv. Meni je iskreno bezveze da visim na Masincu ako sam zavrsio fakultet pre 10 godina i tamo uglavnom sede ljudi koji studiraju i oni su jedna zajednica, imam druge lokale koje bih pre obisao i jbg.

To sto ne zivim u zgradi preko puta pozorista ne znaci da ne mogu da odem do istog, upravo je to bila i poenta mog izlaganja. Ne smatram da je centar jedini preostali lep deo Novog Sada i vise mi deluje da vi niste obilazili ostatak grada. Z. Jovina i Dunavska se obidju za 5minuta i vise od jednom u dve nedelje nemam sta da trazim tamo, ako gledati siri centar tipa da obilazim uske ulice Podbare, da setam dete kroz Jovana Subotica Boze sacuvaj.

Moje izlaganje je donekle bilo ako mozda nekome otvorim oci da ne staje zivot ukoliko ne zivi u centru grada i ne mora da kupuje po svaku cenu makar i poslednji sprat gde su kosine, da ne moze nikad da nadje parking i da zrtvuje mnogo stvari radi "bogatog" sadrzaja kao da smo Rim. A taj sadrzaj itekako mozete obici ukoliko niste u centru jer smo mi jako mali grad na ravnom, kao sto sam rekao poenta je upravo to. Daleko sam ja od kuca-posao ucaurenost na stan ali neka, nek ostane da svako ima pravo na svoje misljenje i jbg.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 07 maj 2023 16:56 #1085

  • Cole11
  • Cole11's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 365
  • Primljenih Zahvalnica: 830
Ono sto je realnost je da mi je rata kredita sa 3M euriborom od 182eur za godinu dana skocila na 269eur i ne vidim kraj. :)
Ali kontam sve dok je rata, manja od kirije na koju bih u suprotnom bila osudjena, ja sam dobra.
Prostorni planer, al` nisam odustala.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 07 maj 2023 17:46 #1086

  • milanns
  • milanns's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 100
  • Primljenih Zahvalnica: 372
Tako je svima koji su na pocerku otplate kredita, gde je dosta veci deo mesecne rate kamata. Meni za kredit koji je u poslednjoj cetvrtini otplate skoro da se i ne oseti razlika.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 07 maj 2023 22:32 #1087

  • Toja
  • Toja's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 19
  • Primljenih Zahvalnica: 36
Uzas je svima koji su u poslednjih godinu-dve uzeli kredit sa varijabilnom kamatnom stopom.
Meni je skocilo sa 540 na 752 eur... Mogu dve kirije da placam za te pare.

Sto je najgore slusam price da ce ovo rasti jos malo i smirice se, ali da su male sanse da pocne da pada... kao u najboljem slucaju ce se stabilizovati i prestati da raste.
Sad ne znam ima li na forumu neko ko se vise razume, da nam kaze da li i kada mozemo ocekivati da se opet euribor priblizi nuli :D
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 08 maj 2023 14:38 #1088

  • ticaa
  • ticaa's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 3
  • Primljenih Zahvalnica: 1
Nazalost, nisi jedini u takvoj situaciji. Za ovo je pokazatelj i sve veci broj (u najvecem slucaju velikih stanova) koji se pojavljuju u oglasima. Ljudi su ambiciozno "uleteli" u kredite koje su u tom trenutku mogli da placaju i sada se nalaze u problemu.

Nisam nikakav ekonomski strucnjak, ali na osnovu stvari koje citam, jedini nacin da se uspori/zaustavi inflacija i izbegne hiperinflacija je da se podignu kamatne stope. Odgovor EU na trenutnu situaciju sa inflacijom je jako slab. FED (Americki finansijski autoritet tako da kazem) je dosta brze i proaktivnije digao kamatne stope ali to i dalje nije dovoljno. Poredjenja radi, sedmicni euribor je 2.950% a federal funds rate 5.25% (okvirno, nemoj me drzati za brojke). Uglavnom, nije iskljuceno da euribor i dalje nastavi da raste, zapravo jedino bi sa ekonomske strane i bilo logicno da raste, ali opet, to niko od nas ne moze da tvrdi sa sigurnoscu. U trenutku kada je vecina ljudi i uzela kredit euribor je bio ili 0 ili cak u minusu. To zapravo nije realno jer su ljudi prakticno dobili "besplatan" novac. Verovatnoca da se euribor uskoro vrati na 0 je po misljenju strucnih ljudi koje pratim nikakva.

Ko je blizu kraja kredita ili ima trenutno novca da ga vrati, najpametnije je da to i uradi. Ko nije, a nazalost vecina nas je takvih, drž'te gaće i molite se Bogu da ne ostanete bez posla.

napominjem: nisam strucnjak, citam, pratim pametnije i informisem se jer sam u situaciji kao i mnogi. Sve odluke donosite na osnovu svog licnog istrazivanja, ne na osnovu necijeg piskaranja po forumima.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 06 jun 2023 08:47 #1089

  • Cole11
  • Cole11's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 365
  • Primljenih Zahvalnica: 830


Sledeci obracun opet raste, to je evidentno. Mozda ne kao u prethodnim, ali za 5-10 sigurno.
Prostorni planer, al` nisam odustala.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 06 jun 2023 11:27 #1090

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Eurobor ce najverovatnije jos rasti za 0.5 - 1 i tada stati. Stajace, po mojoj proceni 6-12 meseci. Kakva ce inflatorna kretanja biti na zimu ce odluciti da li ce eventualno poceti da popustaju ali u nekom roku od 2g. ne verujem da ce biti manje za 1-1.5% od vrha koji jos nije dostignut
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 22 jun 2023 17:12 #1091

  • IC
  • IC's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 432
  • Primljenih Zahvalnica: 521
biznis.kurir.rs/nekretnine/4174864/cene-...radnje-i-dalje-rastu


Spominje se NS i lokacija Trg Komenskog, da mi je da vidim tu budalu koja za onu Prezidentivu kicericu od stiropora izbroji 3900 eura/m2...
There are no passengers on spaceship earth. We are all crew.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 22 jun 2023 19:21 #1092

  • Billy
  • Billy's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 767
  • Primljenih Zahvalnica: 1527
Ma budalaština.
Letimično pogledao ugovore i poslednja tri meseca na prste jedne ruke se mogu nabrojati kupovine novogradnji za 2800-2900e. I to uglavnom sa uključenim garažama.Nešto blisko 3900e ne postoji.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 22 jun 2023 20:08 #1093

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
IC napisao/la:
biznis.kurir.rs/nekretnine/4174864/cene-...radnje-i-dalje-rastu


Spominje se NS i lokacija Trg Komenskog, da mi je da vidim tu budalu koja za onu Prezidentivu kicericu od stiropora izbroji 3900 eura/m2...
Zakupljen prostor na portalu, ali tabloid ne objavljuje da je zakupljen prostor
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: kasko

Cene stanova 12 avg 2023 10:13 #1094

  • vladulns
  • vladulns's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 627
  • Primljenih Zahvalnica: 2909
У Новом Саду је у другом кварталу ове године забележен пад броја купопродаје некретнина и то за близу 40 одсто, што је највећи проценат у односу на целу Србију, показује извештај Републичког геодетског завода. За други квартал 2023. извештај показује и то да је у Републици Србији дошло до стабилизације и смиривања на тржишту некретнина. Активности на тржишту непокретнсти у погледу броја трансакција и оствареног промета у Србији су још увек знатно изнад предпандемијског нивоа.

Пад броја купопродаје бележи се и у Београду за 20,6 одсто, у Нишу за 20,5, у Крагујевцу за 14,7, док је у Новом Саду тај број 38,8 одсто.

Иако је забележен пад продаје станова, цене се нису битно мењале у односу на прошлу годину. Али је занимљиво то да старији станови и даље имају „добру цену”. Просечна цена старијих станова држи примат, па је квадрат у Новом Саду достигао 1.915 евра, док је просек цена у новоградњи 1.733 евра за квадрат. Максимална достигнута цена у Новом Саду за старију градњу није прелазила 3.143 евра, а у новоградњи 3.148 евра по квадрату. У другом кварталу ове године у Новом Саду је од купопродаје некретнина прометовано 167,5 милиона евра, док је у истом периоду прошле године тај износ био 249.7 милиона евра.

Када се посматра читава територија државе, највеће цене су постигнуте за станове у Београду, где је најскупљи квадрат продат по цени од 9.495 евра на локацији Београд на води. Највећа сума издвојена за стан, укупне површине 344 квадрата, 2.011.273 евра је на Новом Београду.

- Поред стабилизације и смиривања активности на тржишту непокретности у Србији, у другом кварталу 2023. је дошло и до умеренијег раста цена станова. Укупна количина новца коришћена за куповину некретнина износила је 1.7 милијарди евра, што је за 70 одсто више у односу на други квартал 2019. (пре пандемије) и за 13 одсто мање у односу на исти квартал претходне године. Од 1,7 милијарди евра, чак 567,6 милиона евра долази са делимично регулисаног тржишта. Укупан број купопродаја на тржишту непокретности у другом кварталу 2023. године у Републици Србији био је 30.548, што је за 18 одсто више у односу на други квартал 2019. године, пре избијања пандемије корона вируса и за 13 одсто мање него у другом кварталу 2022. године. Највећи удео у укупном промету непокретнсти заузима продаја станова (962,3 милиона евра), са учешћем од 58 одсто од укупно прометоване вредности, што је за 2 процентна поена више него у другом кварталу 2022. године – појашњено је у извештају Републичког геодетског завода.

Када је реч о начину плаћања, седам одсто свих прометованих непокретности плаћено је из кредита, што је пет одсто мање него лане, а из кредитних средстава највише су плаћени станови (укупно 16 одсто).

www.dnevnik.rs/ekonomija/naslovi/opada-p...g-stana-u-novom-sadu
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, RM77, Blavak, valjan, TicaNs

Cene stanova 18 dec 2023 12:39 #1095

  • IC
  • IC's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 432
  • Primljenih Zahvalnica: 521
Modena UGAO (Radnicka i Strazilovska) definitivno vanserijska zgrada u najavi a izgleda da je takva i cena.
3880+pdv jedna garsonjera koja nije slobodna i mahom veliki stanovi. Od 23 stana 19 preko 100 kvadrata. Trenutno najmanji i najjeftini stan oko 70m2 preko 310000 eura, bez parking mesta... Pola zgrade je prodato/kompezovano a nisu jos asov zaboli. Izgleda da nema zime za top lokaciju i top gradnju...
There are no passengers on spaceship earth. We are all crew.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie

Cene stanova 18 dec 2023 15:15 #1096

  • sandman
  • sandman's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1186
  • Primljenih Zahvalnica: 612
To se rusi ona zgradica sa hostelom i pekarom na cosku?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Cene stanova 18 dec 2023 16:35 #1097

  • Ilke
  • Ilke's Avatar
  • Na mreži
  • Arhitekta
  • Poruka: 547
  • Primljenih Zahvalnica: 534
Tako je.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Cene stanova 03 jan 2024 19:22 #1098

  • neusatz!
  • neusatz!'s Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1372
  • Primljenih Zahvalnica: 2824
U ovim novosadaskim kvartovima kvadrat stana i po 8.000 evra

Ulicе u Vojvodini u kojima su najskupljе nеrеtninе su na Podbari i u užеm cеntru Novog Sada, dok jе trеnutno najskuplji kvadrat oglašеn na Novoj Dеtеlinari, a vlasnik potražujе 8.035 еvra za kvadratni mеtar.

Gеnеralno glеdano u ulicama Nikolе Pašića, Milеtićеvoj, Radničkoj, Stražilovskoj i Maksima Gorkog stanovi su najskuplji. Prеma rеčima licеnciranog agеnta za prodaju i iznajmljivanjе nеkrеtnina Irеnе Elčić iz "Status nеkrеtnina", najskuplji kvadrat jе 3.500 еvra, a trеnutno jе za stan u Pašićеvoj ulici od 150 kvadrata potrеbno višе od pola miliona еvra, piše Dnevnik.rs.

– Ljudi koji živе i radе u inostranstvu a potiču iz Srbijе su sе intеrеsovali za skupljе stanovе, a vеlika jе bila potražnja za stanovima u užеm cеntru grada i mеđu onima koji dolazе iz unutrašnjosti. Sama potražnja jе dizala cеnu. Rusе jе ranijе zanimala Srеmska Kamеnica, a bilo jе potražnjе za stanovima na Limanu, iako na toj lokaciji nеma luksuznijih stanova jеr jе rеč o starijim nеkrеtninama – kažе Irеna Elčić. -

Mеđutim, ukazujе sagovornica, u poslеdnjih mеsеc dana vlada vеliko zatišjе. Stala jе prodaja nеkrеtnina.

– Imatе oglašеnе stanovе, ali i kućе kojе koštaju višе od pola miliona еvra. Moramo biti rеalni, ko to možе danas da kupi – kažе Irеna Elčić.

I porеd zatišja, u Novom Sadu jе za višе od milion еvra u prodaji pеt stanova, a nalazе sе na Grbavici, u Ulici Cara Dušana i na Bulеvaru oslobođеnja. Vlasnici za 14 stanova potražuju višе od 700.000 еvra. Rеč jе o novogradnji, luksuznim stanovima koji imaju višе od 100 kvadrata, nalazе sе u užеm cеntru grada, a jеdan jе na Limanu čеtiri.

U Novom Sadu jе u drugom kvartalu ovе godinе zabеlеžеn pad broja kupoprodajе nеkrеtnina i to za blizu 40 odsto, što jе najvеći procеnat u odnosu na cеlu Srbiju, pokazujе izvеštaj Rеpubličkog gеodеtskog zavoda.

Iako jе zabеlеžеn pad prodajе stanova, cеnе sе nisu bitno mеnjalе u odnosu na prošlu godinu. Ali, zanimljivo jе to da stariji stanovi i daljе imaju "dobru cеnu". Prosеčna cеna starijih stanova drži primat, pa jе kvadrat u Novom Sadu dostigao 1.915 еvra, dok jе prosеk cеna u novogradnji 1.733 еvra za kvadrat.

Maksimalna dostignuta cеna u Novom Sadu za stariju gradnju nijе prеlazila 3.143 еvra, a u novogradnji 3.148 еvra po kvadratu. U drugom kvartalu ovе godinе u Novom Sadu jе od kupoprodajе nеkrеtnina promеtovano 167,5 miliona еvra, dok jе u istom pеriodu prošlе godinе taj iznos bio 249,7 miliona еvra.

www.mojnovisad.com/vesti/u-ovim-novosada...DINIo82Os8fTH4QaXXkg
Dobrodošlica na SSC forumu:

You have been banned for the following reason:
No reason was specified.

Date the ban will be lifted: Never
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, limanac, Duja, Blavak, valjan, TicaNs

Re:Cene stanova 03 jan 2024 19:40 #1099

  • eegor84
  • eegor84's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 95
  • Primljenih Zahvalnica: 119
Voleo bi da znam da li postoji primer grada u Evropi gde je toliko nepovoljan odnos cena kvadrata i prosecne plate.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Cene stanova 03 jan 2024 20:05 #1100

  • neusatz!
  • neusatz!'s Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1372
  • Primljenih Zahvalnica: 2824
Mene interesuje kakva bi to droga trebalo da postoji, pa da nekog navede da na Novoj Detelinari plati kvadrat 8.035 еvra?
Dobrodošlica na SSC forumu:

You have been banned for the following reason:
No reason was specified.

Date the ban will be lifted: Never
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: sandman, RM77, Blavak
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru