Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Cene stanova

Cene stanova 08 nov 2022 18:05 #1021

  • neusatz!
  • neusatz!'s Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1364
  • Primljenih Zahvalnica: 2774
Kupiti stan u Novom Sadu 70-80 kvadrata na spratu, ili selo u Španiji sa 44 kuće, školom, crkvom, bazenom i kasarnom?

rs.n1info.com/lifestyle/prodaje-se-selo-...1lm3HOxd16MVW5FarDz8
Dobrodošlica na SSC forumu:

You have been banned for the following reason:
No reason was specified.

Date the ban will be lifted: Never
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Cookie

Cene stanova 08 nov 2022 21:32 #1022

  • Mali princ
  • Mali princ's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 69
  • Primljenih Zahvalnica: 45
Jel stvarno mislis da nema neka zackoljica u ovoj prici? Zasto tu niko ne zivi i zasto se prodaje za tako male pare.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 09 nov 2022 00:10 #1023

  • neusatz!
  • neusatz!'s Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1364
  • Primljenih Zahvalnica: 2774
Mali princ napisao/la:
Jel stvarno mislis da nema neka zackoljica u ovoj prici? Zasto tu niko ne zivi i zasto se prodaje za tako male pare.

Ne mislim ništa. Ove priče nisu potpuno tačne zarto što u Španiji možeš da kupiš samo ono što je u privatnom vlasništvu, crkva nije na prodaju, administrativne zgrade i sl. To mora ostati u privatnom vlasništvu, a to ne piše u ovakvim tekstovima. Zatim se mora načći advokat da proveri ko je tačno vlasnik svake pojedinačne parcele, da li postoje neki pravni problemi, potom videti kako je regulisano oko instalacija, struja voda i gas... tu postoje dugovi. Ali po svim tekstovima kad se sve to reši, ne računajući te dodatne troškove cene sela su od 50 do 250000 evra. Plus ov i troškovi koji mogu biti i do 50000 evra. Po tome što je ovih godina pisano. Kad sve to saberem, pre bih kupio selo u Španiji, makar tamo gajio koze, pa zvao prtijatelje da mi tamo otpadaju dve trećine godine da se družimo i tamo bilo šta radio, nego dva stana u Novom Sadu. Em nerealno skupo ovde, em bi mi tamo bilo zabavnije...
Dobrodošlica na SSC forumu:

You have been banned for the following reason:
No reason was specified.

Date the ban will be lifted: Never
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 09 nov 2022 23:13 #1024

  • IC
  • IC's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 431
  • Primljenih Zahvalnica: 521
There are no passengers on spaceship earth. We are all crew.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 10 nov 2022 18:16 #1025

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3831
  • Primljenih Zahvalnica: 8962
Za cene stanova najvise je kriva drzava zato sto je kriminal toliko duboko pustio korene u njene institucije. Cene nekretnina diktiraju kriminalci.
Poreklo novca se ne kontrolise, mnogo pojedinaca se obogatilo, mnogi peru novac, 71% stanova se kupuje u kesu a ne preko banaka.
Kada bi drzava dodadno oporezivala bogate, bogatije, najbogatije videli bi cene stanova za godinu dana.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 10 nov 2022 18:33 #1026

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3503
  • Primljenih Zahvalnica: 2253
Za cenu stanova je prevashodno kriv kapitalizam, kako god okrenes. Drzava naravno tome potpomaze, davajuci privatnim interesima potpunu slobodu u realizaciji svojih interesa, a to je profit. Komodifikacija kuca, koje se sada gledaju kao investiciono dobro umesto kao osnovno sredstvo za zivot coveka, je dovela do toga da cene idu u nebesa, jer se povecava interes spekulacije cenama. Slicno se desava u Americi.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak

Cene stanova 10 nov 2022 19:07 #1027

  • Emanon
  • Emanon's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 463
  • Primljenih Zahvalnica: 2104
Postoji kapitalizam i srpska varijanta kapitalizma.
Srpska varijanta kapitalizma je kako mali Perica zamišlja kapitalizam tj. varijanta kapitalizma kakvog su malom Perici servirali razni tajkuni pod maskom "e ovako vam dragi moji izgleda kapitalizam, Tito je odavno umro, nema više radničkog samoupravljanja, hteli ste kapitalizam, evo vam ga onda kapitalizam".
I onda mali Perica zamišlja da je takav identični kapitalizam istovetan u celom svetu.
Zato malom Perici možeš da prodaš šta hoćeš a kada se mali Perica pobuni, samo mu odgoriš "to ti je kapitalizam mali Perice, svuda je on isti".
Hvala Bogu rođen sam u kapitalizmu, upoznao sam ga i to u Srbiji nije kapitalizam već je neka teška prevara koja se Srbima servira i prodaje pod brendom kapitalizma i samo služi da ti svaki put kada se zbog nečeg pobuniš jednostavno začepi usta. Jednostavno dobiješ odgovor da je to kapitalizam prijatelju moj, da je svuda identično pa se ti onda pomiriš sa sudbinom i prihvatiš takav usran život.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Alibunar

Cene stanova 10 nov 2022 19:20 #1028

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3503
  • Primljenih Zahvalnica: 2253
Emanon napisao/la:
Postoji kapitalizam i srpska varijanta kapitalizma.
Srpska varijanta kapitalizma je kako mali Perica zamišlja kapitalizam tj. varijanta kapitalizma kakvog su malom Perici servirali razni tajkuni pod maskom "e ovako vam dragi moji izgleda kapitalizam, Tito je odavno umro, nema više radničkog samoupravljanja, hteli ste kapitalizam, evo vam ga onda kapitalizam".
I onda mali Perica zamišlja da je takav identični kapitalizam istovetan u celom svetu.
Zato malom Perici možeš da prodaš šta hoćeš a kada se mali Perica pobuni, samo mu odgoriš "to ti je kapitalizam mali Perice, svuda je on isti".
Hvala Bogu rođen sam u kapitalizmu, upoznao sam ga i to u Srbiji nije kapitalizam već je neka teška prevara koja se Srbima servira i prodaje pod brendom kapitalizma i samo služi da ti svaki put kada se zbog nečeg pobuniš jednostavno začepi usta. Jednostavno dobiješ odgovor da je to kapitalizam prijatelju moj, da je svuda identično pa se ti onda pomiriš sa sudbinom i prihvatiš takav usran život.
Srpsko uredjenje ekonomije jeste kapitalizam, kako bi ga drugacije okarakterisali? Svaka drzava se vodi drugacije, Zapad zivi na konto imperijalizma, i zato su uglavnom uspevali. Mi, koji nismo nikada bili kolonijalna ili imperijalna sila nemamo takvu podlogu i sve manjkavosti kapitalizma su odmah ogoljene. Neke drzave koje imaju jake socijalne programe (koje kapitalizam kao sistem ne predvidja) kao sto su skandinavske drzave imaju mnogo, mnogo manje probleme sa ovim. Naravno na sve ovo utice korupcija koje kod nas ima vise no u zapadnim zemljama, ali fundamentalno i Amerika ima problem sa kucanstvom kao i mi. Mladi nemaju novca da kupuju nekretnine. Sta je resenje? Dekomodifikacija stanovanja. Ali to nema trenutno ko da uradi u Srbiji, i ne samo u Srbiji, sire. Levica je previse slaba da ista uradi, a svest o ovome je na nuli.

No, odosmo mnogo u politiku, a ja o tome mogu u besvest, tako da ce ovo biti moj poslednji post na tu temu, da ne duzim dalje.
Poslednja izmena: 10 nov 2022 19:22 od Yokai.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 10 nov 2022 20:48 #1029

  • mel
  • mel's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 645
  • Primljenih Zahvalnica: 648
Kakav kapitalizam, pa kod nas se kupuju stanovi za 500e kvadrat u dva najveća ekonomska centra u državi.

I planira se još... Ko živi u kapitalizmu plaća ekonomsku cenu, i još finansira državne službenike koji će da se izređaju i kupiju za po 500e i još kukaju da su cene nerealne.
Poslednja izmena: 10 nov 2022 20:50 od mel.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 15 nov 2022 15:57 #1030

  • Swifty
  • Swifty's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 4
  • Primljenih Zahvalnica: 13
Art gradnja u Rumenackoj 2200e (sa PDV-om) za trosobne stanove. Rok navodno kraj naredne godine.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: IC

Re:Cene stanova 17 nov 2022 21:32 #1031

  • HellBlaze
  • HellBlaze's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 212
  • Primljenih Zahvalnica: 614
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie

Re:Cene stanova 17 nov 2022 23:59 #1032

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4216
  • Primljenih Zahvalnica: 3183
Previše. Verovatno im ne treba hitno lova, pa ako prođe - prođe. :) Ima smisla jedino jer je teško pronaći dobar novi stan te kvadrature na boljim, gradskim, lokacijama, koje nisu Telep, Adice, Klisa i sl.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Cene stanova 18 nov 2022 09:43 #1033

  • kuzmanovicd
  • kuzmanovicd's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 38
  • Primljenih Zahvalnica: 57
HellBlaze napisao/la: Impresivno. Sećam se postova na forumu 2019-e gde su pisali da se tu kvadrat prodavao za 950e + PDV. Zar nije bilo nekih brdo problema u završnim radovima u toj zgradi gde su ljudi pisali da su pločice u kupatilu otpadale?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: eegor84

Re:Cene stanova 19 nov 2022 19:57 #1034

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4919
  • Primljenih Zahvalnica: 9925
Dobra lokacija na tranzitu kroz grad?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Cene stanova 19 nov 2022 22:11 #1035

  • HellBlaze
  • HellBlaze's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 212
  • Primljenih Zahvalnica: 614
Interesantno je da ne pise da ima parking mesto vec kao ima u dvoristu, da li je rezervisano ili ne pitanje
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 19 nov 2022 23:19 #1036

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3831
  • Primljenih Zahvalnica: 8962
Sto volim kada ljudi zacine oglas pa dodaju "prelep" "fantastican" "kuca iz snova" "kuca iz bajke" Pa sto ona prodajes ako ti je fantastican prelep itd?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 20 nov 2022 23:49 #1037

  • tetris
  • tetris's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 305
  • Primljenih Zahvalnica: 817
Ja sa verenicom kontam da kupim neku nekretninu.
Znam da je ovo najgori mogući period za tu odluku.

Ali svakako, nećemo se zaleteti pa plaćati 2.000 evra.
Ima sad manjih zgradica koje niču po Veterniku, cene su oko 1350 evra, solidne lokacije, blizu glavnog puta za NS, 4-5 BUS linija prolaze itd.

Sad druge strane, neka normalna kuća tipa u Futogu nema ispod 100.000 evra + neko manje ulaganje.
Ima naravno nekih za oko 65-70k ali trebalo bi još 30-40k da se sredi.

Evo nisam pametan šta raditi.
Nije nam previše hitno ali ja redovno pratim oglase, gleda, tražim...

I da, ne znam ni zašto sam ovo napisao, ali eto :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 21 nov 2022 07:49 #1038

  • IC
  • IC's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 431
  • Primljenih Zahvalnica: 521
Ja isto gledam da uzmem veci stan sa suprugom, i cena od 2000 mi deluje super, mada gravitiram vise ka centru. Ono sto mi je jezivo jesu cene koje sam nedavno saznao. Alekse Santica ide do 2700-3500, euroinvest Mise Dimitrijevica i do 2850. Nesto sam razmisljao i o Limanu V galens ali oni navodno jos nemaju gradjevinsku a verovatno je nece ni dobiti u sledecih godinu dana, ako neko zna vise o tome naka podeli sa ekipom... U svakom slucaju znam da za 2000 necu uspeti da uzmem stan. Kuca je dobra opcija na tim lokacijama, pre bih uzeo kucu u Futogu nego stan u Veterniku. Kuca je prava stvar, ali je preskupa u gradu (C. Dusana 600-800.000) tako da je nije lose uzeti sto blize gradu gde mozes da priustis. Za stan daleko od grada nisam siguran da li je dugorocno dobra investicija, mada je Veternik sirok pojam, ako je oko Dragoslava Srejjovica to je novo naselje i to je ok. Inace par agenata mi kaze da ce od nove godine cene ici opet gore 10%, mada agenti guraju na svoju vodenicu... Interesantno je na primer da pre ovog haosa sa rusima i kirijama, par investitora mi se pozalilo da ih niko nije zvao a cene nisu bile tako visoke kao sada, nisu bile ni niske naravno, imam utisak da bi se trziste mozda i smirilo da se ovo nije desilo, jbg uvek neki djavo...
There are no passengers on spaceship earth. We are all crew.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 21 nov 2022 08:15 #1039

  • mzo
  • mzo's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 7
  • Primljenih Zahvalnica: 5
VIdim malo pre prodavca iz D Bloka, pitam za cene trenutne, 4.0 stanovi 2400 (dok je u oglasima 4.0 stan 2150e od preprodavca), 2.0 stanovi su 2800e, Garsonjere 3100e, pitam da li neko kupuje po tim cenama, kaze prosle nedelje prodat 37kv za 2900.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 13 dec 2022 14:46 #1040

  • IC
  • IC's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 431
  • Primljenih Zahvalnica: 521
www.b92.net/biz/mojkvadrat/aktuelno/trzi...red-kolapsom-2258201


Veliki broj nekada uspešnih tržišta nekretnina, uključujući kanadsko, australijsko i novozelandsko, sada su u opadanju, a više desetina razvijenih ekonomija je ili u padu tržišta nekretnina, definisanom kao dve uzastopne četvrtine pada cena, ili će se uskoro u njemu naći, prenosi "Blumberg".
There are no passengers on spaceship earth. We are all crew.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Alibunar
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru