Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Cene stanova

Cene stanova 21 okt 2022 13:18 #1001

  • IC
  • IC's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 435
  • Primljenih Zahvalnica: 521
There are no passengers on spaceship earth. We are all crew.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 27 okt 2022 13:00 #1002

  • Cole11
  • Cole11's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 367
  • Primljenih Zahvalnica: 831
Ali odgovor na pitanje:
Kako je to toliko stanova kupljeno u kesu?
To je zato sto dosta ljudi proda nekretninu, pa odmah ulaze u novu kupovinu nekretnine, i to ne jedne, nego dve.
Prostorni planer, al` nisam odustala.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 27 okt 2022 13:18 #1003

  • IC
  • IC's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 435
  • Primljenih Zahvalnica: 521
Ne znam odakle toliki hejt na vest da je 70 ili 80% stanova uzeto za kes, u poslednjih dve godine sam svedok jedno 20-at kupovina za kes: prijtelji, brat, sestra, kolege sa posla, ne tako bliski drugari, poslovni partneri i na kraju krajeva i ja sam sam uzeo tako stan... Niko od njih ne mafija, nije kriminalac, clan SNS bratije ili nesto drugo, ljudi su zaradili ili digli sa stednje ili dobili nasledstvo ili prodali nesto. Mozda nije najbolji uzorak slazem se, mozda se negde peru pare (verovatno da) i slicno ali mislim da ima dosta cistog kesa iz spomenutih izvora, takodje mnogi od spomenutih su i programeri koji imaju lepe plate. Dosta tih plata nisu na belo, sto je eto mozda deo sive ekonomije i ne znam da li je to prljav novac ako je neko zaradio a nije sve prijavio... Necu da budem neko ko brani rezim posto nam ne daju bas razloga da ga branimo, ali generalno u godinama mira kakvu god vlast da imas neki oporavak i razvoj se mora videti i osetiti nakon niza decenija, generalno ljudi su bogatiji sada nego pre 10 ili pre 20 godina, mislim da su i osvesceniji po pitanju ekonomije, investiranja, ulaganja. Pre 5, 10, 15 godina si i mogao da nadjes jeftino stan od neke babe na limanu koja nije upucena koliko joj nekretnina vredi, Danas je gotovo nemoguce naci ekstra povoljno stan, protok informacija, upucenost, preduzetnistvo je na mnogo visem nivou nego pre 20-30 godina, sto sa sobom povlaci i drugacije baratanje lovom.
There are no passengers on spaceship earth. We are all crew.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Duja, kuzmanovicd, Cole11

Cene stanova 27 okt 2022 13:39 #1004

  • plumber.ns
  • plumber.ns's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 116
  • Primljenih Zahvalnica: 197
Kolika je po vama vrednost kvadratnog metra stana u Kosovskoj , zgrada budućnosti. Nema lifta i 4. sprat je u pitanju. Pitam za kuma. Stan je u izvornom stanju, ali ima klasičan parket , zgrada je zidana od opeke. (postoji otvor za lift koji je zazidan) Stan je 3 soban.
Ne volem...
AL TEBE VOLEM !
Poslednja izmena: 27 okt 2022 13:40 od plumber.ns.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 27 okt 2022 14:07 #1005

  • Cole11
  • Cole11's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 367
  • Primljenih Zahvalnica: 831
Pa bilo bi poricanje stvarnosti reci da ne postoje ljudi koji nisu kupili stan za kes tako sto su stvarno zaradili, ili da ne postoje ljudi koji novac koji su dobili prodajom nekretnine nisu odmah kupili novi stan (evo prodavac stana koji sam ja kupila je odmah ulozio u kupovinu stana na Telepu), ali je takodje nerealno razmisljanje (i nefer odgovor) da je to vecina stanova kupljena za kes. Evo samo jedan primer - zena koja je sada radila popis mi je rekla da je dobila oko 420 stanova za popis, a prema proslogodisnjem popisu na istom lokalitetu je bilo 610 ljudi, pa cemo da vidimo strukturu kad se zavrsi popis. Koliko je to sada ljudi, a koliko stambenih jedinica - stambenih jedinica je sigurno vise nego prethodnog popisa, a za ljude cemo videti. Gledajuci cenu stanova kroz prizmu opste situacije, cinjenica je da ako cene stanova padnu, sto je iz ugla obicnog coveka mozda dobro - ali to ce znaciti da je trziste dozivelo ogroman udar i da te obicne ljude cena kvadrata nece ni zanimati, zato sto cemo gledati kako da premostimo dan, a ne kako da kupimo stan i opet ce se ovajditi oni koji su i inace mogli da kupe nekretnine (ovako ili onako). Ako cene ostanu ovakve, onda je to mozda znak da ce udara biti, ali da cemo ga mozda manje osetiti. Ja sam tu agoniju kupovine zavrsila, sad zivim agoniju duznickog robstva. :)
Prostorni planer, al` nisam odustala.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 27 okt 2022 14:16 #1006

  • Cole11
  • Cole11's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 367
  • Primljenih Zahvalnica: 831
Цена: 180.850 EUR
Датум: 28.09.2022
Купопродаја
Врста непокретности: Стан у стамбеној згради за колективно становање
Прометована површина: 72 m2


Цена: 145.000 EUR
Датум: 28.09.2022
Купопродаја
Врста непокретности: Стан у стамбеној згради за колективно становање
Прометована површина: 87 m2

Evo dva primera iz javnog uvida u katastar nepokretnosti iz Kosovske. Sad to nista ne govori o stanju stana, niti o spratnosti i ostalim stvarima, naravno, ali eto, neke ideje.
Prostorni planer, al` nisam odustala.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: plumber.ns

Cene stanova 27 okt 2022 14:24 #1007

  • plumber.ns
  • plumber.ns's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 116
  • Primljenih Zahvalnica: 197
Hvala na brzom odgovoru. :master:
Ne volem...
AL TEBE VOLEM !
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 03 nov 2022 22:43 #1008

  • Ksena
  • Ksena's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 243
  • Primljenih Zahvalnica: 117
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: IC

Cene stanova 04 nov 2022 09:26 #1009

  • milanns
  • milanns's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 100
  • Primljenih Zahvalnica: 372
I ja sam cekao da balon pukne al nikako. :)
Sve u ovom clanku stoji samo sto cene nece puci drasticno vec ce najverovatnije stagnirati a donekle i sama inflacija ce ih sustici.
Jos jedna stvar se zanemaruje a to je podatak o prosecnom broju kvadrata po osobi, gde smo mi u Evropi poslednji (znam gomilu primera da 4-roclana porodica zivi u garsonjeri gde je ovako nesto u zapadnim zemljama nemoguce jer je mandatorno da svako dete ima sobu prilikom rentiranja stana).
entranze.enerdata.net
Poslednja izmena: 04 nov 2022 09:27 od milanns. Razlog: Greska
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 04 nov 2022 10:45 #1010

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
A kada ce hrana da pojeftini?
Litra i po mleka 220 dinara
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 04 nov 2022 12:09 #1011

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Na mreži
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Otis.Driftwood.Ressurected napisao/la:
A kada ce hrana da pojeftini?
Litra i po mleka 220 dinara
Nece, evo drzava u sred ovog krkljanca najavljuje opet poskupljenje struje. Oni su se odlucili da skroz ugrobare ovu ekonomiju :wallbash:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Cene stanova 04 nov 2022 20:20 #1012

  • f4bles
  • f4bles's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 252
  • Primljenih Zahvalnica: 847
Na Adicama jedan od investitora traži 1950 eura po kvadratu. Ja ne vidim gde će ove cene stari.
Drugi jedan dan ceni kcadrat 1400 eura sledeći dan 1500 eura. Ulice nisu ni propisano popločane.


Sent from my iPhone using Tapatalk
"He is born again! I feel him! The Dragon takes his first breath on the slopes of Dragonmount! He is coming! He is coming! Light help us! Light help the world! He lies in the snow and cries like the thunder! He burns like the sun!"
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: plumber.ns

Re:Cene stanova 04 nov 2022 22:16 #1013

  • Emanon
  • Emanon's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 467
  • Primljenih Zahvalnica: 2125
[quote="f4bles" post=107766

]Na Adicama jedan od investitora traži 1950 eura po kvadratu. Ja ne vidim gde će ove cene stari.
Drugi jedan dan ceni kcadrat 1400 eura sledeći dan 1500 eura. Ulice nisu ni propisano popločane.


Sent from my iPhone using Tapatalk[/quote]

Mislim da investitori već idu na onu foru kao u vreme inflacije devedesetih godina.
Primiš platu i na putu do kuće gledaš da je što pre potrošiš. Da kupiš šta god jer za tu lovu sutra nećeš ni kutiju šibica moći kupiti.
Sada je u pitanju čista psihologija. Konstantno se u određenim vremenskim intervalima podiže cena kvadrata. Dovoljno je da to bude za po pedesetak evra po kvadratu.
Ako si danas imao love da kupiš stan od 70 kvadrata, za nedelju dana ćeš moći samo 65 a za dve nedelje samo 60 kvadrata.
I da ne bi gledao kako ti se vrednost novca topi pred očima, panično trčiš ka kupiš šta trenutno za taj novac možeš kupiti.
Možda je skok cena u nekom periodu i bio opravdan, ali sada verujem da su investitori provalili fazon.
Ne znam jel se sećate pre nekoliko godina su svi trgovci sportske opreme naglo iz dana u dana počeli da dižu cene patikama.
Narod u teškoj panici krenuo da kupuje patike za decu, za sebe, jer ako ih danas ne kupi za 60 evra sutra će ih platiti 80 evra. Kupovalo se trebalo ili ne trebalo, neka ih neka stoje u cipelarniku, zatrebaće.
Tako se odjednom na veštački način podigla potražnja patika. Mislim da je posle država intervenisala slanjem nekih inspekcija.
Mislim, cene stanova u Srbiji divlaju dok ovde na zapadu, zavisi koja je država u pitanja, ili stoje ili su neznatno porasle.
Kod nas je uvek bilo neko mešetarenje u stilu "drpi i beži".
U principu ja nisam u potrazi za stanom, nemam nameru da bilo šta kupujem jer imam koliko mi treba tako da me ovo konstantno poskupljenje kvadrata u Srbiji ne dotiče, ne zanima me. Samo na glas razmišljam u čemu je fora. Ne moram biti u pravu.



Kao kada su devedesetih narodu pokupili novac iz slamarica uz pomoć raznih Jezda i Dafina.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mrnjavi, Boda Tajson, RM77, Alibunar, f4bles

Cene stanova 06 nov 2022 19:58 #1014

  • IC
  • IC's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 435
  • Primljenih Zahvalnica: 521
There are no passengers on spaceship earth. We are all crew.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Cene stanova 07 nov 2022 08:24 #1015

  • Bezbednjakovčanin
  • Bezbednjakovčanin's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 103
  • Primljenih Zahvalnica: 409
U potrazi sam da kupim stan u Budimpešti, koja važi za grad koji ima prenaduvane cene. U centru je praktično nemoguće naći pristojan stan za normalne pare.

Upravo sam naleteo na ovo u ponudi. Lokacija je fantastična, 100 metara od Dunava i 200 metara od metroa, a na glavnom bulevaru gde prolazi tramvaj koji povezuje ceo grad.

Cena - niža nego na Adicama.
58.900.000HUF ~ 140.240€ (ukupno)
Po kvadratu 2.340€

Ne znam čime Novi Sad pravda ove prenaduvane cene.

Sent from my M2101K7AG using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Cookie, Alibunar, valjan

Re:Cene stanova 07 nov 2022 10:45 #1016

  • IC
  • IC's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 435
  • Primljenih Zahvalnica: 521
Odgovor je vrlo jednostavan, pravda potraznjom, mozda je bolje pitanje odakle tolika potraznja... Ovde na forumu sam napisao da je Bobar trazio 2300+pdv, to je bilo preko telefona, kada sam otisao tamo receno je 2200+pdv za vece stanove, pre neki dan je drugarica zvala i kaze 2500+pdv za dvosobne stanove... ne bi to radili da ljudi ne kupuju... bas me zanima cena Modene u Radnickoj to ce se znati pocetkom sledece godine, kao i Dnevnik palate, ovim tempom cemo doci do 4000 eura sto je totalni apsurd, to su sada toliko ozbiljne cifre da se mogu kupiti pristojne kuce u sekundarnoj prodaji od relativno normalnih prodavaca... Neverovatno mi je da jos uvek ne dolazi do zasicenja, Square garden od 983 stana, Park Novi od 466 stanova jos nije useljen mozda je prodat ali stanovi nisu usli u cirkulaciju, Jugovicevo sa hiljade stanova da ne pominjem i ostala velika i mala gradilista (gde su neka ozbiljna sa po nekoliko stotina stanova Blok D, Avenija, Kej, Liman V...), na popisu nas ima osetno manje... NS na vodi ce verovatno biti poslednji udar posle cega ce doci do osetnog broja praznih stanova u prodaji i rentu, verovatno je i ovaj haos sa Rusima prolongirao neminovno smirivanje cena...
There are no passengers on spaceship earth. We are all crew.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: eegor84

Re:Cene stanova 07 nov 2022 15:03 #1017

  • Bezbednjakovčanin
  • Bezbednjakovčanin's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 103
  • Primljenih Zahvalnica: 409
Pravdanje cena potražnjom deluje jednodimenzionalno. Da, potražnje ima, ali sumnjam da je ona odlučujući faktor. Kada uzmemo u obzir platežnu moć/prosečna primanja u Novom Sadu, a tome dodamo statistiku koliko je potrebno da se radi za jedan prosečan stan, zaključujem da ljudi mnogo više ne kupuju nego što kupuju stanove. Na sve to, koliko god da ima "uobičajenih osumnjičenih" za koje stereotipno važi da kupuju stanove čim se oglase, razlog *velike potražnje* i dalje ne pije vodu. U tu grupu ubrajam IT stručnjake, ljude iz Bosne/Crne Gore, akcionare iz Apatina, seljake koji prodaju njivu i stare dobre perače para koji se svi na ovom forumu redovno i nepogrešivo javljaju kao uzrok trenutnog stanja.
Koliko god uzimamo potražnju kao faktor, ne možemo da poredimo Budimpeštu i Novi Sad. Glavni grad države Evropske unije od dva miliona ljudi, centar dešavanja, AirBnb središte, matičnu vazdušnu luku Wizz Air-a, sa Novim Sadom, u kojem grad pada u kolaps kada padne kiša.
Nešto drugo jeste. Puno ljudi kojima treba stan - moguće. Strah od inflacije - verovatno. Finansijska nepismenost i nemogućnost sigurnog ulaganja kapitala u bilo šta drugo osim u nekretnine - svakako.
Razlozi su mnogostruki. O njima definitivno možemo da diskutujemo, ali definitivno nije "vrlo jednostavno".
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Istraživač

Cene stanova 07 nov 2022 15:13 #1018

  • mel
  • mel's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 647
  • Primljenih Zahvalnica: 652
Ne živimo više u socijalizmu/komunizmu gde su ekonomije toliko divergentne i zatvorene.
Isto kao što u NS postoji već gomila poslova gde ljudi (pogotovu obrazovani, ali ne samo oni) rade maltene za zapadne plate i za zapadno tržište, tako i uticaj na cene nekretnina ne dolazi samo iz domaće kuhinje.
Novi Sad je srednje evropski grad, uvezan je ekonomski sa evropom koliko i sa srbijom, na poslovanje utiču internet i i klasične saobraćajne strukture, i logično je da su cene sličnije nego ranije.
Beograd isto.
Možemo mi da kukamo, ali i bg i ns su više evropski nego srpski gradovi, sa svim svojim manama i tegovima opšte nemaštine koji ih opterećuju.

Rusi, IT i ljudi iz neposrednog okruženja su samo izgovori. Oni ne bi ni bili tu da ne postoji globalna ekonomija koja dotiče i Novi Sad.

Cene će pasti, kada padnu i u okruženju, sve je to spojeno, ne može da padne potražnja u NS a da nije pala u Pešti ili Segedinu.
Poslednja izmena: 07 nov 2022 15:14 od mel.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 08 nov 2022 12:31 #1019

  • gremlinka
  • gremlinka's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 61
  • Primljenih Zahvalnica: 56
Ovaj je za sada hitić.
Bezobrazluk ili šizofrenija ...
www.nekretnine-novisad.rs/property/500116
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Cene stanova 08 nov 2022 13:38 #1020

  • Alibunar
  • Alibunar's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 254
  • Primljenih Zahvalnica: 190
gremlinka napisao/la:
Ovaj je za sada hitić.
Bezobrazluk ili šizofrenija ...
www.nekretnine-novisad.rs/property/500116

Za 30-40 godina vratis kapital, top ponuda
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru