Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Opšta diskusija o građevinarstvu

Opšta diskusija o građevinarstvu 29 apr 2021 10:06 #121

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Drugar se uselio u stan i rekao je da je ulozio 150 eur/m2 al ono ful.
Ja bih isao sa tom kontra ponudom
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Opšta diskusija o građevinarstvu 29 apr 2021 10:43 #122

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Alibunar napisao/la:
Ne znam da li sam pogodio temu nemojte zameriti.
Renoviranje stana od 58 kvadrata, jedna ponuda je 12.000, druga 14.500. Tek trebam da izadjem u stan sa ta dva izvodjaca pa da stavimo sve na papir, ali ovo su mi na prvu rekli okvirno, trebam manje vise sve da menjam. Sta treba da obratim paznju i oko cega da postavljam pitanja? Tipa meni je ok i PVC umesto aluminujumskih prozora, moze proci i laminat umesto parketa(oduvek sam imao fobiju od parketa da ce se dici i pucketati kao trenutni sto puca dok hodam, ali ako neko ima neki jak argumenat za parket nek kaze), stolarija neka srednja jaka klasa sto se mene tice, jedan zid od metar se rusi(da li izvodjac moze da proceni na licu mesta da li sme da se rusi zid? da nije noseci?), jedan gipsani od 4 metra se stavlja itd

Iskreno nisam ocekvao da renoviranje i opremanje stana izlazi lagano 20.000e

Moras imati plan stana, to mozes uzeti u Gradskoj Kuci, samo nadji parcelu i oni ce ti naci, odes u kopirnicu i kopiras sta ti treba. Ne moze tako naslepo da se predpostavlja sta je nosivo sta nije nosivo.
Sto se tice stolarije ako ti je PVC direktno izlozen najjacem suncu moze doci do devijacija.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Opšta diskusija o građevinarstvu 29 apr 2021 11:30 #123

  • Alibunar
  • Alibunar's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 254
  • Primljenih Zahvalnica: 190
Otis.Driftwood.Ressurected napisao/la:
Drugar se uselio u stan i rekao je da je ulozio 150 eur/m2 al ono ful.
Ja bih isao sa tom kontra ponudom

Pazi i moj drugar je istu kvadraturu nekih 15.000e platio, sto je nekih 260e po kvadratu, super izgleda stan ali mi neverovatno da smo obojica znaci na ukupno 3 ponude naisli na berbe usiju.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie

Opšta diskusija o građevinarstvu 29 apr 2021 12:12 #124

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Postoje 2 kontra argumenta koji ce ljudi koristiti ali mi mozemo biti samo subjektivni:
1. kriza je, ima ljudi koji ce da rade za manje para.
2. manjak je radnika, trazeni smo,
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Opšta diskusija o građevinarstvu 29 apr 2021 16:11 #125

  • bili
  • bili's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 183
  • Primljenih Zahvalnica: 317
Ja sam u novembru 2019. istu kvadraturu renovirao za 4500 e. Štedeo jesam, majstori su već tada digli cene, meni se žurilo, stan je bio za prodaju, ali svi koji su došli da pogledaju stan su mi rekli da sam super sve uradio i da se vidi da nisam štedeo i da je mnogo bolje urađeno nego većina ovih što tvrde da su renovirali. Renoviranjeje trajalo malo više od mesec dana, ali imao sam peh da me je keramičar ispalio pa sam izgubio 5-6 dana dok sam našao drugog. Stan je prodat za pet dana.

Rađeno je sledeće. Dva velika PVC prozora zamenjena. Balkonska vrata nisu menjana jer su bila zaštićena od atmosferskih uticaja i ok su, samo su ofarbana u belo. Zamenjna ulazna vrata, najjeftinijim kineskim. Unutrašnja vrata bila ok, ofarbana u belo. Parket lamelni u očajnom stanju, ponovo lepljen tamo gde je trebalo i lakiran. El. instalacije nisu menjane jer su ok bile, samo je zamenjena tabla sa osiguračima što sam sam uradio. Kupatilo totalno sve rađeno, voda kanalizacija, keramika. Kuhinja sve osim kanalizacije. Radijatori ofarbani. Sve okrečeno u belo.

Štedeo jesam, ali ništa bofl nije ugrađeno, gledao sam ipak da bude kvalitetnije, osim tih ulaznih vrata koja su stvarno g**** od kvaliteta, ali sam ih na brzinu kupuo i tu sam se zeznuo.

Par meseci pre toga sam radio totalno kupatilo u stanu u kom živim i potrošio samo na kupatilo 4000 evra, ali smo se malo egzibicionisali, da smo malo više lagno je moglo koštati i 7-8k e.

Imam i neke slike stana i cene pa ako nekog interesuje mogu okačiti...

PS: PVC je rehau neki jeftiniji profil sa malo boljim okovima, nisu kineski, dvoslojno staklo. Da sam radio i terasno vrata bilo bi oko 500e više.
Poslednja izmena: 29 apr 2021 16:17 od bili.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Opšta diskusija o građevinarstvu 29 apr 2021 17:11 #126

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Alibunar napisao/la:
Otis.Driftwood.Ressurected napisao/la:
Drugar se uselio u stan i rekao je da je ulozio 150 eur/m2 al ono ful.
Ja bih isao sa tom kontra ponudom

Pazi i moj drugar je istu kvadraturu nekih 15.000e platio, sto je nekih 260e po kvadratu, super izgleda stan ali mi neverovatno da smo obojica znaci na ukupno 3 ponude naisli na berbe usiju.

Probaj dalje od NS-a da tražiš. Bosna, jug Srbije. Dolaze ekipe koje rade sve i ne deru kao ovi naši. Nije za poređenje, ali pre dva meseca mi došao lik u stan, izmerio jedan deo i odredio cenu za mali plakar po meri od oko 300 evra. Nije me mrzelo, odabrao sam materijal i drugar i ja smo ga sklopili za manje od 100... Cenim ja svačiji posao, ali su malo postali bezobrazni.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Opšta diskusija o građevinarstvu 29 apr 2021 17:19 #127

  • Alibunar
  • Alibunar's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 254
  • Primljenih Zahvalnica: 190
Cookie napisao/la:
Alibunar napisao/la:
Otis.Driftwood.Ressurected napisao/la:
Drugar se uselio u stan i rekao je da je ulozio 150 eur/m2 al ono ful.
Ja bih isao sa tom kontra ponudom

Pazi i moj drugar je istu kvadraturu nekih 15.000e platio, sto je nekih 260e po kvadratu, super izgleda stan ali mi neverovatno da smo obojica znaci na ukupno 3 ponude naisli na berbe usiju.

Probaj dalje od NS-a da tražiš. Bosna, jug Srbije. Dolaze ekipe koje rade sve i ne deru kao ovi naši. Nije za poređenje, ali pre dva meseca mi došao lik u stan, izmerio jedan deo i odredio cenu za mali plakar po meri od oko 300 evra. Nije me mrzelo, odabrao sam materijal i drugar i ja smo ga sklopili za manje od 100... Cenim ja svačiji posao, ali su malo postali bezobrazni.

I ja sam ubedjen da je cist bezobrazluk, samo ne znam da li cu se bas cimati sa nekim van Ns-a..videcu jos na licu mesta sa ovih dvoje i nekog treceg ubacim pa sve na papir
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Opšta diskusija o građevinarstvu 01 maj 2021 07:44 #128

  • Makica
  • Makica's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 38
  • Primljenih Zahvalnica: 4
Mi smo pre 3 god platili renoviranje 60 kvadrata 12000e,sve od poda do olafona
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Opšta diskusija o građevinarstvu 01 maj 2021 10:05 #129

  • Neskov
  • Neskov's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 546
  • Primljenih Zahvalnica: 356
I oni koji su van Novog Sada će malo podići cenu zato što znaju da je u Novom Sadu skuplje. Ali mislim da će svakako biti jeftinije
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Opšta diskusija o građevinarstvu 01 maj 2021 10:34 #130

  • cee2
  • cee2's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 22
  • Primljenih Zahvalnica: 17
Ekipa iz Rume koja mi je pre 3 godine radila manju kucu je skoro duplirala cene - malterisanje sa 3 na 5 evra, za krov sa 6 na 13 ... Juce stanem pored objekta na kom krov radi neka ekipa iz Ugrinovaca i koji su prihvatili da rade zato sto je neka kombinacija, daleko im je ovo od kuce, ali mogli bi se dogovriti za 20 evra.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Opšta diskusija o građevinarstvu 01 maj 2021 11:59 #131

  • sergio-m
  • sergio-m's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1235
  • Primljenih Zahvalnica: 1657
ode kod mene od velikih gradilista preko molera instalatera parketara do osoblja u bolnicama i sofera po gradskom prevozu pa do kurira i prodavaca i td , cujes samo jezik i dijalekte sa teritorije ex yu...ako ih je samo toliko u minhenu koliko ih je po ostatku nemacke i evrope...naravno da ce cene da idu gore nema ko to vise da radi u srbiji... moj drug elektricar na ruke dobija oko 1800 e sto je kvalifikovani radnik i ne radi za neku bolju firmu a nije ni freelancer...tako da jbg videli da su trazeni pa im se moze...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Opšta diskusija o građevinarstvu 04 maj 2021 23:40 #132

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Kada nemas mesta u zgradi da postavis postanske sanducice



Ko kaze da nemamo trscare?





Cudna zgrada u Novosadskog Sajma, lift u dvoristu, napolju.

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Cookie, limanac, sergio-m, mrnjavi, Blavak, valjan, nsns, Чиле

Opšta diskusija o građevinarstvu 05 maj 2021 10:10 #133

  • sergio-m
  • sergio-m's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1235
  • Primljenih Zahvalnica: 1657
ja bi pored regala za kamenje i prepiske dozvolio baba ruzi s treceg da mete stolicu i astal s miljevom i tu sedi i pije kafu s komsijama.. imali bi stanari portirnicu ko samata u sex and the citu..... :cheers:
susenje plasticne stolice na zicama za ves mi je rebus ili je umetnicka instalacija ili ja stvarno nisam s ove planete :blink:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak

Opšta diskusija o građevinarstvu 10 maj 2021 08:05 #134

  • Cole11
  • Cole11's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 367
  • Primljenih Zahvalnica: 831
sergio-m napisao/la:
ja bi pored regala za kamenje i prepiske dozvolio baba ruzi s treceg da mete stolicu i astal s miljevom i tu sedi i pije kafu s komsijama.. imali bi stanari portirnicu ko samata u sex and the citu..... :cheers:
susenje plasticne stolice na zicama za ves mi je rebus ili je umetnicka instalacija ili ja stvarno nisam s ove planete :blink:
Baba Ruza sa sve miljeom, stolom, kafom i trac partijom - ima smisla.
Regal za kamenje ( :) ) nema smisla, sem ako te neko ne napadne u hodniku, pa ti treba oruzje. :)
Prostorni planer, al` nisam odustala.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: sergio-m

Општа дискусија о грађевинарству 10 maj 2021 12:41 #135

  • Чиле
  • Чиле's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Људски максимум
  • Poruka: 971
  • Primljenih Zahvalnica: 3467
Ко зна, можда су баш због тога и ставили. :lol:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: sergio-m

Opšta diskusija o građevinarstvu 12 maj 2021 14:15 #136

  • Vladenstajn
  • Vladenstajn's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 63
  • Primljenih Zahvalnica: 61
Narod se prilagodjava. Kad je vec takva situacija sto da ne izvuku maksimum.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Opšta diskusija o građevinarstvu 21 maj 2021 16:19 #137

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Pariske Komune

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, sergio-m, Duja, valjan, nsns, Чиле

Opšta diskusija o građevinarstvu 24 maj 2021 09:18 #138

  • Duja
  • Duja's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 901
  • Primljenih Zahvalnica: 1786
^^
Svaki dobar projekat može da se oskrnavi pri izvođenju.
Nijedan loš projekat ne može da popravi pri izvođenju.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: drazesnaSkorpija

Opšta diskusija o građevinarstvu 30 maj 2021 19:27 #139

  • Alibunar
  • Alibunar's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 254
  • Primljenih Zahvalnica: 190
Ljudi jel se razume neko u sigurnosna vrata i ima preporuke ako je mozgao nedavno? Bitne stavke su mi da imaju dobru zbucnu izolaciju(nisam video da se kod nas u Ns-u spominju tipa od 42 db) i naravno kvalitet i cena.. Sve mislim da sam pre 4-5 godina platio jedna 25k sve sto sam video najmanje 400e + se placa montaza sto je tad meni bilo besplatno pa bar da ima dobre karakteristike.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Opšta diskusija o građevinarstvu 30 maj 2021 20:09 #140

  • Emanon
  • Emanon's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 467
  • Primljenih Zahvalnica: 2125
Trg Komnenskog.
Već duži broj meseci na ovoj zgradi roletne stoje spuštene, ne pomeraju se. Kao da više niko ne živi u njoj. Jedino još u dvorištu živi neki sakupljač sekundrarnih sirovina.
Sprema li se to rušenje ove zgrade a potom zidanje neke novogradnje. Ne znam jel zgrada pod nekom zaštitom pa se čeka njeno urušavanje kako bi je počistili sa lica zemlje.
Šteta, zgrada je lepa. Bila bi još lepša kada bi se renovirala. Mora da je pre 100 godina bila prava lepotica na trgu.

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, limanac, sergio-m, Duja, sasar, Blavak, valjan, saleamns, Чиле
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru