Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Javni gradski i Taxi prevoz

Odg: Javni gradski i Taxi prevoz 30 nov 2011 01:13 #141

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Evo gledao sam sta rade ovi momci sa autobusi.net foruma, i kako rade model, pa sam dao svoj 3d doprinos :)







Poslednja izmena: 30 nov 2011 01:13 od Nixivoje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Buck, Pinki

Odg: Javni gradski i Taxi prevoz 02 dec 2011 10:25 #142

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Novih 15 autobusa stiglo u GSP

U GSP Novi Sad stiglo je 15 novih solo autobusa sa dizel motorom od italijanskog proizvođača „Irisbus - Iveko”. Njihova isporuka je obavljena samo mesec dana nakon potpisivanja ugovora, jer su već bili sklopljeni i planirani da budu isporučeni Tirani, ali je taj grad ipak odustao od kupovine.


Vrednost celokupne nabavke je 2.391.549 evra i vozila je GSP kupio na lizing, preko Unicredit leasing Srbije. Svih 15 novih autobusa marke „crossway LE city” imaju 30 mesta za sedenje, 70 za stajanje, opremljeni su motorom „euro 5”, kao i klima-uređajima, displejima i platformom za lakši prilaz i prevoz osoba sa invaliditetom.

Autobusi bi na ulicama Novog Sada trebalo da počnu da voze u narednih mesec dana na svim gradskim i prigradskim linijama. S ranije pristiglim minibusima i solo autobusima na gas, GSP je u 2011. godini uspeo da vozni park obnovi sa ukupno 26 autobusa. U ovom preduzeću je, inače, u toku i javna nabavka za kupovinu još 16 solo autobusa na gas. Primopredaji pristiglih autobusa u GSP-u će danas pristustvovati čelnici grada i Ambasade Republike Italije. Nakon što autobusi budu i zvanično predati gradskom prevozniku, nešto posle 11 sati, biće organizovana i promotivna vožnja ulicama grada.

www.24sata.rs/novi-sad/vesti/vest/novih-...lo-u-gsp/20946.phtml
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: tetris

Odg: Javni gradski i Taxi prevoz 02 dec 2011 15:27 #143

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Novi autobusi na novosadskim ulicama
02. decembar 2011. | 13:08 | Izvor: RTV | Foto: JGSP NOVI SAD
NOVI SAD -

JGSP "Novi Sad" danas je u saobraćaj pustio 15 novih autobusa "IRISBUS IVECO CROSSWAY". Svi autobusi su niskopodni, klimatizovani, i opremljeni mehaničkim rampama za ulaz invalidskih kolica. Prilagođeni su ekološkim standardima sa Euro 5 motorima.

Nabavna vrednost novih autobusa je neto 139.500 evra, a ukupna vrednost nabavke, bez PDV-a, iznosi 2.391.500 evra. Vozila su kupljena na lizing uz kamatu od 5,93 odsto

Sredstva za nabavku su obezbeđena iz budžeta GSP-a za šta se ovo preduzeće zahvaljuje građanima Novog sada, rekao je direktor JGSP " Novi Sad" Branislav Bogaroški jer je naplata od uvođenja akcije "Red je" preko 90 odsto.

Bogaroški je naveo da je broj klimatizovanih autobusa povečan sa 5 na 31 i da je ovom investicijom prosečna starost voznog parka GSP-a smanjena na ispod deset godina.

"Ako se pritom uzmu u obzir i rekarosirana vozila, onda nam je starost karoserije ispod šest godina, što je prosek zapadnoevropskih gradova", kazao je on.

autobusi jgsp novi sad



Autobusi su urađeni po "low entry" konceptu, što znači da imaju niskopodnost na prvim i na drugim vratima, te na taj način omogućavaju lakši ulazak i izlazak putnika. U vozilima ima 30 mesta za sedenje i 70 za stajanje, a uz klima uređaje, opremljeni su i mehaničkim rampama za ulaz invalidskih kolica. U zadnjem delu autobusi su malo podignuti, pa je taj deo predviđen za putnike koji se voze na dužim linijama.

Pogonsko gorivo novih autobusa je evro dizel, pokreću ih evro 5 motori od 330 konjskih snaga, a imaju ugrađen sistem koji bitno smanjuje zagađenja.

"Ovim još jednom potvrđujemo da poslujemo društveno odgovorno i da je jedan od prioriteta JGSP-a ekologija i briga o zaštiti čovekove okoline. Specifičnost novih autobusa je i da od njih očekujemo bitno manju potrošnju, nego od vozila koje sada imamo u voznom parku, a samo po osnovu manjeg utroška goriva oni bi na duži rok trebalo da otplate jedan deo svoje vrednosti", istakao je Bogaroški i dodao da je izuzetno značajno da je JGSP u ovoj godini obnovio vozni park sa 26 novih autobusa.

U toku su nabavke novih autobusa na alternativni izvor energije, koji će takođe biti niskopodni, klimatizovani i opremljeni mehaničkim rampama. Gradsko saobraćajno preduzeće finansiraće sa sopstvenim sredstvima 16 autobusa, dok će pet biti finansirano sredstvima iz budžeta grada.

"Od ove godine naše preduzeće u svom razvoju ide u tri pravca: jedan je uvođenje minibuseva, drugi je nabavka autobusa na alternativni izvor energije, a treći pravac su "low entry" autobusi. Verujem se da će budućnost pokazati da će oni biti uspešni, jer je JGSP "Novi Sad" poznat i na prostorima bivše Jugoslavije kao preduzeće koje prati razvojne trendove koji postoje u širem okruženju", zaključio je Bogaroški.
Poslednja izmena: 02 dec 2011 15:27 od kasko.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1

Odg: Javni gradski i Taxi prevoz 03 dec 2011 12:22 #144

  • tetris
  • tetris's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 305
  • Primljenih Zahvalnica: 817
Sinoc sam se vozio sa ovim novim IRISBUS busom. Odusevljen sam.
Iznutra mi je bolji nego solaris... Bus je nekako bas lepo "upakovan".. jako je tih, primetio sam da se vrata otvaraju napolje, kao na putnickim busevima...

Sve u svemu, odlicni autobusi.
Poslednja izmena: 03 dec 2011 12:23 od tetris.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Javni gradski i Taxi prevoz 03 dec 2011 12:52 #145

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4878
  • Primljenih Zahvalnica: 8063
E pa super!
Baš mi je drago, budući da su te buseve nešto kudili.

Ja GSP ne koristim skoro uopšte, pa ne bih saznao sam nikad.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Javni gradski i Taxi prevoz 03 dec 2011 14:38 #146

  • sandman
  • sandman's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1186
  • Primljenih Zahvalnica: 612
i ja sam ga danas video iz kola kod isidorine gimnazije. novi bus izgleda bas lepo.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Javni gradski i Taxi prevoz 03 dec 2011 15:03 #147

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Svidja mi se jako, iako mi je bio mnogo ruzan u pocetku, evo ga sad prosao, vozi na linijama 1 i 11



Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Javni gradski i Taxi prevoz 04 dec 2011 15:13 #148

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Mnogo je mocan ovaj Irisbus, evo par slika sa Autobusi.net, autor Cone






Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Buck

Odg: Javni gradski i Taxi prevoz 04 dec 2011 15:22 #149

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4878
  • Primljenih Zahvalnica: 8063
Hahaha, u svakom postu ti se sve više sviđa taj bus :lol:
Dobar si Nixi, sve što dođe u ovaj grad prvo prođe ispod tvog prozora :P

Pa hvala na slikama!

P.S. imam zamerku na poslovanje GSP-a. Novi Solarisi su već prljavi kao svinje. Šta košta da par osoba bude zaduženo da opere autobuse? Pa džaba im 50 novih autobusa ako se na njih ne pazi. Samim tim ne paze ni na svoj imidž.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Poslednja izmena: 04 dec 2011 15:24 od Dukelander.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Javni gradski i Taxi prevoz 04 dec 2011 15:25 #150

  • tonyk
  • tonyk's Avatar
  • Van mreže
  • Moderator
  • Poruka: 1016
  • Primljenih Zahvalnica: 894
ja još nisam probao nijedan od novih, ali baš ih ima puno nekako.
deluje mi da ih ima više negp starih, verovatno što privlače pažnju.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Javni gradski i Taxi prevoz 04 dec 2011 19:33 #151

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
pa da imas 21 novi ako ne racunas mini buseve :)
Poslednja izmena: 04 dec 2011 19:33 od Nixivoje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Javni gradski i Taxi prevoz 04 dec 2011 19:34 #152

  • tonyk
  • tonyk's Avatar
  • Van mreže
  • Moderator
  • Poruka: 1016
  • Primljenih Zahvalnica: 894
znam ja cifre, ali 21 nikako nije više od pola, kako mi deluje ovih dana.
ne račuam minije, njih stvarno ne viđam
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Javni gradski i Taxi prevoz 04 dec 2011 20:00 #153

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
kontam da obracamo paznju na njih vise nego na obicne pa zato, ali ja sam juce posmatrao u Strazilovskoj, proslo je jedno pet Citta i onih Ikarbusa dva Solarisa i Dva ova nova Irisbusa nijedan onaj stari Volovo B10m cak ni oni rekarosirani, i sad bas deluje da imamo dobar vozni park
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Javni gradski i Taxi prevoz 04 dec 2011 20:05 #154

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Lep prizor. Autor Sloba

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Javni gradski i Taxi prevoz 04 dec 2011 20:45 #155

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
znaci pet minuta stojim na terasi i prodje devetka dva keca cetvorka i jedanestica sve Irisbusevi :)


Poslednja izmena: 04 dec 2011 20:53 od Nixivoje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Javni gradski i Taxi prevoz 05 dec 2011 08:15 #156

  • kimi
  • kimi's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 759
  • Primljenih Zahvalnica: 165
Nixi ima fetish za Iribus :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Javni gradski i Taxi prevoz 05 dec 2011 11:21 #157

  • chepa
  • chepa's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 52
  • Primljenih Zahvalnica: 10
Nixivoje NSB napisao/la:
Lep prizor. Autor Sloba

e da su nam svi busevi ovakvi :cheer: :cheers:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Javni gradski i Taxi prevoz 05 dec 2011 11:58 #158

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Jako mi se svidjaju novi busevi , jos kad bi zaziveo elektronski sistem naplate.
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Javni gradski i Taxi prevoz 05 dec 2011 20:55 #159

  • sergio-m
  • sergio-m's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1236
  • Primljenih Zahvalnica: 1657
lepe su nove busike mada je ovaj iris lepsi zguza i tatrane al neka bar su sto puta lepsi od onih raspadotina :cheers: :cheers:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Javni gradski i Taxi prevoz 05 dec 2011 23:58 #160

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Више полазака на двојки

Градски превозник ће идуће седмице - од 12. до 16. децембра, на линији 2 Центар - Ново насеље увести више соло аутобуса уместо зглобних возила.

Током пробне измене реда вожње пратиће се оптерећеност аутобуса, а циљ је да се утврди како ће од 1. јануара 2012. године изгледати ред вожње на тој градској линији.

Наиме, ЈГСП планира да на почетку наредне године на двојци радним данима буде више соло аутобуса и да се смањи интервал полазака. У шпицу би аутобуси саобраћали на сваких седам и осам минута, а ван шпица на осам, односно девет минута. На линији 2 би тако, у измењеном реду вожње, уместо досадашњих 202 поласка било 240 полазака.

Идеја за промене на линији 2 донета је после праћења броја путника јер је установљено да се двојком вози мање путника и да је искоришћеност капацитета возила ниска. Примедбе, сугестије и похвале путници могу да пошаљу на адресу: Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je videli..

З. Д.

www.dnevnik.rs/novi-sad/vise-polazaka-na-dvojki
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru