Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Javni gradski i Taxi prevoz

Javni gradski i Taxi prevoz 22 nov 2011 08:38 #121

  • sandman
  • sandman's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1186
  • Primljenih Zahvalnica: 612
jer je tako teze uci u trag malverzacijama. teze je proveriti 50 racuna sa 50 firmi, proizvodjaca, uvoznika u distributera nego jedan.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Javni gradski i Taxi prevoz 22 nov 2011 11:29 #122

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
ovaj Iveco ne moze prici Solarisu, ne moze da mu prismrdi, al ok bar je nov


jel smo samo taj jedan dobili ?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Javni gradski i Taxi prevoz 22 nov 2011 11:47 #123

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4877
  • Primljenih Zahvalnica: 8048
Na autobuskom forumu pišu da do izbora treba da stigne 30 nekih novih autobusa...
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Poslednja izmena: 22 nov 2011 11:47 od Dukelander.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Javni gradski i Taxi prevoz 22 nov 2011 15:14 #124

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
to bi bilo jako lepo, samo da budu neki normalni
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Javni gradski i Taxi prevoz 22 nov 2011 19:46 #125

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
jel ima negde podatak koliko buseva ima gspns?
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Javni gradski i Taxi prevoz 22 nov 2011 19:49 #126

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Ništa od modernizacije javnog prevoza

Javni prevoz u Novom Sadu do daljeg neće biti modernizovan beskontaktnim elektronskim kartama, te elektronskim tablama s informacijama o vremenu polaska, odnosno dolaska gradskih autobusa.


U Gradskom saobraćajnom za Radio 021 kažu da trenutno ne mogu ništa da rade na uvođenju sistema za elektronsku naplatu karata, jer se čeka odluka Komisije za zaštitu prava u postupcima javnih nabavki, u vezi sa žalbom na postupak koja joj je upućena. U ovom preduzeću dodaju da su u septembru pokrenuli postupak javne nabavke, a da je rok za dostavljanje ponuda istekao 13. oktobra.

Podsetimo da je Gradsko saobraćajno preduzeće, zbog žalbi ponuđača čije ponude nisu prihvaćene, već više puta poništavalo postupak nabavke sistema za elektronsku naplatu karata. Primenom ovog sistema u javnom prevozu, bile bi uvedene beskontaktne elektronske karte koje bi se kupovale na kioscima, a putnici bi u skladu sa svojim potrebama dobili mogućnost izbora velikog broja tarifnih paketa. Broj vožnji za određenu relaciju mogao bi se kombinovati sa brojem linija ili elektronskom kupovinom pojedinačnih karata.

Nakon toga, usledilo bi postavljanje elektronskih tabli, kojima bi se putnici u autobusima i na stanicama, obaveštavali o vremenu dolaska i polaska vozila gradskog prevoznika.

www.021.rs/Novi-Sad/Vesti/Nista-od-moder...-javnog-prevoza.html
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Javni gradski i Taxi prevoz 22 nov 2011 21:28 #127

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
ranko su ns napisao/la:
jel ima negde podatak koliko buseva ima gspns?
poslednja cifra koju ja znam je 284 a u medjuvremmenu vervatno ima jos. medjutim oni rashoduju nesto kad kupe novo tqko da... zzanimljivo je da je krajem 80tih bilo cak 240 ako se ne varam sto je za ono vreme bio luksuz ... re imo 2ka je isla u spicevima cak i na manje od 4 minuta. tada su postojale one karte koje se ponistavaju u busu :-)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Javni gradski i Taxi prevoz 22 nov 2011 21:37 #128

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Pripadnik napisao/la:
tada su postojale one karte koje se ponistavaju u busu :-)

Koje ne znam zasto ne uvedu ponovo umesto tih giga tehnologija sto pokusavaju (ili treba 'pokusavaju'). To je svugde praksa s razlogom, ne gubi se vreme na placanju, kusuranju, ulazenju, izlazenju :ohno: I naravno, omoguciti presedanja, tj. da karta vazi 45min ili sat...
Poslednja izmena: 22 nov 2011 21:38 od limanac.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Javni gradski i Taxi prevoz 22 nov 2011 21:44 #129

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Kao klinac sam dosta koristio gradski prevoz, a naročito od kad sam se doselio u Futog. Uvek sam bio zadovoljan kako funkcioniše. Ne koristim ga godinama, ali nisam čuo da se neko žali... Šta mislite, jel to dovoljan broj za NS, ako je, kao što kaže Pripadnik, 80-ih bilo samo 40 vozila manje?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Javni gradski i Taxi prevoz 22 nov 2011 22:05 #130

  • tetris
  • tetris's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 305
  • Primljenih Zahvalnica: 817
I ja sam iz Futoga i skoro svaki dan koristi gradski prevoz. Zadovoljan sam, ima bas dosta polazaka za Futog. 53, 54, 55, i uslepamo se u 56-icu koji ide za Begec :)
Posebno mi se svidja linija 53 ali "Express" koja ima oko 10ak polazaka na dan.

Jedina mana je ta sto bi trebali malo da obrate paznju na spiceve kako za Futog tako i kroz grad.
Ponekad dodje zglobni bus za futog a bude 10 ljudi a nekad dodje ovaj "obicni" a ljudi se natrpaju kao sardine.

Sve u svemu, ja sam zadovoljan uslugom gsp-a
Naravno da ce prijati da se jos malo osvezi vozni park sa novim autobusima a one matore da sklone.
Poslednja izmena: 22 nov 2011 22:07 od tetris.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Javni gradski i Taxi prevoz 22 nov 2011 22:15 #131

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4877
  • Primljenih Zahvalnica: 8048
Sve će zavisiti od toga kakva je politika planiranja grada.
Trebalo bi što više insistirati na gradskom prevozu, pešačenju i biciklima, a što više demotivisati korišćenje automobila za komjuting po samom gradu, posebno u širem centru (znam da vas ima dosta koji se ne slažete :P ).
Vremenom ukidati parkinge a praviti javne garaže i zatvarati ulice po centru.
Napraviti Park&Ride sistem.
Onda će trebati jači gradski prevoz.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Javni gradski i Taxi prevoz 22 nov 2011 22:33 #132

  • tetris
  • tetris's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 305
  • Primljenih Zahvalnica: 817
Idealno mesto za neku veliku garazu u samom centru grada je
OVDE:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander

Javni gradski i Taxi prevoz 22 nov 2011 22:37 #133

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4877
  • Primljenih Zahvalnica: 8048
Tu je ako se ne varam u nekom momentu i planirana velika garaža, kao i preko puta, kod polazne stanice dvojke. Čak je negde bilo priče i o podzemnom povezivanju te dve garaže tunelom...
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Javni gradski i Taxi prevoz 22 nov 2011 23:13 #134

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Dukelander napisao/la:
... a što više demotivisati korišćenje automobila za komjuting po samom gradu, posebno u širem centru (znam da vas ima dosta koji se ne slažete :P ).

Iskren da budem, svaki put kada napunim rezervoar sam manje motivisan za vožnju. :) Država radi odličan posao na demotivisanju vozača,, ali sumnjam da im je očuvanje životne sredine prioritet. :whistle:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Javni gradski i Taxi prevoz 23 nov 2011 00:05 #135

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
meni samo nije jasna ona vanredna nabavka Iveco buseva
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Javni gradski i Taxi prevoz 24 nov 2011 11:07 #136

  • tetris
  • tetris's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 305
  • Primljenih Zahvalnica: 817
Danas sam prebrojao ove nove Iribus autobuse. Ima ih oko 9 koliko sam spazio. :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Javni gradski i Taxi prevoz 29 nov 2011 21:29 #137

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Нова линија ка Великом риту

Градски превозник од четвртка уводи нову линију ка Великом риту. У почетку ће аутобуси из Новог Сада за Велики рит саобраћати само радним даном а биће осам полазака из Новог Сада и десет из Великог рита.


Полазна станица је на стајалишту за Шангај, на Железничкој станици. Први аутобус креће у 6.40 часова из Новог Сада, а први полазак из Великог рита је у седам часова.

Последњи аутобус из града креће у 18 часова, а из Великог рита за Нови Сад у 22.15. Аутобуси ће ићи путем Железничке станица - Кисачка улица - Темеринска улица - Улица Шајкашког партизанског одреда - Велики рит. Нова линија уводи се после анкете путника која је показала да постоји потреба за нечим таквим. У Великом риту се ствара нова Индустријска зона, па је запосленима потребна директна линија. До сада су путници користили аутобус до Каћа у једном делу пута до Великог рита, а онда се сналазили до крајњег одредшта.

Из Градског сабраћајног предузећа поручују да су спремни да организују превоз и током викенда, те моле привреднике да им јаве уколико је потребно да обезбеде превоз суботом и недељом. Број телефона градског превозника је 4896 712.З. Д.

www.dnevnik.rs/novi-sad/nova-linija-ka-velikom-ritu
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Javni gradski i Taxi prevoz 29 nov 2011 21:34 #138

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
tetris napisao/la:
Danas sam prebrojao ove nove Iribus autobuse. Ima ih oko 9 koliko sam spazio. :)

I kad ce da ih puste u saobracaj ? ja jos nijedan nisam video :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Javni gradski i Taxi prevoz 29 nov 2011 21:36 #139

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
evo ga. sa foruma Autobusi.net autor Cone :)


Poslednja izmena: 29 nov 2011 21:36 od Nixivoje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mukyz, Dukelander, limanac

Odg: Javni gradski i Taxi prevoz 29 nov 2011 22:22 #140

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Evo informacije, ovi Irsibus autobusi pravljeni su za Tiranu, ali posto oni nisu imali para da kupe sve, Novi Sad je dobio buseve za jako malu cenu, pa su zato kupili :), kolko sam razumeo ove sa Autobusi.net ovaj jedan veliki je ispao jeftiniji od mini Irisbus-a, u petak ili za vikend su na ulicama :), ima ih 15 :)





Izvor: Autobusi.net


Edit: Muki vidi da ostvaris neki kontakt sa njima da ih stavimo u korisne linkove, odnosno u prijatelje sajta, da se medjusobno reklamiramo
Poslednja izmena: 29 nov 2011 22:28 od Nixivoje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru