Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Javni gradski i Taxi prevoz

Javni gradski i Taxi prevoz 12 maj 2021 16:32 #1381

  • valjan
  • valjan's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 2332
Ih, ako nemaju ona vratanca koja otvorena dođu do pola biciklističke staze taman u visini glave bicikliste, onda nisu ništa napravili :P
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Yokai, sergio-m, Duja, mel, Чиле

Јавни градски и такси превоз 12 maj 2021 17:41 #1382

  • Чиле
  • Чиле's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Људски максимум
  • Poruka: 971
  • Primljenih Zahvalnica: 3467
Emanon napisao/la:
Počeo je da se pojavljuje novi tip trafike na autobuskim stajalištima.

Много је лепше али ми делује да је превелико, не верујем да ће свуда бити довољно места да се постави. Можда ће се постављати и мањи киосци.
Узгред, не разумем ко је могао да одреди да се светлеће рекламе налазе са обе стране надстрешнице па старији људи морају да устају са клупе да би видели који аутобус прилази стајалишту. Ваљда је логично да се са те стране постави стакло.
Poslednja izmena: 12 maj 2021 17:45 od Чиле.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: sergio-m, Direktor

Јавни градски и такси превоз 10 jun 2021 14:31 #1383

  • valjan
  • valjan's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 2332
Evo zašto ne volEm gradski prevoz i aktivno ga izbegavam: ostavio jutros kola kod majstora u Budisavi, i u 08:25 sam bio na stajalištu na izlazu iz sela prema Kaću. Bus iz Kovilja kreće u 08:30, i sećam se da je prethodnih nekoliko puta kada sam dolazio istim poslom bus stizao do Budisave za 10-15 minuta. Ovaj put je stigao prepunjen u 08:53, poslali su solo bus na deonicu gde nema polazaka 45 minuta pre toga ni sat vremena nakon toga, i u 09:28 bio sam na stajalištu sedmice ispred Ž. stanice. Prema redu vožnje sedmice idu na svakih 13 minuta pa sam se ponadao da neću dugo čekati. Međutim... Sedmica je stigla tek u 09:55, naravno opet pun bus, ali samo prednji deo jer svi uđu na prednja vrata i onda ih mrzi da naprave par koraka ka prikolici koja zvrji poluprazna, tako da sam u 10:10 konačno sišao sa busa na Naselju preko puta Jyska i otpešačio za 5 minuta do firme, i dok sam čekao tu na tom prvom semaforu stigla je još jedna sedmica, poluprazna.

Inače, na početku svega u Budisavi stala Opel Zafira i pita vozač hoće li neko linijskim taksijem do grada, kada sam video troje njih zguranih na zadnjem sedištu i još dvoje na pomoćnim sedištima u gepeku rekao sam samo "ne hvala", kakav danak neiskustvu :) Mogao sam da uštedim najmanje 30 mintua, ako ne i 3 frtalja sata...

A i da sam krenuo peške sa stanice, stigao bih verovatno tek koji minut kasnije...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Javni gradski i Taxi prevoz 10 jun 2021 15:04 #1384

  • mel
  • mel's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 647
  • Primljenih Zahvalnica: 652
Ja znam dvojicu koji voze linijski, kovilj - grad. Jednog od njih sam uvek izbegavao zbog uletanja u makazice, bahate vožnje, svađe sa ostalima u saobraćaju (povremeno sam ranije imao potrebe da odem u Kovilj a auto mi je bio nedostupan). Taj sa Zafirom je kulturan i pristojan vozač, pa ako se on nije uklapao u moju satnicu, išao sam busom uvek ..
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Javni gradski i Taxi prevoz 10 jun 2021 17:52 #1385

  • Conecto
  • Conecto's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 80
  • Primljenih Zahvalnica: 419
Danas me je krajnje , ajde tako da kažem, razočarao prizor gde je na najopterećenijim linijama stavljeno gomila solo autobusa. Na 8 je danas, od ukupno 13 angažovanih vozila u šihti, NAJMANJE 3 bilo solo (#714, #744 i mislim #717, ali nisam siguran). Na 7 su takođe u šihti pustili dva solaša (Solaris #919 i IK112N #985), a na 5 je, od ukupno 10 angažovanih vozila gde bi trebalo da je 3 zgloba, bilo angažovano svega dva zglobna autobusa. Na 4 je radio #718. Broj zglobnih autobusa u preduzeću je postao kriminalan, da ne kažem skandalozno mali. Povlačenje svih preostalih Ikarbusa IK201 u seriji, u roku od bukvalno pola godine, je meni u najmanju ruku potpuno nepromišljeno i bespotrebno. Shvatam da ti autobusi jesu već truli, ali ne postoji nijedan konkretan razlog da se cela preostala serija povuče u tako kratkom periodu, pogotovo onom kada je i pre njihovog povlačenja broj zglobova bio izuzetno mali. Dolaskom 50 BMCa i 43 Mercedesa, od zglobova su rashodovane sve zglob "šestice", "dvestakečevi" i jedan IK218N iz 2007 (#909). Time je ustvari učinjeno da se broj zglobnih autobusa svede na minimum, a da njih polako zamenjuju "kraća" vozila. Trenutno 3 IK218N iz 2007. godine (#911 - defektaža motora, stoji već mesecima, treba da ga rade, #912 - remont, #915 - ko zna šta je sa njim, ne izlazi nedeljama) ne rade, 3 BMCa (#1043, ne izlazi mesecima, #1049, #1089) i do danas #729 koji nije izlazio na ulice ko zna koliko. Svaki dan naravno, ima ima ispada sa linija što se tiče zglobnih autobusa, i važno je napomenuti da za njih ne postoji zglobna, već ISKLJUČIVO SOLO ZAMENA. Kao što sam rekao, Solaris #919 je danas bio na 7A, ja u njega nisam mogao da uđem od gužve, ljudi samo što nisu ispopadali. Vozač jeste zatražio dodatno vozilo jer je ovako bilo prosto nemoguće, ali je u pitanju bio ponovo kao dodatno vozilo solo autobus, BMC #1084. Ova situacija je postala neizdrživa i ne vidim ovome neki skorašnji kraj, jer koliko znam nije planirana kupovina zglobnih autobusa u narednih dve - tri godine, najmanje. Nažalost, ovo se ne dešava samo u Novom Sadu već i u Beogradu, gde je još gora situacija.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Buck, Alibunar, Чиле

Javni gradski i Taxi prevoz 10 jun 2021 22:30 #1386

  • SlanaBara
  • SlanaBara's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 112
  • Primljenih Zahvalnica: 379
Da, samo što u Beogradu jače linije u špicu saobraćaju na 4-6 min, a kod nas na 8-10 min tako da se može desiti da se autobus čeka i do 20 min u špicu. I što u Beogradu postoji više žutih traka pa je na nekim deonicama autobus u prednosti. U Novom Sadu su autobusi poslednja rupa na svirali, svaki automobil može da se parkira tako da smeta autobusu i da nikad ne bude kažnjen.

Kad već nema dovoljno zglobova, neka ih skinu sa petice ili četvorke, ali neka smanje interval. Ili još bolje, neka ih izbace sa nekih prigradskih polazaka i ubace solo sa više polazaka. Nikad mi nije bila jasna logika da za Kovilj ili Bukovac ide zglob na sat vremena umesto solo na 30-40 min.

Takođe, novosadsko prevoz gubi previše vremena na stanicama - natezanje oko otvaranja vrata, naplata karata kod vozača. Zna li iko kada će biti puštene u upotrebu nepersonalizovane NSmart kartice? Umesto da su one puštene pre kako bi se prevoz ubrzao, prvo su pustili penzionerske koje se vade jednom godišnje. Totalni promašaj. Još kad vozači naređaju sitniš na pult pa se sam služi. Osećaš se kao da nekome nešto kradeš.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Јавни градски и такси превоз 06 jul 2021 22:47 #1387

  • Чиле
  • Чиле's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Људски максимум
  • Poruka: 971
  • Primljenih Zahvalnica: 3467
Уклоњени су стари киосци ЈГСП-а у Шафариковој улици.www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti/278653/F...a-u-Safarikovoj.html
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, limanac, sergio-m, Duja, sasar, Blavak, valjan, Otis.Driftwood.Ressurected, vladulns

Javni gradski i Taxi prevoz 07 jul 2021 07:52 #1388

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Pretekao si me Čile.
Ali cu postaviti pitanje: zar se ne planira uklanjanje ove okretnice i izgradnja garaze na ovom mestu?

Cemu ovo pranje novca?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: sergio-m, mlata, Чиле

Јавни градски и такси превоз 10 jul 2021 19:00 #1389

  • Чиле
  • Чиле's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Људски максимум
  • Poruka: 971
  • Primljenih Zahvalnica: 3467
Нови киосци у ШафариковојИзвор: mojnovisad.com
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, limanac, Duja, Brane, sasar, Alibunar, Blavak, Mikins, valjan, Istraživač, Toni021, nsns, Детелинарђанин

Javni gradski i Taxi prevoz 16 jul 2021 13:25 #1390

  • Emanon
  • Emanon's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 467
  • Primljenih Zahvalnica: 2125
Planiraju da kioske iz Šafarikove sačuvaju za muzej kao čuveni kiosk K67.

www.021.rs/story/Novosadske-price/279430...ntra-Novog-Sada.html

Međutim, kiosci iz Šafarikove uopšte nisu čuveni K67 dizajn, već neki sasvim levi kiosci, kopija kioska K67.
Ako kiosci iz Šafarikove završe u muzeju pod oznakom K67, biće to velika bruka onih koji su ovu kopiju prepoznali kao K67.
Inače, kiosci za koje se u članku govori da su završili bačeni na obali Dunava u Futogu jesu kiosci čuvenog dizajna K67.
Na kraju će ispasti da će za muzej biti sačuvano nešto sasvim deseto a da će na otpadu završiti ono što je trebalo da završi u muzeju kao K67. Ova država ne manjka apsurdima kao i "stručnim" ljudima.
Da se to ne bi dogodilo, poslao sam mejl Dragani sa portala Radija 021 u kojem sam joj objasnio ovo što sam i ovde napisao.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Buck, limanac, Duja, Blavak, eegor84, Чиле

Javni gradski i Taxi prevoz 16 jul 2021 14:05 #1391

  • Emanon
  • Emanon's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 467
  • Primljenih Zahvalnica: 2125
Autorka članka mi je odgovorila.
Kaže da su kiosci K67 iz Futoga već prebačeni na deponiju. Kreće u akciju spašavanja istih sa deponije.
Držimo joj fige da uspe.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Javni gradski i Taxi prevoz 26 nov 2021 17:59 #1392

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Na mreži
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Poskupeo taksi u Novom Sadu: Pogledajte koliko ćete plaćati od 1. decembra

Gradsko veće odobrilo je poskupljenje taksija u Novom Sadu za oko 10 odsto od 1. decembra, saznaje 021.rs.

Prema novom cenovniku, start će umesto 120 koštati 140 dinara, dok će cena kilometra, u zavisnosti od tarife, biti veća za šest do 12 dinara.

Tako sada kilometar u prvoj, dnevnoj tarifi iznosi 65 dinara, u noćnoj 78, a u vangradskoj vožnji i za vreme praznika prevoz se naplaćuje 110 dinara po kilometru.

Promenjena je i cena po čekanju na sat i sada iznosi 850 umesto 700 dinara. Lični prtljag teži od osam kilograma se i dalje naplaćuje 50 dinara, kao i proteklih godina.



Ovo poskupljenje taksija je usledilo tačno godinu dana od prethodnog, a povećanje cena je otprilike na istom niovu od oko deset odsto. Čini se da je Gradsko veće korekciju dozvolilo u iznosu koji bi trebalo da pomogne taksistima nakon poslednjeg rasta cena goriva, ali da time ne preopterete novčanike građana.

Ovo je treće poskupljenje taksija za tri godine, dok su pre toga godinama cene kilometra i starta bile nepromenjene. Cene taksi prevoza su prethodno menjane novembra 2020. i jula 2018. godine kada su povećane za nekoliko dinara. Cene starta su bile usklađene početkom 2017, a poslednje poskupljenje pre toga bilo je 2012.

www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti/290840/P...i-od-1-decembra.html
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak

Javni gradski i Taxi prevoz 03 feb 2022 09:37 #1393

  • sergio-m
  • sergio-m's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1235
  • Primljenih Zahvalnica: 1657
"U toku tiha najava privatizacije GSP; SSP: Otkud štrajk u "zlatnom dobu"?"
www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti/296844/A...-u-zlatnom-dobu.html
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Javni gradski i Taxi prevoz 25 mar 2022 07:45 #1394

  • vladulns
  • vladulns's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 632
  • Primljenih Zahvalnica: 2937
TV KANAL 9, NOVI SAD: USKORO 10 ELEKTRIČNIH AUTOBUSA JGSP

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, valjan, Чиле

Javni gradski i Taxi prevoz 25 mar 2022 09:19 #1395

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Ajde vise sa tim uskoro, uskoro. Uskoro je trebao biti ukinut i saobracaj kroz Gradic 2018. pa nije
Kad bude pohvali se.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: sergio-m, TurboMaximus, Blavak, eegor84, saleamns

Javni gradski i Taxi prevoz 30 mar 2022 22:31 #1396

  • Conecto
  • Conecto's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 80
  • Primljenih Zahvalnica: 419
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, limanac, kasko, Duja, TurboMaximus, Blavak, Чиле

Javni gradski i Taxi prevoz 22 maj 2022 19:40 #1397

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8415
  • Primljenih Zahvalnica: 35913
U ovoj temi ću postovati konstataciju da su nadstrešnice na buskoj stanici završene jer mi deluje logično pošto ona pripada GSP-u.






Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, limanac, mrnjavi, Duja, sasar, Mikins, valjan, Чиле

Javni gradski i Taxi prevoz 02 jun 2022 12:15 #1398

  • sergio-m
  • sergio-m's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1235
  • Primljenih Zahvalnica: 1657
aj se sakri ispod kad je kisa :))) a i od sunca stiti ludilo....niko ne ferma onu form follows function.....
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Yokai, TurboMaximus, mel, Toni021

Javni gradski i Taxi prevoz 20 jun 2022 13:58 #1399

  • valjan
  • valjan's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 2332
Kao pilot projekat postavljeno je sedam novih displeja na stajalištima kojima saobraća četvorka, to je projekat finansiran od strane EU kao podrška razvoju javnog transporta u Novom Sadu. Displeje je postavila novosadska firma Novatronic, a od firme u kojoj ja radim ekipa iz Novatronica je još pre nekog vremena kupila sistem za sintezu govora (tzv. TTS - Text To Speech) tako da će ovi displeji davati i govorne informacije. Danas su nas, u skladu sa ugovorom koji su potpisali sa nama, obavestili na kojim lokacijama su postavljeni ti displeji, trenutno nemam informaciju o tome kakva tačno obaveštenja će se saopštavati glasom, ali imam spisak svih sedam lokacija gde su trenutno postavljeni ovi displeji, pa ko bude u prolazu neka posluša:

0417B Narodnog fronta - Bulevar oslobođenja
0416B Narodnog fronta - Šekspirova
0418B Fruškogorska - Dr. Ilije Đuričića
0337B Jevrejska - Bulevar oslobođenja
0403A Narodnog fronta - Fruškogorska
0401A Žarka Zrenjanina - Opština
0402A Bulevar cara Lazara - Urbis
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, Buck, limanac, Duja, Blavak, Чиле

Јавни градски и такси превоз 20 jun 2022 19:40 #1400

  • Чиле
  • Чиле's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Људски максимум
  • Poruka: 971
  • Primljenih Zahvalnica: 3467
На сваком стајалишту на ком је постављен екран, постављено је и дугме које, када се притисне, активира гласовну најаву доласка аутобуса по принципу „линија аутобуса, за колико минута долази”.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Teki
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru