Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Javni gradski i Taxi prevoz

Javni gradski i Taxi prevoz 05 jul 2020 12:14 #1341

  • gibanica
  • gibanica's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 165
  • Primljenih Zahvalnica: 620
mislim da cemo se sloziti da je novom sadu trebalo jedno posteno i cestito uvodjenje ovog sistema.
Ovo uvodjenje, ne na mala vrata, vec kroz misiju rupu, u delovima po etapama...ovo polu-uvodjenje je zaista sramota za prevoznika.

Zaista bi bilo primerenije da sve funkcionise kao i do sada dok se u medjuvremenu ugradjuju aparati, dok se pravi aplikacija i sajt, dok se ugradjuju gps sistemi, displeji na sajalistima, zvucne najave i obelezavanje i informisanje.
I onda da se najavi "od 1.12.2020." pusta se u promet kompletan sistem.

Na trenutni nacin osim onog flajera koji se pojavljuje na aplikaciji, nigde nema vise saznanja detaljnih o sistemu.
Moja zena koja svaki dan koristi prevoz nije imala pojma o svemu, niti ko drugi, sem par zaludjenika koji se vrte po ovim stranama, jer je sistem bukvalno preko noci uveden.
Najvise sam se radovao zbog toga, jer mi se desavalo kad ujutru krenem na posao, a nemam 65din za kartu, vec moram na bankomat. Reko ekstra, sada cu na dopunu, kad ono se pojavi ik201 :D Bedak.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Javni gradski i Taxi prevoz 07 jul 2020 09:43 #1342

  • valjan
  • valjan's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1169
  • Primljenih Zahvalnica: 2327
A šta kažete na ovakve "tramvaje" u NS? Koliko bi naših vozača automobila "slučajno" krenulo ovakvom prečicom?

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak

Javni gradski i Taxi prevoz 10 jul 2020 23:09 #1343

  • mlata
  • mlata's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Drugi su drugi-mi smo prvi
  • Poruka: 623
  • Primljenih Zahvalnica: 1024
Danas sam sedeo ničim izazvan u kafiću na bulevaru blizu ž.st.
Mnogo autobusa je prošlo a nije bila gužva.
Elem, pojedini autobusi Nsmart-a dok prolaze,tako imaju neki bolestan zvuk ,pištanje,zujanje. Ne mogu da objasnim.Rekao bih da su to novi busevi sa onim sitnim svetlima i štopaljkama.Da li se to gume čuju ili sama konstrukcija busa ali zvuk je iritirajuć.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Javni gradski i Taxi prevoz 11 jul 2020 10:39 #1344

  • neobuscitta
  • neobuscitta's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 548
  • Primljenih Zahvalnica: 1626
Ako su u pitanju solo autobusi (Mercedes-Benz Conecto NGT), kod njih je jako bučan diferencijal. Ništa "bolesno", tako su napravljeni i tako se čuju od prvog dana. :) Stariji se sećaju starijih Ikarusa i Ikarbusa kod kojih se Rabin diferencijal uvek nadglašavao sa svime što nađe na ulici. :D

Ako sam dobro razumeo, pričaš o zvuku koji se javlja na ovom snimku na 3:50. :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Javni gradski i Taxi prevoz 11 jul 2020 10:43 #1345

  • mlata
  • mlata's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Drugi su drugi-mi smo prvi
  • Poruka: 623
  • Primljenih Zahvalnica: 1024
NIje taj zvuk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Javni gradski i Taxi prevoz 12 jul 2020 10:01 #1346

  • neobuscitta
  • neobuscitta's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 548
  • Primljenih Zahvalnica: 1626
valjan napisao/la:
A šta kažete na ovakve "tramvaje" u NS? Koliko bi naših vozača automobila "slučajno" krenulo ovakvom prečicom?


Ne bi mogli automobili da idu ovuda zbog razmaka između točkova koji odgovaraju razmaku između točkova na pogonskoj osovini autobusa (sa udvojenim točkovima). Siguran sam da bi ljudi probali, ali bi na prvu loptu propali i verovatno zakrčili sistem. :)

Inače, ako se ne varam, u Adelejdu su počeli da prave brzi tramvaj pa su odustali. Mislim da je generalno ovaj sistem preskup jer radi isti posao kao fizički izdvojen put za autobuse (Busway) a unosi dodatne komplikacije u slučaju kvara na vozilima. Ono što je pozitivno kod ovog sistema jeste da, ako dođe do pucanja gume, autobus može bezbedno da nastavi do prve stanice. Bezbedna vožnja se postiže zahvaljujući horizontalnim točkićima koje možete videti u zoni prednjih točkova. Zbog toga, vozač ni ne mora da drži ruke na volanu, ali se savetuje.

Ovaj sistem je dugačak 12 kilometara a ima samo tri stanice. Tek na ovako velikom staničnom razmaku i ukupnoj dužini on može da pokaže svoju efikasnost. Zbog toga mislim da nije primenjiv na zgusnut grad kakav je Novi Sad. Poređenja radi, 12 kilometara je ravno putu od petlje kod aerodroma u Beogradu do Sava centra. Slična je razmera i u nekoliko britanskih gradova koji su uveli ovaj sistem.

Ono što sam ja više puta predlagao je klasični busway sistem, sa fizički izdvojenim trakama za javni prevoz. Jedan sistem bi se protezao duž Bulevara oslobođenja, drugi niz Bulevar cara Lazara i značajno bi ubrzao i poboljšao kvalitet javnog prevoza po cenu ukidanja dve saobraćajne trake. Meni je fantastičan primer Istanbul, koji je pustio autobuse u suprotnom smeru kako bi uštedeo na prostoru tako što bi stanice imale jedan a ne dva perona. :)


Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: sandman, valjan, Eldarion, volvob10maneobus790

Javni gradski i Taxi prevoz 12 jul 2020 13:46 #1347

  • gibanica
  • gibanica's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 165
  • Primljenih Zahvalnica: 620
mlata napisao/la:
Danas sam sedeo ničim izazvan u kafiću na bulevaru blizu ž.st.
Mnogo autobusa je prošlo a nije bila gužva.
Elem, pojedini autobusi Nsmart-a dok prolaze,tako imaju neki bolestan zvuk ,pištanje,zujanje. Ne mogu da objasnim.Rekao bih da su to novi busevi sa onim sitnim svetlima i štopaljkama.Da li se to gume čuju ili sama konstrukcija busa ali zvuk je iritirajuć.

Ukratko čuje se kao usisivač?
Turbina na B10MA
Nema dileme
Sitna svetla ima jer je rekarosiran
Sitna svetla ... XD
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mlata, Eldarion

Javni gradski i Taxi prevoz 12 jul 2020 21:05 #1348

  • mlata
  • mlata's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Drugi su drugi-mi smo prvi
  • Poruka: 623
  • Primljenih Zahvalnica: 1024
Da,da.To je najpribližniji zvuk.Bravo!


Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Eldarion

Javni gradski i Taxi prevoz 16 jul 2020 08:40 #1349

  • neobuscitta
  • neobuscitta's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 548
  • Primljenih Zahvalnica: 1626
Ako više vuče na usisivač onda nije turbina nego hladnjak. :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Javni gradski i Taxi prevoz 18 jul 2020 11:56 #1350

  • Conecto
  • Conecto's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 79
  • Primljenih Zahvalnica: 413
Evo kako funkcioniše nova "okretnica". :wallbash:
Ovo je vikend, tek da vidite kako je veselo kad je radni dan...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, Cookie, Buck, limanac, kasko, Yokai, mrnjavi, Duja, sandman, TurboMaximus, gibanica, Blavak, Djordje Cvarkov, valjan, Eldarion, volvob10maneobus790, nsns

Javni gradski i Taxi prevoz 22 jul 2020 11:17 #1351

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3831
  • Primljenih Zahvalnica: 8962
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak, valjan, vladulns

Javni gradski i Taxi prevoz 01 avg 2020 19:31 #1352

  • neobuscitta
  • neobuscitta's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 548
  • Primljenih Zahvalnica: 1626
Nova mapa "gradskih" linija, odnosno mapa gradskih linija i prigradskih koje pripadaju I zoni. U odnosu na prethodnu, dodate su linije 30, 51A/B, 52, 64, 72 i 74.

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, kasko, sasar, Blavak, valjan, volvob10maneobus790

Javni gradski i Taxi prevoz 01 avg 2020 21:57 #1353

  • Boda Tajson
  • Boda Tajson's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 168
  • Primljenih Zahvalnica: 454
Inace, odradjene su pripreme za "prihvat" autobusa do naselja Puckaros. Uvedene su jednosmerne ulice i ucrtane dve autobuske stanice. Mozda neko zna nesto vise o ovome?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Javni gradski i Taxi prevoz 01 avg 2020 22:03 #1354

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4919
  • Primljenih Zahvalnica: 9925
Jedna, i to kakva, linija na BE. Ne daj bože da se produži do groblja.
Na njega se stiže na dva načina: iz centra ili posthumno.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Eldarion

Javni gradski i Taxi prevoz 02 avg 2020 13:42 #1355

  • neobuscitta
  • neobuscitta's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 548
  • Primljenih Zahvalnica: 1626
Za divno čudo, linija 13 se pokazala kao jedna od najuspešnijih linija koje su uvedene u poslednje vreme. Divota je videti pune autobuse u špicu jer ozbiljno rasterećuje osmicu na relaciji od Nove Detelinare do Univerziteta. Već sam više puta napominjao, smatram da je teški promašaj ne produžiti ovu liniju do Štranda tokom letnjih meseci.
Boda Tajson napisao/la:
Inace, odradjene su pripreme za "prihvat" autobusa do naselja Puckaros. Uvedene su jednosmerne ulice i ucrtane dve autobuske stanice. Mozda neko zna nesto vise o ovome?
Nisam ništa čuo o ovome. Gde su ucrtana stajališta?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Eldarion

Javni gradski i Taxi prevoz 02 avg 2020 16:55 #1356

  • Boda Tajson
  • Boda Tajson's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 168
  • Primljenih Zahvalnica: 454
Kao da je predvidjeno da se odmah posle crkve skrece desno, zatim prva stanica kod krsta, druga malo dalje, a Pavla Ristica je postala jednosmerna u pravcu prema glavnom putu.


Ovako je obelezeno prvo stajaliate kod krsta, drugo isto tako.
[/url]
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, limanac, kasko, Yokai, sasar, mlata, Blavak, Mikins, valjan

Javni gradski i Taxi prevoz 03 avg 2020 12:44 #1357

  • cvarkov
  • cvarkov's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 131
  • Primljenih Zahvalnica: 319
Mogli bi dok rade rekonstukciju da premeste autobusku na onu novu sto nije zaživela
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Javni gradski i Taxi prevoz 03 avg 2020 14:12 #1358

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3831
  • Primljenih Zahvalnica: 8962
Ta Deviceva stanica je spomenik korupcije
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Eldarion

Javni gradski i Taxi prevoz 26 avg 2020 21:14 #1359

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8393
  • Primljenih Zahvalnica: 35779
Conecto napisao/la:
U veliki broj vozila ugrađeni su validatori za novi elektronski sistem naplate karata (NSMART).
Validatori su toliko jeftini da nemam reči. Toliko jeftino i odvratno izgledaju, uz sve ovu ogavnu narandžastu. Obično parče plastike, a na sve to još su metalnim žicama zavezani za šipku.
+ Malo ćirilica malo latinica.


Danas samimao prilike da vidim na šta to liči. Prilažem fotku zadnjeg dela da se vidi kako to izgleda. Napomena: uživo ovo izgleda gore nego na fotki.

Ovako izgledaju karte koje izdaju vozači. Nije loše,al ja sam navikao na one stare mašinice.
Poslednja izmena: 26 avg 2020 21:16 od Blavak.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Cookie, limanac, kasko, mrnjavi, Duja, sandman, valjan, Eldarion, volvob10maneobus790, nsns

Javni gradski i Taxi prevoz 02 sep 2020 08:10 #1360

  • Billy
  • Billy's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 767
  • Primljenih Zahvalnica: 1526
Boda Tajson napisao/la:
Inace, odradjene su pripreme za "prihvat" autobusa do naselja Puckaros. Uvedene su jednosmerne ulice i ucrtane dve autobuske stanice. Mozda neko zna nesto vise o ovome?

Обавештавамо вас да од 01.09.2020. год. у систему јавног превоза путника ЈГСП „Нови Сад“ почиње да саобраћа нова градска аутобуска линија број 3Б Петроварадин О.Ш. „ЈОВАН ДУЧИЋ“ - Пуцкарош.
СМЕР А (Петроварадин О.Ш. „Ј. Дучић“ – Пуцкарош): Паркинг ресторана „Траг“(окретница) – Прерадовићева – Карловачки друм – Занош – Томе Маретића – Бреза - Павла Ристића.

Аутобуска стајалишта у СМЕРУ А:
ПРЕРАДОВИЋЕВА (О.Ш. „ЈОВАН ДУЧИЋ“),
ПРЕРАДОВИЋЕВА (РАЧКОГ),
ПЕТРОВАРАДИН (ЖЕЛЕЗНИЧКА СТАНИЦА),
ТЕКИЈЕ (БЕНЗИНСКА ПУМПА),
БРЕЗА (ТОМЕ МАРЕТИЋА).


СМЕР Б (Пуцкарош - Петроварадин О.Ш. „Ј. Дучић“): Павла Ристића - Карловачки друм - Прерадовићева - Паркинг ресторана „Траг“(окретница).

Аутобуска стајалишта у СМЕРУ Б:
БРЕЗА (ТОМЕ МАРЕТИЋА),
БРЕЗА (ПАВЛА РИСТИЋА),
ТЕКИЈЕ (НАВИП),
ПЕТРОВАРАДИН (ЖЕЛЕЗНИЧКА СТАНИЦА),
ПРЕРАДОВИЋЕВА (ШЕНОИНА).

www.gspns.co.rs/aktuelno
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: kasko, Duja, Boda Tajson, sasar, Blavak, Mikins
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru