Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Javni gradski i Taxi prevoz

Re:Javni gradski i Taxi prevoz 19 avg 2019 11:05 #1061

  • ChobbyNS
  • ChobbyNS's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 125
  • Primljenih Zahvalnica: 68
Hit, uvek sam se pitao za koji đavo je urađen putić tu gde je ta prodavnica i trafika :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Javni gradski i Taxi prevoz 19 avg 2019 22:56 #1062

  • volvob10maneobus790
  • volvob10maneobus790's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 27
  • Primljenih Zahvalnica: 33
Prijatelj i ja smo započeli neku diskusiju...pa sad da li je #880 bio Ikarbus 103CNG ili 104?

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Javni gradski i Taxi prevoz 20 avg 2019 14:42 #1063

  • SlanaBara
  • SlanaBara's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 112
  • Primljenih Zahvalnica: 379
Ode i jedan zglob.
FOTO: Izgoreo još jedan autobus GSP-a na Futoškom putu
Zglobni autobus Gradskog saobraćajnog preduzeća izgoreo je jutros oko 9 časova kod ulaza u garažu GSP-a na Futoškom putu, saznaje 021.rs.
U požaru nije bilo povređenih i novosadski vatrogasci su brzo ugasili vatru.
U GSP-u su za 021 rekli da je autobus bio u povratku u garažu jer je imao kvar i bio je skinut sa linije.
Za sada nema preciznijih informacija o uzroku požara, a uništeno vozilo je sklonjeno sa kolovoza u krug preduzeća.
Ovo je drugi požar na vozilu Gradskog prevoznika za manje od mesec dana. Podsetimo da su 28. jula na parkingu kod GSP izgorela dva solo autobusa u večernjim satima. Istraga je, kako su za 021.rs naveli, utvrdila da je požar na autobusu izbio zbog kvara na instalacijama, a plamen je zahvatio i susedni parkiran autobus.
Požari na autobusima GSP-a su ranije bili retki, ali je proteklih godina zabeleženo nekoliko ovakvih slučajeva. Skoro uvek se radilo o kvaru na instalacijama.
Kvarovi koji dovode i do požara nisu neočekivani uzimajući u obzir da je deo voznog parka GSP-a stariji od deset godina, mnogi autobusi imaju i po dve decenije, pa su kvarovi česta pojava.
U GSP skoro godinu i po dana nije stigao novi autobus, a u protekle četiri godine ukupno je nabavljen 41 autobus, što je daleko ispod neophodnog minimuma. Da će se to možda promeniti govori upravo nabavka više od 70 autobusa, od kojih su prvi počeli da pristižu pre neki dan, o čemuje 021.rs pisao OVDE.
Izvor: 021
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak

Javni gradski i Taxi prevoz 20 avg 2019 15:42 #1064

  • Marc
  • Marc's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 298
  • Primljenih Zahvalnica: 289
Sprdanje sa narodnim parama.
Neispravno vozilo se ne vozi. To je krivično delo. Svi mi vozači to znamo, znamo i kako prođemo kada nas policija uhvati u prekršaju.
Ono se šlepa.
Atomsko Sklonište - Čedna gradska lica
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: neobuscitta

Re:Javni gradski i Taxi prevoz 20 avg 2019 17:27 #1065

  • neobuscitta
  • neobuscitta's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 548
  • Primljenih Zahvalnica: 1626
Ne bih da prejudiciram, ali mi ovo deluje kao da su autobusu blokirale kočnice i da ih je vozač spalio do garaže. Pošto je srednja osovina na ovim autobusima pogonska, tu je i došlo do najvećeg trenja pa su se iste i zapalile. Motor i rezervoar u bliizini su samo pospešili vatru. Ne mora da znači da sam u pravu, ali ćemo verovatno dobiti neku informaciju.

Inače kvar na instalacijama je "default" kvar za prijavu javnosti. Nema šanse da su se zapalile instalacije na onom Neobusu od pre mesec dana pošto je prvo goreo motorni prostor koji je nazad, a svi osigurači i razvodne kutije napred, iza vozača. Drugog je samo zahvatila vatra od prvog. :)
volvob10maneobus790 napisao/la:
Prijatelj i ja smo započeli neku diskusiju...pa sad da li je #880 bio Ikarbus 103CNG ili 104?

Iako je imao RABA motor, a Ikarbusova ranija oznaka za modele sa mađarskim pogonom je bila IK-104, novosadski gasni Ikarbus je nosio oznaku IK-103 CNG, odnosno tip 103.037 (dizelaši su 103.036). ;)

Na to ukazuje i VIN autobusa: V2X10303751000465
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: kasko, valjan, volvob10maneobus790

Re:Javni gradski i Taxi prevoz 20 avg 2019 20:49 #1066

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4869
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Ako je to autobus pored koga sam prošao taj dan onda mi se čini da ti je pretpostavka u redu.
Ovaj pored koga sam prošao je škripao kao kad se metal pod pritiskom tare o drugi metal.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:RE: Re:Javni gradski i Taxi prevoz 20 avg 2019 22:57 #1067

  • volvob10maneobus790
  • volvob10maneobus790's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 27
  • Primljenih Zahvalnica: 33
volvob10maneobus790 napisao/la:
Prijatelj i ja smo započeli neku diskusiju...pa sad da li je #880 bio Ikarbus 103CNG ili 104?

Iako je imao RABA motor, a Ikarbusova ranija oznaka za modele sa mađarskim pogonom je bila IK-104, novosadski gasni Ikarbus je nosio oznaku IK-103 CNG, odnosno tip 103.037 (dizelaši su 103.036). ;)

Na to ukazuje i VIN autobusa: V2X10303751000465[/quote]

Hvala na odgovoru!
Bunilo me je pošto je Rabin motor dok se na slikama vidi oznaka IK-103...

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Javni gradski i Taxi prevoz 20 avg 2019 23:03 #1068

  • neobuscitta
  • neobuscitta's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 548
  • Primljenih Zahvalnica: 1626
Dukelander napisao/la:
Ako je to autobus pored koga sam prošao taj dan onda mi se čini da ti je pretpostavka u redu.
Ovaj pored koga sam prošao je škripao kao kad se metal pod pritiskom tare o drugi metal.

Ako je to bilo jutros, onda je to to.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Javni gradski i Taxi prevoz 23 avg 2019 20:14 #1069

  • neobuscitta
  • neobuscitta's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 548
  • Primljenih Zahvalnica: 1626
JGSP posle javne nabavke doneo odluku da nabavi još 30 Mercedes-Benz solo autobusa na gas. Postupak za javnu nabavku za 20 zglobnih je obustavljen.

Ponude za 30 solo autobusa su predali:
1. Buses and Coaches d.o.o. - Otokar Kent LF CNG - odbijen zbog nepreciznog tehničkog opisa i nije ispunio uslov da poseduje ovlašćeni servis kao i referentnu listu od minimum 10 prodatih vozila u protekle dve godine
2. Star Import d.o.o. - Mercedes-Benz Conecto NGT - pobednik

Ponude za 20 zglobnih autobusa su predali:
1. Star Import d.o.o. - Mercedes-Benz Conecto G NGT - odbijen zbog predugog roka isporuke, više cene od procenjene i male autonomije
2. M.P.N. Promet d.o.o. - nije mi poznat tip vozila ali zastupaju turske proizvođače - odbijen zbog nepreciznog tehničkog opisa i prekratkog trajanja ponude

Šteta je što Star Import nije dobio posao za zglobne autobuse, jer bismo imali veliku obnovu voznog parka. Nadam se da će JGSP obezbediti veći budžet ili smanjiti traženu količinu vozila kako bi se realizovala i ta partija. :) Primetno je veliko prisustvo turskih proizvođača, a i sam Mercedes-Benz Conecto se pravi u Istanbulu. Jedino ovi proizvođači mogu da ponude konkuretnu cenu za iole pismene autobuse, mada su se gadno opekli u Beogradu (iberturaže na ozbiljnom broju vozila, srećom bez poginulih) i drago mi je da nisu konkurentni u Novom Sadu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Duja, valjan, volvob10maneobus790

Re:Javni gradski i Taxi prevoz 29 avg 2019 20:02 #1070

  • valjan
  • valjan's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 2332
Pre jedno pola sata kada smo izlazili sa Lidlovog parkinga prošla su dva žuta Feniksbusa sa privremenim registracijama, išli su od kružnog ka GSP garažama. Možda na kameri na šoferci imam uhvaćena oba, ako me ne bude mrzelo za vikend da vadim karticu okačiću ih ovde...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Javni gradski i Taxi prevoz 29 avg 2019 21:05 #1071

  • neobuscitta
  • neobuscitta's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 548
  • Primljenih Zahvalnica: 1626
Ka GSP garažama i dalje ka Bačkoj Palanci, Iloku i autoputu ka Sloveniji. ;) U Mariboru im je centar za isporuke i sedište firme. :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Javni gradski i Taxi prevoz 31 avg 2019 11:22 #1072

  • neobuscitta
  • neobuscitta's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 548
  • Primljenih Zahvalnica: 1626
Zanimljivost sa sajta JGSP:
U gradu i prigradskim naseljima od juna se uklanja određeni deo starih i postavljaju se nove nadstrešnice.
Sastavni deo nadstrešnica je klupa, a predviđena je i mogućnost postavljanja elektronskih displejeva bez tona na kojima se emituju reklamno-propagandne i informacione poruke, kao i video zapisi bez tona.

Inače, od sutra kreće novi red vožnje. Najveća novina je to što će linija 2 ići kroz Bate Brkića i to tako što će praviti krug Bulevar Jovana Dučića - Bate Brkića - Futoški put - Bulevar kneza Miloša - okretnica. S tim na umu, poluobrt je podignut na 28 minuta van špica, odnosno na 30 minuta u špicu. Interval između polazaka u špicu će biti celih 12 minuta, što je duplo više nego pre 6-7 godina, kada su solo autobusi zamenili zglobne na ovoj liniji.

Osim toga, stanje je manje-više isto kao i pre letnjeg raspusta. Video sam i da je linija 13 dobila jedan đački polazak ujutro, ka Univerzitetu. Novina o plasiranju novih midibusa nema. :)
Poslednja izmena: 31 avg 2019 11:24 od neobuscitta.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Duja, Eldarion

Javni gradski i Taxi prevoz 31 avg 2019 11:31 #1073

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Neo, predpostavljam da radis u GSPNS cim se toliko razumes pa me interesuje da li se nesto radi po pitanju vracanja tramvaja u Novi Sad posto se o tome prica godinama.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: neobuscitta

Javni gradski i Taxi prevoz 31 avg 2019 15:01 #1074

  • neobuscitta
  • neobuscitta's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 548
  • Primljenih Zahvalnica: 1626
Hahaha, ne radim u GSPNS. Ni blizu. :D

Razumem se iz drugih razloga, imam nekoliko pouzdanih izvora ali ovo što sam izneo jutros nema veze s tim. :)

U svakom slučaju, mislim da je pitanje povratka tramvaja stvar koju ne rešava JGSP nego neko iznad njih, rekao bih Gradski sekretarijat za saobraćaj. Znali bismo da se razmišlja o tome, mada idu izbori uskoro pa bismo možda mogli dobiti neke informacije. Ali da je potreban tramvaj, to jeste.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Javni gradski i Taxi prevoz 31 avg 2019 17:44 #1075

  • SlanaBara
  • SlanaBara's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 112
  • Primljenih Zahvalnica: 379
Kad smo već kod redova vožnje, našao sam dva stara zimska reda vožnje (važili su od 1. septembra) iz 2011. i 2013. pa sam uporedio intervale polazaka za radni dan sa novim redom vožnje koji važi od 1. septembra. Za ovih osam godina najveće smanjenje polazaka je na linijama 2 i 4, a jedina koja beleži povećanje je linija 14. Prilično porazno za grad koji je u periodu 2011-2017. prema zvaničnoj statistici povećao broj stanovnika za više od 14 000, tj. oko 4%. Gradski oci da ozbiljno razmisle šta rade pogrešno.



Za uvođenje tramvaja bi bila potrebna i sredstva iz republičkog i pokrajinskog budžeta. Teško bi to grad mogao sam.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, limanac, mrnjavi, Duja, Blavak, Djordje Cvarkov, valjan, Eldarion, neobuscitta

Javni gradski i Taxi prevoz 01 sep 2019 00:12 #1076

  • neobuscitta
  • neobuscitta's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 548
  • Primljenih Zahvalnica: 1626
Svaka čast za analizu. :)

Samo da dodam, kada su na dvojci ukinuti zglobni autobusi (2012. godina), interval u špicu je bio 6 minuta, dok je van špica bio 8 minuta (ako se ne varam). ;)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Eldarion

Javni gradski i Taxi prevoz 01 sep 2019 10:20 #1077

  • neobuscitta
  • neobuscitta's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 548
  • Primljenih Zahvalnica: 1626
Od jutros u 4:30, dvojka ide kroz Bate Brkića. :)

#881 u smeru ka Novom Naselju, na uglu Bate Brkića i Anđe Ranković.


Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, limanac, mrnjavi, Duja, sasar, Blavak, valjan, Eldarion, volvob10maneobus790

Re:Javni gradski i Taxi prevoz 01 sep 2019 22:49 #1078

  • volvob10maneobus790
  • volvob10maneobus790's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 27
  • Primljenih Zahvalnica: 33
Sa radom su počeli i novi minibusi

Na slikama #990 , dok je bio i #992 na železničkoj

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk
Poslednja izmena: 01 sep 2019 22:50 od volvob10maneobus790.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, kasko, Blavak, valjan, Eldarion

Re:Javni gradski i Taxi prevoz 01 sep 2019 22:53 #1079

  • volvob10maneobus790
  • volvob10maneobus790's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 27
  • Primljenih Zahvalnica: 33
Tu su i ostali

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, limanac, kasko, Duja, TurboMaximus, sasar, Blavak, valjan, Eldarion

Javni gradski i Taxi prevoz 05 sep 2019 12:30 #1080

  • SingDar
  • SingDar's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 23
  • Primljenih Zahvalnica: 51
Ja imam red voznje iz 2015 kad je ova garnitura vec bila na celu GSPa. Tada je bilo oko 100 polazaka u toku dana na npr. liniji 3, a danas jedva 80, sto je oko 20% manje.
Pisao sam vise puta GSPu na ovu temu i odgovor je bio da redovno imaju brojanje putnika i da se broj putnika smanjio, pa je to razlog sto ima manje polazaka na svim linijama.
Slazem se da je to za Novi Sad porazno.
Poslednja izmena: 05 sep 2019 13:15 od SingDar. Razlog: dopuna
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Eldarion
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru