Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Tramvaj ili nesto slicno...

Tramvaj ili nesto slicno... 17 sep 2014 15:11 #361

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Na mreži
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
Super mapa, ali metro do Zrenjanina i Rume? Gimme' a break :silly:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Gari

Tramvaj ili nesto slicno... 17 sep 2014 15:21 #362

  • Gari
  • Gari's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 113
  • Primljenih Zahvalnica: 190
Pa metro od centra do SPENSa je SF, a kamo li ovo. Napisao sam ranije da bi ovo uticalo na širu okolinu pošto mnogo ljudi gravitira ka NS. U svakom slučaju, kada bi bili realni (a nismo), linije bi bile MB pivara-N.Fronta/Balzakova, Merkur- SPENS/Univerzitet i Futog-Trg Slobode.
Nađite Metro map creator, online programčić sa kojim sam ovo nacrtao i dajte mape da maštamo. brzo ćete ući u fazon.
U zdravlje,
Gari
Hoću da se napijem, al' nemam s kim.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Tramvaj ili nesto slicno... 17 sep 2014 15:29 #363

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4874
  • Primljenih Zahvalnica: 8039
Gari napisao/la:
Evo, sad bi trebalo da se vidi. Ja je vidim. Nije loša ni ova tema za ovo, pošto se tiče javnog prevoza. U svakom slučaju, povinovaću se pravilima ako se bude otvarala nova tema.
Szervusz,
Gari

Ja ću sebi da otvorim temu jer imam materijala. :troll:
A ovde smo mi, modovi, da korigujemo i uputimo... za sad je sve na svom mestu :okay:
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Poslednja izmena: 17 sep 2014 15:31 od Dukelander.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Gari

Tramvaj ili nesto slicno... 17 sep 2014 15:33 #364

  • Nicisy1
  • Nicisy1's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 747
  • Primljenih Zahvalnica: 2920
Dukelander napisao/la:
Imam ja neke svoje crteže, al' kontao sam da otvorim posebnu temu u podforumu "Ideje, vizije..."

:yes:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Tramvaj ili nesto slicno... 17 sep 2014 16:09 #365

  • das ivon
  • das ivon's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 989
  • Primljenih Zahvalnica: 3092
SSJ5 napisao/la:
das ivon napisao/la:
SSJ5 napisao/la:
Metro ne treba nikome u Srbiji. Cena izgradnje metroa je tolika da se nikada nece isplatiti, pogotovo ovde. Svi najveci metroi su gradjeni jeftinom radnom snagom. (radne akcije, robovska radna snaga, ...)

A da je tramvaj potreban - potreban je. Autobusi stvarno nisu dovoljni.

Metro je apsolutno neophodan Beogradu. Sto se Novog Sada tice tramvaj bi bio idealan, i to po mogucnosti slican kao sto ima Drezden, koji je savrsenstvo. Ako bi neko BG-u poklonio 2 milijarde evra a NS-u 300 miliona, to bi bilo ostvarivo.
Rekoh da metro ne treba Beogradu jer se NIKADA nece isplatiti. Teoretske sanse nema, pogotovo sa ovakvim standardom. Samo prva faza bi kostala milijardu evra. A trebalo bi uraditi jos barem cetiri da bi se koliko toliko pokrio Beograd. Pa vidi samo koliki je BG GSP gubitas, a ne iziskuje ni izbliza (blago receno) toliku investiciju, jer Beogradjani mahom ne zele da placaju karte za prevoz.

Isplatice se gradjanima koji bi bili spremni na referndumu da potvrde njegovo finansiranje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Tramvaj ili nesto slicno... 17 sep 2014 17:04 #366

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
das ivon napisao/la:
SSJ5 napisao/la:
das ivon napisao/la:
SSJ5 napisao/la:
Metro ne treba nikome u Srbiji. Cena izgradnje metroa je tolika da se nikada nece isplatiti, pogotovo ovde. Svi najveci metroi su gradjeni jeftinom radnom snagom. (radne akcije, robovska radna snaga, ...)

A da je tramvaj potreban - potreban je. Autobusi stvarno nisu dovoljni.

Metro je apsolutno neophodan Beogradu. Sto se Novog Sada tice tramvaj bi bio idealan, i to po mogucnosti slican kao sto ima Drezden, koji je savrsenstvo. Ako bi neko BG-u poklonio 2 milijarde evra a NS-u 300 miliona, to bi bilo ostvarivo.
Rekoh da metro ne treba Beogradu jer se NIKADA nece isplatiti. Teoretske sanse nema, pogotovo sa ovakvim standardom. Samo prva faza bi kostala milijardu evra. A trebalo bi uraditi jos barem cetiri da bi se koliko toliko pokrio Beograd. Pa vidi samo koliki je BG GSP gubitas, a ne iziskuje ni izbliza (blago receno) toliku investiciju, jer Beogradjani mahom ne zele da placaju karte za prevoz.

Isplatice se gradjanima koji bi bili spremni na referndumu da potvrde njegovo finansiranje.
Sto bi rekli: Lets agree to disagree.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Tramvaj ili nesto slicno... 17 sep 2014 17:40 #367

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Na mreži
  • Investitor
  • Poruka: 2659
  • Primljenih Zahvalnica: 3037
Gari napisao/la:
Gospodo, evo jedne zamišljene, na brzinu napravljene mape metroa NS i okoline. Čini mi se da su Podbara i Telep zakinuti, ali tamo su uglavnom još kuće (na njihovu sreću), a imaju i tramvaje koji voze kroz njin kraj :P .
Dajte i vi neke zamišljene predloge.
Pozdrav svima i popijte nešto na moj račun,
Gari




A gde je Budisava?

Malo se zaebavam, ali neka prigradska šinska strategija ima ful rezon. Što je bliže centru manje mi se sviđa, dok je po zemlji. Ona pešačko-biciklopedska rezervacija centra, koju gura D-lender, je totalno ok. Doduše, on voli i da gleda tramvaje koji se kategorično provlače kroz ulice za dve osobe. Ako u 2114. gledam u budućnost, gradski voz vidim kako vozi kroz rupu ili ti cev, a ne kako razdraganu, njevinu djećcu (s balonma) razgoni po ulićcama i trgovima. O starima i bolesnima i licima s posebnim potrebama da ne govorim.
Poslednja izmena: 17 sep 2014 17:42 od TurboMaximus.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Tramvaj ili nesto slicno... 17 sep 2014 17:42 #368

  • kimi
  • kimi's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 759
  • Primljenih Zahvalnica: 165
Gari ti to crtas neki new age kukasti krst? haha
Dobra je to vizija ali iskreno msm da je nepotrebna.
Na neki nacin ispada da svojatamo Zrenjanin Vrbas i slicno ..a sa druge strane ,neka se oni sami bore za svoj grad.

Za mene bi idealnije resenje bilo da se neki tram cvor napravi kod Z stanice naravno pod zemljom a da pri tome imamo dobre vozne mreze i to direknte izmedju gradova u Vojvodini.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak

Tramvaj ili nesto slicno... 05 nov 2014 10:57 #369

  • kimi
  • kimi's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 759
  • Primljenih Zahvalnica: 165
Poslao sam gradu pitanje u vezi tramvaja i dobio sam odgovor u smislu ,kao oni su ZA , jer je dobro resenje za NS ali pitanje je dal` je to sada prioritet, pogotovo ako se uzme u obzir koliko kosta to zadovoljstvo ...
Zaista ne znam sta je prioritet ,jer od 2000te uvek je nesto drugo prioritet a sada u 2014 i dalje su iste stvari prioritet.. dakle treba im postaviti pitanje ,a sta ste onda do sada uradili kada vam 14g nije bilo dovoljno da sredite "prioritete"..

ps tramvaj mozemo uvesti ,posto postoje razni modeli finansiranja ,a da maltene ne platimo ni dinara za to ..
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Bogdus

Tramvaj ili nesto slicno... 05 nov 2014 11:02 #370

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Na mreži
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
Kimi da si sa nama slao incijative ZIG-u video bi da je to ista modla odgovora koji su nama slali iz ZIG-a. Uvek na finjaka odbiju ono sto predlazemo. Ne kazem da nece nista biti ispunjeno ali kao razmotrice...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak

Tramvaj ili nesto slicno... 06 nov 2014 12:48 #371

  • kimi
  • kimi's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 759
  • Primljenih Zahvalnica: 165
Pa to je kao bot napravljeno ..
Neces verovati ali upravo sam sada nasao text na valjda Svet.com ,gde od a do s pise ono sto je meni pisano u maliu ,samo sto je ovde to sve sa pecatom uredno lol .. ispada kao da su meni specijalno odgovorili ...
Msm ok ajde..briga me za to ,u sustini me nervira sto niko nista korisno ne radi i stalno imaju neki izgovor .. pa ljudi ako niste sposobni da uradite posao ,onda se sklonis pa das nekom ko je sposoban..
I ja bih bio najbolji gradonacelnik planete kad bi budzet grada bio milijardu evra ..
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Tramvaj ili nesto slicno... 18 jan 2015 12:47 #372

  • kimi
  • kimi's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 759
  • Primljenih Zahvalnica: 165
Ja i moji snovi ...

Inace ovaj grade je nesto malo veci od Subotice.. iako deluje monumentalnije i od NS .. a poenta je da broj st. nema veze sa tim dal neko treba da ima tram ili ne.

Poslednja izmena: 18 jan 2015 12:48 od kimi.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: solimns, Dukelander, limanac, Duja, TurboMaximus, Blavak

Tramvaj ili nesto slicno... 18 jan 2015 23:48 #373

  • Duja
  • Duja's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 902
  • Primljenih Zahvalnica: 1791
Hvala, druže Kimi.

Nisam znao da je grad tako lep. Baš sam tražio kuda bih šmugnuo sa dragom za Uskrs ili Prvi maj, pa će se jedan dan u Bezansonu, lepo uklopiti sa Wizzairom ka Bazelu i Miluzu 1-4. 5, i kraćim obilaskom Alzasa. Što takođe znači da ću vam dugovati putopis, ako bog da da sve prođe kako treba.
Svaki dobar projekat može da se oskrnavi pri izvođenju.
Nijedan loš projekat ne može da popravi pri izvođenju.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Tramvaj ili nesto slicno... 21 feb 2015 21:26 #374

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: TurboMaximus, Blavak

Tramvaj ili nesto slicno... 22 avg 2015 21:23 #375

  • Djordje Cvarkov
  • Djordje Cvarkov's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 360
  • Primljenih Zahvalnica: 1486
Mogao sam i pametnije utrositi vreme, ali sad gotovo. Predstavljam vam metro Novog Sada :mrgreen:

Prilozi:
Pozdravite Vašu mamu
Poslednja izmena: 25 mar 2016 10:48 od Djordje Cvarkov.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, kimi, limanac, sandman, Dunavski, Novajlija, Blavak, valjan

Tramvaj ili nesto slicno... 23 avg 2015 00:04 #376

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4874
  • Primljenih Zahvalnica: 8039
Jako smo slično razmišljali.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Tramvaj ili nesto slicno... 23 avg 2015 12:10 #377

  • kimi
  • kimi's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 759
  • Primljenih Zahvalnica: 165
Lepo uradjeno i zamisljeno ,ali ja i dalje tvrdim da NS nije potreban metro ,tj nikad mu i nece biti potreban.

Ako malo bolje pogledate , videcete da metro uglavnom imaju glavni gradovi ,msm na Jurop, ili megalopolisi u Americi Japanu Kini ..

Osim toga, posto bi to bilo neverovatno skupo ,i cene karata bi bile takve pa niko ziv ne bi koristio taj prevoz.
Po meni tramvaj je potaman ,a te linije sto si uradio apsolutno mogu da se koriste i za tramvajski prevoz.
Stim da bih ja tamo iza Z stanice napravio neko cvoriste svih linija ,podzemno naravno(cut and cover varijanta) ,odakle bi se linije racvale u sam grad ,msm na linije koje dolaze iz pravca Rumenke Veternika i slicno.

Navodno za jednu liniju treba oko 90 mil evrica sto je kao negde pola godisnjeg budzeta NS .. meni je apsolutno nejasno na sta idu te gradske pare kada ,gradska vlast koja ima 4g mandata nije sposobna da pola budzeta od 1g odvoji za ovo???

Pa neka se svake godine usteti 20mil ,i do kraja mandata eto ti pare za 1 liniju .. ali naravno ovde je sve politicki obojeno ,pa eto nece neko da pocne to ,pa da neko drugi sece vrpcu i uzme kolac.. Strasno koliko smo smece od ljudi na ovim prostorima.... strasno...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Buck, Bogdus

Tramvaj ili nesto slicno... 23 avg 2015 12:37 #378

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Na mreži
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
Možda je offtopic, ali po meni nikakve megainvesticije u gradu ne treba da se rade dok se ne napravi prečistač otpadnih voda (130 miliona evra valjda). To je prioritet broj 1 (uz verovatno sanaciju deponije koje je postala nepodnošljivo velika).
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Tramvaj ili nesto slicno... 23 avg 2015 12:46 #379

  • Djordje Cvarkov
  • Djordje Cvarkov's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 360
  • Primljenih Zahvalnica: 1486
Jeste ovo zaista nepotrebno za Novi Sad, ali zaigralo se dete :lol: A ne primecujete da smo dobili i aerodrom? Linija A (crvena) vodi do njega :mrgreen:
Pozdravite Vašu mamu
Poslednja izmena: 23 avg 2015 12:47 od Djordje Cvarkov.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: kimi

Tramvaj ili nesto slicno... 23 avg 2015 12:47 #380

  • kimi
  • kimi's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 759
  • Primljenih Zahvalnica: 165
Slazem se i sa tim , sve treba da ima svoj redosled ,ali to ne moze biti izgovor .. da je neko hteo , taj precistac bi vec odavno bio uradjen kao i tramvaj .. problem je ovde sto svako gleda svoje dupe i briga ih za sve ostalo ,a moze im se samo zato sto im mi to dopustamo ,umesto da ih iznabadamo tako da ih ni najbolji ortoped vise ne moze sastaviti ...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru