Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Tramvaj ili nesto slicno...

Odg: Tramvaj ili nesto slicno... 17 apr 2012 21:16 #181

  • kimi
  • kimi's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 759
  • Primljenih Zahvalnica: 165
Pitao sam putem maila jedne od novijih opcija za izbore u vezi tramvaja tj kako oni vide celu stvar i odg je bio..
Da je kandidat za gradonacelnika razgovarao sa ..nzm tacno skim.. nekim ljudima,koji su mu rekli da je u NS katastrofalno lose "planirano" uvodjenje tramvaja sto se tice saobracajnica i da po njemu jedina opcija bi bila u sammom gradu ,monorail, koji bi gradili Nemci ili Japanci.

en.wikipedia.org/wiki/Monorail

Bogami po meni je ovo previse friki.. a i msm da je ovako nesto ipak rezervisano samo za megalopolise.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Tramvaj ili nesto slicno... 17 apr 2012 22:15 #182

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Ne znam koja je opcija, ali ja ne bih glasao za njega. :lol: Realno, ne moraš biti nikakav stručnjak da bi rekao kako je monorail jedina opcija, jer je i najvećem laiku jasno da to može da se protera svuda, tj. da je jedini problem za to novac. :yes: (na stranu to što je preružno)

Kao kada bi neko rekao da je najbolja opcija metro. Ok, reci nešto što ne znamo. :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Tramvaj ili nesto slicno... 17 apr 2012 22:44 #183

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
kimi napisao/la:
Pitao sam putem maila jedne od novijih opcija za izbore u vezi tramvaja tj kako oni vide celu stvar i odg je bio..
Da je kandidat za gradonacelnika razgovarao sa ..nzm tacno skim.. nekim ljudima,koji su mu rekli da je u NS katastrofalno lose "planirano" uvodjenje tramvaja sto se tice saobracajnica i da po njemu jedina opcija bi bila u sammom gradu ,monorail, koji bi gradili Nemci ili Japanci.

en.wikipedia.org/wiki/Monorail

Bogami po meni je ovo previse friki.. a i msm da je ovako nesto ipak rezervisano samo za megalopolise.
Pa pazi, monorail bi bio odlican za prigradska naselja. Tj da se poboljsa saobracaj izmedju njih. Ali ne verujem da bi mogla da se opravda cena istog.
Poslednja izmena: 17 apr 2012 22:45 od Yokai.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Tramvaj ili nesto slicno... 18 apr 2012 07:21 #184

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
Mislim da pitati u jeku predizbrne kampanje nije baš najbolja ideja. Bilo koju stranu.

P.S. Dok god se "pitaju" oni koji su na vlasti u određenom periodu za ovakve poslove, tih poslova neće ni biti.
Mora postojati konsenzus u gradu da bi se ova i mnoge druge kapitalne investicije mogle izvesti jer prosto to nije stvar jednog mandata ili dva.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Tramvaj ili nesto slicno... 19 apr 2012 20:03 #185

  • zarns
  • zarns's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 112
  • Primljenih Zahvalnica: 62
Od tramvaja nema nista.
Bubjevic i ovi iz saobracaja kad su drzali press pre mesec dana su novinarima na pitanje o tramvaju rekli, da se od studije do danas nista nije radilo.
izmedju redova citano, nema se novca.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Tramvaj ili nesto slicno... 19 apr 2012 21:55 #186

  • sergio-m
  • sergio-m's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1236
  • Primljenih Zahvalnica: 1657
koliko mene secanje sluzi uradjeno je vise kojekakvih studija u protekli 30-ak godina al se od toga nije mnogo odmaklo a kako stvari stoje i nece skoro ....ne verujte onima koji lazu!!! a politicari vole da lazu :naughty:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Tramvaj ili nesto slicno... 20 apr 2012 08:22 #187

  • kimi
  • kimi's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 759
  • Primljenih Zahvalnica: 165
Da se razumemo.. nije ni jedna od ovih vladajucih ili bivsih vladajucih dala taj mail..
Osim toga poenta posta je bila ta da ja ne kontam kako bi mogao monorail da se gradi u NS.. ja msm da tek za to nema mesta...a ni potrebe realno..to je pre sa prenaseljene gradove gde nema mesta gde da se gradi pa ajmo u vazduh..
Realno to je za gradove tipa Tokio Moskva Sangaj Rio Mexico City ..
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Tramvaj ili nesto slicno... 23 jun 2012 17:25 #188

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4879
  • Primljenih Zahvalnica: 8066
Evo na mapi iz 1952-ge sam iscrtao šinske trase.



Ljubičasto su železničke pruge.
Tramvajske trase iz tog doba su ostale tri boje.
Prva trasa je vodila od početka Dunavske ulice sa obale, do današnje Zmaj Jovine, pa njenom dužinom, i Železničkom ulicom do današnje Limanske pošte koja je u to vreme bila Železnička stanica. Dužina trase je bila 2.410 metara.
Druga linija vodila je od mosta u Temerinskoj ulici, kroz Ćurčijsku (današnju Pašićevu), preko Zmaj Jovine, pa duž Jevrejske ulice, sve do okretnice kod Futoške kapije. Dužina trase je bila 4.740 metara.

U isto vreme u Novom Sadu saobraćao je još jedan tramvaj, poznatiji kao „Trčika“. Trčika je bio otvoreni tip tramvaja, korišćen u letnjem periodu, koji se kretao po uskotračnoj pruzi širine 760mm (negde sam pronašao da je čak 600mm). Kompozicija nije bila električna, već je imala klipni motor. Trasa je bila relativno kratka, od trafike „Bristol“ koja se nalazila na mestu današnjeg „Sidra“ u Železničkoj ulici, Sremskom ulicom, ispod pruge, pa duž kanala u Fruškogorskoj ulici do Štranda. Dužina trase je bila 1.430 metara.

Ono što sam hteo da kažem je da smo nekim planskim razvojem i zadržavanjem svih trasa danas mogli imati skroz lepo razvijen šinski gradski prevoz. Pominjali smo to već, ali evo i mape, da se vidi šta se sve moglo koristiti.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Poslednja izmena: 18 nov 2012 11:17 od Dukelander.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Buck, limanac, ranko su ns, sandman, TurboMaximus

Odg: Tramvaj ili nesto slicno... 24 jun 2012 07:07 #189

  • kimi
  • kimi's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 759
  • Primljenih Zahvalnica: 165
Malo mi ovo zbunjujuce lol ,ali bilo bi extra da je bar ovako danas kao na ovoj mapi..
Poslednja izmena: 24 jun 2012 07:08 od kimi.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Tramvaj ili nesto slicno... 12 nov 2012 16:28 #190

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4879
  • Primljenih Zahvalnica: 8066
Evo neka stoji i ova sličica kod nas.
Konačno sam je našao u dovoljno velikoj rezoluciji.
Kad mi je trebala nisam mogao nikako da je nađem nigde.
Elem, na njoj je netačno to što postoje mostovi i Bulevar Oslobođenja (a toga u doba tramvaja nije bilo), i naravno, fali trasa trčike.

‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, limanac

Odg: Tramvaj ili nesto slicno... 18 nov 2012 12:47 #191

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4879
  • Primljenih Zahvalnica: 8066
Došli su zimski meseci, malo se izvodi, pa je vreme da opet pričamo o tramvajima u Novom Sadu.

2011. je urađena studija koja se bavi reintegracijom tramvaja u Novi Sad. Radilo je desetak ljudi iz Urbanizma i sa FTN-a mogu ih i pomenuti ako nekoga zanima.
Sećate se mapice koju smo videli, a koje su fotografisali novinari.

Elem, evo tri razmatrane opcije za novu tramvajsku mrežu u Novom Sadu.



‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Buck, limanac, sandman

Odg: Tramvaj ili nesto slicno... 18 nov 2012 12:58 #192

  • sandman
  • sandman's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1186
  • Primljenih Zahvalnica: 612
gde bi isao tramvaj na mostu slobode?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Tramvaj ili nesto slicno... 18 nov 2012 13:03 #193

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4879
  • Primljenih Zahvalnica: 8066
sandman napisao/la:
gde bi isao tramvaj na mostu slobode?

Statički gledan, najpovoljnije bi bilo da zauzme trake najbliže sredini mosta.
Logički gledano, ista stvar.

Ono što je meni nelogično je izgradnja 1,5km trase da bi se napravio terminus na Mišeluku, gde skoro uopšte nema stanovnika.
Ako je tramvaj već prelazio most, trebao je ići u samu Kamenicu.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Tramvaj ili nesto slicno... 18 nov 2012 13:08 #194

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Naravno, skroz nepotrebno i tesko izvodljivo, tj. skupo za nesto sto nece sluziti. A drago mi je da se u svim varijantama spominje prelazak preko Varadinskog i skroz do kraja :okay:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Tramvaj ili nesto slicno... 18 nov 2012 13:17 #195

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4879
  • Primljenih Zahvalnica: 8066
limanac napisao/la:
Naravno, skroz nepotrebno i tesko izvodljivo, tj. skupo za nesto sto nece sluziti. A drago mi je da se u svim varijantama spominje prelazak preko Varadinskog i skroz do kraja :okay:

Da, u svim varijantama se trase planiraju i u Jevrejskoj, Stražilovskoj, Žarka Zrenjanina, Narodnog Fronta i na Bulevaru Oslobođenja.

Na kraju je i izabrano ovo treće varijantno rešenje, tzv. varijanta 1+.
Tu mi je jedan od najzanimljivijih delova prolazak ispod Železničke stanice na ono mesto gde je jednom davno bila planirana nova Međumesna Autobuska Stanica.

Ček Limanac, zašto misliš da je prelazak preko mosta Slobode teško izvodljiv?
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Poslednja izmena: 18 nov 2012 13:19 od Dukelander.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Tramvaj ili nesto slicno... 18 nov 2012 13:34 #196

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Pa ne znam kako bi bez remecenja sadasnjeg toka saobracaja mogli da proteraju, jos manje po sredini zbog pilona :dunno: Mislim da se to nije predvidjalo pa i konstrukcijski koliko bi bilo zahtevno osposobiti... A sto kazes, nije ni da ima potrebe s druge strane bez provlacenja do Kamenice.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Tramvaj ili nesto slicno... 18 nov 2012 13:41 #197

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Ono sto me cudi je da ni jedna varijatnta ne predvidja trasu na Bulevaru Evrope.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Tramvaj ili nesto slicno... 18 nov 2012 14:16 #198

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
ma to su ti oni mislili da na Mišeluku prave okretnicu. A istu bi bolje bilo napraviti ispod mosta pre Štranda.
Ono sto me cudi je da ni jedna varijatnta ne predvidja trasu na Bulevaru Evrope.
a jedini ima idealne uslove za tramvaj
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Tramvaj ili nesto slicno... 18 nov 2012 14:21 #199

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4879
  • Primljenih Zahvalnica: 8066
SSJ5 napisao/la:
Ono sto me cudi je da ni jedna varijatnta ne predvidja trasu na Bulevaru Evrope.

Evo kako ja to vidim.
Bulevar Evrope nije planiran kao klasična gradska ulica nego tranzitni pravac.
U nekom zrelom stadijumu ulice, planira se da sva ukrštanja sa većim ulicama (Hadži Ruvimova, Futoška, Kornelija Stnakovića) budu denivelisana, te da se pravac koristi za tranzitni saobraćaj koji ide sa auto-puta na Iriški Venac.
Zato je bolje da se tamo organizuje autobuski saobraćaj jer je njega lakše preseliti/premestiti.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Tramvaj ili nesto slicno... 18 nov 2012 14:54 #200

  • sasko
  • sasko's Avatar
a zar nije lakse uvodjenje trola od travvaja ???
jefrtinije je a nema promene struture saobracaja a isto ne zagadjuju :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru