Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Privreda Novog Sada

Privreda Novog Sada 09 feb 2013 13:10 #81

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3426
  • Primljenih Zahvalnica: 9100
Nixivoje NSB napisao/la:
Zar ovo nije šidska uljara, za jestivo ulje ?

Victoriaoil je ona Djindjickina firma ?

Prvo jeste, za drugo ne znam :)

Mislim da ga vise ne prave, valjda nije isplativo sa ovim cenama nafte i uljarica.
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Privreda Novog Sada 09 feb 2013 15:35 #82

  • sandman
  • sandman's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1186
  • Primljenih Zahvalnica: 612
Koliko znam victoria je multi nac. kompanija. A kod nas je samo cerka firma ili predstavnistvo.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Privreda Novog Sada 09 feb 2013 20:03 #83

  • Brane
  • Brane's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 784
  • Primljenih Zahvalnica: 1880
Što se tiče rafinerije Novi Sad, NIS tu planira da pravi fabriku za preradu ulja. Ali od toga ništa pre 2015. godine > www.021.rs/Novi-Sad/Vesti/Novosadska-raf...restaje-s-radom.html

Šta bi moglo drugo da bude?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Privreda Novog Sada 13 feb 2013 21:55 #84

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
U NS postoji nekoliko veoma jakih softverskih kompanija koje izvoze softver čaki u USA i to u vrednosti više od 100 miliona evra. To su izuzetno perspektivne firme, ove dve ni imena im ne znam zapošljavaju po oko 600-700 informatičara (nije zvaničan podatak, već rekla kazala). Kakav softver izvoze? Za velike poslovne sisteme... izgleda jako unosan biznis.
Juče prolazim pored Park city-ja na Limanu i vidim da su zakupili ceo Park city. Vide se sve mladi sve kancelarfije nove, čak imaju i društveni restoran.
Jedna zgrada jedna firma, druga zgrada druga firma.





KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Privreda Novog Sada 13 feb 2013 22:00 #85

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Ima ovde neko ko će pobliže to da nam objasni :P
Te firme postoje već 10 godina, i jako lepo rastu. Profesori sa FTN-a ih vode.
Pričali smo već o njima, i da, to je jedna od retko pozitivnih stvari u Novom Sadu.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Privreda Novog Sada 13 feb 2013 22:21 #86

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
ajde ako neko zna i kako se zovu firme i kakav softver prave i koliko imaju zaposlenih i sve ostalo. Baš sam znatiželjan. Mislim da smo po tom najbolji u Srbiji pa i šire
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Privreda Novog Sada 13 feb 2013 22:34 #87

  • mukyz
  • mukyz's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • the grand master
  • Poruka: 1269
  • Primljenih Zahvalnica: 632
једна је telvent dms
www.telventdms.com/

баве се софтвером за управљање електроенергетским системима, јако добро послују.
нисам сигуран али мислим да тренутно подједнак удео у фирми имају шпанци, французи и неки наш гари

друга је РТ-РК
www.rt-rk.com/
баве се пројектовањем и израдом наменских система (и хардвер и софтвер за тај хардвер),
доста раде на развоју андроида и других гоогле производа
знам да су недавно са Јужноафричком републиком потписали уговор за увођење дигиталне телевизије

више ћу мало касније написати

п.с. кад кажем наменских не мислим на војску. у питању су ускоспецијализовани уређаји нпр. СТБ за ИПТВ
NSBuild
Poslednja izmena: 13 feb 2013 22:41 od mukyz.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: ranko su ns

Privreda Novog Sada 13 feb 2013 23:45 #88

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Te dve firme su bitnije za grad od 10 fabrika u kojima se ljudi raspadaju za 20-30 hiljada, bez mogućnosti napredovanja i usavršavanja. Što je još bitnije, privlače kvalitetne mlade ljude koji ostaju u Novom Sadu, ovde troše pare (a, plate su im velike), kupuju stanove itd...

Kakav je NS u poređenju sa BG-om u IT sektoru?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Privreda Novog Sada 14 feb 2013 07:11 #89

  • sandman
  • sandman's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1186
  • Primljenih Zahvalnica: 612
Vise nije telvent. Mislim da je telvent kupljen od schneider-a a oni su glavni protivnici siemensa koji je bio saradnik dms-a. Odnosno jos uvek je ali se kao to ne prica :-) vecina radnika je sa elektro smera ftn-a e1 i e2. Mada nisam dugo bio tamo od kad su se odselili iz sremske pa nisam najbolje obavesten
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Privreda Novog Sada 14 feb 2013 09:41 #90

  • kimi
  • kimi's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 759
  • Primljenih Zahvalnica: 165
@futog,
Jes mislio na iste te ljude da rade po fabrikama za 20-30hiljada?
A svakako ne mozemo svi da radimo u IT sektoru,nismo bas svi skolovani..
Onda po tvojoj logici ispade da je mnogo bolje da 5% stanovnista zivi luksuzno a da ostatak visi na birou.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Privreda Novog Sada 14 feb 2013 10:14 #91

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
dizel napisao/la:
@futog,
Jes mislio na iste te ljude da rade po fabrikama za 20-30hiljada?
A svakako ne mozemo svi da radimo u IT sektoru,nismo bas svi skolovani..
Onda po tvojoj logici ispade da je mnogo bolje da 5% stanovnista zivi luksuzno a da ostatak visi na birou.

Tih 5% vuku dosta ostalih.
Ako oni kupuju stanove, neko ih gradi, i dobija platu za to. Ako stanove opremaju, ako decu školuju i šalju na neki sport, ako kupuju odela, jedu u restoranima, taj novac ipak hrani još ljudi. To je neka vrsta socio-ekonomske indukcije. Oni ne uzimaju tvoj i moj novac kao političari i radnici u državnoj administraciji, nego ga zarađuju na internacionalnom tržištu.

Kamo sreće da ih je u IT sektoru i 5-6%.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Privreda Novog Sada 14 feb 2013 11:00 #92

  • kimi
  • kimi's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 759
  • Primljenih Zahvalnica: 165
Duke ,tih 5% sam lupio ,otkud ja znam koji je procenat ljudi koji rade te poslove.. ali sa tih 5% sam generalno mislio na ljude koji ,moze se reci ziveo dobro,tj mogu da kupe stan kola da osnuju porodicu i slicno.
Mogao bih se sloziti sa tvojim postom ali delimicno samo..jer znamo svi koliko ljudi koji rade sklj poslove na kraju bude namagarceno tj ne budu isplaceni a kao sto Futog rece rintaju ko ludi.

Pokusavam reci da je lako u takvim kompanijama raditi pogotovo ako imas saradnju sa nekom renomiranom svetskom istom ,jer ne treba da brines ,samo da radis.

A opet nekako mi zvuci jadno/tuzno ,da ispade da je dobro imati na taj nacin dobrostojece ljude koji ce na neki nacin davati milostinju nekom konobaru ili slicno.

Mozda sam malo skrenuo sa teme al jbg...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Privreda Novog Sada 14 feb 2013 11:11 #93

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
dizel, otprilike bih ti odgovorio isto što i Dukelander.

Nije ni ovo u NS-u stvoreno preko noći. Preduslov za poslovanje ove dve jake firme, koje zapošljavaju mnogo ljudi je bio kvalitetan fakultet i nastavni program na istom. U tom pravcu treba država da deluje i podstiče razvoj privrednih grana zbog kojih naši mladi strčnjaci odlaze iz zemlje. Složićeš se da je veća šteta za državu kada je napusti jedan mladi stručnjak, nego kada je napusti neko ko će šljakati na građevini u Nemačkoj.

Naravno, nisam imao nameru da omalovažim nijedno zanimanje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Privreda Novog Sada 14 feb 2013 11:24 #94

  • Sasa
  • Sasa's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 631
  • Primljenih Zahvalnica: 1082
FUTOG napisao/la:
U tom pravcu treba država da deluje i podstiče razvoj privrednih grana zbog kojih naši mladi strčnjaci odlaze iz zemlje.
Drzava treba da se drzi podalje od svega ovoga, i da uzima i naplacuje PDV i ostavi ove ljude da na miru rade svoj posao. Sve sto su dotakli, upropastili su, ne treba ovo da diraju. Pre neki dan je neko (mislim Dinkic) na tv spominjao kako je drzava potpuno zapostavila IT industiju, i da mozda treba ustvari na tu granu privrede da se usredsredimo, umesto sto privlacimo neke sumnjive privrednike u jos sumnjivijim privatizacijama. U prevodu znaci, namirisali smo da se tu vrti brdo love i sad cemo da vam disemo za vrat!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Privreda Novog Sada 14 feb 2013 12:15 #95

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Ako hoće da pomogne IT sektoru, država može da im napravi razne olakšice.
Rumunija je npr. jako puno toga uradila kako bi stvorila zdravu sredinu za razvoj IT sektora.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Privreda Novog Sada 14 feb 2013 13:00 #96

  • kimi
  • kimi's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 759
  • Primljenih Zahvalnica: 165
Futog ,za drzavu svakako jeste veca steta ,ali problem je u tome sto u aj da kazem malo skolovane ljude ,sljakere, drzava nije nista ni ulozila a samo im uzima.

Dakle ti takvi ljudi nemaju nikakvog izbora,pa stim u vezi bi i drzava morala takvima pre svih da pomogne.
Neko ko se bavi IT ,lako ce naci posao bilo gde na planeti.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Privreda Novog Sada 14 feb 2013 13:40 #97

  • mukyz
  • mukyz's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • the grand master
  • Poruka: 1269
  • Primljenih Zahvalnica: 632
Sasa napisao/la:
FUTOG napisao/la:
U tom pravcu treba država da deluje i podstiče razvoj privrednih grana zbog kojih naši mladi strčnjaci odlaze iz zemlje.
Drzava treba da se drzi podalje od svega ovoga, i da uzima i naplacuje PDV i ostavi ove ljude da na miru rade svoj posao. Sve sto su dotakli, upropastili su, ne treba ovo da diraju. Pre neki dan je neko (mislim Dinkic) na tv spominjao kako je drzava potpuno zapostavila IT industiju, i da mozda treba ustvari na tu granu privrede da se usredsredimo, umesto sto privlacimo neke sumnjive privrednike u jos sumnjivijim privatizacijama. U prevodu znaci, namirisali smo da se tu vrti brdo love i sad cemo da vam disemo za vrat!

баш тако.
У задње време се појављује доста неохрабрујућих вести.
Плашим се да Динкић не говори о ИТ индустрији због тога што жели да помогне, већ баш зато што су намерили да измисле неки модел опорезивања људи који раде freelance послове преко интернета за клијенте из иностранства и тако уносе девизе у земљу. Сада држава хоће парче oвог колача, а све је почело бомбастичним насловима у новинама како се на црно извози 300 000 000 е софтвера из земље годишње.

Једини начин да држава помогне овој индистрији је да коначно измени архаичну регулативу и коначно омогући пословање преко pay pal-a и сличних сервиса
NSBuild
Poslednja izmena: 14 feb 2013 14:05 od mukyz.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Buck, Dunavski

Privreda Novog Sada 14 feb 2013 15:21 #98

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Sigurno se ide ka tome da se "ulove" freelanceri, ali sam siguran da će postojati način da se i softver i druga elektronska roba izveze bez da država omasti brke.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Privreda Novog Sada 14 feb 2013 21:36 #99

  • inactive_account
  • inactive_account's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 260
  • Primljenih Zahvalnica: 70
U Novom Sadu ima jos sigurno bar 20-30 IT firmi sa brojem zaposlenih 5-30 i par sa oko 50-100 + DMS i RTRK, sto cini jako fin saldo u budzetima Srbije, Vojvodine, Novog Sada, PIO fonda itd...

Sve ove firme posluju poprilicno legalno za srpske uslove i pokrecu privredu za sobom (Park bi zvrljio prazan kao i mnoge zgrade da nema npr DMS-a), zaposljavaju citav spektar radnika i zanimanja od cistacica, vozaca, kuvara, ekonomista, menadzera, elektricara...

Problem srbije je sto ne prepoznaje priliku i uvek vuce pasivne korake, a gradjana sto ne mogu ocima da vide one kojima bolje ide...

Ako vas sta konkretno zanima pitajte. Ja radim u jednoj od ovih 20-30 firmi a ima kolega koji prate forum i iz ovih vecih pa mogu i oni da ostave komentar :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dunavski

Privreda Novog Sada 17 feb 2013 07:44 #100

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
zločin, voleo bi da ovu bandu Salford neko razbije. Desetak godina uništavaju mlekare po Vojvodini i Srbiji
Novi Sad dozvolio propast Novosadske mlekare…
(VIDEO K9) U emisiji Otvoreni ekran, 24.07.2012. godine razgovarali smo o propasti Novosadske mlekare sa Sinišom Jašić, radnikom i Bratislavom Banjancem, bivšim direktorom Novosadske mlekare.



Da li možete da poverujete da je Novi Sad 2012. godine ostao bez svoje Novosadske mlekare…?

Nekada jedna od najboljih firmi u Novom Sadu, firma iz koje niko nikada nije otišao… osim u penziju… u kojoj je svaki radnik rešio svoje stambeno pitanje… ostala je bez vitalnih mašina… sve su prenete u Beograd u Imlek…

Na koji način je investicioni fond “privatizovao” Novosadsku mlekaru, šta je obećao… a šta uradio… poslušajte..

!
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru