Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Privreda Novog Sada

Privreda Novog Sada 28 okt 2011 15:38 #1

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
mislim da je jako važno da i o ovom raspravljamo. Nezadovoljan sam urađenim u Novom Sadu. Ali ova karta (grafikon) govori drugačije. Sa sajta ministarstva finansija

http://www.mfin.gov.rs/UserFiles/File/dokumenti/100_najuspesnijih_2010(1).pdf

KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Poslednja izmena: 28 okt 2011 15:39 od ranko su ns.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Privreda Novog Sada 28 okt 2011 20:20 #2

  • Buck
  • Buck's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1127
  • Primljenih Zahvalnica: 2190
Ranko, i ja sam nezadovoljan urađenim, ali stvarno karta pokazuje drugačije. Pošto su ovo zvanični podaci, čudi me da Južnobački okrug i Bgd su toliko ispred svih ostalih? Takođe me čudi, kako nisu malo napumpali Bbd u odnosu na Južnobački okrug, uvek je Bgd ispred svega na ovome svetu :)...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Privreda Novog Sada 28 okt 2011 20:30 #3

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
pa skinuli su to sa sajta mfin.gov.rs danas. A sad da uđeš na njihov sajt nema te karte.
ali sam ja juče sačuvao i link i pdf.
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Privreda Novog Sada 28 okt 2011 20:44 #4

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
tu nesto nije u redu, mislim da bi sremski trebao vise da skoci od pirotskog sigurno
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Privreda Novog Sada 28 okt 2011 21:09 #5

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
Nixivoje NSB napisao/la:
tu nesto nije u redu, mislim da bi sremski trebao vise da skoci od pirotskog sigurno

pa nije baš tako. Ti u Pirotskom imaš giganta Tigar a u Sremu nema ništa, tako veliko. A ovo je karta najuspešnijih.
Od 15 najuspešnijih NIS, Matijević, Target, Sunoko, Lafarž, viktoria group, svi su u Južno Bačkom okrugu.
Beočin spada u JB okrug iako je u Sremu
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Poslednja izmena: 28 okt 2011 21:11 od ranko su ns.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Privreda Novog Sada 28 okt 2011 23:37 #6

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Nixivoje NSB napisao/la:
tu nesto nije u redu, mislim da bi sremski trebao vise da skoci od pirotskog sigurno

Ako si ciljao na čuvenu Inđiju i te silne investicije, tamo se sve svodi na mala i srednja preduzeća. Ništa veliko.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Privreda Novog Sada 28 okt 2011 23:39 #7

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Inače, Šumadijski okrug iznenađujuće mali. :troll:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Privreda Novog Sada 15 nov 2011 19:23 #8

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Poslednja izmena: 15 nov 2011 19:23 od limanac.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Privreda Novog Sada 15 nov 2011 19:29 #9

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Kao sto sam vise puta govorio , dosta marketa , trznih centara i hotela , trebaja nam industrija !
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Privreda Novog Sada 15 nov 2011 19:45 #10

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Ma ne mora industrija, mogu i usluge, neki outsourcing...
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Privreda Novog Sada 17 nov 2011 15:32 #11

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Компанија Кловер проширује делатности у Петроварадину


Америчка компанија Кловер која производи кертриџе за штампаче, планира да прошири делатности у фабрици ТРС у Петроварадину на репроизводњу (технолошко побољшање) електронских уређаја, најавили су данас руководиоци Кловера.


"Кловер има пројекат да прошири своју делатности на репроизводњу електронских уређаја на вишем технолошком нивоу, уз примену савремених и еколошки одговорних индустријских рециклажних решења", саопштено је након састанка руководства Кловера са председником Владе Војводине Бојаном Пајтићем.

Како се наводи, на тај начин створиће се потреба за неколико стотина нових радника, посебно инжењера машинске и електро струке. Висина инвестиције, врста електронских уређаја који ће се обрађивати, али ни број потенцијалних нових радника није саопштен.

Компанија Кловер је у августу ове године купила предузеће ТРС, једно од водећих европских репроизвођача тонер-кертриџа за ласерске штампаче, чија се готово комплетна продукција извози.

Америчка компанија Кловер технолоџис груп бави се репроизводњом и рециклажом мобилних телефона и кертриџа за штампаче.

На састанку код Бојана Пајтића били су директори компаније Марк Пери и Робин Едвардс а састанку је присуствовао и директор војвођанског ВИП Фонда Бранислав Бугарски.

Пајтић је током разговора истакао да Влада Војводине кроз своје програме финансијски подржава сваку нову инвестицију и запошљавање у Војводини, посебно када је реч о ангажовању високообразовани људи.

www.rtv.rs/sr_ci/vojvodina/novi-sad/komp...varadinu_284611.html
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Privreda Novog Sada 17 nov 2011 16:20 #12

  • kimi
  • kimi's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 759
  • Primljenih Zahvalnica: 165
Lepa vest,samo da bude vise ovakvih stvari..dosta vise usluga...to je robovski posao koji se smesno placa.
Ja se secam pre ohoho godina bilo je price da ce u NS da se pravi fabrika za proizvodnju ili sklapanje kako god..VW vozila..msm da je to bilo kad je Vrbaski bio gradonacelnik.
Sve u svemu ,treba razmiljati i moderno ali bez proizvodnje nema nista.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Privreda Novog Sada 17 nov 2011 16:22 #13

  • kimi
  • kimi's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 759
  • Primljenih Zahvalnica: 165
Dukelander napisao/la:
Ma ne mora industrija, mogu i usluge, neki outsourcing...


Sta znaci outsourcing?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Privreda Novog Sada 17 nov 2011 16:44 #14

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
kimi napisao/la:
Sta znaci outsourcing?

Izdavanje posla nekom drugom.
Npr. Ameri naprave u Novom Sadu firmu koja se bavi customer service uslugama, i za neki proizvod koji se prodaje u Americi, potrošači zovu tehničku podršku, koja se na engleskom jeziku javlja u Novom Sadu, znači neke naše likove...
Njih plate 3-4 puta manje nego svoje ljude, i njima je super, a naši imaju platu koja je prosek ili veća od proseka.

To se najviše radi u polju informacionih tehnologija, ali može u nizu drugih usluga... Znam da nije nešto, ali bolje je nego raditi za nepouzdane ovdašnje poslodavce. Nekad su čak te plate vrlo solidne za naše uslove.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Poslednja izmena: 17 nov 2011 16:45 od Dukelander.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Privreda Novog Sada 17 nov 2011 16:53 #15

  • kimi
  • kimi's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 759
  • Primljenih Zahvalnica: 165
Slazem se ali nisu svi bas toliko obrazovani..da rade takve poslove iako se to svima najvise svidja.
Ipak neko treba i da "radi" nesto.
Fazon je samo naci nesto za sta ima uvek potrebe..recimo fabrika shina (za metro voz tramvaj)..ne znam ni ja lupam sad..ali nesto u tom fazonu.
Naravno treba da postoje i strane kompanije kancelarijskih poslova u nekim lepim neboderima na bul. Evrope npr :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Privreda Novog Sada 17 nov 2011 17:42 #16

  • mukyz
  • mukyz's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • the grand master
  • Poruka: 1269
  • Primljenih Zahvalnica: 632
pa sad ameri uglavnom svoja costomer service odeljenja sele u indiju, sumnjam da bi tako nesto selili kod nas...
a za sine... pa ne moze ni to tako lako... jedini koji kod nas imaju mogucnosti da rade taj posao su US Steel, i oni to i rade...
Ono sto je po meni sansa za nas grad je taj jadni novkabel ili neobus posto ono vec i rade, samo da se morderniziju itd.. retko ko ce se upustati u posao pravljenja potpuno novih industrijskih postrojenja od nule
NSBuild
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Privreda Novog Sada 17 nov 2011 18:06 #17

  • kimi
  • kimi's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 759
  • Primljenih Zahvalnica: 165
Ma ja sam naveo bzvz primere a i sto da ne...sto da ne napravimo fabriku tramvaja ili nem pojma nesto za avione msm lupam ali bilo sta jbt...
Novkabel i Neobus su blago grada samo treba imati zelju da se naprave Evropskim gigantima.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Privreda Novog Sada 17 nov 2011 19:09 #18

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Većinski vlasnik Neobusa je Saudijac, a autobusi su već pravljeni za prevoz vernika u Meku ;)
Oni bi već trebalo da dobro rade.

Ovo im je vodeći autobus:
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Poslednja izmena: 17 nov 2011 19:11 od Dukelander.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Privreda Novog Sada 17 nov 2011 19:15 #19

  • mukyz
  • mukyz's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • the grand master
  • Poruka: 1269
  • Primljenih Zahvalnica: 632
znam za taj projekat, to im je ispalo super...
madjitim imali su oni i drugih projekata...
znam da su pravili neke buseve za holandjane(ili su to bili italijani) madjutim imali su problem sa naplatom pa nisu hteli vise da rade i doslu su stranci.. pokupili to sto su do tada napravili i odveli dalje u neku drugu fabriku gde je to zavrseno a mi ostali kratkih rukava... probacu da nadjem nesto vise pa cu postaviti.

Ono sto meni smeta u ovom je sto npr svi u drzavi guraju taj ikarbus koji mozda i nije los bus, ali mislim da ne bi bilo lose za ns da nove buseve narucuje od neobusa kao ranije...

edit... evo link ipak je holandska firma VDL nije lose za procitati
www.busevi.com/index.php?option=com_cont...atid=6:news&Itemid=8
NSBuild
Poslednja izmena: 17 nov 2011 19:16 od mukyz.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Privreda Novog Sada 20 nov 2011 10:22 #20

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
dobar tekst u Dnevniku o građevinarstvu. Aktuelan i za NS. U NS je pre par godina radilo stotinak građevinskih firmi danas svega nekoliko

www.dnevnik.rs/ekonomija/tema-dnevnika-p...a-slabo-cene-neimare
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru