Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Problemi i predlozi gradskim službama

Problemi i predlozi gradskim službama 14 nov 2011 00:16 #81

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Povodom ponovnog ocrnjavanja Porte u Dnevnikovom tekstu
Стижу казне за мокрење на улици

Некултура и мањак јавних тоалета многе Новосађане приморавају да врше малу нужну на улици, мада се то сматра прљањем јавне површине. Због тога је комунална полиција летос, посебно за време „Егзита” имала пуне руке посла.

- С обзром на то да ова област спада под прљање јавне површине, где је сем мокрења по улици, укључено и бацање пикаваца, смећа и папира, не знам тачан број написаних казни само за уринирање. Ипак, за време „Егзита” написано је око десетак пријава због мокрења у Подграђу, дуж Кеја и у близини кампа - истиче за наш лист шеф комуналне полиције Небојша Радованац.

Осим тога, чувари у зеленом кажњавали су и суграђане који су ухваћени да уринирају у Католичкој порти. Овде је написано око двадесетак пријава.

- Католичка порта је по том питању најкритичнија, ту се лети и зими скупља велики број младих који пију, па самим тим врше и малу нужбу где стигну, па чак њихова некултура досеже тако далеко да уринирају и по Катедрали - наводи Радованац.

Мандатна казна за уринирање на улици износи пет хиљада динара. Уколико полицијска патрола МУП-а ухвати неког да мокри на улици казне су много веће. Како су појаснили у полицији, уринирање на улици спада у непристојно, дрско и безобразно понашање, а предвиђена казна је до 20.000 динара, или 30 дана затвора. Ово понашање кажњиво је по члану 12. Закона о јавном реду и миру, по којем се кажњавају и просјачење и скитња. Ипак, занемарљив је број суграђана којје је полиција казнила за уринирање на улици.

Иначе, у центру Новог Сада, који туристи најчешће посећују, постоји само један јавни тоалет, један је смештен у Дунавски парк, као и још по један на Београдском кеју и Петроварадинској тврђави..

Приликом прошлогодишњег отварања јавног тоалета у центру, некадашњи директор Завода за изградњу града Борислав Новаковић је истакао да је Новом Саду реално потребно још најмање 15 јавних тоалета, али да град нема пара за то. Било је и најава да ће град ускоро добити још пет тоалета и то на Булевару ослобођења, у центру и на Петроварадинској тврђави, али је све остало само на лепо замишљеној причи.


ponavljam svoj post na ovu temu:
limanac napisao/la:
Naravno da babe preteruju i novinari prave senzaciu. Sve na Porti bi se resilo sa dva toi-toia uz Plebaniju (znam vec sam dosadan) i idiotski je ne uraditi tako malu stvari, i umesto toga ici stavljati kamere, patrole, kapije, i oduzimati gradu taj dragoceni prostor... Cak bi mogao da se napravi i konkurs za javnu pisaonu, ili preuzeti vec resenja iz sveta. Evo kako je to izgledalo npr. u Pragu jos pre 5 godina:


Skroz kulturno, ako oni mogu u centar da ga stave, sto bismo mi bili gadljivi, radi na novcice i jos reklamira pivo :cheers:

Na ovome bi valjalo raditi.
Poslednja izmena: 14 nov 2011 00:27 od limanac.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Problemi i predlozi gradskim službama 14 nov 2011 10:04 #82

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Evo i da quotujem Suncicu sa R021 komenatara na ovu vest, ima jos dosta primera kako se to resava:

www.021.rs/Novi-Sad/Vesti/Novi-Sad-20-ka...iranja.html#JOSC_TOP
Evo nekoliko jeftinih i prakticnih resenja iz Holandije, Nemacke, Francuske i Englese. Ovi ulicni urinarnici su postavljeni u coskovima prometnih ulica ali i manje prometnih ulica. Veoma su prakticni a postavljenje je jeftino. Potrebno je samo dovuci vodu i postaviti metalnu ili slicnu zastitu.

Holandija:



U Nemacka:





Francuska:



Engleska:



Ne razumem sto moramo mi da smisljamo nesto novo i da trosimo jako puno para na izgradnju javnih toaleta kada je to vec neko drugi smislio i jako je prakticno kao i jeftino a i jednostavno za odrzavaje.

I ne, Suncica nije moj alter ego ;)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Problemi i predlozi gradskim službama 14 nov 2011 11:00 #83

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Šetao sam se juće kejom od ex Zeppelina do Danubiusa , gledam sportske sadržaje i palo mi je na pamet sledeće.

Šta mislite o tome da pored trim staze , na svakih par stotina metara postave stubiće sa displejom koji pokazuje na kom si KM , koliko je sati i koja je temperatura ? Takođe bi bilo sjajno da pored staza bude i informaciona tabla , slično kao ona tabla sa biciklističkom trasom blizu spomenika na Keju Žrtava Racije , gde će naravno biti prikazan nulti kilometar , kraj tartan staze i punktovi gde su postavljeni stubići.
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Poslednja izmena: 14 nov 2011 11:06 od Otis Driftwood.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Problemi i predlozi gradskim službama 14 nov 2011 15:40 #84

  • sandman
  • sandman's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1186
  • Primljenih Zahvalnica: 612
kad je stoka pocupala one punjace za mobilni telefon na strawbery drvetu ne vidim zasto to ne bi uradili na keju usred noci. bilo bi lepo da to naprave i jos mnogo toga, ali jednostavno to nije za ns jos uvek.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Problemi i predlozi gradskim službama 19 nov 2011 22:02 #85

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
limanac napisao/la:
Sta mislite jel ima smisla da napravimo dopis da posisaju to zelenilo i otvore fasadu? Isto bih voleo i za Edseg?

Vec vidim dezurne panicare sa R021 kako bi krenuli da trolluju da smo postali grad betona, nista im nije sveto, kod te tuje sam poljubio prvu devojku i sl. :lol:


kako se radi taj dopis u kojoj formi, i kome se salje ? :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Problemi i predlozi gradskim službama 20 nov 2011 11:22 #86

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Pa mozemo nesto smisliti, u fazon da je steta ne otvoriti tako reprezentatvne fasade, priloziti i par starih fotografija. E sad treba proceniti ko je tu najodgovorniji, ZIG, Gradonacelnik, Zelenilo, Zavod za zastitu?
Poslednja izmena: 20 nov 2011 11:22 od limanac.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Problemi i predlozi gradskim službama 20 nov 2011 11:39 #87

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Zavod za Zastitu i Gradonacelnik
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Problemi i predlozi gradskim službama 20 nov 2011 11:44 #88

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
limanac napisao/la:
Pa mozemo nesto smisliti, u fazon da je steta ne otvoriti tako reprezentatvne fasade, priloziti i par starih fotografija. E sad treba proceniti ko je tu najodgovorniji, ZIG, Gradonacelnik, Zelenilo, Zavod za zastitu?

www.ds-novisad.org.rs/ :troll:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Problemi i predlozi gradskim službama 20 nov 2011 11:48 #89

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
:lol: :okay:

I to sto kazes, Plava frajla, ovo-ono, i da vidis drvosece...
Poslednja izmena: 20 nov 2011 11:49 od limanac.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Problemi i predlozi gradskim službama 20 nov 2011 11:55 #90

  • mukyz
  • mukyz's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • the grand master
  • Poruka: 1269
  • Primljenih Zahvalnica: 632
opet grasite ljudi... treba ici direktiva na Djilasa i zavrsena stvar ;)
NSBuild
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Problemi i predlozi gradskim službama 20 nov 2011 12:03 #91

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Jeste, bez centrale ništa. ;) Plus što voli da seče drva i ima iskustva u tome. :troll:

Bez zajebancije, složiti jedan dopis sa logom NSbuild-a u zaglavlju, ubaciti onu staru sliku Jodne Banje što sam okačio, odštampati ga i poslati na nekoliko adresa. Mislim da bi to trebalo da nam bude prva akcija. :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Problemi i predlozi gradskim službama 20 nov 2011 12:18 #92

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Taman u utorak grupno slikanje kod postanskog sanduceta :D

Evo za prilog fotke:



Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Problemi i predlozi gradskim službama 20 nov 2011 15:00 #93

  • mukyz
  • mukyz's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • the grand master
  • Poruka: 1269
  • Primljenih Zahvalnica: 632
a jedno malo proceduralno pitanjce.
Ko je uopste vlasnik jodne banje, odnosno ko upravlja sa njom?
Dzabe bi pisali gradu ako on nema nikakve nadleznosti tamo
NSBuild
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Problemi i predlozi gradskim službama 20 nov 2011 15:35 #94

  • sandman
  • sandman's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1186
  • Primljenih Zahvalnica: 612
to valjda pripada KBC Vojvodine, Novi sad
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Problemi i predlozi gradskim službama 20 nov 2011 15:51 #95

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Verovatno bi to trebao Zavod za zastitu da predlozi, sad kad su u toku rekonstrukcije :dunno:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Problemi i predlozi gradskim službama 20 nov 2011 17:15 #96

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Nisam siguran da mi mozemo da saljemo dopis , tj ne znam da li je to zakonito :)

Jednostavno treba neka peticija :P
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Problemi i predlozi gradskim službama 20 nov 2011 17:49 #97

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Mislim da sečenje četinara ispred jodne banje nije realno.
Četinari se seku samo kad su bolesni i kad se nešto gradi na mestu na kom su.
Za listopadno drveće ima šanse, jer ono relativno brzo raste, a i bilo je primera da cele drvorede odraslog drveća poseku i zamene mladim drvoredom...
S' druge strane, baš ti četinari najviše i zaklanjaju objekat, jer listopadno drveće zimi otkrije šta je iza njega.

Dalje, nisam siguran ni da li bih podržao to sečenje drveća. Nisam siguran ni da ne bih, ali ideja mi je svakako diskutabilna. Meni se sviđa da ponešto bude i skriveno i da ga treba otkriti, i to mi je neki argument protiv. Inače mi je najlepši i najzanimljiviji deo Jodne Banje kupatilo, koje se sad već skroz raspalo, i bilo je predloga da se sruši i napravi ponovo, istovetno. Taj objekat je iza glavne zgrade fino zavučen u dvorište, pa ga niko ni ne primećuje.

P.S. Jodna Banja možda pripada i Domu Zdravlja Novi Sad.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Problemi i predlozi gradskim službama 20 nov 2011 17:55 #98

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
To je prvo javno kupatilo i stvavno bi voleo da ga obnove ali ne da zadrzi prvobitnu namenu nego da bude neka muzejska postavka
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Problemi i predlozi gradskim službama 20 nov 2011 18:17 #99

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
mislim da si mozda u pravu za ovo za dom zdravlja, staro zdanje hotela park, danas bolnica za reumatske bolesti pripada ja mislim ili klinickom centru ili domu zdravlja, ima ona tabla ispred, nisam siguran sta pise na njoj, a za kupatilo, treba da ih je sramota, propadanja je pocelo kad je zatvoren Hotel Park, krajem 60-ih, odnosno kad je isti premesten u onu nakaradu 300 metara dalje, plan je bio da i to bude deo kompleksa, i da se izgrade bunari i izvorista, ali sve je to propalo nazalost, i sad imamo ovo sto imamo, kuce okolo koje su ljudi gradili kao letnjikovce i kuce za izdavanje pocetkom 20-og veka su nacionalizovane od strane komunjara i date borcima i radnickoj klasi, koja ih je unistila maksimalno, sad se to kao nesto vraca, ali nikad nece biti kao pre, sto je jako zalosno (Primer Đinđićkina kuca koaj je na mestu stare vile), inace zanimljivo da je na tom mestu bila prva Minaqua-ina fabrika, koja je tad bila drzavna firma, tu je inace trebao biti gradski vodovod, ali kad su iskoplai skontali su da je voda jako topla, pa su je poslali na na analizu i shvatili da je puna joda i napravili banju po uzoru na budimpestanske, cini mi se da je zgrada izgarđena 1897., ilis e varam :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Problemi i predlozi gradskim službama 24 nov 2011 09:26 #100

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Gledam slike centra...

Da li je moguce da se niko ko je na vlasti do sada nije setio da izbaci ono brdo asfalta iz pesacke zone ulice Modene i prosiri zelenu povrsinu i uz Adamovicevu Palatu, a asfalt ostavi taman toliko koliko je potrebno da jedno vozilo prodje do Trga?

Ceo taj potez je veoma ruzan. Da ne pricam o redu kafica u privremenim objektima. Nikako da se sredi Modena i to je bas steta, turisti to odmah primete. Mi koji zivimo u gradu se naviknemo...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru