Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Problemi i predlozi gradskim službama

Problemi i predlozi gradskim službama 20 okt 2011 05:55 #61

  • tonyk
  • tonyk's Avatar
  • Van mreže
  • Moderator
  • Poruka: 1016
  • Primljenih Zahvalnica: 894
samo da nije prevelik nagib, i da ima po' metra bez stepenica.
dovoljno. mada ću ja ispod, kako god.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Problemi i predlozi gradskim službama 20 okt 2011 07:56 #62

  • inactive_account
  • inactive_account's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 260
  • Primljenih Zahvalnica: 70
Popraviti cesmu u Dunavskom parku...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Problemi i predlozi gradskim službama 20 okt 2011 08:02 #63

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
ranko su ns napisao/la:
a šta će vam te pasarele. Kako će biciklisti da preelaze bulevar, jel biciklu na leđa pa uz stepenice?
Ili da ostavimo semafor za bicikle a da pešaci ne smeju da prođu kad bude zeleno za bicikle jer imaju pasarelu. Ili da ukinemo semafor a da biciklisti idu negde gde nema pasarela ali ima semafor.

Ne samo za biciklste nego i za invalide, al' sve se to da srediditi, sigurno postoji vise nacina kako je to prevazidjeno po svetu, duze savijene rampe mi padaju odmah na pamet. Trebalo bi to i arhitektnoski ukplopiti, pa zato kazem da bi bio izazov i za studente :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Problemi i predlozi gradskim službama 20 okt 2011 08:09 #64

  • sandman
  • sandman's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1182
  • Primljenih Zahvalnica: 602
bilo bi to super da se da arhitektonskom fakultetu za konkurs studentima. ako pasarele budu projektovali isti koji projektuju ostale stvari po ns, necemo se bas obradovati :bash:


jedna fontana, poveca :) bilo gde u gradu, ne mora u centru. mislim da ne bi sve trebalo odvlaciti i graditi u centru.
Poslednja izmena: 20 okt 2011 08:12 od sandman.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Problemi i predlozi gradskim službama 20 okt 2011 12:56 #65

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
bilo bi lepo raspisati konkurs za pasarele kao za one klupe i za Rent a Bike mesta
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Problemi i predlozi gradskim službama 21 okt 2011 05:22 #66

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3503
  • Primljenih Zahvalnica: 2253
Srediti Suboticki bulevar, tj onaj prvi deo Bulevara Evrope. Tamo je ostala Polgar Andrasa kao servisna saobracajnica i ne lici ni nasta. Kad bi se to sredilo, lepo sa jednom pesackom stazom, uradili parkinzi, kolovoz, to i i licilo na nesto. Pre neku nedelju sam prolazio tu kad je duvao jak vetar i umalo se nisam udavio koliko se prasine diglo. A nema sredjene pesacke staze na toj deonici (od Pavleka Miskina do Zoneda)

I nesto lokalnije: Zemeniti javnu rasvetu u starim ulicama. Recimo u mojoj ulici javna rasveta je toliko krpljena da samo ceka malo jacu oluju da padne. Cas nameste gvozdenu sinu, cas betonski stub. Sve je jako zbudzeno, neugledno i opasno.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Problemi i predlozi gradskim službama 21 okt 2011 05:59 #67

  • tonyk
  • tonyk's Avatar
  • Van mreže
  • Moderator
  • Poruka: 1016
  • Primljenih Zahvalnica: 894
treba srediti, to stoji, ali tu se još neke zgrade rade, nema svrhe pre nego što se završe.
a pešačka tu nije potrebna, ima je uz bulevar, 3 metra levlje ;) što bi pravili?
biće valjda neki prilazi tim zgradama, tj. trotoarčić uz iste, verovatno si tako i mislio.

a rasvetu rekoše da sređuju ceo grad, posebno te slučajeve koje si pomenuo.
i ništa se od tog slikanja nije čulo o tome.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Problemi i predlozi gradskim službama 21 okt 2011 09:05 #68

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
cekaju da padne nekom na glavu prvo, pa ce onda da srede
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Problemi i predlozi gradskim službama 21 okt 2011 16:20 #69

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3503
  • Primljenih Zahvalnica: 2253
tonyk napisao/la:
treba srediti, to stoji, ali tu se još neke zgrade rade, nema svrhe pre nego što se završe.
a pešačka tu nije potrebna, ima je uz bulevar, 3 metra levlje ;) što bi pravili?
biće valjda neki prilazi tim zgradama, tj. trotoarčić uz iste, verovatno si tako i mislio.

a rasvetu rekoše da sređuju ceo grad, posebno te slučajeve koje si pomenuo.
i ništa se od tog slikanja nije čulo o tome.
Upravo taj deo nema pesacku stazu, nego samo biciklisticku (pricam o samom bulevaru, a ne Polgar andrasa). Zato treba da se uredi. Mozda i jeste rano, ali ostali delovi su radjeni dok nije jos sve bilo izgradjeno.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Problemi i predlozi gradskim službama 21 okt 2011 16:44 #70

  • tonyk
  • tonyk's Avatar
  • Van mreže
  • Moderator
  • Poruka: 1016
  • Primljenih Zahvalnica: 894
sad sam zatečen, prolazim 4 puta dnevno tuda i ubeđen sam da ima i pešačka i biciklislička od zoneda do futoške.
doduše, češće biciklom idem pa možda nisam toliko obratio pažnju.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Problemi i predlozi gradskim službama 21 okt 2011 17:55 #71

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4216
  • Primljenih Zahvalnica: 3183
Sad sam i ja zatečen. :D Koliko sam ja obratio pažnju, ima pešačka staza na tom potezu... :dunno:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Problemi i predlozi gradskim službama 21 okt 2011 19:30 #72

  • chepa
  • chepa's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 52
  • Primljenih Zahvalnica: 10
na celom tom potezu od holiday inna, pa do raskrsnice na limanu 4 postoji samo jedna, prosto ne znam kako bi je nazvao univerzalna staza za pesake i bicikliste, koja je pritom sva isecena, pa zatim krpljena... ne bas prijatna za voznju bajsom.Ova prva deonica bulevara je najlosije uradjena,rekao bih brzinski i bahato, trebalo je to mnogo bolje da se uradi...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Problemi i predlozi gradskim službama 21 okt 2011 22:39 #73

  • mukyz
  • mukyz's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • the grand master
  • Poruka: 1269
  • Primljenih Zahvalnica: 632
ok dalmatinske do kraja zoneda postoji i pesacka ali je pesaci uopste ne koriste vec svi idu biciklistickom... a ostatak je samo biciklisticka... ne i pesacka... i da kao sto chepa kaze katastrofa za voznju... em sto je grbava i krpljena em milion pesaka i rolerasa na njoj
NSBuild
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Problemi i predlozi gradskim službama 22 okt 2011 02:13 #74

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Listajuci strucni casopis sa mog fakulteta, odnosno PMF-a, sa departmana za geogarfiju, turizam i hotelijerstvo, naisao sam na jedan zanimljiv naucni rad, koji se bavi tematikom prosirenja pesacke zone na Pasicevu ulicu, odnosno na deo Pasiceve ulice koji je jos uvek otvoren za motorna vozila

Autori teksta su:
Miroslav Vujicic
Snezana Besermenji
Igor Stamenkovic

Sa departmana za geografiju turizam i hotelijerstvo, prirodno matematickog fakulteta u Novom Sadu

Evo i linka ka naucnom casopisu, a tema koja govori o Pasicevoj ulici je od 75.-79. strane.

www.dgt.uns.ac.rs/oglasna/zbornik2009.pdf

Uzivajte

Posebna zahvalnost asistentu Miroslavu Vujicicu
Poslednja izmena: 22 okt 2011 02:16 od Nixivoje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac

Problemi i predlozi gradskim službama 22 okt 2011 07:39 #75

  • tonyk
  • tonyk's Avatar
  • Van mreže
  • Moderator
  • Poruka: 1016
  • Primljenih Zahvalnica: 894
priznajem.
sad sam pogledao.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Problemi i predlozi gradskim službama 29 okt 2011 09:37 #76

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
Jedan od mojih predloga gradskim službama bio bi da se upuste u jednu ozbiljnu marketinšku/medijsku akciju povećanja saobraćajne kulture u gradu. Ta akcije bi se sastojala od nekoliko etapa, trajala bi najmanje godinu dana i kroz tu akciju trebalo bi se osvrnuti na sve moguće aspekte edukacije vozača, pešaka i svih ostalih učesnika u saobraćaju.
Sve to u cilju povećanja svesti građana o važnosti saobraćajne kulture za pojednostavljenje života svih nas.
Kazne i policijske akcije nisu same po sebi rešenje nego samo deo procesa...
Postoje primeri kako se to radi a mislim da bi to trebala da radi gradska vlast ili eventualno neko javno preduzeće a ne policija upravo zbog fleksibilnog pristupa i određenih specifičnosti na lokalu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Problemi i predlozi gradskim službama 02 nov 2011 14:36 #77

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3503
  • Primljenih Zahvalnica: 2253
Ono sto mene jako zanima je, zasto GSP ceka vec dve godine da pusti novu liniju u saobracaj na Bulevaru Evrope? Stanice su izgradjene, zvrje prazne, a bulevar svakim danom ima sve veci protok ljudi.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Problemi i predlozi gradskim službama 03 nov 2011 10:15 #78

  • kimi
  • kimi's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 759
  • Primljenih Zahvalnica: 165
Sto se pasarela tice one nece imati nikakav efekat u samom gradu..uvek ce biti pajsera koji ce pretrcavati..ipak se moze jer je ogranicenje 50kmh ..
Pasarele treba graditi van grada di ipak ima ljudi i gde je dozvoljena brzina 70kmh ili 80..uz obavezno stavljanje ograde duz takvih puteva.
Takodje na bulevaru kod fakulteta ispod once ducne raskrsnice napraviti podzemni prolaz.
Uvesti u GSP elektronsku naplatu karata i napraviti dnevne pakete i slicno.
Tamo gde treba ukinuti kruzne tokove i napraviti denivelaciju pogotovo kad se bul Evrope bude povezao sa AP.
Uvesti tramvajski prevoz :) naravno o tome sam pisao milion puta..moze monorail, koji bi isli i do Rumenke Karlovaca..
Obavezno horizontalnu signalizaciju raditi hladnom plastikom, i farbati i ivicu puteva ..to se valjda samo u NS ne radi..
Dovoliti vecu spratnost na bul Evrope do p30 pa ko voli nek izovli od investitora..naravno u pitanju bi bili poslovni objekti ,ne stambeni.
Poslednja izmena: 03 nov 2011 10:17 od kimi.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Problemi i predlozi gradskim službama 03 nov 2011 10:17 #79

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
sto se tice podzemnog kod kampusa samo mozemo da sanjmo, mozemo biti srecni iako dobbijemo obicnu gvozdenu pasarelu, za el. napalatu je realno samo je pitanje vremena, a tramvaj je sci fi :)
Poslednja izmena: 03 nov 2011 10:17 od Nixivoje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Problemi i predlozi gradskim službama 03 nov 2011 13:34 #80

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Tema "Problemi" je spojena sa "Predlozi gradskim sluzbama" posto su vrlo slicne. Sad imamo pregledno na jednom mestu sa kojim problemima se susrecemo, sta je kriticno i nuzno da se popravi/uradi, i na sta im treba ukazati paznju.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru