Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Problemi i predlozi gradskim službama

Odg: Problemi i predlozi gradskim službama 20 feb 2012 17:25 #121

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3503
  • Primljenih Zahvalnica: 2253
limanac napisao/la:
Кад загусти, „страда” дрвеће

Према Закону о заштити животне средине на јавним местима која немају услове за санитарни чвор, као што су градилишта, паркинзи, бензинске пумпе, паркови, такси стајалишта, морају да постоје мобилни тоалети.

Међутим, у Новом Саду је само делимично та обавеза испоштована, а из града је још пре две године најављено да ће у блиској будућности поставити још најмање четири у разним деловима града. Ипак, то неће решити проблем с којим се таксисти сусрећу више од три деценије. У граду тренутно има преко 400 стајалишта, за које таксисти плаћају годишњу таксу од 1.200 динара. Таксисти кажу, да то у принципу није велики издатак, али сви су сагласни да раде у нехуманим условима, јер ни на једном од тих стајалишта сем у центру не постоји тоалет. У ништа бољој позицији нису ни возачи градских аутобуса, јер ни на једној окретници немају тоалет. Посебно је овај недостатак сада испливао на површину, јер по овако хладном времену, тешко да се било каква нужда може обављати у природи, а и тако нешто је кажњиво, још мање хигијенски, ако се зна да таксисти баратају са новцем.

Председник такси удружења “Војвођани” Радослав Крстић истиче за “Дневник” да недостатак јавних тоалета заиста представља проблем и да су због тога таксисти неколико пута разговарали с надлежима, али како каже, безуспешно.

- Градска власт једноставно нема слуха за нас, јер да има, поставили би покретне тоалете на нека такси стајалишта. Тражили смо то већ од њих, и то не на свим местима, већ само тамо где постоје техничко - санитарне могућности - каже Крстић.

Таксисти су тражили да се покретни тоалети поставе код Аутобуске станице, код Штранда, на Лиману, Новом насељу, код Спенса и код хотела “Парк”. Пошто знају да у близини школа и вртића то не могу добити, за та места нису ни тражили.

- Заиста је незгодно, када се налазимо на стајалишту, а нигде тоалета нема. Довијамо се на разне начина, а најчешће “страда” дрвеће. На жалост стабла код хотела “Парк” већ 30 година нам служе као тоалет – каже Крстић.

И градски челници се слажу с тим да би на такси стајалиштима требало да се поставе покретни тоалети, али и корпе за отпатке.

- Ми смо већ одлучили да поставимо монтажно-демонтажне тоалете где је то могуће, а град ће за то издвојити новац. Таксисти ће то враћати кроз плаћање таксе. У центру је поставњен већ један, али је то неопходно учинити и на другим местима – кажу у граду.

Љ. Натошевић
www.dnevnik.rs/novi-sad/kad-zagusti-%E2%...rada%E2%80%9D-drvece
Ovo je stvarno velik problem. Imam sindrom nadrazenog creva i neretko mi se desi da me negde uhvati frka, pa moram da trcim kuci ili hvatam taksi da bi se ispraznio kuci XD
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 24 apr 2012 21:33 #122

  • zarns
  • zarns's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 112
  • Primljenih Zahvalnica: 62
mislim da je slika za ovde ..mislim sta reci :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 25 apr 2012 12:09 #123

  • Pinki
  • Pinki's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Festina lente
  • Poruka: 903
  • Primljenih Zahvalnica: 896
zarns napisao/la:
mislim da je slika za ovde ..mislim sta reci :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Ovo je na okretnici 4-ke, ugao Narodnog fronta i Ive Andrića. Ne sećam se da sam video nekoga da tu ulazi... Zavetrina.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Problemi i predlozi gradskim službama 05 jul 2012 15:11 #124

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Tako se to radi :okay:
ranko su ns napisao/la:
ranko su ns napisao/la:
kako je ovo opasno. :bash:
i niko da ovo reši, a kad neko pogine niko neće ni odgovarati.
Miše Dimitrijevića kod Puškinove





ja poslo fotke i link na ovaj post medijima i zovu me iz rtv, pitaju gde je to hoće da naprave izveštaj.
ja sad prolazim tudam a ono radnici, kopač rade oko rupe
ranko su ns napisao/la:
Bome oko rupe ima posla.

danas u 11h vodovod izvodi radove u M Dimitrijevića





:cheers:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, Buck

Odg: Problemi i predlozi gradskim službama 26 jul 2012 08:56 #125

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Primetio sam da ispred glavne poste vec duze vreme fali mesto za ostavljanje biciklova, a puno ljudi dolazi tako.

Ove godine i dalje nije sanirano nocno mokrenje po Porti. Ne znam sto je toliki problem bar postavljanje dva ToiToi-a ako vec nece da prave fiksne :ohno:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Problemi i predlozi gradskim službama 06 avg 2012 09:12 #126

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5907
  • Primljenih Zahvalnica: 9027
ovaj Miško nam porušio po grada i nikom ništa. Taj deo oko Tempa je kao Vukovar







predlog: da se insistira da se te ruine poravnaju i da se šut iznese
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, limanac, mrnjavi

Odg: Problemi i predlozi gradskim službama 06 avg 2012 14:00 #127

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3419
  • Primljenih Zahvalnica: 9047
Petlja kod Rodica je u potpunom mraku mesecima.
Da gradonacelnik podnese krivicnu prijavu protiv odgovornih u JP Putevi Srbije zbog ozbiljnog ugrozavanja bezbednosti ucesnika u saobracaju. Cudo nevidjeno kako jos niko nije stradao tamo.
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Poslednja izmena: 06 avg 2012 16:12 od mrnjavi.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Problemi i predlozi gradskim službama 06 avg 2012 16:26 #128

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4215
  • Primljenih Zahvalnica: 3183
Primetio sam problem sa uličnom rasvetom u skoro svim delovima grada u poslednjih 10-tak dana... Npr. jedan deo futoškog puta ima rasvetu, drugi nema, jedan semafor funkcioniše, pa sledeći ne... Sinoć u centru slična situacija. Semafor u J. Subotića kod one limene spodobe nije radio, bandere na "Dugi" nisu svetlele (a osvetljenje mosta redovno). Takodje na Novoj Detelinari primećujem isto. Neke ulice jedan dan imaju rasvetu, drugi dan nemaju... U mojoj ulici u Futogu takodje isti problem... :ohno:

Neko se gadno za*ebava sa nama...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Problemi i predlozi gradskim službama 24 avg 2012 18:44 #129

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Evo da imamo brojeve telefona nekih inspekcija ako zatreba za dojave:

Trzisna
529-783
Sanitarna, veterinarska, finansijska 456-311
Komunalna, gradjevinska, saobracajna 6621-600
Komunalna policija 4872-402
Poslednja izmena: 24 avg 2012 18:44 od limanac.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Problemi i predlozi gradskim službama 24 avg 2012 19:16 #130

  • Goxy
  • Goxy's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Nikad ne raspravljaj sa frizerom o politici.
  • Poruka: 219
  • Primljenih Zahvalnica: 47
ranko su ns napisao/la:
ovaj Miško nam porušio po grada i nikom ništa. Taj deo oko Tempa je kao Vukovar
Svedok sam da je u rusenju tih objekata ucestvovao veliki broj Roma u manjim grupama...
Oluci, metalne cevi koje su sluzile kao granicnik za kamione dok je hladnjaca radila, metalni stokovi od prozora, cevi od klime pa i sama klima je 4 godine malo po malo cerupana.
Cak su i salonit ploce sa krova nosili, unitrasnja i kancelarijska vrata iz hladnjace je nosena konjskom zapregom...
Sto se kaze kad nije nicije onda je svacije, tj. kad se prema svome neponasas domacinski, onda te cerupa ko stigne...
Inace slazem se da je bolje da se to poravna, nego da ovaj "koloseum" bivsih uspesnih firmi podseca na neko mozda bolje vreme...
Poslednja izmena: 24 avg 2012 19:17 od Goxy.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Problemi i predlozi gradskim službama 24 avg 2012 19:48 #131

  • zdravun
  • zdravun's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 2
  • Primljenih Zahvalnica: 4
Dežurni broj Komunalne policije je 4872-544, a na sajtu Grada Novog Sada postoji
poseban deo posvećen ovoj gradskoj službi sa tekstovima svih Odluka koje primenjuje..
novisad.rs/node/19
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Problemi i predlozi gradskim službama 29 sep 2012 11:31 #132

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Fontana na Porti preliva vec neko vreme. Nije strasno, ali ne moze da se sedi naravno...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Problemi i predlozi gradskim službama 17 okt 2012 21:28 #133

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Nema para za krpljenje rupa

Novosadske ulice, prema mišljenju vozača, pešaka i biciklista nikad nisu bile u gorem stanju. Održavanje je stalo još pre dva meseca zbog nedostatka novca u gradskoj kasi, tako prestojeću zimu Novi Sad dočekuje sa rupama, ulegnućima i drugim oštećenjima i na najprometnijim ulicama.




Bulevar oslobođenja, Narodnog fronta, Železnička, Bulevar cara Lazara, novi Somborski bulevar... zapravo teško je odrediti gde je lošija situacija. Ako izuzmemo male i neprometne ulice, jedina veća ulica koja je danas u redu je Branka Bajića na Detelinari, ali samo zato što su je pre nekoliko meseci potpuno rekonstruisali - priča taksista Radoslav Krstić, dodajući da ne pamti da je pred zimu bila ovako loša situacija.

U Zavodu za izgradnju grada, kao i u lokalnoj vlasti na pitanja o tome da li se nešto preduzima da se reši bar deo problema sa velikim oštećenjima na ulicama konkretnog odgovora nije bilo. Od gradskih organa se samo mogla čuti potvrda da se ništa ne radi već duže vreme jer je novac planiran za ove namene u 2012. godini utrošen već u prvih šest meseci i da ništa ne može da se radi dok se ne obavi rebalans budžeta koji bi u Skupštini grada trebalo da se nađe do kraja meseca. Međutim, ako se budžet i usvoji, za ozbiljnije i velike radove je kasno jer su jesenje kiše počele, a ako krene i mraz, bilo kakvo krpljenje udarnih rupa je skoro nemoguće.

Mnogi građani kažu da je lakše nabrojati ulice koje su neoštećene, nego one koje su u lošem stanju.

- Situacija je tužna. Te rupe su veoma loša stvar za naš grad. Niko ne rešava taj problem. Trebalo bi da se bolje usmeri novac - kaže Dragan Pašćan, građevinski tehničar.

Đorđe Đurđevic kaže da na uglu Futoške i Hajduk Veljkove ulice, kod Dečje bolnice, postoji rupa koja već dugo stoji neobeležena.

- U ponedeljak sam oštetio dva točka kada sam prošao preko tih rupa. Ovim putem apelujem na nadležne da otklone rupu ili da je obeleže propisanim znakom - kaže Đorđević.
www.24sata.rs/novi-sad/vesti/vest/nema-p...nje-rupa/59482.phtml
Poslednja izmena: 17 okt 2012 21:31 od limanac.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Problemi i predlozi gradskim službama 02 jun 2013 22:43 #134

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Problemi i predlozi gradskim službama 03 jun 2013 08:43 #135

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: SZPDNEVEN

Problemi i predlozi gradskim službama 03 jun 2013 10:53 #136

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Nixivoje da li ove peticije uspeju ikad ? Sta sa njima kasnije?
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Problemi i predlozi gradskim službama 03 jun 2013 10:56 #137

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
imas mogusnost stampe, pa mozes podneti gradskim sluzbama, trebalo bi da imaju isti legitimitet kao i obicna peticija
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Problemi i predlozi gradskim službama 03 jun 2013 11:32 #138

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Ja sam potpisao pa sta nam bog da...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nixivoje

Problemi i predlozi gradskim službama 06 jun 2013 11:24 #139

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4919
  • Primljenih Zahvalnica: 9925
Predlazem da se prilikom svake naredne rekonstrukcije neke od glavnih raskrsnica (bulevara) u gradu koristi isti beton kao na autobuskim stajalistima u dubini od 15 metara unutar bulevara. Ovo se pokazalo kao odlicno resenje na stajalistima i ustedelo bi mnogo novca dugorocno na odrzavanju raskrsnica koje svake godine propadnu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Brane

Problemi i predlozi gradskim službama 06 jun 2013 12:26 #140

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4215
  • Primljenih Zahvalnica: 3183
Slažem se. Raskrsnice su sve gore i gore...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru