Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Problemi i predlozi gradskim službama

Problemi i predlozi gradskim službama 29 jun 2021 09:38 #221

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Imam komsijskog psa koji zasvija bukvalno celu noc ili dok ne dodju gazde. Kada odu na more, ugqsili smo. Ili je gladan ili tuzan ali je izuzetno iritantno i nemoguce spavati, pa ga hranimo na kapiji da barem ne bude gladan.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Problemi i predlozi gradskim službama 29 jun 2021 09:46 #222

  • Ksena
  • Ksena's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 243
  • Primljenih Zahvalnica: 117
Cookie napisao/la:
Pa i nisi baš tolerantna kad si pozvala 6 institucija zbog jednog kučeta.
I nije tema da li sam ja tolerantna ili nisam. Svakome ko sumnja nek mi se javi na pvt, pa ću poslati snimak zavijanja (ili 100 snimaka).
Pitanje je trebalo biti, odnosno da li neko zna da li postoji resenje za to?
Jer nije normalno da covek kupi stan, u kojem ne može prespavati, kojeg ne može iznajmiti ( jer ni podstanar ne bi bio duže od 7 dana unutra). Mora postojati neki zakon ili neka sluzba koji mene štiti.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: kasko, Direktor, Alibunar, Djordje Cvarkov

Problemi i predlozi gradskim službama 30 jun 2021 17:53 #223

  • Ksena
  • Ksena's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 243
  • Primljenih Zahvalnica: 117
Neverovatno da baš niko nema neki predlog, savet, bilo sta, nešto suvislo za reći, osim dileme da li sam ja tolerantna ili ne, a to nije bila tema.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Problemi i predlozi gradskim službama 30 jun 2021 18:17 #224

  • Toni021
  • Toni021's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 170
  • Primljenih Zahvalnica: 126
Kod mene je bila slicna situacija u zgradi, dodatno pojacana time sto su bila 2 psa i sto su bili zatvoreni u prostoriji koja ima prozor jedino ka prostoru izmedju 2 zgrade (atrijum ili kako se vec to zove) pa je odzvanjalo za sve pare. Problem resen tako sto smo prva 4 dana iskulirali iako su psi lajali bukvalno od 20h do 3 ujutru i to na svakih 20s. Toliko su lajali da bi vec iza 12 im se promenio lavez, promuknu ili sta vec. Nakon ta 4 dana smo ostavil poruku komsiji na vratima i kulturnim tonom mu objasnili da nema smisla da ostavlja pse koji nisu naviknuti da budu sami i maltretira celu zgradu. Sta je on posle uradio sa njima, da li im je ostavljao vise hrane pre nego sto izadje iz zgrade, da li ih je izvodio u setnnju pre nego sto ode ili ih samo zatvarao u drugu prostoriju iz koje lavez ne odjekuje toliko, to vec ne znam. Ali psi su i dalje tu, a problema sa njima nema vise (da ne ureknem) :whistle:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: ranko su ns

Problemi i predlozi gradskim službama 30 jun 2021 18:42 #225

  • Emanon
  • Emanon's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 466
  • Primljenih Zahvalnica: 2125
Ksena napisao/la:
Neverovatno da baš niko nema neki predlog, savet, bilo sta, nešto suvislo za reći, osim dileme da li sam ja tolerantna ili ne, a to nije bila tema.

Možda se treba obratiti nekom udruženju za zaštitu životinja.
Ostavljanje kućnih ljubimaca samih, zaključanih, po nekoliko sati na dan, noć je valjda neka vrsta maltretiranja ili čak i zanemarivanje životinje.
To neko udruženje bi onda moglo da taj problem digne na neki viši nivo, tužbom preko nekog državnog organa ili slično a koje po prijavi takvog udruženja mora izaći na teren i snimiti situaciju.
Danas se za maltretiranje kućnog ljubimca, ili bilo koje druge životinje, dobijaju visoke zatvorske kazne. Nije to više kao nekada kada su državni organi maltretiranje kućnog ljubimca to smatrali ličnim odnosom između njega i vlasnika pa se nisu mešali u takvu vrstu odnosa.
To je zanemarivanje kućnog ljubimca kada ga neko svako veče ostavi zaključanog u stanu kako bi se mogao do jutarnjih sati provoditi po kafanama. Isto kao kada bi zaključao malo dete u stanu a ja svako veče odlazio u provod.
Treba proveriti šta tačno stoji u zakonu tj. šta se sve smatra pod zanemarivanje kućnog ljubimca, kome se podnosi prijava, koga treba zvati, . . .

Ovde ppstoji jedan problem. Ako od kompletnog ulaza/zgrade se samo ti cimaš oko zvanja policije, komunalaca, inspekcije a ostale boli uvo ili neće da se zameraju vlasniku psa, ili čekaju da to neko drugi učini umesto njih, . . . od toga nema ništa. Sve službe koje zoveš će misliti da je to samo tvoj problem jer ih sa iste adrese niko drugi ne cima sem tebe. Oni idu logikom da ako se samo jedan buni a ostalih 99,99% ćute, da problem onda i ne postoji. Ako je takva situacija i kod tebe u zgradi, onda možda da pokušaš da animiraš još nekoliko stanara da zivkaju policiju ili koga već. Svaki razgovor se danas snima i ako u nekoliko minuta imaju nekoliko poziva raznih osoba sa iste adrese, po nekoj logici moraju izaći.
Ne znam koliko dugo se snimci čuvaju, ali ako ih učestalo zove više osoba sa iste adrese radi istog problema, advokat može na nekom sudu tražiti uvid u te pozive i na taj način sudu prezentovati da se radi o ozbiljnom problemu kada krene da lista listing sa pozivima. Naravno ako do suda dođe. Ovo je ozbiljan problem, narušivanje sna, umanjena radna sposobnost zbog neispavanosti i slično.
Pitaj i nekog advokata šta tačno treba da radiš.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: ranko su ns, Toni021

Problemi i predlozi gradskim službama 30 jun 2021 21:13 #226

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
Ksena zahvali se Toniju i Emanonu. Dobri saveti
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Problemi i predlozi gradskim službama 30 jun 2021 22:34 #227

  • Ksena
  • Ksena's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 243
  • Primljenih Zahvalnica: 117
Toni021 napisao/la:
Kod mene je bila slicna situacija u zgradi, dodatno pojacana time sto su bila 2 psa i sto su bili zatvoreni u prostoriji koja ima prozor jedino ka prostoru izmedju 2 zgrade (atrijum ili kako se vec to zove) pa je odzvanjalo za sve pare. Problem resen tako sto smo prva 4 dana iskulirali iako su psi lajali bukvalno od 20h do 3 ujutru i to na svakih 20s. Toliko su lajali da bi vec iza 12 im se promenio lavez, promuknu ili sta vec. Nakon ta 4 dana smo ostavil poruku komsiji na vratima i kulturnim tonom mu objasnili da nema smisla da ostavlja pse koji nisu naviknuti da budu sami i maltretira celu zgradu. Sta je on posle uradio sa njima, da li im je ostavljao vise hrane pre nego sto izadje iz zgrade, da li ih je izvodio u setnnju pre nego sto ode ili ih samo zatvarao u drugu prostoriju iz koje lavez ne odjekuje toliko, to vec ne znam. Ali psi su i dalje tu, a problema sa njima nema vise (da ne ureknem) :whistle:
Hvala svakako na savetu, ali Vi ste možda imali normalnog komsiju. A ja, sta da kazem o devojci koja dolazi u 3 ujutro, i kleči na podu jer traži gde da ubode kljuc. A i u normalnom stanju kaze ...nemam drugog izbora, nego ovako.
Poslednja izmena: 30 jun 2021 22:35 od Ksena. Razlog: Visak slovo
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Problemi i predlozi gradskim službama 30 jun 2021 22:42 #228

  • Ksena
  • Ksena's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 243
  • Primljenih Zahvalnica: 117
Emanon napisao/la:
Ksena napisao/la:
Neverovatno da baš niko nema neki predlog, savet, bilo sta, nešto suvislo za reći, osim dileme da li sam ja tolerantna ili ne, a to nije bila tema.

Možda se treba obratiti nekom udruženju za zaštitu životinja.
Ostavljanje kućnih ljubimaca samih, zaključanih, po nekoliko sati na dan, noć je valjda neka vrsta maltretiranja ili čak i zanemarivanje životinje.
To neko udruženje bi onda moglo da taj problem digne na neki viši nivo, tužbom preko nekog državnog organa ili slično a koje po prijavi takvog udruženja mora izaći na teren i snimiti situaciju.
Danas se za maltretiranje kućnog ljubimca, ili bilo koje druge životinje, dobijaju visoke zatvorske kazne. Nije to više kao nekada kada su državni organi maltretiranje kućnog ljubimca to smatrali ličnim odnosom između njega i vlasnika pa se nisu mešali u takvu vrstu odnosa.
To je zanemarivanje kućnog ljubimca kada ga neko svako veče ostavi zaključanog u stanu kako bi se mogao do jutarnjih sati provoditi po kafanama. Isto kao kada bi zaključao malo dete u stanu a ja svako veče odlazio u provod.
Treba proveriti šta tačno stoji u zakonu tj. šta se sve smatra pod zanemarivanje kućnog ljubimca, kome se podnosi prijava, koga treba zvati, . . .

Ovde ppstoji jedan problem. Ako od kompletnog ulaza/zgrade se samo ti cimaš oko zvanja policije, komunalaca, inspekcije a ostale boli uvo ili neće da se zameraju vlasniku psa, ili čekaju da to neko drugi učini umesto njih, . . . od toga nema ništa. Sve službe koje zoveš će misliti da je to samo tvoj problem jer ih sa iste adrese niko drugi ne cima sem tebe. Oni idu logikom da ako se samo jedan buni a ostalih 99,99% ćute, da problem onda i ne postoji. Ako je takva situacija i kod tebe u zgradi, onda možda da pokušaš da animiraš još nekoliko stanara da zivkaju policiju ili koga već. Svaki razgovor se danas snima i ako u nekoliko minuta imaju nekoliko poziva raznih osoba sa iste adrese, po nekoj logici moraju izaći.
Ne znam koliko dugo se snimci čuvaju, ali ako ih učestalo zove više osoba sa iste adrese radi istog problema, advokat može na nekom sudu tražiti uvid u te pozive i na taj način sudu prezentovati da se radi o ozbiljnom problemu kada krene da lista listing sa pozivima. Naravno ako do suda dođe. Ovo je ozbiljan problem, narušivanje sna, umanjena radna sposobnost zbog neispavanosti i slično.
Pitaj i nekog advokata šta tačno treba da radiš.
Veterinarska inspekcija je bila kod njih, ali ustanovili samo da pas ima uredno cip, vakcinu, i da ima hranu I vodu, i sta se njih tiče pas nije zanemaren. A za nocno zavijanje kaze nisu oni nadležni.
Zgrada još nije kompletno ni useljena, ali osim mene na pfs servis zalili se još 3 komsije sa istog sprata, ali suprotni deo hodnika. Meni naravno najviše smeta jer nas deli 20 cm. PFS servis je i okacio obavestenje na ulaz zgrade, i njih kontaktirao, i kažu da će se dalje obratit raznim službama. Ali niko ne zna koja je to služba zadužena za to.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Problemi i predlozi gradskim službama 30 jun 2021 22:45 #229

  • Ksena
  • Ksena's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 243
  • Primljenih Zahvalnica: 117
ranko su ns napisao/la:
Ksena zahvali se Toniju i Emanonu. Dobri saveti
Sad mi je konačno.jasno kako neko dodje do 5 hiljada i 700 komentara.
Hvala na savetu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: ranko su ns

Problemi i predlozi gradskim službama 15 okt 2021 09:18 #230

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
www.dnevnik.rs/novi-sad/novi-sad-dobija-...e-gradana-15-10-2021
Нови Сад добија дигиталну платформу за предлоге и дискусије грађана

Ново доба доноси нове изазове и тражи нова решења и зато је Нови Сад, први у региону, покренуо дигиталну платформу tvojgradnovisad.rs/ , те тако стао "раме уз раме" са европским гигантима као што су Брисел, Париз и Лондон, објављено је на Инстаграм профилу градоначелника Милоша Вучевића.

На овој платформи од данас сваки суграђанин може да предлаже, одлучује и дискутује о питањима од јавног значаја. Сви предлози које примимо преко платформе ТвојГрад ће бити разматрани, а они за које постоје услови за реализацију биће и предложени за буџетско финансирање од стране Града. Новосађани, нико боље од вас не зна шта је нашем граду неопходно и зато вас све позивам да учествујете у раду платформе ТвојГрад, јер ваше мишљење значи, поручио је Милош Вучевић са свог налога.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak, NebojsaNS, Чиле

Problemi i predlozi gradskim službama 15 okt 2021 10:14 #231

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Ajde bas da vidimo kako ce to da radi kada imaju armiju botovskih sendvicara
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Duja

Problemi i predlozi gradskim službama 23 okt 2021 21:00 #232

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Ja razmišljam da napišem predlog na portal za konačnu rekonstrukciju i puštanje u rad letnjeg bioskopa KCNS. Nije sigurno puno ulaganja, a višestruko bi se vratilo i ako smo u godini EPK - kad ako ne sad... Pre neki dan sam bio do ograde i deluje poznato zaraslo, no našao sam u vestima da su prošle godine najavili radove i da će je rekonstruisati. Da li se zna njihova sudbina ili je sve ostalo samo na tim najavama? Ne bih da pišem ako je to kao gotovo, mada se ne sećam da je bilo išta od događaja ove sezone... pa ako može neko da mi potvrdi samo da budem siguran da je to i dalje aktuelno. :cheers:

Prilozi od prošle godine kada se poslednji put spominje letnja scena:


Rekonstruiše se Letnja scena Kulturnog centra Novog Sada (26. 06. 2020)
Poslednja izmena: 23 okt 2021 21:03 od limanac.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Buck, kasko, Duja, Blavak, valjan, Чиле
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru