Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Problemi i predlozi gradskim službama

Problemi i predlozi gradskim službama 06 okt 2013 17:50 #181

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4919
  • Primljenih Zahvalnica: 9925
ranko su ns napisao/la:
od prošle nedelje



Danas, od Indeksa do K.Z.Racije


Oko 30% stabala do Stranda do Djackog se osusilo. Oko 40.
Poslednja izmena: 06 okt 2013 18:50 od kasko.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Problemi i predlozi gradskim službama 22 okt 2013 20:06 #182

  • solimns
  • solimns's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 131
  • Primljenih Zahvalnica: 430
deo keja nizvodno od železničkog mosta :unsure:











Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, Buck, limanac, mrnjavi, Contrails, TurboMaximus, Dunavski, SkullRules

Problemi i predlozi gradskim službama 22 okt 2013 20:10 #183

  • Buck
  • Buck's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1127
  • Primljenih Zahvalnica: 2190
^^
Oko ovoga ne treba da se uzbuđujemo, svakako niko ne ide tamo sem tebe solimns, mene ponekad, pecaroša i još možda 10 ak ljudi. Daleko je ovima iz Zelenila i Čistoće da idu skroz okolo, da sređuju to slepo crevo. Zato ih i plaćamo, da ne rade ( :gaah: ). HEJT!!!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Problemi i predlozi gradskim službama 22 okt 2013 21:18 #184

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3419
  • Primljenih Zahvalnica: 9047
Srećom je daleko i dežurnim idiotima :)
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Manje urbane intervencije, ambijenti i mobilijar 31 jul 2014 00:50 #185

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
Znam da nije za ovu temu, ali vidim da na forumu ne postoji tema koja se bavi rasvetom u gradu. Da li bi mozda bilo dobro oformiti takvu temu?

Iskreno deprimiran sam stanjem rasvete u gradu. Oko 2005-2006 zapoceta je rekonstrukcija rasvete na svim velikim bulevarima i blokovima ali se posle 2 godine sa time stalo. Onda opet pred izbore 2011 su krenuli da sredjuju rasvetu na Limanima pa se i tu stalo u pola posla.

Mislim zalosno je kako se stvari rade u ovom gradu. I koliko bi to mogao biti lep grad da se ne radi tako pausalno i bezveze vec temeljno i cestito (vazi za svu infarstukturu). Solidan procenat rasvete koja je tada postavljena je vec neispravna, pregorela... Sto je najgore nove bandere koje su stavljali u M. Gorkog od samog starta ne rade a momke koji su to instalirali nije to puno tangiralo. Centar, tj. Mihajla Pupina je isto ruglo. Tamo pola svetala maltene ne radi dug period i niko ne dolazi da popravlja. Sad su zamenili 4 bandere tamo i pola ih ne radi od starta! Bulevar Oslobodjenja je slicna prica...

Napravicu i galeriju slika koje dokazuju ovo, mada verujem da svaki Novosadjanin koji obrati paznju vidi ovo. Problem je sto se niko ne zali ili mu ni ne smeta...

Ima li kome da se obrati za ove probleme? Kako nikoga na vlasti nije briga tj. kako JKP Stan ne vodi racuna o tome vise? Dok je Elektrovojvodina odrzavala rasvetu cini mi se da je ona bila u boljem stanju...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Manje urbane intervencije, ambijenti i mobilijar 31 jul 2014 10:18 #186

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4919
  • Primljenih Zahvalnica: 9925
Pisi ZIG-u.
Svetla na Bulevaru Evrope ne rade od proleca...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Bogdus

Problemi i predlozi gradskim službama 01 avg 2014 11:40 #187

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
Evo odgovora koji mi je ZIG poslao:

Poštovani,

JKP Stan, po nalogu JP Zavod za izgradnju grada, planski i u skladu sa raspoloživim sredstvima vrši zamenu sijalica i otklanjanje drugih kvarova na objektima javnog osvetljenja na teritoriji Grada Novog Sada.
Napominjemo da službama Zavoda nisu upućene žalbe sugradjana, niti nalozi Gradske uprave za inspekcijske poslove, povodom problema koje navodite da postoje na Bulevaru Mihajla Pupina, u Ulici Maksima Gorkog, Bulevaru cara Lazara i Bulevaru oslobođenja.

Zahvaljujemo Vam se na obraćanju i obaveštavamo Vas da će Stručne službe JP Zavod za izgradnju grada tokom naredne nedelje obići sve navedene lokacije povodom kojih ste nam se obratili i preduzeti potrebne mere za rešavanje ovih problema.


Sa poštovanjem,
Služba za odnose sa javnošću
JP Zavod za izgradnju grada


Veoma lepo i kulturno od njih. I odgovor je bio veoma brz. Ono što me čudi jeste da neko mora da prijavljuje ovakve očigledne gradske probleme tj. da ne postoji neka služba koja nadgleda to, ili makar zaposleni u datim preduzećima koji svakodnevno kao vi ili ja idu neosvetljenim ulicama. Ovako ispada da za svaku pregorelu sijalicu treba da se lično kontaktira ZIG. Navodno su 2006. sa novom rasvetom instalirali sistem koji beleži koliko rasvete radi a koliko ne.

Inače primedbu sam dao na Bulevar Mihajla Pupina, Oslobođenja, Cara Lazara i Maksima Gorkog. Dakle vrlo vrlo prometne i bitne ulice pa se ne može reći da niko nije primetio date probleme.
Poslednja izmena: 01 avg 2014 11:40 od Bogdus.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Problemi i predlozi gradskim službama 01 avg 2014 12:31 #188

  • Buck
  • Buck's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1127
  • Primljenih Zahvalnica: 2190
^^
Naravno da odgovaraju ekspresno, kada ih ima mali milion u ZIG-u, kao šatro rade nešto.
A JKP Stan nije u stanju da zameni sijalicu u mom ulazu, cca 10 dana, mogu da zamislim šta će biti sa uličnom rasvetom tek. JKP Stan je do nedavno imao blokiran račun... :toilet:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Problemi i predlozi gradskim službama 01 avg 2014 12:35 #189

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4919
  • Primljenih Zahvalnica: 9925
Vidi, tih milion moze i da ne odgovara na mejlove... tako da je ovo promena na bolje i za svaku pohvalu.

Predlazem svima da im pisu sa pitanjima i sugestijama ili da se organizujemo povremeno sa mejlom grupe gradjana. Mozda pocnemo da pomeramo neke stvari...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Bogdus

Problemi i predlozi gradskim službama 01 avg 2014 12:35 #190

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
^^

I ja sam skeptičan da će biti išta od toga al ajd da vidimo. Vredi probati, mada ako budu slagali ne znam za šta im se uopšte ima smisla žaliti... A ima 100 stvari koje su problematične. Generalno neverovovatna je neorganizovanost nekih gradskih službi. Ko je uopšte dao JKP Stan da rade rasvetu? Elektrovojvodina je mnogo opremljenija od njih za to i radila je relativno OK posao.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Problemi i predlozi gradskim službama 01 avg 2014 12:38 #191

  • Buck
  • Buck's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1127
  • Primljenih Zahvalnica: 2190
U pravu si kada kažeš da mogu da ne odgovaraju, ali bih voleo da ne ostane samo relacija pitanje - odgovor, nego i da se stvari konkretno rešavaju na licu mesta. Videćemo...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Problemi i predlozi gradskim službama 01 avg 2014 12:39 #192

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4919
  • Primljenih Zahvalnica: 9925
Treba pratiti odgovore i sta je ostvareno, pa za ono sto nije podsetiti ih na izjavu.
Eno videli ste sta su meni odgovorili na temi Bulevar Evropa, pa cemo i po tim odgovorima moci da ispratimo sta se zaista od toga ostvarilo do kraja godine.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Problemi i predlozi gradskim službama 01 avg 2014 12:42 #193

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
kasko napisao/la:
Vidi, tih milion moze i da ne odgovara na mejlove... tako da je ovo promena na bolje i za svaku pohvalu.

Predlazem svima da im pisu sa pitanjima i sugestijama ili da se organizujemo povremeno sa mejlom grupe gradjana. Mozda pocnemo da pomeramo neke stvari...

Apsolutno se slažem. Ja sam skoro došao na forum pa ne znam da li je ranije bilo organizovanijeg delovanja i kakvi su bili rezultati? Problem na svim forumima ili komentarima na sajtovima jeste što se ljudi pasivno nerviraju, svašta im smeta (vlast prevashodno) a ne rade ništa povodom toga da se nešto promeni na bolje - peticija, pisanje, protest štagod...

Meni je lično prekipelo da gledam neke probleme u infarstrukturi bez da postavim pitanje zašto je tako, i da li može nekako to da se promeni na bolje? Nisam ogroman optimista ali vredi probati i pritiskati. Uostalom mi smo generalno pasivna sredina i zato nam je tako kako je.

Inače vidim da je skoro bila inicijativa za betoniranje raskrsnica. To je isto dobra inicijativa.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Problemi i predlozi gradskim službama 01 avg 2014 13:12 #194

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
Još jedna stvar koju sam hteo da predložim ZIG-u jeste zalivanje pukotina na određenim ulicama. Ne starim koje su već u dovoljno lošem stanju (efekat bi bio minoran) već relativno novijim. Npr: Bulevar Kralja Petra (celom dužinom), Bulevar Mihajla Pupina (celom dužinom) i par rasksnica koje su "rekonstruisane" 2010. (Bul Mihajla Pupina i Jevrejska, Bul Oslobođenja i Jaše Tomića, Bul Kralja Petra i Rumenačka). Ovo nije velika investicija a može značajno smanjiti propadanje tih saobraćajnica koje je sigurno u narednih godinu - dve ako se to ne uradi.

Šta mislite o ovome?

Uzgred te ulice 2010. su samo presvučene tankim slojem asfalta pa su zato već počele da pucaju. Bogu hvala ove 2 raskrsnice koje se rade sada se malo dublje kopaju pa će valjda i duže potrajati.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Problemi i predlozi gradskim službama 05 avg 2014 09:54 #195

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
Evo konkretnog odgovora ZIG-a na primedbe o problemima sa rasvetom u NS:

Poštovani,

povodom problema oko javnog osvetljenja u gradu, a nakon što su stručne službe JP Zavod za izgradnju grada i JKP Stan izvršile uvid na terenu, obaveštavamo Vas o sledećem:

Deo Bulevara Mihajla Pupina (između Banovine i Varadinskog mosta), problem je u podzemnom kablu između stubova kod M. Pupina 18. Potrebno je da stručne službe Elektrovojvodine izadju na teren mernim kolima i izvrše pronalaženje prekida, nakon čega će JKP Stan otkloniti kvar.
Deo između Jevrejske i Jovana Subotića - lokalizovan je kvar u priključnoj ploči(izgorela) kod pozorišta i falile su dve faze iz RO Ben Akibe
U Ulici Maksima Gorkog velika većina svetiljki radi i nema nikakvih kvarova.
Na Bulevaru cara Lazara je otklonjen kvar u podzemnom kablu i sad velika većina svetiljki radi.
Na Bulevaru oslobođenja je otklonjen kvar na nekoliko svetiljki. Takođe, evidentirano je koje još tačno svetiljke nisu ispravne, pa će biti popravljene u narednom periodu.

Još jednom Vam se zahvaljujemo na obraćanju i molimo Vas da, ukoliko ponovo primetite neke nedostatke na javnom osvetljenju, pozovete Call Centar JKP Stan na broj 0800 300 330 i prijavite problem.


Sa poštovanjem,

Služba za odnose sa javnošću
JP Zavod za izgradnju grada


Dakle za ovaj problem treba da se zove JKP Stan što ću ubuduće verovatno i činiti.

Inače sve što su prijavili je tačno, osim za Maksima Gorkog. Tu NE RADE sve svetiljke, tj. one koje ne rade, ne rade od samog instaliranja 2012. To sam im i napisao.

Sada sam im pisao za pukotine na putevima i zalivanje istih. Naveo sam i tačne lokacije pa ćemo videti šta će uraditi povodom toga...
Poslednja izmena: 05 avg 2014 09:56 od Bogdus.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Problemi i predlozi gradskim službama 19 avg 2014 09:55 #196

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
Evo šta su mi odgovorili na moj predlog za zalivanje pukotina na putevima:

Postovani,

Strucne sluzbe Zavoda i JKP Put vode racuna o odrzavanju saobracajnica u gradu. Zalivanje pukotina na gradskim putevima sporadicno i tamo gde postoji potreba. Sa ovom praksom zapocelo se prosle godine.
Zahvaljujemo Vam se na obracanju.

Sa postovanjem,
Sluzba za odnose sa javnoscu
JP Zavod za izgradnju grada


Da podsetim puno lokacija treba da se reguliše na ovaj način pre nego što totalno propadne (raskrsnice, bulevar Mihajla Pupina, Bulevar Kralja Petra I itd...)

Ispada da sam ja stručniji od njihovih stručnih službi. Ovo političko korektno odgovaranje bez ičeg konkretnog znači nećemo uraditi ništa povodom toga.

Rasvetu su rekli da će popraviti i nisu je popravili (ili su popravili 2 od 5 stavki). Ovo nisu ni razmotrili. Vredi li predlagati išta zapravo? :facepalm:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak

Problemi i predlozi gradskim službama 01 sep 2014 17:43 #197

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Pozdrav svima, samo da obavestim da smo napravili panel na kome cemo se dogovarati i sastavljati dopise sluzbama, svi su dobrodosli da se prikljuce i doprinesu temama :cheers: Prva tema koju obradjujemo ce se ticati pasarela u gradu :) Mozete se javiti na privatnu poruku bilo meni bilo kolegi timek28 da vas ubacimo u prepisku.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak, Bogdus

Problemi i predlozi gradskim službama 01 sep 2014 17:54 #198

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3503
  • Primljenih Zahvalnica: 2253
U kom smislu panel? Mislis predavanja?
Poslednja izmena: 01 sep 2014 18:17 od Yokai.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Problemi i predlozi gradskim službama 01 sep 2014 18:04 #199

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Ne, message board - google group, samo nisam znao kako to na nasem da kazem blize :D Prakticno javna 'poruka' na koju svi mogu da pisu i svi sve vide, kao ovde na forumu sto je tema tema samo sto ide preko e-maila. Nismo ovde hteli preko foruma da ne zagusujemo jer ne zele svi da prate sigurno te dogovore, a odgovore cemo svakako objavljivati ovde, i kao i pre nastavljamo sa predlozimo na temi pa cemo ih uoblicavati na grupi u dopise :)
Poslednja izmena: 01 sep 2014 18:07 od limanac.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Problemi i predlozi gradskim službama 02 sep 2014 14:25 #200

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
Evo odgovora od ZIG-a na predlog za izgradnju pasarela u NS. Uzgred odgovor je kakav sam i očekivao - politički korektan:

Poštovani,

Zahvaljujemo Vam se na racionalnoj i veoma opravdanoj sugestiji za izgradnju nadzemnih pešačkih prelaza odnosno pasarela. Postavljanje pasarele bi se verovarno veoma brzo pokazalo kao opravdano, a njihova praktičnost u najmanju ruku bi pomogla smanjenju saobraćajnih gužvi, da ne govorimo o bezbednosti građana.
Vaša ideja je veoma opravdana, međutim obim ovog posla je izuzetno velik i za realizaciju jedne takve investicije moraju se obezbediti sredstva, pre svega, za projektno-tehničku dokumentaciju, a potom i za samu realizaciju radova. Jedna takva investicija zahteva j mnogo finansijskih sredstava, što ovog momenta Grad nije u prilici da pronudi. Vaš zahtev ćemo sigurno razmotriti prilikom donošenja predloga Programa uređivanja građevinskog zemljišta za 2015. godinu, a do tada svakodnevno se radi na tome da se u najvećoj mogućoj meri olakša građanima kretanje i bezbedno odvijanje kako pešačkog tako i motornog saobraćaja.


S poštovanjem,

Služba za odnose sa javnošći


Na žalost nisu poveli računa ni o pravopisu u odgovoru.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, Blavak
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru