Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura...

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 07 sep 2021 13:40 #841

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Prolazim dnevno kroz Brace Ribnika. Ulica je potpuno nefunkcionalna sa dve trake...
Zato sam dosao na ideju koja je verovatno samo san, jer nema ko da razmisli i cuje, ali me zanima vase misjenje:

Trenutna desna traka postaje jedina saobracajna traka od Doza Djedja do Credi Agricol banke.
Leva saobracajna traka postaje paralelni parking u KAKOGODSEZOVE zoni sa dozvoljenim stajanjem od 30min tokom dena po ceni od 50 din bez mogucnosti produzenja. Od 21h parking je slobodan.

Ne bi smo nista izgubili ukidanjem jedne trake, jer je ni sada prakticno nema. Povecao bi se broj parking mesta za stanare u vecernjim casovima i regulisalo zaustavljanje tokom dana. Jedino bi se promenili rezimi na semaforu Mise Dimitrijevica kako bi se omogucilo levo skretanje bez zadrzavanja pravca u pravo.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Brane

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 07 sep 2021 14:10 #842

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8416
  • Primljenih Zahvalnica: 35923
kasko napisao/la:

Trenutna desna traka postaje jedina saobracajna traka od Doza Djedja do Credi Agricol banke.
Leva saobracajna traka postaje paralelni parking u KAKOGODSEZOVE zoni sa dozvoljenim stajanjem od 30min tokom dena po ceni od 50 din bez mogucnosti produzenja.

Znam kako se može kontrolisati vreme zadržavanja i ko bi to radio, no kako si mislio da ukloniš vozilo koje stoji duže vreme od za to predviđenog?
Zanima me zakonsko i tehničko rešenje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 07 sep 2021 21:58 #843

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Ne uklanjas ga vec kaznjavas, kao u svakoj zoni.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 08 sep 2021 10:49 #844

  • valjan
  • valjan's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 2332
Juče uveče sam se nešto motao ispred kuće i skontam da je taman vreme da klinci dođu nazad iz škole, izađem na ulicu da virnem da li stižu, a čopor klinčadije ide biciklima iz škole, i to svim mogućim stranama puta. Naišao auto iz kontra smera, na svu sreću ne brzinom kakvom obično umeju da prolaze tuda (umeju Adičani da nagaze gas samo tako), i čovek prosto ne zna kuda bi, gde god da okrene pokupiće neko dete... Ne znam ni kako roditelji puštaju tako malu decu da sama voze bicikl po takvoj saobraćajnici, ni kako im niko ne objasni kojom stranom puta se vozi bicikl...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Brane, Blavak, Djordje Cvarkov

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 03 okt 2021 17:41 #845

  • Kusavac
  • Kusavac's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 46
  • Primljenih Zahvalnica: 28
Spuštam se niz Fr.Venac danas, kad vidim odjednom lik ispred mene koči,skreće na neko proširenje puta/odmaralište,okreće se frajer i vraća nazad u suprotnom smeru...Nemam pojma šta se desilo posle.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 03 okt 2021 21:49 #846

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Trebali su lepo staviti brojace gore, i dole sa kamerama pa ko se ne vrati dole, cak i posle par sati ako je mozda isao u sumu na adresu lepo kovertica
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 04 okt 2021 00:03 #847

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Lepo od gospodina što je ostavio malo mesta za pešake i bicikliste.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Duja, Blavak, Чиле

Re:Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 19 okt 2021 11:10 #848

  • valjan
  • valjan's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 2332
Zna li neko da li je Subotička na Telepu otvorena za Saobraćaj? Vršačka je delimično zatvorena (može se proći od Futoške ka bulevaru PP jer je jedna traka otvorena), Subotička je bila jedno vreme, jutros po navici krenem ka Futoškom putu kroz Ilariona Ruvarca kad i ta zatvorena od raskrsnice sa Jovana Popovića, onda sam bulevarom PP naokolo do Futoškog puta pa u Bate Brkića. Ako su sva tri paralelna pravca istovremeno zatvorili (a plus su i pojedine trake na četvtoj paraleli, odnosno bulevaru Evrope delimično zatvorene zbog izgradnje novih prelaza), onda su nadležni stvarno !#$%&@! :angry:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 19 okt 2021 13:08 #849

  • Boda Tajson
  • Boda Tajson's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 168
  • Primljenih Zahvalnica: 454
Potpuno je otvorena vec neko vreme.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 19 okt 2021 16:56 #850

  • tonyk
  • tonyk's Avatar
  • Van mreže
  • Moderator
  • Poruka: 1016
  • Primljenih Zahvalnica: 894
Odavno je otvorena.

Ali od jutros neprohodna jedna strana slobodana Jovanović kod doma zdravlja na naselju.
Vozila preko ostrva prelaze u kontra traku.
Poslednja izmena: 19 okt 2021 16:57 od tonyk.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 21 okt 2021 13:40 #851

  • valjan
  • valjan's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 2332
Sređujem ovih dana krov na garaži jer je stara tegola počela da pušta, pa krstarim tim ulicama kolima nekoliko puta dnevno (ono kad nisi nikad sam nameštao pleh na krov pa te fali šrafova, te fali silikona, te naručuj savijanje bočnih limova pa idi da pokupiš...), tako da sam i sam proverio da je Subotička sada otvorena, a može se i kroz Ilariona Ruvarca, raskopali su na jednom mestu asfalt i nasuli sve tucanikom kao i svugde po Telepu pa će za par dana tu biti "ležećka policajka" dok za par meseci ne prođe ekipa i nabaci par lopata asfalta...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 10 nov 2021 07:19 #852

  • tonyk
  • tonyk's Avatar
  • Van mreže
  • Moderator
  • Poruka: 1016
  • Primljenih Zahvalnica: 894
Pošto je ovde pominjano, da i ovde napišem da je subotička opet zatvorena
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 10 nov 2021 10:03 #853

  • sergio-m
  • sergio-m's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1235
  • Primljenih Zahvalnica: 1657
evo nove radosti u celoj nemackoj pa i u minhenu.... :cheers: nema kod svabe nista dzabe :okay:
Minhen sada poskupljuje za prekršioce parkiranja

...."Od utorka prekršioci brzine i parkiranja moraju da plate znatno skuplje za prekršaje. Posebno se neovlašćeno parkiranje ponegde čak i „isplatilo” mnogim vozačima, jer u katalogu kazni nije uvrštena kazna za neovlašćeno parkiranje na parkingu rezervisanom za e-vozila ili automobile za dijeljenje automobila, ali sada treba 55 evra. biti plaćen.

Parkiranje u autobuskoj traci ili na autobuskoj stanici sada košta i do 100 evra (ranije 35), parkiranje ili zaustavljanje u drugom redu sada 55 evra. Kazna za parkiranje u zoni zabranjenog zaustavljanja povećava se sa 15 na najmanje 35 evra i poskupljuje ako je neko hendikepiran. Ono što bi posebno trebalo da interesuje mnoge bicikliste u Minhenu: Parkiranje na biciklističkim stazama sada se kažnjava sa najmanje 55 evra...."
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, neusatz!, TurboMaximus, valjan, Чиле

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 10 nov 2021 13:52 #854

  • mel
  • mel's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 647
  • Primljenih Zahvalnica: 652
futoška plače za ovako nekim pravilom.
žuta traka je izgubila svaki smisao postojanja
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 10 nov 2021 21:48 #855

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Autobusi ni ne saobracaju zutom kroz Futosku, tako da je pre svega zbog toga izgubila smisao.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Toni021

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 15 nov 2021 13:50 #856

  • mel
  • mel's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 647
  • Primljenih Zahvalnica: 652
ima vozača koji se solidarišu pa ne zauzimaju traku za desno ostalima, ako su bar treći u koloni za pravo, ima ih koji staju na žuto pravo bez obriza. Ali činjenica da ne voze žutom trakom je baš posledica saobraćajne nekulture.

žuta traka, zabranjeno je voziti u njoj, ali je dozvoljeno parkirati, ako je u blizini pekara, menjačnica, škola... Treba videti taj horor kod Oš Nikola Telsa recimo, red parkiranih u žutoj traci, i dva na trotoaru. Kao bubanj potok i auto berza.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 15 nov 2021 15:41 #857

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
У Београду на пар локација (нпр. Бранков мост) камера снима све који не поштују жуту траку већ пар година.
Казна стиже поштом.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mel

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 15 nov 2021 15:54 #858

  • mel
  • mel's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 647
  • Primljenih Zahvalnica: 652
Da, tamo je žuta traka ozbiljna stvar. Postoji na nekolimo mesta pravilo da je žuta traka rezervisana za javni prevoz u nekom vrmenskom periosu, npr 7-10h i 14-19h.
Saobraćajna policija je ažurna, stvarno vožnja žutom trakom je retka i izolovana stvar.

Ja sam još 2014 godine sišao sa gazele i stao na autobusko stajalište kod sajma da pokupim prijatelja, stigla mi je fotografija na adresu sa prijavom zbog vožnje u žutoj traci.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 16 nov 2021 12:42 #859

  • srdjanyo
  • srdjanyo's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 257
  • Primljenih Zahvalnica: 470
Da li je neko od vas imao problem da izađe iz dvorišta zgrade? Ovako svako jutro.

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: valjan

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 16 nov 2021 23:06 #860

  • mmirkovic
  • mmirkovic's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Рођени Новосађан
  • Poruka: 295
  • Primljenih Zahvalnica: 1018
Уз помоћ Богородице је изгледа решио овако да стане. :facepalm:





Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, limanac, ranko su ns, sasar, Blavak, Djordje Cvarkov, valjan, eegor84
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru