Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura...

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 07 sep 2021 13:40 #841

• kasko
  • kasko's Avatar
  • Na mreži
  • Investitor
  • Poruka: 4633
  • Primljenih Zahvalnica: 9392
Prolazim dnevno kroz Brace Ribnika. Ulica je potpuno nefunkcionalna sa dve trake...
Zato sam dosao na ideju koja je verovatno samo san, jer nema ko da razmisli i cuje, ali me zanima vase misjenje:

Trenutna desna traka postaje jedina saobracajna traka od Doza Djedja do Credi Agricol banke.
Leva saobracajna traka postaje paralelni parking u KAKOGODSEZOVE zoni sa dozvoljenim stajanjem od 30min tokom dena po ceni od 50 din bez mogucnosti produzenja. Od 21h parking je slobodan.

Ne bi smo nista izgubili ukidanjem jedne trake, jer je ni sada prakticno nema. Povecao bi se broj parking mesta za stanare u vecernjim casovima i regulisalo zaustavljanje tokom dana. Jedino bi se promenili rezimi na semaforu Mise Dimitrijevica kako bi se omogucilo levo skretanje bez zadrzavanja pravca u pravo.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Brane

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 07 sep 2021 14:10 #842

• Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 7517
  • Primljenih Zahvalnica: 30259
kasko napisao/la:

Trenutna desna traka postaje jedina saobracajna traka od Doza Djedja do Credi Agricol banke.
Leva saobracajna traka postaje paralelni parking u KAKOGODSEZOVE zoni sa dozvoljenim stajanjem od 30min tokom dena po ceni od 50 din bez mogucnosti produzenja.

Znam kako se može kontrolisati vreme zadržavanja i ko bi to radio, no kako si mislio da ukloniš vozilo koje stoji duže vreme od za to predviđenog?
Zanima me zakonsko i tehničko rešenje.

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 07 sep 2021 21:58 #843

• kasko
  • kasko's Avatar
  • Na mreži
  • Investitor
  • Poruka: 4633
  • Primljenih Zahvalnica: 9392
Ne uklanjas ga vec kaznjavas, kao u svakoj zoni.

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 08 sep 2021 10:49 #844

• valjan
  • valjan's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 968
  • Primljenih Zahvalnica: 2026
Juče uveče sam se nešto motao ispred kuće i skontam da je taman vreme da klinci dođu nazad iz škole, izađem na ulicu da virnem da li stižu, a čopor klinčadije ide biciklima iz škole, i to svim mogućim stranama puta. Naišao auto iz kontra smera, na svu sreću ne brzinom kakvom obično umeju da prolaze tuda (umeju Adičani da nagaze gas samo tako), i čovek prosto ne zna kuda bi, gde god da okrene pokupiće neko dete... Ne znam ni kako roditelji puštaju tako malu decu da sama voze bicikl po takvoj saobraćajnici, ni kako im niko ne objasni kojom stranom puta se vozi bicikl...
Zahvalnici: Brane, Blavak, Djordje Cvarkov
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru