Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura...

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 11 jun 2021 21:03 #821

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Putuju ljudi malo više, ne trebaju nam vize poslednjih 10 godina. Još da sve usvoje.... :lol:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 16 jun 2021 14:46 #822

  • milanns
  • milanns's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 100
  • Primljenih Zahvalnica: 372
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, sergio-m, Duja, TurboMaximus, mlata, Blavak, Djordje Cvarkov, valjan, Чиле

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 16 jun 2021 16:07 #823

  • mlata
  • mlata's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Drugi su drugi-mi smo prvi
  • Poruka: 624
  • Primljenih Zahvalnica: 1024
Nov majstor na poslu pa okrenuo kontra sablone.
Pri tom 3 grama mozga
ispod slema nema i jos
koja sljivovica ljuta da se
sto pre zavrsi farbanje puta.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 16 jun 2021 16:49 #824

  • Emanon
  • Emanon's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 467
  • Primljenih Zahvalnica: 2125
Možda prebrzo sudimo tom što ispod šlema mozga nema.
Znamo i sami koliko se na raznim važnim mestima okupilo politički podobnih, ali izrazito glupih ljudi.
Na primer, jedan takav je na projektu strelice nacrtao baš ovako kako je iscrtano na kolovozu. Onaj jadni farbar, što ispod šlema mozga nema, je to na vreme primetio. Logika mu kaže da treba da prijavi grešku, ali u sebi pomisli "sad ću ti ga uteram debilu" i strelice ofarba baš onako kako je u projektu iako zna da je greška u pitanju. Skaču na njega, grde ga, psuju ga a on mrtav 'ladan odgovara "ja sam samo uradio onako kako je onaj mali, kojeg ste preko veze primili prošle godine, nacrtao". A u sebi crkava od smeha.
Voleo bih da je baš tako bilo :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Duja, Blavak, Ljube, valjan, mel, zlaja, Ksena, Toni021, Чиле

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 17 jun 2021 21:50 #825

  • Direktor
  • Direktor's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 165
  • Primljenih Zahvalnica: 242
Isto to su uradili i na kruznom kod Lidla pa su ispravljali ali jos se vidi kako su strugali farbu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 18 jun 2021 08:56 #826

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
pa ova fotka je na kružnom kod Lidla
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 18 jun 2021 10:44 #827

  • tetris
  • tetris's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 305
  • Primljenih Zahvalnica: 817
Ali najjače je što farbaju zebre i linije u sred saobraćajnog špica.
...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 02 avg 2021 16:50 #828

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Izbusiti mu gume

Poslednja izmena: 02 avg 2021 16:52 od Otis.Driftwood.Ressurected. Razlog: greska
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 02 avg 2021 18:39 #829

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Nemoj. Tu je sve pod kamerama :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 02 avg 2021 19:55 #830

  • Emanon
  • Emanon's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 467
  • Primljenih Zahvalnica: 2125
Lik se tako redovno parkira na tom mestu.
Ovo sam slikao još u maju mesecu.



Problem je što vozila koja dolaze iz pravca Železničke uopšte ne vide pešake od njega a ni pešaci ne vide vozila.
Ja koji sam visok dva metra od njega ništa ne vidim a ne vide ni mene. Dva puta sam mogao biti pokupljen na tom prelazu. Pogotovo je problem i sa malom decom. Nekoliko puta sam video nagla kočenja na tom prelazu a sve zbog ovog.
Jednom prilikom sam tu na prelazu zaustavio saobraćajca na motoru i pitao ga šta misli o ovakvom načinu parkiranja. Odgovorio je da je ovaj opasan po bezbednost saobraćaja i da će pozvati pauk službu da ga odnesu. Još mi je rekao da ni ono obeleženo parking mesto ispred samog prelaza nije po zakonu. Ne sećam se sada šta mi je rekao koliko metara mora biti udaljeno. Kazao je i da imaju velikih problema sa Parking servisom jer bez ikakvog reda i kršeći Zakon o bezbednosti saobraćaja svuda gde vide slobodnu površinu iscrtaju parking mesto. Kao ovde na primer. Onda je kresnuo motor i odzujao dalje. Ja sam posle toga tuda još dva puta prošao u razmacima od po sat vremena. Pauk ga nije odneo za to vreme. Pitanje je jel ga ovaj uopšte i pozvao.
Inače, jednom prilikom sam sreo lika koji vozi ovaj Audi. Taman da uđe u auto ja mu se obratim. Sasvim mirno i pristojno, objasnim mu u par rečenica da je njegovo parkiranje opasno po pešake. Lik me jednostavno nije ni konstatovao, kao da ne postojim, ni pogledao me nije, ništa nije ni odgovorio. Tu sam definitivni shvatio da ovde živi dva tipa ljudi. Mi obični mravi i oni kojima mi samo smetamo i da bi oni živeli mnogo kvalitetnije da nas nema, da ne postojima. Nas doživljaju kao bačenu kartonsku kutiju na sred kolovoza zbog koje moraju da uspore i prebace se u drugu traku kako bi je zaobišli. Razneli bi oni tu kutiju kada bi bili 100% sigurni da u njoj nije cigla, staklena ambalaža, betonska kugla pa da ne bi oštetili vozilo ili izbušili gume.
Svaki put kada tuda prođem i zateknem ga ovako parkiranog pozovem pauk službu, ali slaba vajda. Satima ne dolaze i ne nose ga.
Lik inače obitava tu iza u Zaku pa se ovako i parkira da ne mora daleko da pešači.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Cookie, Buck, limanac, kasko, Duja, RM77, sasar, Blavak, Djordje Cvarkov, valjan, srdjanyo, mel, gremlinka, Toni021, nsns, Чиле, BigHead

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 02 avg 2021 21:37 #831

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8415
  • Primljenih Zahvalnica: 35916
Otis.Driftwood.Ressurected napisao/la:
Izbusiti mu gume

Ni slučajno. Ne treba prekršaj sankcionistai izazivanjem materijalne štete. Ukloniti nepropisno parkirano vozilo specijalnim vozilom za tu namenu (tzv. pauk) je ono što treba uraditi svaki put kada se neko ovako parkira. Naravno to treba raditi temeljno bez obziira ko je u pitanju.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 02 avg 2021 21:46 #832

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Na mreži
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3424
  • Primljenih Zahvalnica: 9095
Može pauk da ga digne i izbušenih guma :naughty :

Sent from my MAR-LX1A using Tapatalk
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 02 avg 2021 22:13 #833

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Emanon napisao/la:
Lik se tako redovno parkira na tom mestu.
Ovo sam slikao još u maju mesecu.



Problem je što vozila koja dolaze iz pravca Železničke uopšte ne vide pešake od njega a ni pešaci ne vide vozila.
Ja koji sam visok dva metra od njega ništa ne vidim a ne vide ni mene. Dva puta sam mogao biti pokupljen na tom prelazu. Pogotovo je problem i sa malom decom. Nekoliko puta sam video nagla kočenja na tom prelazu a sve zbog ovog.
Jednom prilikom sam tu na prelazu zaustavio saobraćajca na motoru i pitao ga šta misli o ovakvom načinu parkiranja. Odgovorio je da je ovaj opasan po bezbednost saobraćaja i da će pozvati pauk službu da ga odnesu. Još mi je rekao da ni ono obeleženo parking mesto ispred samog prelaza nije po zakonu. Ne sećam se sada šta mi je rekao koliko metara mora biti udaljeno. Kazao je i da imaju velikih problema sa Parking servisom jer bez ikakvog reda i kršeći Zakon o bezbednosti saobraćaja svuda gde vide slobodnu površinu iscrtaju parking mesto. Kao ovde na primer. Onda je kresnuo motor i odzujao dalje. Ja sam posle toga tuda još dva puta prošao u razmacima od po sat vremena. Pauk ga nije odneo za to vreme. Pitanje je jel ga ovaj uopšte i pozvao.
Inače, jednom prilikom sam sreo lika koji vozi ovaj Audi. Taman da uđe u auto ja mu se obratim. Sasvim mirno i pristojno, objasnim mu u par rečenica da je njegovo parkiranje opasno po pešake. Lik me jednostavno nije ni konstatovao, kao da ne postojim, ni pogledao me nije, ništa nije ni odgovorio. Tu sam definitivni shvatio da ovde živi dva tipa ljudi. Mi obični mravi i oni kojima mi samo smetamo i da bi oni živeli mnogo kvalitetnije da nas nema, da ne postojima. Nas doživljaju kao bačenu kartonsku kutiju na sred kolovoza zbog koje moraju da uspore i prebace se u drugu traku kako bi je zaobišli. Razneli bi oni tu kutiju kada bi bili 100% sigurni da u njoj nije cigla, staklena ambalaža, betonska kugla pa da ne bi oštetili vozilo ili izbušili gume.
Svaki put kada tuda prođem i zateknem ga ovako parkiranog pozovem pauk službu, ali slaba vajda. Satima ne dolaze i ne nose ga.
Lik inače obitava tu iza u Zaku pa se ovako i parkira da ne mora daleko da pešači.

Ja kada sam polagao bilo je 5 metara od pesackog prelaza
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:RE: Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 02 avg 2021 22:16 #834

  • srdjanyo
  • srdjanyo's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 257
  • Primljenih Zahvalnica: 470
Emanon napisao/la:
Lik se tako redovno parkira na tom mestu.
Ovo sam slikao još u maju mesecu.



Problem je što vozila koja dolaze iz pravca Železničke uopšte ne vide pešake od njega a ni pešaci ne vide vozila.
Ja koji sam visok dva metra od njega ništa ne vidim a ne vide ni mene. Dva puta sam mogao biti pokupljen na tom prelazu. Pogotovo je problem i sa malom decom. Nekoliko puta sam video nagla kočenja na tom prelazu a sve zbog ovog.
Jednom prilikom sam tu na prelazu zaustavio saobraćajca na motoru i pitao ga šta misli o ovakvom načinu parkiranja. Odgovorio je da je ovaj opasan po bezbednost saobraćaja i da će pozvati pauk službu da ga odnesu. Još mi je rekao da ni ono obeleženo parking mesto ispred samog prelaza nije po zakonu. Ne sećam se sada šta mi je rekao koliko metara mora biti udaljeno. Kazao je i da imaju velikih problema sa Parking servisom jer bez ikakvog reda i kršeći Zakon o bezbednosti saobraćaja svuda gde vide slobodnu površinu iscrtaju parking mesto. Kao ovde na primer. Onda je kresnuo motor i odzujao dalje. Ja sam posle toga tuda još dva puta prošao u razmacima od po sat vremena. Pauk ga nije odneo za to vreme. Pitanje je jel ga ovaj uopšte i pozvao.
Inače, jednom prilikom sam sreo lika koji vozi ovaj Audi. Taman da uđe u auto ja mu se obratim. Sasvim mirno i pristojno, objasnim mu u par rečenica da je njegovo parkiranje opasno po pešake. Lik me jednostavno nije ni konstatovao, kao da ne postojim, ni pogledao me nije, ništa nije ni odgovorio. Tu sam definitivni shvatio da ovde živi dva tipa ljudi. Mi obični mravi i oni kojima mi samo smetamo i da bi oni živeli mnogo kvalitetnije da nas nema, da ne postojima. Nas doživljaju kao bačenu kartonsku kutiju na sred kolovoza zbog koje moraju da uspore i prebace se u drugu traku kako bi je zaobišli. Razneli bi oni tu kutiju kada bi bili 100% sigurni da u njoj nije cigla, staklena ambalaža, betonska kugla pa da ne bi oštetili vozilo ili izbušili gume.
Svaki put kada tuda prođem i zateknem ga ovako parkiranog pozovem pauk službu, ali slaba vajda. Satima ne dolaze i ne nose ga.
Lik inače obitava tu iza u Zaku pa se ovako i parkira da ne mora daleko da pešači.
Potpuno se slažem sa tobom.
Za takav soj ovih prazilukovića mi smo vazduh... I da, tu i tamo, nema krivičnog zakona, gazili bi nas baš kao prazne kartonske kutije ili plastične flaše.

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 02 avg 2021 23:59 #835

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
"This much is clear: violence breeds violence, repression brings retaliation, and only a cleansing of our whole society can remove this sickness from our soul.”

J.F. Kenedi

Btw. Čovek očigledno nije imao para za branike u boji vozila. ;-)

Sent from my SM-F916B using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 09 avg 2021 23:52 #836

  • Emanon
  • Emanon's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 467
  • Primljenih Zahvalnica: 2125
Ovako izgleda kada se bahato govedo parkira.
I to još na oba mesta za osobe sa invaliditetom.
Tražio sam e-mail adresu SOS taksija da im pošaljem, da vide kakvu sve stoku primaju u udruženje da sramoti njih i poštene kolege. Ali nigde nema adrese.





Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, sergio-m, Duja, sasar, Blavak, valjan, vladulns, nsns, Чиле

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 10 avg 2021 10:08 #837

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
U pravu si :gaah:

Našao sam da ima na Googlu kao poslovna stranica, pa može da se ostavi recenzija:



Sajt nemaju, na Facebooku im nije aktivna stranica, Instagram nemaju...

Ovde postojii neki mejl koji im je prijavljen kao poslovni, al javna recenzija je definitivno najučinkovitija:
www.companywall.rs/firma/sos-taxi-doo-novi-sad/MMtzEAu0
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 12 avg 2021 19:10 #838

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4222
  • Primljenih Zahvalnica: 3188
Danas kod Sheratona. Koga mrzi da zumira, bečke tablice. Tamo garant reciklira i vozi 20km/h gde je ograničenje 30

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, Duja, Blavak, valjan, Чиле

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 06 sep 2021 03:34 #839

  • Emanon
  • Emanon's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 467
  • Primljenih Zahvalnica: 2125
Sinoć idem peške bulevarom, iz pravca železničke stanice. Kod picerije Savoca taksista udari biciklistkinju. Na sreću žena je prošla bez ogrebotine. Dolazi policija, fotografiše mesto udesa, bicikli, taxi, uzimaju izjave, alko test, . . . Pošto nije bilo povređenih a ni materijalne štete puštaju taksistu da ide dalje.
Ja nastavljam dalje prema futoškoj pijaci. Dolazim do semafora, upalilo se crveno, ali vozila imaju uslov za skretanje sa bulevara levo u Jevrejsku. Kad ono isti taksi od malopre skreće sa bulevara u Jevrejsku i udara u pešačko ostrvo, bukvalno se popeo na saobraćajni znak.
Ljudi u neverici gledaju. Kažem osobi koja je stajala odmah do mene "ovaj je pre pola sata udario biciklistu" a ovaj mi odgovara "verovatno je čovek još pod stresom".
Mislim se kakvih sve ludaka ima u ovom gradu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 06 sep 2021 07:03 #840

  • plumber.ns
  • plumber.ns's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 116
  • Primljenih Zahvalnica: 197
A možda je i na "psihoaktivnoj" susptanci.... a ne pod stresom. Mene je isto taxista udario kod Mc Drive na bici stazi, sva sreća ništa meni , i ništa biciklu. Stade on, kaže obojica smo krivi jer žurimo. Reko vidi ja stvarno žurim i nemam vremena za zvanje policije , ali ti nisi propustio biciklistu na prelazu. Gledaj malo bolje na nas !
Ne volem...
AL TEBE VOLEM !
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru