Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura...

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 22 feb 2019 15:35 #541

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
A ko pravljeno za kola :lol: Zeleni pauk, jel to još postoji? Znam da su pre nosili i kad nagaziš točkom travu :dry:
mrnjavi napisao/la:
Ja samo da pohvalim inventivnost i snalažljivost "dodjoša". Za 20 godina koliko sam na ovoj adresi, nikad niko nije ovde parkirao.
Poslednja izmena: 22 feb 2019 15:36 od limanac.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 22 feb 2019 16:17 #542

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8415
  • Primljenih Zahvalnica: 35916
limanac napisao/la:
A ko pravljeno za kola :lol: Zeleni pauk, jel to još postoji? Znam da su pre nosili i kad nagaziš točkom travu :dry:

Ne postoji više zeleni pauk, sve je prešlo u nadležnost Parking servisa. Nalog za uklanjanje vozila izdaje ili policija ili nadležna inspekcija.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 01 mar 2019 15:27 #543

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Jel ima još neko utisak da bi ovde u Laze Kostića kod Daltona bilo korisno postaviti ogradu da zaštiti pešake? Ja se juče nešto zapričao i za malo da propadnem na put :facepalm:

goo.gl/maps/rdF3kqvDJ6q
Poslednja izmena: 01 mar 2019 15:28 od limanac.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, Duja, TurboMaximus, Brane, das ivon, Djordje Cvarkov, Istraživač, Jungle_Mania

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 02 mar 2019 21:01 #544

  • Kići
  • Kići's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 19
  • Primljenih Zahvalnica: 117
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, Duja, das ivon, Zex021, sasar, Blavak, Djordje Cvarkov, valjan, Smoki, Kxhy

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 02 mar 2019 21:03 #545

  • Kići
  • Kići's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 19
  • Primljenih Zahvalnica: 117
Nastavak








Poslednja izmena: 02 mar 2019 21:30 od Kići.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, limanac, das ivon, Zex021, Blavak, Djordje Cvarkov, valjan, Smoki, Kxhy

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 02 mar 2019 21:10 #546

  • Kići
  • Kići's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 19
  • Primljenih Zahvalnica: 117
A ovo je kod Ferone!
Takvo stanje je već godinama24/7,često boravim ovde pa znam.
Ljudi,žene sa bebama u kolicima,klinci iz obližnje škole,vrtića itd.Svi silaze na put jer se ne poštuje trotoar.






Poslednja izmena: 02 mar 2019 22:08 od limanac. Razlog: umetanje fotki
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, limanac, Duja, TurboMaximus, das ivon, Zex021, mlata, Blavak, Djordje Cvarkov, valjan, Smoki, Kxhy

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 28 mar 2019 17:24 #547

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Stanovnici Limana 4 se žale na nedostatak parkinga i bahate taksiste u Balzakovoj

Današnju sednicu Кomisija za predstavke i predloge održala je u Mesnoj zajednici "Ivo Andrić", gde su građani izlagali predstavke o problemima sa kojima se svakodnevno susreću.


Prisutni građani su kao najveći problem ovog dela grada istakli nedostatak parking mesta, što utiče, kako je objašnjeno, i na niz drugih problema, kao što su nepropisna parkiranja na zelenim površinama, trotoarima ili pešačkim prilazima zgradama.

Građani iz Balzakove ulice su imali primedbe i na visoko drveće u blizini njihovih zgrada, čije grane udaraju u prozore, a korenje tog drveća, kako su naveli, izlomilo je betonske ploče, pa je pešacima otežano kretanje tim stazama. Кao veliki problem naveli su neskupljanje i neodnošenje opalog lišća. Naglašavaju da se često dešava i to da sami sakupe lišće na gomile, ali da niko ne dođe da to odnese.

U Ulici Banović Strahinje, kako su građani objasnili, ranije je postojala živa ograda koja je pre nekoliko godina uništena prilikom radova JКP "Novosadska toplana", pa je iznet zahtev da se ona ponovo zasadi, jer služi kao odličan zeleni pojas prema kolovozu. Takođe u toj, ali i ulicama Ive Andrića i Balzakovoj javna rasveta je, uglavnom, neispravna, pa je kretanje noću nebezbedno, dok su fasade zgrade išarane grafitima.

Pojedini stanovnici su se žalili i na bahato ponašanje taksista koji se parkiraju u delu Balzakove, ali i na nesavesne vozače koji, prema njihovim rečima, "parkiraju gde hoće". Takođe imaju primedbe na česta noćna okupljanja mladih na dečijem igralištu, koje je uništeno. Кako su rekli, buka i galama traju i do 2-3 sata iza ponoći, a neretko nailaze i na razbijene flaše od alkohola, špriceve i igle. Veliku smetnju im predstavljaju i psi lutalice koji po čitavu noć laju ispred njihovih prozora, a, kako kažu, velika buka dolazi i iz sportskog balona koji je u neposrednoj blizini njihovih domova.

Kako je saopšteno, komisija je sve ove predstavke evidentirala i proslediće ih nadležnim institucijama i službama, a dobijene odgovore će dostaviti građanima na kućne adrese.
www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti/211078/S...te-u-Balzakovoj.html
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 12 apr 2019 16:52 #548

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Meni vise nije jasno ovo parkiranje i vozikanje po centru kako se kome hoce

U vise navrata sam pisao Gradskoj Kuci i prvo su mi odgovorili da nikakva vozila ne smeju da budu u pesackoj zoni posle 9 ujutru a drugi put su mi napisali da stanari koji zive blizu mogu da tu parkiraju auto...evo ne znam

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, limanac, Duja, Zex021, Blavak, Djordje Cvarkov, valjan, Eldarion, Smoki

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 12 apr 2019 21:38 #549

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Prsli smo po svim moralnim savovima
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: plumber.ns

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 12 apr 2019 22:13 #550

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Na mreži
  • Administrator
  • Poruka: 4870
  • Primljenih Zahvalnica: 8012
Degradacija javnog prostora po svim parametrima.
Ono što nije parking, to je bašta kafića.
Preostalo je kiosk ili štand.

Ne znam da li je u pitanju:
- nedostatak volje da se nešto održava
- nedostatak razumevanja važnosti slobodnog javnog prostora
- neumeće rukovođenja gradom i nedostatak vizije
ili plansko urušavanje vrednosti prostora
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, kasko, Djordje Cvarkov, Eldarion

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 18 apr 2019 19:47 #551

  • Istraživač
  • Istraživač's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 94
  • Primljenih Zahvalnica: 174
Otis.Driftwood.Ressurected napisao/la:
Meni vise nije jasno ovo parkiranje i vozikanje po centru kako se kome hoce

U vise navrata sam pisao Gradskoj Kuci i prvo su mi odgovorili da nikakva vozila ne smeju da budu u pesackoj zoni posle 9 ujutru a drugi put su mi napisali da stanari koji zive blizu mogu da tu parkiraju auto...evo ne znam


Pošto živim u ovoj ulici, mogu da ti potvrdim da stanari imaju karticu za ulazak u pešačku zonu i smeju da parkiraju ispred zgrade. (Ja nemam auto, ali komšije imaju.)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 17 maj 2019 16:15 #552

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Da li je jos neko primetio sledeći fenomen:

Pali se crveno za vozila. Gasi se uslovno desno. Crveno je za pešake poprečno. Svi stojimo i gledamo se 10 sekundi. Ugao Cara Dušana i Lazara i smer ka mornarici. Na više mesta u gradu sam primetio isto, za mene, besmisleno.

Ili pustiti uslovno pre pešaka pa ga ugasiti na kratko kad krenu ili pustiti pešake odmah za crvenim.

Drugo, ovo sa levim skretanjima u gradu poprima ozbiljne razmere problema. Pogotovo sada za sajam. Dva najveća bulevara se moraju ili denivelisati ili rešiti na drugi smisleni način, jer ovo sada je beznađe.

Treće, zabranjeno skretanje levo iz B. Bajića na BE je dovelo do kolapsa na semaforu sa H.Ruvimovom. Koji je smisao ove odluke? Tu bi, inače odlično legao kružni tok i rešena stvar jurnjave na bulevaru, pešaka i levog skretanja.

Ali...avaj... Ko planira ovaj grad?
Poslednja izmena: 17 maj 2019 16:17 od kasko.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Duja

Re:Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 17 maj 2019 16:25 #553

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
kasko napisao/la:
Da li je jos neko primetio sledeći fenomen:

Pali se crveno za vozila. Gasi se uslovno desno. Crveno je za pešake poprečno. Svi stojimo i gledamo se 10 sekundi. Ugao Cara Dušana i Lazara i smer ka mornarici. Na više mesta u gradu sam primetio isto, za mene, besmisleno.

Ili pustiti uslovno pre pešaka pa ga ugasiti na kratko kad krenu ili pustiti pešake odmah za crvenim.

Drugo, ovo sa levim skretanjima u gradu poprima ozbiljne razmere problema. Pogotovo sada za sajam. Dva najveća bulevara se moraju ili denivelisati ili rešiti na drugi smisleni način, jer ovo sada je beznađe.

Treće, zabranjeno skretanje levo iz B. Bajića na BE je dovelo do kolapsa na semaforu sa H.Ruvimovom. Koji je smisao ove odluke? Tu bi, inače odlično legao kružni tok i rešena stvar jurnjave na bulevaru, pešaka i levog skretanja.

Ali...avaj... Ko planira ovaj grad?
Ovo trece stvarno ne kontam. I sada stoje i pecaju ljude koji skrecu, svaki drugi dan i blokiraju ulaz u Zeleznicke Kolonije.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 17 maj 2019 18:20 #554

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
tako sam ja platio kaznu. Po inerciji iz B Bajića skrenuo a Bulevar Evrope levo i op čika zaustavlja i kazna. Toliko puta sam tu skrenuo da više nisam ni gledao znake. :ohno:
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 19 maj 2019 21:05 #555

  • Duja
  • Duja's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 901
  • Primljenih Zahvalnica: 1786
Ali zato zeleno na raskrsnici sa Hadži Ruvimovom traje jedva 20 sekundi za Bulevar Evrope, radnim danom, Neki dan nisam uspeo da prođem na jednom ciklusu idući pravo, na najširem bulevaru u gradu. I onda čekaj dobar minut.
Svaki dobar projekat može da se oskrnavi pri izvođenju.
Nijedan loš projekat ne može da popravi pri izvođenju.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: kasko

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 23 maj 2019 17:43 #556

  • Emanon
  • Emanon's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 467
  • Primljenih Zahvalnica: 2125
To stajanje od 10 sekundi odmah po paljenju crvenog za pešake je uvedeno još prošle godine.
Poenta je da se pešacima koji su zakoračili na pešački prelaz dok je još bilo upaljeno zeleno a u međuvremenu im se upalilo crveno, obezbedi siguran prelaz ulice. Ranije nije baš bilo prijatno kada se pešacima upali crveno a vozilima odmah potom zeleno, a neko se još uvek nađe na pešačkom. Odmah je kretalo trubljenje i psovanje majke. Najteže je bilo starim osobama, osobama sa invaliditetom i roditeljima sa malom decom koje na pešačkom prelazu zatekne promena signala. Sada im se ovim dodatkom od desetak sekundi pruža mogućnost da bezbednije i bez stresa pređu ulicu ako ih na pešačkom prelazu zatekne promena zelenog u crveno.
Sećam se da sam ranijih godina bukvalno na sred prelaza morao da potrčim ako bi se tokom prelaska upalilo crveno za pešake. Odmah bi se palilo zeleno za vozila pa sam bio čašćavan raznim imenima od strane vozača.
U zemljama sa izuzetno razvijenom kulturom saobraćaja, semafora za pešake skoro da i nema ili ih ima u jako malom broju. Tamo svi staju pešacima.
U divljim sredinama poput naše, bukvalno možeđ da se oteliš dok ne pređeš ulicu. Niko živi te ne je*e ni 5%. Zato kod nas semafori niču kao pečurke posle kiše. I to na svakih 50 metara. Kada je većina vozača stoka, moraš da posadiš semafor čak i na lokacijama gde se njihovim postavljanjem stvaraju gužve i kolone. U većini slučajeva čak i ne moraš da zaustaviš vozilo kako bi pešak prešso preko pešsčkog, dovoljno je da samo skloniš nogu sa papučice za gas da bi ovaj mogao bezbedno da pređe
Ali ne, stoka u takvim situacijama čak i namerno doda gas samo da pešak ne bi prešao ulicu pre njega. Kao da je u pitanju nekakvo sujeverje. Ako pešak pređe ulicu pre nego ti kolima stigneš do pešačkog prelaza, nećeš imati sreće 10 godina.

Što se tiče paljenja zelenog za pešake istovremeno sa desnim uslovom je krajnje kretenski. U tom momentu kreću i jedni i drugi momentalno. Ja znam za jadac oa bilo da sam pešak ili vozač, u takvoj situaciji ne krećem odmah na prvu loptu. Većina tako ne razmišlja pa dođo do nemilih situacija.

.

.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Brane, Djordje Cvarkov, valjan, Kići

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 23 maj 2019 23:25 #557

  • Duja
  • Duja's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 901
  • Primljenih Zahvalnica: 1786
^^ Ne, ne razumemo se negde. Ovo mrtvo vreme na Limanu 4 o kojem priča Kasko se dešava pre paljenja zelenog za pešake, dakle dobrih 40 sekundi nakon gašenja prethodnog zelenog. Ne postoji teoretska mogućnost da u tom trenutku na pešačkom bude zaostali pešak. Naprotiv, zeleno za pešake se pali nakon tog vremena, upravo u isto vreme kad i uslovno desno, i nastaje borba za prolaz. Potpuno nestručno urađeno.

Ne slažem se ni sa izjavom da kod nas "bukvalno možeš da se oteliš dok ne pređeš ulicu"; naprotiv, moje iskustvo i kao vozača i kao pešaka je da velika većina vozača ustupa pravo prolaza pešacima. Problem je što je preostala manjina ipak dovoljno velika da ne pešaci ne mogu da se bezbrižno oslone da će ih neko pustiti.
Svaki dobar projekat može da se oskrnavi pri izvođenju.
Nijedan loš projekat ne može da popravi pri izvođenju.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: kasko

Re:Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 23 maj 2019 23:43 #558

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Hvala Dujo na objašnjenju umesto mene
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 24 maj 2019 11:04 #559

  • valjan
  • valjan's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 2332
E da, primetio sam i ja to na ćošku dva cara, a isto i kada u centru skrećeš na uslovno desno u Njegoševu, znači kada nema uslovnog zelenog, nema ni zelenog za pešake koji ti presecaju putanju, i onda se istovremeno pali i uslovno zeleno i zeleno pešacima... Pa pusti onda prvo pešake da pređu, pa onda puštaj vozila, ili pusti vozila ranije pa im onda ukini uslovno kada krenu pešaci, jer će svakako vozila uskoro imati full zeleno.
A što se tiče prelaska ulice na Zapadu, pre 20-ak godina smucam se ja peške po Parizu, hoću da pređem ulicu ali mi je crveno i čekam strpljivo da se upali zeleno. Nailazi vozač i staje iako je njemu zeleno, ja i dalje čekam, on mi uljudno pokaže rukom da pređem, ja stojim i zbunjeno gledam u moje crveno na semaforu, on i dalje čeka strpljivo i još jednom mi pokaže rukom da pređem... Ja sve ono gledam da ne stoji neki pandur sakriven iza bandere sa preke strane, da nije neka navlakuša, i na kraju bojažljivo prešao, a lik je i dalje strpljivo čekao da ja okončam proces prelaska... Posle kad sam pričao ovde, niko mi ne veruje da ti u Parizu neko stane da te propusti, čak i kad ti je crveno, i ne trubi ili besno turira dok ti oklevaš... :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 24 maj 2019 11:10 #560

  • mel
  • mel's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 647
  • Primljenih Zahvalnica: 652
Semafor se isto ponaša na desnom skretanju iz K.Petra u Kisačku ulicu. Kad se upali zeleno za pešake i zeleno za pravo na pravcu u Kisačkoj u isto vreme se omogućuje uslovno desno.
Već dugo se nerviram kada stanem tu.

Nisam znao da ima više takvih situacija, ali sad mi to govori da je to možda tako generički postavljeno s namerom da se možda optimizuje, ali nikako da stigne na red.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: kasko, Duja
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru