Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura...

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 15 avg 2019 14:51 #581

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Inace, kod Sajma danas - posred biciklisticke staze.

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, Blavak, Djordje Cvarkov, Eldarion

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 15 avg 2019 15:27 #582

  • valjan
  • valjan's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 2332
A opet druga krajnost - biciklisti na kolovozu na deonicama gde imaju biciklističku stazu. I juče mi jedna umalo pala ispred auta jer je vozila u sandalama i skliznule joj noge sa pedala pa je izgubila ravnotežu, a ni metar pored ima biciklističku gde joj ne bi bilo ništa i da se prosula, možda bi zgulila lakat i koleno i to je to...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, ChobbyNS

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 15 avg 2019 15:54 #583

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Ali ja ovde ukazujem na parkiranje. Ovo sto ti govoris sada je drugi problem.

Ja ne vidim da bicikli parkiraju nasred asfalta tj puta ili na parking za automobile.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 15 avg 2019 16:06 #584

  • ChobbyNS
  • ChobbyNS's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 125
  • Primljenih Zahvalnica: 68
Naravno, vidiš samo ono što tebi smeta. Zamerka kolege iznad je skroz na mestu kao i tvoja da ne bude zabune da držim nečiju stranu. Kod nas je generalno svest o saobraćaju na bednom nivou a država ne radi ništa da se narod edukuje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 15 avg 2019 16:10 #585

  • Duja
  • Duja's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 901
  • Primljenih Zahvalnica: 1786
Nešto sam juče pratio vesti o otvaranju biciklističke staze Kikinda-Nakovo, pa naleteh na ovaj klip:



obratiti pažnju na dedicu s leve na 1:30 :)
Svaki dobar projekat može da se oskrnavi pri izvođenju.
Nijedan loš projekat ne može da popravi pri izvođenju.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:RE: Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 15 avg 2019 17:11 #586

  • valjan
  • valjan's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 2332
Otis.Driftwood.Ressurected napisao/la:
Ali ja ovde ukazujem na parkiranje. Ovo sto ti govoris sada je drugi problem.

Ja ne vidim da bicikli parkiraju nasred asfalta tj puta ili na parking za automobile.
Pa čekaj, krenuli smo od toga da skuteri voze biciklističkom. U Grčkoj sam bio svedok da u jednoj zabiti postoji biciklistička staza kakvu NS neće imati još najmanje deset godina, i da Grci uredno parkiraju svoje skutere i bicikle baš na toj stazi. Tako da eto, pokrio sam i skutere i parkiranje ;)
Po meni daleko veći problem od parkiranih automobila na stazi je pešadija, koja se kreće po algoritmu "ako ništa ne čujem" => "ništa ne dolazi" => "ne moram da pogledam levo i desno" => "mogu da zakoračim na biciklističku stazu". Parkirani automobil koji ne mrda lako izbegneš, ali pešaka koji se pojavi niotkud, kreće se nepredvidivom putanjom i ignoriše zvučnu signalizaciju mnogo teže.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, Djordje Cvarkov, Eldarion

Re:Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 27 avg 2019 14:02 #587

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8415
  • Primljenih Zahvalnica: 35915
Vrh bezobrazluka.



Sent from my moto e5 using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, Eldarion, plumber.ns

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 27 avg 2019 14:35 #588

  • Emanon
  • Emanon's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 467
  • Primljenih Zahvalnica: 2125
Svako od nas u džepu nosi ključeve od stana.
Samo povučeš crtu od haube do gepeka.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 27 avg 2019 15:09 #589

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Ja gotovo uvek podignem brisace kada se neka budaletina tako parkira
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 27 avg 2019 15:39 #590

  • Boda Tajson
  • Boda Tajson's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 168
  • Primljenih Zahvalnica: 454
Ovo mesto kod Gomexa na BE je magnet za goveda. U dva navrata sam zvao parking servis ali se niko nije javljao.









Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, limanac, sasar, Blavak, Djordje Cvarkov, valjan, Eldarion, strika

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 27 avg 2019 15:50 #591

  • strika
  • strika's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 47
  • Primljenih Zahvalnica: 173
U dva navrata sam zvao parking servis ali se niko nije javljao.

Sa parking servisom treba biti baš uporan. Ne znam koliko puta može da "zvoni" telefon, ali ako zvoni 10, oni se javljaju na deveti. Tako da svaki put treba samo pustiti do kraja.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 27 avg 2019 19:44 #592

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
Emanon napisao/la:
Svako od nas u džepu nosi ključeve od stana.
Samo povučeš crtu od haube do gepeka.

ja bi te istamburo kad bi mi to uradio. Niti imaš pravo da sudiš niti si mi kupio auto
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 29 avg 2019 11:42 #593

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Ljudi upravo parkirali, a dva su slobodna mesta
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, limanac, sasar, Blavak, valjan, Eldarion, strika

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 05 sep 2019 01:41 #594

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254


Imam priliku da idem ovuda nekad i uopste nema biciklisticke i pesacke staze na ovom potezu osim na mostu preko kanala. Put koji prolazi pored ovih firmi desno jednostavno prestaje u njivama u jednom trenutku. Ako idete tipa do Stojanova morate otici skroz negde ovde jos dosta za Porsea i onda se vracati nazad. Jako lose saobracajno povezan deo grada. Ne znam zasto to tako stoji.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 05 sep 2019 07:31 #595

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
čak je bio ulaz kod Stojanova i Citroena na početku pa su ga zatvorili a napravili novi ulaz blizu autoputa kod Univera.
Zašto? To niko ne zna

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 05 sep 2019 08:23 #596

  • jiggy
  • jiggy's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 312
  • Primljenih Zahvalnica: 598
Ja tu da idem (skoro) svakodnevno i jasno mi je zasto je to tako. Tu je ogranicenje 80km/h, put je prav sa dve trake u oba smera i ta divlja iskljucenja su bila problem, jer nije bilo trake za usporavanje kada skrecete sa puta, pa su svi iza vas morali da koce, a to ume da bude problem kada se tu nalaze kamioni, autobusi itd. a to je cest slucaj. Sa kontra strane (ulaz u NS) je situacija jos gora, jer su se tamo ukljucivali sa zapreznim kolima iz Velikog rita i cesto i tamo pravili velik problem. Onda su nadlezni postavili metalne ograde i zatvorili sve te divlje izlaze a ostavljen je samo jedan, koji se nalazi tik pre kacke petlje i koji je napravljen tako, da tu moze i da se vrati nazad za NS, ako se prodje ispod samog puta. Sve to je uradjeno pre 7-8 godina, otprilike.

Za bici stazu ne znam sta da kazem. Iako bih i ja voleo da je imamo uz svaki put, ipak sam realan i shvatam da taj put nije deo naselja i da je sledece naselje Kac. S tim da ce sve to vrlo uskoro postati AP do Zrenjanina...
Poslednja izmena: 05 sep 2019 08:25 od jiggy.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 05 sep 2019 10:13 #597

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
jiggy napisao/la:
Ja tu da idem (skoro) svakodnevno i jasno mi je zasto je to tako. Tu je ogranicenje 80km/h, put je prav sa dve trake u oba smera i ta divlja iskljucenja su bila problem, jer nije bilo trake za usporavanje kada skrecete sa puta, pa su svi iza vas morali da koce, a to ume da bude problem kada se tu nalaze kamioni, autobusi itd. a to je cest slucaj. Sa kontra strane (ulaz u NS) je situacija jos gora, jer su se tamo ukljucivali sa zapreznim kolima iz Velikog rita i cesto i tamo pravili velik problem. Onda su nadlezni postavili metalne ograde i zatvorili sve te divlje izlaze a ostavljen je samo jedan, koji se nalazi tik pre kacke petlje i koji je napravljen tako, da tu moze i da se vrati nazad za NS, ako se prodje ispod samog puta. Sve to je uradjeno pre 7-8 godina, otprilike.

Za bici stazu ne znam sta da kazem. Iako bih i ja voleo da je imamo uz svaki put, ipak sam realan i shvatam da taj put nije deo naselja i da je sledece naselje Kac. S tim da ce sve to vrlo uskoro postati AP do Zrenjanina...
I na BE je ogranicenje kod klise 80km/h, i svasta moze da se vidi, pa nije bio nikakav problem da postoje i iskljucenja (najmanji je problem napraviti ih, ima i previse mesta) i pesacka i bici staza. Mislim da je samo pitanje strucnosti. Ima cak i nekoliko predvidjenih iskljucenja na Zrenjaninskom putu koja su tu predvidjena, sve sa prosirenjem puta, pa su samo zagradjena
Poslednja izmena: 05 sep 2019 11:15 od Yokai.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 05 sep 2019 11:16 #598

  • valjan
  • valjan's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 2332
SSJ5 napisao/la:
I na BE je ogranicenje kod klise 80km/h, i svasta moze da se vidi, pa nije bio nikakav problem da postoje i iskljucenja i pesacka i bici staza.

Pri čemu se ta pešačka i bici staza koriste za uključenje iz sporednih ulica koje nisu dobile direktan izlaz na BE, odnosno njima ne saobraćaju samo pešaci i biciklisti ;)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 05 sep 2019 11:25 #599

  • Billy
  • Billy's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 767
  • Primljenih Zahvalnica: 1527
Bas htedoh da kazem... Analogija sa BE ti bas i nije neka. I na BE izmedju dva kruzna toka ima 1800m, a samo jedna ulica ima izlaz.

Ovo resenje do Kacke petlje je sa aspekta bezbednosti i protocnosti sasvim OK. Jos bolje bi bilo da servisna traka pocinje kod semafora. Verovatno ce i druga traka sa pojavom objekata dobiti servisnu saobracajnicu.
I meni je par puta zafalila bici staza tu... ali Kac ako dobije bici stazu, verovatno ce biti preko Sangaja i nadvoznjaka preko AP koji (ne)prave.
Poslednja izmena: 05 sep 2019 11:29 od Billy.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Saobraćaj u gradu, problemi, (ne)kultura... 05 sep 2019 11:31 #600

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3505
  • Primljenih Zahvalnica: 2254
Billy napisao/la:
Bas htedoh da kazem... Analogija sa BE ti bas i nije neka. I na BE izmedju dva kruzna toka ima 1800m, a samo jedna ulica ima izlaz.

Ovo resenje do Kacke petlje je sa aspekta bezbednosti i protocnosti sasvim OK. Jos bolje bi bilo da servisna traka pocinje kod semafora. Verovatno ce i druga traka sa pojavom objekata dobiti servisnu saobracajnicu.
Po meni nije uopste dobro. Jako je potrebno da se servisna saobracajnica prosiri i da moze covek da se prikljuci negde kod semafora kao sto kazes. Ovako moras prakticno dva puta prolaziti Zrenjaninskim putem ako ides tipa u Stojanov, Dalas, Mazdu ili Pin.

Sto se tice BE ta deonica od rumenackog puta je jos kraca nego Zrenjaninski put, a ima tri iskljucenja. Mislim da bi jos jedno iskljucenje na ZR putu resilo problem bezveznog kruzenja. Ne kazem da moze da se lako sredi ovako kako jeste, ali kazem da ovako kako jeste nije dobro.

Ovako nesto:

valjan napisao/la:
SSJ5 napisao/la:
I na BE je ogranicenje kod klise 80km/h, i svasta moze da se vidi, pa nije bio nikakav problem da postoje i iskljucenja i pesacka i bici staza.

Pri čemu se ta pešačka i bici staza koriste za uključenje iz sporednih ulica koje nisu dobile direktan izlaz na BE, odnosno njima ne saobraćaju samo pešaci i biciklisti ;)
Prolazim tu relativno cesto i vidjam pesake (mada u malom obimu), a i sam koristim te staze :D
Poslednja izmena: 05 sep 2019 11:35 od Yokai.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru