Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Fruškogorski koridor

Fruškogorski koridor 04 okt 2022 20:35 #1141

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Izuzetne fotografije od Mihaila Bogdanovica
www.facebook.com/media/set/?vanity=mihai...=a.10221350424366123
Poslednja izmena: 04 okt 2022 20:36 od Otis.Driftwood.Ressurected.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, limanac, mrnjavi, TurboMaximus, drazesnaSkorpija, sasar, Blavak, Mikins, valjan, mel, Ksena, toxxic

Fruškogorski koridor 05 okt 2022 19:48 #1142

  • Sv. Ilija
  • Sv. Ilija's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 123
  • Primljenih Zahvalnica: 62
Jos izuzetniji nerad Kineza, jos malo pa godinu i po od pocetka radova...gde je uopste druga cev?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Bogdus

Fruškogorski koridor 05 okt 2022 20:16 #1143

  • Mali princ
  • Mali princ's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 71
  • Primljenih Zahvalnica: 45
Poceli su da rade i drugu cev. Ali ovo je stvarno smesno koliko dugo "rade", a jos nisu ni metar tunela izbusili.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Bogdus

Fruškogorski koridor 06 okt 2022 08:02 #1144

  • Billy
  • Billy's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 767
  • Primljenih Zahvalnica: 1527
Reče nadležni ministar pre neki dan - "biće koridor ako budemo štedeli struju". Znači drugari od nas zavisi :cheers:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cyb3r_Bull3t

Fruškogorski koridor 10 okt 2022 20:16 #1145

  • Cyb3r_Bull3t
  • Cyb3r_Bull3t's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 53
  • Primljenih Zahvalnica: 351
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, limanac, kasko, mrnjavi, Blavak, valjan

Re:Fruškogorski koridor 15 okt 2022 14:28 #1146

  • Ilke
  • Ilke's Avatar
  • Na mreži
  • Arhitekta
  • Poruka: 547
  • Primljenih Zahvalnica: 534
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, limanac, kasko, Duja, Blavak, Mikins, valjan, mmirkovic

Re:Fruškogorski koridor 16 okt 2022 15:18 #1147

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Most danas

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, Cookie, limanac, mrnjavi, Duja, TurboMaximus, sasar, Blavak, valjan, Kajpers_belt, Teki, mmirkovic, Чиле, mileinc, Cyb3r_Bull3t

Re:Fruškogorski koridor 17 okt 2022 01:49 #1148

  • Mali princ
  • Mali princ's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 71
  • Primljenih Zahvalnica: 45
Ilke napisao/la: Moze neko strucan da kaze ima li smisla ova vest? Cudi me da su poceli da buse, a da zvanicno nisu nista objavili. I u ovoj vesti pise "sudeci prema fotografijama", mi laici preko slike ne znamo da li se busi stvarno.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Fruškogorski koridor 17 okt 2022 19:24 #1149

  • mmirkovic
  • mmirkovic's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Рођени Новосађан
  • Poruka: 290
  • Primljenih Zahvalnica: 1005
У петак пролазио кроз Хртковце, и на излазу видим да су много урадили за месец дана колико нисам пролазио туда.

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, neusatz!, kasko, Duja, sasar, Blavak, valjan, Чиле, Cyb3r_Bull3t

Fruškogorski koridor 18 okt 2022 10:37 #1150

  • sima11813
  • sima11813's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Never surrender, never give up!
  • Poruka: 18
  • Primljenih Zahvalnica: 139
Slike su od 23. septembra 2022. na lokaciji ulaznog portala sa Rumske/Iriske strane
Priblizne GPS kordinate: www.google.rs/maps/@45.1381954,19.8313811,522m/data=!3m1!1e3


;) Never surrender, never give up!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, mrnjavi, Duja, TurboMaximus, sasar, Blavak, Gari, valjan, lala021ns, Чиле, Cyb3r_Bull3t

Fruškogorski koridor 18 okt 2022 11:50 #1151

  • Cyb3r_Bull3t
  • Cyb3r_Bull3t's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 53
  • Primljenih Zahvalnica: 351
Ruma - Šabac napredak radova od petlje Ruma, do mosta na Savi - 09.10.2022 (km 44+800 – 67+000).
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, kasko, sergio-m, Brane, Blavak, valjan, mmirkovic, Чиле

Fruškogorski koridor 21 okt 2022 11:45 #1152

  • sima11813
  • sima11813's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Never surrender, never give up!
  • Poruka: 18
  • Primljenih Zahvalnica: 139
Da se nadovezem sa iste lokacije
Vreme slikanja 16. oktobar 2022.



;) Never surrender, never give up!
Poslednja izmena: 24 okt 2022 08:52 od Dukelander.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, kasko, mrnjavi, Blavak, Mali princ, Cyb3r_Bull3t

Fruškogorski koridor 24 okt 2022 21:05 #1153

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8413
  • Primljenih Zahvalnica: 35908
Most između Pezosa i Kaća

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, limanac, neusatz!, kasko, sergio-m, mrnjavi, Duja, sasar, Gari, valjan, mmirkovic, Чиле

Fruškogorski koridor 25 okt 2022 17:50 #1154

  • sima11813
  • sima11813's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Never surrender, never give up!
  • Poruka: 18
  • Primljenih Zahvalnica: 139
3. izvestaj sa Iriske strane
Datum slikanja 23.10.2022. godine





;) Never surrender, never give up!
Poslednja izmena: 25 okt 2022 18:46 od Dukelander.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, limanac, kasko, Duja, sandman, TurboMaximus, sasar, Blavak, Bogdus, Gari, valjan, Mali princ, Детелинарђанин, Чиле

Fruškogorski koridor 25 okt 2022 19:47 #1155

  • Mali princ
  • Mali princ's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 71
  • Primljenih Zahvalnica: 45
Jel su to poceli da buse levu cev? Ili je to dalje priprema?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Fruškogorski koridor 26 okt 2022 12:09 #1156

  • Sv. Ilija
  • Sv. Ilija's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 123
  • Primljenih Zahvalnica: 62
Pa sta vidis na fotkama, busenje ili betoniranje?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Fruškogorski koridor 26 okt 2022 19:23 #1157

  • Cyb3r_Bull3t
  • Cyb3r_Bull3t's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 53
  • Primljenih Zahvalnica: 351
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, mrnjavi, Blavak, Mikins, valjan

Fruškogorski koridor 26 okt 2022 19:42 #1158

  • Sv. Ilija
  • Sv. Ilija's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 123
  • Primljenih Zahvalnica: 62
Vidi komentar "prekrasno koliko se brzo radi" a u utorak ce biti godinu i po kako nije prokopan ni 1m tunela
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Fruškogorski koridor 31 okt 2022 11:14 #1159

  • Cyb3r_Bull3t
  • Cyb3r_Bull3t's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 53
  • Primljenih Zahvalnica: 351
Deset me­ta­ra dnev­no kroz Fru­šku go­ru

Di­rek­tor "Ko­ri­do­ra Sr­bi­je" Alek­san­dar An­tić ob­i­šao je gra­di­li­šte tu­ne­la Iri­ški ve­nac na Fru­ško­gor­skom ko­ri­do­ru, gde je, ka­ko je "Dnev­nik" već pi­sao, po­če­lo bu­še­nje, na­kon sko­ro go­di­nu i po da­na pri­pre­ma okol­nog te­re­na i grad­nje pot­por­nih zi­do­va.

Foto: Instagram

An­tić je u sre­du pod­se­tio da je u pi­ta­nju bu­du­ći naj­du­ži tu­nel u Sr­bi­ji, dug oko 3,5 ki­lo­me­tra, sa dve tu­nel­ske ce­vi.

- Mi smo pre ne­ko­li­ko ne­de­lja ot­po­če­li s bu­še­njem tu­ne­la, de­sne tu­nel­ske ce­vi. I do sa­da smo, s ove stra­ne gde se na­la­zi ula­zni por­tal, i sa dru­ge stra­ne, pre­ma Op­šti­ni Irig, gde se na­la­zi iz­la­zni por­tal, na de­snoj ce­vi is­ko­pa­li ne­kih pet­na­e­stak me­ta­ra – iz­ja­vio je tom pri­li­kom An­tić, ko­ji je svo­ju po­se­tu ob­ja­vio na svom In­sta­gram na­lo­gu.

Ka­ko i da­lje ne do­bi­ja­mo od­go­vo­re na pi­ta­nja u ve­zi sa ra­do­vi­ma na Fru­ško­gor­skom ko­ri­do­ru, na pr­vu lop­tu ova­kav pro­gres mo­že da za­bri­ne, s ob­zi­rom da bi pet­na­e­stak me­ta­ra za ne­ko­li­ko ne­de­lja, zna­či­lo da bi pre­o­sta­lih 7.000 me­ta­ra u obe tu­nel­ske ce­vi bi­lo za­vr­še­no da­le­ko ka­sni­je od pro­le­ća 2025. go­di­ne, ka­da bi tre­ba­lo da je kraj­nji rok. Ipak, An­tić ima ob­ja­šnje­nje:

- U ovoj pr­voj fa­zi, ti ko­ra­ci mo­ra­ju da idu la­ga­no, za­to što je ta­kva teh­no­lo­gi­ja po­sla, za­to što je put iz­nad sa­mog ula­za u tu­nel. Po­što ima­mo dve tu­nel­ske ce­vi, ima­će­mo če­ti­ri na­pad­ne tač­ke na ko­ji­ma oče­ku­je­mo da će di­na­mi­ka bi­ti dva, do dva i po me­tra dnev­no – po­ja­snio je An­tić u iz­ja­vio za me­di­je.

Di­na­mi­ka go­vo­ri da bi, kad bu­du "na­pad­nu­te" sve če­ti­ri tač­ke bušenja tu­ne­la i ako se na sva­koj na­pre­du­je tem­pom ko­ji je An­tić proce­nio, sa­mo bu­še­nje mo­glo bi da bu­de za­vr­še­no za dve do dve i po go­di­ne

Pod­se­ti­mo, po­čet­kom ju­la, An­tić je na­veo da iz­vo­đač ra­do­va, ki­ne­ski CRBC, ima obi­čaj da te­melj­no pri­pre­ma uslo­ve za iz­vo­đe­nje ra­do­va, da bi on­da ve­o­ma br­zo ura­dio za­da­ti po­sao.

- Na tu­ne­lu ra­di­mo ula­zni i iz­la­zni por­tal, ura­di­li smo sve pri­stup­ne sa­o­bra­ćaj­ni­ce, obez­be­đu­je­mo sve ko­si­ne. Ja­ko je va­žno da ta fa­za, pre ne­go što kre­ne­mo u bu­še­nje tu­ne­la, bu­de te­melj­no ura­đe­na ka­ko ne bi­smo ima­li pro­ble­ma to­kom sa­mog bu­še­nja tu­ne­la i ka­ko bi­smo sta­bi­li­zo­va­li či­ta­vu tu kon­struk­ci­ju - re­kao je ta­da An­tić iz­ra­ziv­ši oče­ki­va­nje da će se usko­ro us­po­sta­vi­ti di­na­mi­ka ra­do­va ko­jom će svi bi­ti za­do­volj­ni.


Foto: Instagram

Ra­do­vi na dvo­cev­nom tu­ne­lu is­pod Fru­ške go­re, a sa­mim tim i na Fru­ško­gor­skom ko­ri­do­ru, sve­ča­no su ot­po­če­li 1. ma­ja 2021. go­di­ne. Tra­sa ove br­ze sa­o­bra­ćaj­ni­ce du­ga je 47,7 ki­lo­me­ta­ra i iz­de­lje­na je na če­ti­ri de­o­ni­ce: pr­va je od pe­tlje s auto-pu­tem E75 do Pa­ra­go­va, dru­ga je od Pa­ra­go­va do po­čet­ka obi­la­zni­ce oko Ru­me, tre­ća od pe­tlje kod Ka­ća do pe­tlje na auto-pu­tu E75, a če­tvr­ta je sa­ma obi­la­zni­ca oko Ru­me.

Tra­sa ove br­ze sa­o­bra­ćaj­ni­ce du­ga je 47,7 ki­lo­me­ta­ra i iz­de­lje­na je na če­ti­ri de­o­ni­ce: pr­va je od pe­tlje s auto-pu­tem E75 do Pa­ra­go­va, dru­ga je od Pa­ra­go­va do po­čet­ka obi­la­zni­ce oko Ru­me, tre­ća od pe­tlje kod Ka­ća do pe­tlje na auto-pu­tu E75, a če­tvr­ta je sa­ma obi­la­zni­ca oko Ru­me
Ovim prav­cem pro­đe oko 900 ka­mi­o­na dnev­no i 10.000 vo­zi­la, što ga či­ni jed­nim od naj­op­te­reć­ni­jih u dr­ža­vi. No­vi ko­ri­dor će za­o­bi­ći Irig sa za­pad­ne stra­ne, a u bli­zi­ni će bi­ti iz­gra­đe­na i na­plat­na sta­ni­ca. Kroz ugo­vor sa Ki­nom, dr­ža­va je obez­be­di­la 715 mi­li­o­na do­la­ra za ovaj po­sao, či­ji kraj je za­ka­zan za april 2025. go­di­ne.

Osim što će omo­gu­ći­ti ve­zu sa auto-pu­tem Ru­ma-Ša­bac i br­zom sa­o­bra­ćaj­ni­com Ša­bac-Lo­zni­ca, te ti­me i ve­zu za­pad­ne Sr­bi­je i BiH ka se­ve­ru i is­to­ku, Fru­ško­gor­ski ko­ri­dor će iz­la­zi­ti i na sa­da­šnji auto-put Be­o­grad-Su­bo­ti­ca kod ben­zin­ske sta­ni­ce "Mi­nut", ali i na bu­du­ći auto-put No­vi Sad-Zre­nja­nin-Be­o­grad, či­ji po­če­tak grad­nje se oče­ku­je kra­jem go­di­ne.

Ujed­no, na te­ri­to­ri­ji No­vog Sa­da, Ko­ri­dor će slu­ži­ti kao ju­žna i is­toč­na grad­ska obi­la­zni­ca za te­ret­ni sa­o­bra­ćaj, dok će osta­la vo­zi­la mo­ći da ko­ri­ste i most ko­ji se gra­di iz­me­đu No­vog Sa­da i Srem­ske Ka­me­ni­ce, jer će se obi­la­zni­ca oko Ka­me­ni­ce ukr­šta­ti s Ko­ri­do­rom kod mo­te­la "Sun­ce" na Pa­ra­go­vu. Kao do­da­tak, za te­ške ka­mi­o­ne i šle­pe­re ko­ji ima­ju kraj­nju adre­su u No­vom Sa­du, gra­di se i odva­ja­nje pre­ma drum­sko-že­le­znič­kom mo­stu, što će za­pra­vo bi­ti obi­la­zni­ca oko Pe­tro­va­ra­di­na.

Od Fru­ško­gor­skog ko­ri­do­ra se oče­ku­je da ras­te­re­ti od te­škog te­ret­nog sa­o­bra­ća­ja Fru­šku go­ru, Irig, de­lo­ve No­vog Sa­da, pr­ven­stve­no Par­ti­zan­sku uli­cu i Sa­laj­ku i omo­gu­ći br­ži i bez­bed­ni­ji pro­tok lju­di i ro­be.

S. Kr­stić
Izvor: Dnevnik
Poslednja izmena: 31 okt 2022 11:21 od Cyb3r_Bull3t. Razlog: Uklanjanje dupliranog teksta
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, limanac, neusatz!, Blavak, Mikins, valjan, Чиле

Fruškogorski koridor 02 nov 2022 09:14 #1160

  • sima11813
  • sima11813's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Never surrender, never give up!
  • Poruka: 18
  • Primljenih Zahvalnica: 139
4. izvestaj sa Iriske strane
Datum slikanja 29.10.2022. godine

https://imgur.com/eC8Q8wv
;) Never surrender, never give up!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, kasko, Blavak, valjan, Cyb3r_Bull3t
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru