Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Muzička i baletska škola

Muzička i baletska škola 25 feb 2020 19:52 #261

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2659
  • Primljenih Zahvalnica: 3037
Biće parking za špic patike ... 600 mesta.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Cookie, Buck, mrnjavi, Duja, Blavak, Billy, valjan

Muzička i baletska škola 26 feb 2020 12:22 #262

  • Buck
  • Buck's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1127
  • Primljenih Zahvalnica: 2190
Dukelander napisao/la:
Mogu da iznesem pretpostavku zašto je to tako, iako većinom to znamo:

- nedostatak komunikacije između projektanata
- nezavršen PZI (do detalja) i nepostojanje sinhron planova plafona (ili sličnog)
- nedovoljno vremena da se uradi pošten projekat ili kombinacija toga i neznanja projektanata

To je česta i teško izlečiva boljka ovog vremena.

Po mom skromnom mišljenju, sve tri pretpostavke su tačne. Da se objekat radi expresno (tipa za godinu dana), pa da kažeš da se nema vremena rešavati detalje koji se pojave, elem razvlači se već nekoliko godina. Druga, po meni isto bitna stvar, gradi se jedan javni objekat, finansijer je grad, a ti dozvoljavaš da se ovakvi detalji pojavljuju bukvalno u svakoj vizuri. Realno, kada staviš na gomilu sve ovo, dođeš do zaključka da su onda pojedini privatni investitori gospoda za one (čitaj gradske strukture vlasti) koji su ovakav objekat krenuli da realizuju. Tuga... :facepalm:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, trile93

Muzička i baletska škola 12 maj 2020 18:14 #263

  • vladulns
  • vladulns's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 632
  • Primljenih Zahvalnica: 2942
ŠKOLA BUDUĆNOSTI: Radovi na najsavremenijoj Muzičko-baletskoj školi u Srbiji (VIDEO)

U susret godini kada će Grad Novi Sad ponosno poneti laskavu titulu Evropske prestonice kulture 2021. radovi na izgradnji nove zgrade Muzičko-baletske škole ulaze u završnu fazu. Izgradnjom ovog objekta, dve škole prvi put dobijaju svoje prostorije koje će biti opremljene po najvišim standardima.....................

www.alo.rs/vesti/drustvo/radovi-na-najsa...&utm_medium=exchange
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: valjan

Re:Muzička i baletska škola 04 jun 2020 20:58 #264

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3425
  • Primljenih Zahvalnica: 9097
Plugged in

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
Ne razumeš ti ništa, niti sam nešto "promašivao", niti "pogadjao" termine, naprimar ovaj termin je objavljen u medijima. Ali, to i nije bitno za ovu temu, bilo je ovde raznih lupetanja.
Fruškogorac, 5.10.2020.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, Buck, limanac, Duja, TurboMaximus, das ivon, Blavak, valjan, Eldarion, vladulns, Erebus

Re:Muzička i baletska škola 04 jun 2020 23:04 #265

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
ne radi A :D
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: valjan, Eldarion

Re:Muzička i baletska škola 05 jun 2020 09:07 #266

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4920
  • Primljenih Zahvalnica: 9930
Radi sve samo nisi iz Z'nce :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Muzička i baletska škola 05 jun 2020 13:43 #267

  • Duja
  • Duja's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 902
  • Primljenih Zahvalnica: 1787
Greškom su stavili latinično A u ćirilični natpis pa je odbilo saradnju. :troll:
Svaki dobar projekat može da se oskrnavi pri izvođenju.
Nijedan loš projekat ne može da popravi pri izvođenju.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: plumber.ns

Muzička i baletska škola 05 jun 2020 13:45 #268

  • Erebus
  • Erebus's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 316
  • Primljenih Zahvalnica: 758
Znam da su ovi dvoalfabetni natpisi stavljeni u svrhu izmirenja & tolerancije, ali u meni izazivaju neku napetost :|

Drugo pitanje je - zašto uopšte postoji natpis? Da li da posetioci budućih predstava i koncerata ne zalutaju među učionice?
Projektantu ni na kraj pameti nije bilo da distinkciju između dve namene dva krila objekta artikuliše na bilo koji od načina koji bi krštenom arhitekti trebalo da budu poznati - nego je morala da se kači svetleća firma. Baš diletantski arhitektonski fail.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Buck, kasko, RM77, Blavak, mel, nsns

Muzička i baletska škola 05 jun 2020 16:55 #269

  • mel
  • mel's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 647
  • Primljenih Zahvalnica: 652
tolerancija je kad ti ne smeta laticina ili ćirilica koja stoji kao napis.

ovo titlovanje je u duhu posleratne bosne a i hercegovine, svakom svoje jer ne znamo ono drugo...

p.s, uz disklejmer da je tolerancija veoma glupav termin... sad ja kao tolerišem nekoga jer priča nekim drugim jezikom. inače bih ga oterao al eto, aj da ga tolerišem.

mi smo društvo licimura
Poslednja izmena: 05 jun 2020 16:58 od mel.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Erebus

Muzička i baletska škola 05 jun 2020 21:50 #270

  • mlata
  • mlata's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Drugi su drugi-mi smo prvi
  • Poruka: 624
  • Primljenih Zahvalnica: 1024
Ja se stavljam u poziciju prosecnog glupavog turiste koji voli da sve vidi i koji voli sve da slika.
Licno kad se nadjem u drzavi gde nista ne razumem(italija,Francuska,Turska,Hrvatska hehehe,Egipat,Tajland,i pogotovo Nemacka) trazim natpise na Engleskom jeziku,posto to jelte razumem.
Tako i kod nas, kad prosecan Kinez dodje da potrosi 79 Juana i pokusa da nadje bus koji ga vodi do Ćanga(Voje) kod štranda može samo na ćirilici da gata šta piše.
Moramo imati više engleskih natpisa ako želimo strance u gradu pa makar bili i latinični a Srpski
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, valjan, Eldarion, Erebus

Muzička i baletska škola 16 jun 2020 09:08 #271

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Ovako izgleda nova muzičko-baletska škola



Radovi na izgradnji nove zgrade Muzičke i Baletske škole sa koncertnom dvoranom su završeni, predstoji opremanje, a škole bi trebalo da počnu da rade u drugoj polovini naredne školske godine. Gradonačelnik Novog Sada Miloš Vučević obišao je danas novi objekat.

“Drago mi je kad vidim da ovaj ovaj veliki poduhvat napreduje, i ponosan sam na sve koje su uključeni u njegovu realizaciju. Za ovo je trebalo imati hrabrosti, a i novca, i siguran sam da će nas naše dve škole oduševiti sa programom otvaranja u drugoj polovini naredne školske godine. Muzička i Baletska škola sada imaju trajnu adresu, a grad konačno dobija koncertnu dvoranu. Odlučili smo se za ovaj veliki projekat, jer to je ulaganje u budućnost Novog Sada koji će postati regionalni centar za talente. Cilj nam je da deca ne idu u druge gradove i države da uče i usavršavaju se, pogotovu što ovde imamo odličan nastavnički kadar. Do sada smo za izgradnju izdvojili dve milijarde i 770 miliona dinara iz budžeta grada, a do kraja bi trebalo da nas ukupno košta 3 milijarde i 100 miliona dinara . Nismo štedeli, koristili su se najbolji materijali, nabavljamo najbolju opremu i instrumente, jer želimo da stvorimo najbolje uslove za rad i koncerte. Obe direktorice su stalno na gradilištu, maksimalno angažovane i posvećene, i ja im se zahvaljujem.

Zbog ovakvih projekata nam treba duplo veći budžet kakav danas Grad ima zahvaljujući investicijama. Sva deca koja žele i zasluže, moći će da se upišu u ove ustanove, jer će one imati duplo veći kapacitet”– naglasio je gradonačelnik Vučević.

Direktorica MŠ ”Isidor Bajić” mr Radmila Rakin-Martinović izrazila je zadovoljstvo što se, u vremenu kada se i u Evropi i svetu nažalost gase veliki orkestri zbog smanjivanja sredstava za kulturu, u Novom Sadu realizuje ovakav projekat.



– Zahvaljujem se gradonačelniku i gradskoj upravi što su prepoznali lepotu i večnost umetnosti. Obišla sam brojne gradove u Evropi, i ovako nešto ne postoji. Nabavljamo odjednom 46 klavira i 27 pijanina, to na ovim prostorima nikada nije učinjeno. Zbog ove zgrade Novi Sad će postati muzički velegrad, važna tačka na umetničkoj mapi Evrope – izjavila je Radmila Rakin-Martinović.

Direktorica Baletske škole Sanja Vučurević naglasila je da se ovakav objekat gradi jednom u 500 godina, te da će se time otvoriti novo poglavlje za Novi Sad.
nsuzivo.rs/novi-sad/fotovideo-sija-svetl...zicko-baletska-skola
Poslednja izmena: 16 jun 2020 09:50 od limanac.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, kasko, sergio-m, Duja, Blavak, Djordje Cvarkov, valjan, Erebus

Muzička i baletska škola 16 jun 2020 13:00 #272

  • Erebus
  • Erebus's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 316
  • Primljenih Zahvalnica: 758
Obišla sam brojne gradove u Evropi, i ovako nešto ne postoji. Nabavljamo odjednom 46 klavira i 27 pijanina, to na ovim prostorima nikada nije učinjeno. Zbog ove zgrade Novi Sad će postati muzički velegrad, važna tačka na umetničkoj mapi Evrope.
Direktorica Baletske škole Sanja Vučurević naglasila je da se ovakav objekat gradi jednom u 500 godina

Šta pričaju ove dve osobe?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Buck

Muzička i baletska škola 16 jun 2020 13:03 #273

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5686
  • Primljenih Zahvalnica: 8883
Morao sam da prebacim i njih u vest, vredelo je :rofl: :facepalm:
Poslednja izmena: 16 jun 2020 13:04 od limanac.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Duja

Muzička i baletska škola 16 jun 2020 15:23 #274

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3840
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Nista, cekamo 2520. godinu :troll:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Muzička i baletska škola 16 jun 2020 16:58 #275

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2659
  • Primljenih Zahvalnica: 3037
Nije pomenut Predsednik?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: vladulns

Muzička i baletska škola 16 jun 2020 17:40 #276

  • Erebus
  • Erebus's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 316
  • Primljenih Zahvalnica: 758
u vremenu kada se i u Evropi i svetu nažalost gase veliki orkestri zbog smanjivanja sredstava za kulturu, u Novom Sadu se realizuje ovakav projekat

I ovo je interesantno. Nisam upućen u problematiku, da li se zaista po Evropi "gase veliki orkestri", i da li zaista "zbog smanjivanja sredstava za kulturu" (po toj drugoj stavci sam posebno skeptičan)?
Ovako kako je sročeno, zvuči kao da neko početkom 20. veka otvara najveću fabriku konjskih zaprega uz reči "u vremenu kada se u Evropi gasi industrija zaprežnih vozila... "
Ako je klasična muzika danas globalno u krizi popularnosti (i profitabilnosti), to sigurno nije posledica nedostatka muzičkih škola.

Ali hajde da budemo blagi prema direktorkama... s obzirom da do sada NS uopšte nije imao namenske prostorije za ove dve škole, mogu donekle da razumem njihovu euforiju.

i još nešto... evo kako izgleda Barenboim-Said Akademie, jedna od muzičkih akademija u Berlinu, do koje sam došao posle pola minuta guglanja



Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Buck, limanac, Duja, Brane, RM77, sasar, Blavak, valjan

Muzička i baletska škola 16 jun 2020 18:36 #277

  • RM77
  • RM77's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 309
  • Primljenih Zahvalnica: 426
Ok je ovo u Berlinu, ali oni takve prave svakih 20-30 godina. Mi, jednom u 500. Znači jedba dvaput do sledećih jednom u hiljadu godina poplava. Pa šta je onda veći uspeh? ;)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Eldarion

Muzička i baletska škola 16 jun 2020 19:06 #278

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2659
  • Primljenih Zahvalnica: 3037
Da ne bi bilo zabune, ovo je Berlinska filharmonija, glavna sala:




Dobro je što potPredsednik smatra da je NS rešio pitanje koncertne sale.
Hajde da se poredimo s gradom od 85 000 stanovnika. Santa Fe opera. Doduše, tamo je vrućina:

Poslednja izmena: 16 jun 2020 19:16 od TurboMaximus.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Buck, limanac, Duja, Brane, RM77, Blavak, valjan, Eldarion, Erebus, nsns

Muzička i baletska škola 16 jun 2020 19:15 #279

  • kabacum
  • kabacum's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Imperare sibi maximum imperium est
  • Poruka: 209
  • Primljenih Zahvalnica: 97
Koliko smo napredni, kulturni, obrazovani sa vladajućom partijom kao predvodnicom društvenog razvoja i ovo je previše za jednu Evropsku prestonicu g.v..a!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Muzička i baletska škola 16 jun 2020 19:39 #280

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2659
  • Primljenih Zahvalnica: 3037
Koncertna sala, Katovice (300 000 stanovnika):
www.archdaily.com/577976/national-polish...masz-konior-0022-jpg
Poslednja izmena: 16 jun 2020 19:41 od TurboMaximus.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Brane, Blavak, valjan, Eldarion, Erebus
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru